Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει καλυτερο κινητο αυτο το ξερω ,απλα μου εκανε εντυπωση γιατι ηξερα για τα lumia 800-900 οτι ειχαν προβλημα μικροφωνισμου ,και λεω παλι ? Τεσπα θα περιμενω 2 μηνες ακομα και θα το παρω τοτε .

 

Απο θεμα ποιοτητας κλησεων τι λεει γενικα ? Ειναι ικανοποιητικα δυνατο το ακουστικο του ?

Edited by thanosk2006
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Nokia-Lumia-920-problems/td-p/1631042

Πολλα προβληματα ? Πρεπει να παρω w8 μεχρι την παρασκευη που μας ερχεται και δεν ξερω τι να παρω ... βλεπω πολλα προβληματα στα nokia ...τι γινεται ρε παιδια ? Λετε να λυθουν με update ? Να το παρω το 920 ?

 

Είχαν αναφερθεί κάποια προβληματάκια σε κάποιες συσκευές από τις πρώτες παρτίδες. Στην πορεία και με τα updates διορθώθηκαν.

Εφ'όσων σ'αρέσει η συσκευή και το λειτουργικό, πάρ'το με κλειστά μάτια.

 

Δεν υπαρχει καλυτερο κινητο αυτο το ξερω ,απλα μου εκανε εντυπωση γιατι ηξερα για τα lumia 800-900 οτι ειχαν προβλημα μικροφωνισμου ,και λεω παλι ? Τεσπα θα περιμενω 2 μηνες ακομα και θα το παρω τοτε .

 

Απο θεμα ποιοτητας κλησεων τι λεει γενικα ? Ειναι ικανοποιητικα δυνατο το ακουστικο του ?

 

Μια χαρά είναι, καμπάνα.

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καλυτερο κινητο αυτο το ξερω ,απλα μου εκανε εντυπωση γιατι ηξερα για τα lumia 800-900 οτι ειχαν προβλημα μικροφωνισμου ,και λεω παλι ? Τεσπα θα περιμενω 2 μηνες ακομα και θα το παρω τοτε .

 

Απο θεμα ποιοτητας κλησεων τι λεει γενικα ? Ειναι ικανοποιητικα δυνατο το ακουστικο του ?

 

ΟΠΑ ΟΠΑ!! Τι εννοείς "θα περιμένεις 2 μήνες";; Εγώ ξέρω οτι το κινητό (θεωρητικά πάντα, αλλά βάση ανακοινωσης και απο ΝΟΚΙΑ), οτι φτάνει ΣΗΜΕΡΑ, ΤΡΙΤΗ στα μαγαζιά.... Και μάλιστα σε λευκό, μαύρο, κίτρινο, κόκκινο, γκρι... Το έψηνα άγρια ένα κοκκινέλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κυκλοφορεί από σήμερα ή...μπα;

 

Επίσης, έχει ανακοινωθεί ότι θα έρθει και το γκρι αλλά δεν το βλέπω πουθενά στα "αναμένεται σύντομα"... Τι οδύσσεια κι αυτή, ρε μαμώτο.

Edited by sbergman
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές πόση ώρα κρατάει η μπαταρία;

λίγο ιντερνετ, εμαιλ, facebook, wifi συνέχεια.

Αν έχω και κανα πρόγραμμα για το GPS θα αντέξει 24ωρο;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές πόση ώρα κρατάει η μπαταρία;

λίγο ιντερνετ, εμαιλ, facebook, wifi συνέχεια.

Αν έχω και κανα πρόγραμμα για το GPS θα αντέξει 24ωρο;

 

Δεν ξέρω το Gps πόση κατανάλωση έχει..... Μια μέρα σίγουρα την βγάζει σίγουρα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το Gps πόση κατανάλωση έχει..... Μια μέρα σίγουρα την βγάζει σίγουρα

 

απλά τώρα με το LG που έχω, αν έχω τα πρώτα ανοιχτά και το βράδυ κάνω κανα ποδήλατο με gps, σίγουρα με αφήνει η μπαταρία πριν τις 16-18 ώρες

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

απλά τώρα με το LG που έχω, αν έχω τα πρώτα ανοιχτά και το βράδυ κάνω κανα ποδήλατο με gps, σίγουρα με αφήνει η μπαταρία πριν τις 16-18 ώρες

 

1,30 ώρα sports tracker (με gps βεβαια) και μουσική (ενσύρματα ακουστικά), πολλά τηλέφωνα, αρκετουτσικο ίντερνετ μου βγαζει όλη την μέρα (κάθε βράδυ το φορτιζω με το που πέφτω για ύπνο).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας

Κατι πολυ ευχαριστο απο πλευρας Nokia που θα χαροποιησει παρα πολλους χρηστες:p

''Windows Phone 8 update to activate FM radios, enable double-tap to wake Lumia 920''

http://www.theverge.com/2013/3/26/4148200/windows-phone-8-update-fm-radio-support

 

