Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις -> κινητή τηλεφωνία -> Σύνδεση δεδομένων.

Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή connectivity shortcuts ώστε να έχεις στην αρχική οθόνη συντομέυσεις για data, bt, wifi κλπ

 

Και τρόπος για να κοιτάμε ποσα mb έχουμε καταναλώσει;; Έστω και απο εφαρμογή;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τρόπος για να κοιτάμε ποσα mb έχουμε καταναλώσει;; Έστω και απο εφαρμογή;;;

 

Νομίζω ακόμα δεν υπάρχει κάτι, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Προσωπικά ενημερώνομαι μέσω τηλεφωνήματος στη wind.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε!!

 

ειμαι με την 1249. σημερα 2 φορες εχασα την κληση ενω τηλεφωνουσα.

 

επειδη το search δεν βρίσκει τον οδηγο του alextella, βρήκα αυτον τον οδηγο για φλασαρισμα της 1308...

 

http://forums.wpcentral.com/

 

αλλα δεν μπορω να τρεξω το navifirm..

 

[ATTACH]31861[/ATTACH]

 

any ideas??

 

επίσης...εχετε βρει καποιο app να κλειδωνει την οθονη, αντι να παταμε το πλαινο κουμπι?

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησε αυτα τα βηματα μεσω Nokia Care

 

1.Εγκατασταση Νokia Care Suite 5(2012.45.4.5)

2.Πατας Product support for store 5.0

3.Πας κατω δεξια,πας Programming-Recovery

4.Πας file-open product βρησκεις το μοντελο αναλογα το firmware και το χρωμα το βρησκεις το τονιζεις να γινει μπλε χρωμα και πατας open.

5.Ειτε θα στο βρει αυτοματο το Nokia Care το καταλληλο firmware,ειτε πατας find online ψαχνεις για τη δικια σου συσκευη πατας download και αφου κατεβει και εχοντας σβησει το κινητο αλλα συνδεδεμενο με το pc παντα πατας volume Down+power button παρατεταμενα μεχρι να αισθανθεις το ''τρανταγμα'' και πατας επιτοπου start και περιμενεις να βγει μια μπαρα στη μεση του κινητου μετα απο λιγα δευτερολεπτα και παρακολουθεις μεχρι να τελειωσει παραλληλα και στο pc και στο κινητο να γεμισει η μπαρα.

Δεν χρειαζεται να συμπληρωσεις τιποτα στον πινακα κατευθειαν start,αφου ακολουθησεις το 5μπτο βημα.

Αφου ολοκληρωθει πατας οκ στο pc το κινητο κανει επανεκκινηση και εισαι ετοιμος.

 

Θελει λιγο υπομονη και επιμονη ιδιαιτερα στο σταδιο που πατας ταυτοχρονο το volume down+power button ετσι ωστε να συμπεσει καταλληλα με το προγραμμα ετσι ωστε να ειναι ετοιμο να φλασαρει.

Τις περισσοτερες φορες ηθελα 2-3 φορες για να ξεκινησει η διαδικασια.

Δεν ειναι παντως δυσκολο,απλη ειναι η διαδικασια μεχρι να το μαθεις.

 

Προσεχουμε παντα να ειναι συνδεδεμενο καλα το κινητο με το pc να μην εκτελουμε αλλες εφαρμογες παραλληλα στο pc,διοτι η διαδικασια του φλασαρισματος θελει κανα 5λεπτο να ολοκληρωθει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει τελικα τι παιζει με το 4g?:wacko:απο την στιγμη που το hardware της συσκευης υποστιριζει γιατι λενε οτι καποιοι δεν εχει τελικα και παει αναλογα με το δυκτιο κλπ;απο που να το παρω για να εχει 4g?
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε!!

 

ειμαι με την 1249. σημερα 2 φορες εχασα την κληση ενω τηλεφωνουσα.

 

επειδη το search δεν βρίσκει τον οδηγο του alextella, βρήκα αυτον τον οδηγο για φλασαρισμα της 1308...

 

http://forums.wpcentral.com/

 

αλλα δεν μπορω να τρεξω το navifirm..

 

[ATTACH]31861[/ATTACH]

 

any ideas??

 

επίσης...εχετε βρει καποιο app να κλειδωνει την οθονη, αντι να παταμε το πλαινο κουμπι?

 

Άλλαξε πάνω αριστερά το quality assurance σε nokia care suite.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει τελικα τι παιζει με το 4g?:wacko:απο την στιγμη που το hardware της συσκευης υποστιριζει γιατι λενε οτι καποιοι δεν εχει τελικα και παει αναλογα με το δυκτιο κλπ;απο που να το παρω για να εχει 4g?