Αυτο που ηθελα απο την αρχη να μεταφερθει απο το N9 στα Lumia θα γινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Η συσκευη σου ειναι ειτε Ρουμανιας ειτε Vodafone Γερμανιας διοτι και τα δυο τελειωνουν σε 1006

Την Portico εχεις και αναμενεις αυτη που το δευτερο και τριτο τετραψηφιο νουμερο ειναι 5957.1308

Θα την λαβεις στις επομενες 1 εως 3 εβδομαδες λογικα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σου ειναι ειτε Ρουμανιας ειτε Vodafone Γερμανιας διοτι και τα δυο τελειωνουν σε 1006

Την Portico εχεις και αναμενεις αυτη που το δευτερο και τριτο τετραψηφιο νουμερο ειναι 5957.1308

Θα την λαβεις στις επομενες 1 εως 3 εβδομαδες λογικα.

 

e τότε θα είναι Vodafone γερμανίας γιατί όταν το ανοίγω μου βγάζει στην αρχή το λογότυπο τις Vodafone:p ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας

Κατι πολυ ευχαριστο απο πλευρας Nokia που θα χαροποιησει παρα πολλους χρηστες:p

''Windows Phone 8 update to activate FM radios, enable double-tap to wake Lumia 920''

http://www.theverge.com/2013/3/26/4148200/windows-phone-8-update-fm-radio-support

 

Αυτο που ηθελα απο την αρχη να μεταφερθει απο το N9 στα Lumia θα γινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.:)

 

Πολύ καλό νέο..

 

Τελικά παιδιά, κυκλοφορεί το τηλέφωνο σήμερα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας

Κατι πολυ ευχαριστο απο πλευρας Nokia που θα χαροποιησει παρα πολλους χρηστες:p

''Windows Phone 8 update to activate FM radios, enable double-tap to wake Lumia 920''

http://www.theverge.com/2013/3/26/4148200/windows-phone-8-update-fm-radio-support

 

Αυτο που ηθελα απο την αρχη να μεταφερθει απο το N9 στα Lumia θα γινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.:)

 

Πολύ ωραία νέα. Μήπως έρθουν με τα wp blue;

 

Μετά το τελευταίο update του skype (πριν λίγες μέρες), σας δουλέυουν σωστά οι ειδοποιείσεις; εμένα όχι. Όταν το θυμάται έρχονται...

 

Καμιά απάντηση γι αυτό;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας

Κατι πολυ ευχαριστο απο πλευρας Nokia που θα χαροποιησει παρα πολλους χρηστες:p

''Windows Phone 8 update to activate FM radios, enable double-tap to wake Lumia 920''

http://www.theverge.com/2013/3/26/4148200/windows-phone-8-update-fm-radio-support

 

Αυτο που ηθελα απο την αρχη να μεταφερθει απο το N9 στα Lumia θα γινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.:)

 

Επιτέλους !! Το περίμενα ότι θα γινόταν αυτό! Δεν μπορεί το κόσμημα να μην έχει ράδιο!

 

 

Επίσης να αναφέρω για τα τυπικά ότι μετά από τέταρτο νοτε2 ξαναγυρναω στο αγαπημένο μου 920. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το πρώτο το είχα σε μαύρο και σκέφτομαι το λευκό αλλά φοβάμαι μήπως δεν έχει την γοητεία του μαύρου.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας

Κατι πολυ ευχαριστο απο πλευρας Nokia που θα χαροποιησει παρα πολλους χρηστες:p

''Windows Phone 8 update to activate FM radios, enable double-tap to wake Lumia 920''

http://www.theverge.com/2013/3/26/4148200/windows-phone-8-update-fm-radio-support

 

Αυτο που ηθελα απο την αρχη να μεταφερθει απο το N9 στα Lumia θα γινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.:)

 

 

Αν θα χαροποιησει λέει,ειδικά το παρακάτω. ...

" The Verge that the company will add a new screen activation gesture. Lumia 920 and Lumia 820 owners will be able to double-tap the screen to wake the device from standby. "

μέχρι που σκέφτομαι να ξαναδώ κάποια στιγμή τα Nokia 8αρια!

Αλεξ, , επιτέλους να το κάνει και απο μαμά κάποιο αυτό το τόσο χρήσιμο πράγμα.

Γιατί οι περισσότεροι κυνηγούν τα super duper specs και ξεχνούν την ευχρηστία δυστυχώς!

Το είχα στα nexus αυτό, στο nexus4 όμως είχα κάνει root και αν θυμάμαι καλά ήθελε και άλλο kernel αλλά μαμά δυστυχώς κανένας δε το σκέφτηκε να το βάλει στα γνωστά λειτουργικά (Android, ios, wp)

Μπράβο στη Nokia και αν δε περίμενα το 808 μου που έχω παραγγείλει θα έπαιρνα το 820 για συμπλήρωμα του note2 μου.