 

Ανάλογα με το ποιας χώρας και παρόχου firmware εχεις περασμένο, υπάρχει η δυνατότητα ή όχι να έχεις και 4G. Αν δεν το έχεις μπορείς να φλασάρεις ή να πας σε nikia care να στο αλλάξουν.

Θέλει ενεργοποίηση και από τον πάροχο η λειτουργίαα 4G.

 

χαιρετε!!

 

ειμαι με την 1249. σημερα 2 φορες εχασα την κληση ενω τηλεφωνουσα.

 

επειδη το search δεν βρίσκει τον οδηγο του alextella, βρήκα αυτον τον οδηγο για φλασαρισμα της 1308...

 

http://forums.wpcentral.com/

 

αλλα δεν μπορω να τρεξω το navifirm..

 

[ATTACH]31861[/ATTACH]

 

any ideas??

 

επίσης...εχετε βρει καποιο app να κλειδωνει την οθονη, αντι να παταμε το πλαινο κουμπι?

 

Ο λόγος είναι μάλλον αυτός

http://www.wpcentral.com/nokia-shuts-down-access-navifirm?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησε αυτα τα βηματα μεσω Nokia Care

 

1.Εγκατασταση Νokia Care Suite 5(2012.45.4.5)

2.Πατας Product support for store 5.0

3.Πας κατω δεξια,πας Programming-Recovery

4.Πας file-open product βρησκεις το μοντελο αναλογα το firmware και το χρωμα το βρησκεις το τονιζεις να γινει μπλε χρωμα και πατας open.

5.Ειτε θα στο βρει αυτοματο το Nokia Care το καταλληλο firmware,ειτε πατας find online ψαχνεις για τη δικια σου συσκευη πατας download και αφου κατεβει και εχοντας σβησει το κινητο αλλα συνδεδεμενο με το pc παντα πατας volume Down+power button παρατεταμενα μεχρι να αισθανθεις το ''τρανταγμα'' και πατας επιτοπου start και περιμενεις να βγει μια μπαρα στη μεση του κινητου μετα απο λιγα δευτερολεπτα και παρακολουθεις μεχρι να τελειωσει παραλληλα και στο pc και στο κινητο να γεμισει η μπαρα.

Δεν χρειαζεται να συμπληρωσεις τιποτα στον πινακα κατευθειαν start,αφου ακολουθησεις το 5μπτο βημα.

Αφου ολοκληρωθει πατας οκ στο pc το κινητο κανει επανεκκινηση και εισαι ετοιμος.

 

Θελει λιγο υπομονη και επιμονη ιδιαιτερα στο σταδιο που πατας ταυτοχρονο το volume down+power button ετσι ωστε να συμπεσει καταλληλα με το προγραμμα ετσι ωστε να ειναι ετοιμο να φλασαρει.

Τις περισσοτερες φορες ηθελα 2-3 φορες για να ξεκινησει η διαδικασια.

Δεν ειναι παντως δυσκολο,απλη ειναι η διαδικασια μεχρι να το μαθεις.

 

Προσεχουμε παντα να ειναι συνδεδεμενο καλα το κινητο με το pc να μην εκτελουμε αλλες εφαρμογες παραλληλα στο pc,διοτι η διαδικασια του φλασαρισματος θελει κανα 5λεπτο να ολοκληρωθει.

 

Δε το βάζεις στους οδηγούς γιατι παλι θα χαθεί στο πλήθος.... Να γινει μια σωστή και ολοκληρωμένη δουλειά να βοηθηθούν όλοι....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε το βάζεις στους οδηγούς γιατι παλι θα χαθεί στο πλήθος.... Να γινει μια σωστή και ολοκληρωμένη δουλειά να βοηθηθούν όλοι....;)

 

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο. Έκλεισε τους servers η νοκια και δεν μπορείς πλέον να κατεβάσεις firmware :(.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και τρόπος για να κοιτάμε ποσα mb έχουμε καταναλώσει;; Έστω και απο εφαρμογή;;;

 

Για Vodafone πού έχω, ανοίγεις account στο site της και on line έχεις τα Mb που μένουν, χρόνο ομιλίας,μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο. Έκλεισε τους servers η νοκια και δεν μπορείς πλέον να κατεβάσεις firmware :(.

 

Αν θυμάμαι καλά, το είχε ξανακάνει πριν κανα δυο μήνες αλλα επανήλθε....

Οπότε ας κάνει κάποιος την παλικαριά και βλέπουμε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον.... Σήμερα το πρωί, πήρα το κινητό στα χέρια μου.. Το έχω λίωσει βεβαια, περιττό να πω..

Κάποια πράγματα για αρχή.. Έλεγα οτι το μενου ειναι βαρετό. Πριν το πάρω... Γράψτε λάθος.. Η μαγεία του μενού, "αρχίζει" ΑΦΟΥ πατήσεις κάποιο απο τα tiles... Υποκλινομαι! Μπράβο στη ΝΟΚΙΑ!!

Ειναι βαρύ και μεγάλο, αλλά όπως έγραψα και πιο πριν...ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ; Εδώ μιλάμε για κινητάρα! Εγώ βεβαια ειμαι ερωτευμένος με τη ΝΟΚΙΑ γενικά και επειδη πάω απο ναυαρχίδα σε ναυαρχίδα (3650, 6680, Ν95, Ν97, Ν8) ίσως να μην ειμαι αντικειμενικός κριτής. Πάντως, το τηλέφωνο ειναι τρελό respect ως προς τα "μπινελίκια" που έχει μέσα... (City Lens, Cinemagraph, Nokia Maps κτλ κτλ)... Το μόνο που δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ ακόμα ειναι με τη μουσική! Πως είπαμε οτι λένε το πρόγραμμα που κατεβάζεις και κάνεις ηχους κλήσης;;

 

Ειναι ταχύτατο και δεν κολλάει! Το μόνο που με "χαλάει" ειναι οτι κάθομαι στον υπολογιστή στο facebook και οτι μηνυμα σκάει στο τσατ, σκάει και στο κινητο σαν μηνυμα... Έλεος.. Ξέρεις κανεις πως θα το κάνω να σταματήσει αυτο;;

 

Άξιζε κάθε δεκάρα νομιζω μέχρι τώρα! Θα φανεί στο χειροκρότημα όμως!

 

Edit: Καλά, ειμαι και πολύ κουφάλα λέμε!! Μολις εγραψα αυτη την ανάρτηση, μετά απο λίγο, εκει που ψαχούλευα το κινητο, πατάω έναν έλεγχο για ενημερώσεις, και τι βλέπω;; Μια ενημερώση διαθέσιμη! Πατάω και κατεβαινει αυτή εδώ... 1232.5957.1308.0004... Φαντάζομαι οτι αυτη ειναι η τελευταία έκδοση, ε;; :D :D Και τι ειπαμε πως υποτίθεται οτι βελτιώνει;;

 

Ελπίζω να κάνει κάτι με τις φωτογραφίες, γιατί ξέχασα να το γράψω πριν, αλλά ειμαι απογοητευμένος τα μάλλα!! Οι λήψεις στο σούρουπο, ειναι τραγικές.. εκτός κι αν στα 29 μου εχω προσβληθεί απο Πάρκινσον... Σε αντίθεση με τις ληψεις τη νύχτα που ειναι ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΕΣ!! Απλά εντυπωσιακές!! Και με χωρίς φλας, ειναι πολυ καλύτερες, απ' οτι με φλας.. πιο φυσικές!! Τα 'παιξα!

Edited by Memorex
Update!
Link to comment
Share on other sites

Mp3tube είναι μια απο τις εφαρμογές.

Μετά το update θα φτιάξουν και οι φωτο....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει το official της νοκια για ήχους κλήσης που ειναι το πιο αμμεσο απο όλα!αλλα πείτε μου,τι,εννοούσατε πριν με,τις φωτογραφίες?υπάρχει πρόβλημα?δε καταλαβαίνω....
Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει το official της νοκια για ήχους κλήσης που ειναι το πιο αμμεσο απο όλα!αλλα πείτε μου,τι,εννοούσατε πριν με,τις φωτογραφίες?υπάρχει πρόβλημα?δε καταλαβαίνω....

 

Yπάρχει, ενώ τη νύχτα βγαίνουν πεντακάθαρες, στο "σούρουπο"τα φώτα έχουν θεματάκι.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με τις sim;

Είναι καλύτερη η χρήση 64 ή 32; Ξέρω ότι η δεύτερη "τρώει" λιγότερη μπαταρία αλλά μήπως δημιουργεί καμιά καθυστέρηση κλπ;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει το official της νοκια για ήχους κλήσης που ειναι το πιο αμμεσο απο όλα!αλλα πείτε μου,τι,εννοούσατε πριν με,τις φωτογραφίες?υπάρχει πρόβλημα?δε καταλαβαίνω....

 

Η φώτο στο φως της ημέρας (ας πουμε, μιας και 7 το απόγευμα δε το λες μέρα), ειναι θολές... Ελαφρώς μεν, αλλά ειναι.. Οι νυχτερινές... απλά.. Δεν υπάρχουν φιλε!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!! Χωρίς φλας ειναι μακράν καλύτερες, απ' οτι με φλας!! Απερίγραπτο πράγμα!

Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει το official της νοκια για ήχους κλήσης που ειναι το πιο αμμεσο απο όλα!

 

Ποια εφαρμογή είναι αυτη?

 

Εμένα, πάντως, αφότου πέρασα την Ελληνική ROM της Cosmote (για το 4G) από Αγγλική 1249 που είχα (με πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας) είδα τεράστια διαφορἀ προς το καλύτερο!

 

Συνεχίζεις να βλέπεις διαφορα????

 

 

 

 

---Από Ομάδα Διαχείρισης---

Για πολλοστή φορά: Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα

Edited by impreza_sti

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παραείναι κεντραρισμένο στη φωτογραφική ρε παιδιά. γιατί να μην πάρεις απλά μια μηχανή αν θες τόσο πολύ να ασχοληθείς με φωτογράφηση και να πάρεις κάτι άλλο για κινητό;

σόρυ που αλλάζω θέμα

Link to comment
Share on other sites

παραείναι κεντραρισμένο στη φωτογραφική ρε παιδιά. γιατί να μην πάρεις απλά μια μηχανή αν θες τόσο πολύ να ασχοληθείς με φωτογράφηση και να πάρεις κάτι άλλο για κινητό;

σόρυ που αλλάζω θέμα

 

Μην αγχώνεσαι. Με το ίδιο σκεπτικό, όμως, το Gps στα smartphones δε χρειάζεται. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παραείναι κεντραρισμένο στη φωτογραφική ρε παιδιά. γιατί να μην πάρεις απλά μια μηχανή αν θες τόσο πολύ να ασχοληθείς με φωτογράφηση και να πάρεις κάτι άλλο για κινητό;

σόρυ που αλλάζω θέμα

 

Κοιτα. Κάποιος που εχει τρελα με την φωτογραφία εννοείται πως πρέπει να πάρει φωτογραφική. Θα σου πω για τον εαυτο μου. Μισώ να κουβαλάω πράγματα. Πριν το Ν95 έβγαζα ελάχιστες φωτογραφίες. Τότε όμως που το κινητό απέκτησε μια αρκετα καλή ή έστω υποφερτή κάμερα, αρχισα να βγάζω αρκετες με αποκορύφωμα το Ν8 όπου έχασα το μέτρημα. Αυτο το κάνω μιας και μου δινει τη δυνατότητα το κινητό. Σε διαφορετικη περίπτωση δεν υπήρχε περίπτωση να κουβαλάω φωτογραφική μηχανή. Έτσι ενεργώ εγώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παραείναι κεντραρισμένο στη φωτογραφική ρε παιδιά. γιατί να μην πάρεις απλά μια μηχανή αν θες τόσο πολύ να ασχοληθείς με φωτογράφηση και να πάρεις κάτι άλλο για κινητό;

σόρυ που αλλάζω θέμα

 

Άσε ρε φιλε... :lol::lol: Σου φαίνεται υπερβολή να συζητάμε οτι μας χαλάει επειδη δεν εχει καλη φωτογραφική στο φως της μέρας;; Και που να ησουν εδώ κάτι σελιδες πίσω, που κάποιος το έβγαλε άχρηστο επειδή δε μπορεί να παίξει βίντεο με υπότιτλους.... Δε ξέρω αν το έχεις, αλλά το κινητό, έχει μέσα το πατέρα του και τη μάνα του.. και οπως λέει και ο φίλος απο πάνω, αφου έχει μέσα "μπόμπα" κάμερα, γιατί να μη γκρινιάξω για τις ημερήσιες φωτογραφίες... Αν δε το έχεις ,πραγματικά θα σου φύγει το κεφάλι αν το αποκτήσεις... Εγώ σκάλωσα κανα τέταρτο να κοιτάω σα μαστούρης την οθονη με το Photobeamer.. Αυτό δεν υπάρχει λέμε..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογη εύχρηστη που να κάνεις like χωρίς να πρέπει να μπεις στο ποστ και που να γυρνάει πάλι στο ίδιο σημείο που ήσουν και όχι στην αρχη? Είναι σπαστικό να σε πηγαίνει 20 θέματα πιο πίσω μόλις βγεις απο κάποιο ποστ που διάβαζες...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...