Αν βγάλει όμως και το eos βλέπω να ξανά γυρίζω στα wp για κανονικό τηλέφωνο

Μπράβο πάλι, πολύ ευχάριστη είδηση και πολύ σημαντικό ξαναλέω για μένα! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία νέα. Μήπως έρθουν με τα wp blue;

 

Ολα αυτα θα ερθουν πριν το Blue μεσα στο καλοκαιρι,το οποιο Blue θα προσθεσει επιπλεον δυνατοτητες που το κινητο μετα απο ενα εξαμηνο θα ειναι πραγματικα αγνωριστο προς θετικη κατευθυνση απο αυτο που παραλαβαμε:)

Και βεβαια ερχονται και επιπλεον προσθηκες στα Nokia Lumia.

 

Πχ:''Color Profile Selection'' δηλαδη το λεγομενο calibration display και επισης ερχεται και ''Flip-to-silence''

Σιγουρα καποια στιγμη θα αναβαθμιστουν απο MS οι drivers για υποστηριξη Bluetooth 4,που ετσι κι αλλιως υποστηριζεται απο θεμα hardwere οπως βεβαια και το ραδιοφωνο.

http://www.wpcentral.com/fm-radio-return-windows-phone-8-nokia-new-features

 

http://img689.imageshack.us/img689/8486/nokiacolorprofile20.png

Επιτέλους !! Το περίμενα ότι θα γινόταν αυτό! Δεν μπορεί το κόσμημα να μην έχει ράδιο!

 

 

Επίσης να αναφέρω για τα τυπικά ότι μετά από τέταρτο νοτε2 ξαναγυρναω στο αγαπημένο μου 920. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το πρώτο το είχα σε μαύρο και σκέφτομαι το λευκό αλλά φοβάμαι μήπως δεν έχει την γοητεία του μαύρου.

 

Καλως ηρθες λοιπον και ξανα:p

Γιατι τωρα ποιο χρωμα εχεις?

 

Αν θα χαροποιησει λέει,ειδικά το παρακάτω. ...

" The Verge that the company will add a new screen activation gesture. Lumia 920 and Lumia 820 owners will be able to double-tap the screen to wake the device from standby. "

μέχρι που σκέφτομαι να ξαναδώ κάποια στιγμή τα Nokia 8αρια!

Αλεξ, , επιτέλους να το κάνει και απο μαμά κάποιο αυτό το τόσο χρήσιμο πράγμα.

Γιατί οι περισσότεροι κυνηγούν τα super duper specs και ξεχνούν την ευχρηστία δυστυχώς!

Το είχα στα nexus αυτό, στο nexus4 όμως είχα κάνει root και αν θυμάμαι καλά ήθελε και άλλο kernel αλλά μαμά δυστυχώς κανένας δε το σκέφτηκε να το βάλει στα γνωστά λειτουργικά (Android, ios, wp)

Μπράβο στη Nokia και αν δε περίμενα το 808 μου που έχω παραγγείλει θα έπαιρνα το 820 για συμπλήρωμα του note2 μου.

Αν βγάλει όμως και το eos βλέπω να ξανά γυρίζω στα wp για κανονικό τηλέφωνο

Μπράβο πάλι, πολύ ευχάριστη είδηση και πολύ σημαντικό ξαναλέω για μένα! :)

Μανο παντα ειχα μια συγκρατημενη αισιοδοξια οτι καποια στιγμη η Nokia θα μεταφερει και στα Lumia το Double Tap που ειναι δικια της πατεντα και βεβαια μην εκπλαγουμε αν δουμε και αλλες αλλαγες οπως στη διαχειρηση του multitasking αλα N9 με το λεγομενο swype,οπου βεβαια η MS το εφαρμοζει στα Windows 8 στο multitasking των metro application.

Γιατι να μην το δουμε και στα WP8.

Η προοπτικες υπαρχουν ξεκαθαρα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

οπως στη διαχειρηση του multitasking αλα N9 με το λεγομενο swype,οπου βεβαια η MS το εφαρμοζει στα Windows 8 στο multitasking των metro application.

 

Ναι, κάτι πρέπει να γίνει ( και ) με αυτό, ειδικά το να μην μπορείς να κλείσεις μια εφαρμογή από το multitasking, π.χ σέρνοντάς την έξω.

 

Εγώ ακόμα περιμένω να δω από πού και ποιο ακριβώς θα πάρω, την διανομή μου μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτι πρέπει να γίνει ( και ) με αυτό, ειδικά το να μην μπορείς να κλείσεις μια εφαρμογή από το multitasking, π.χ σέρνοντάς την έξω.

 

Εγώ ακόμα περιμένω να δω από πού και ποιο ακριβώς θα πάρω, την διανομή μου μέσα.

 

Γιατί σκάτε; στο birdphone και σε άλλα σκρουτζομάγαζα το έχουν ήδη και μάλιστα ξεκινάει από τα 550€!!! γιατί να περιμένετε τους λήσταρχους να το φέρουνε στα 650;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σκάτε; στο birdphone και σε άλλα σκρουτζομάγαζα το έχουν ήδη και μάλιστα ξεκινάει από τα 550€!!! γιατί να περιμένετε τους λήσταρχους να το φέρουνε στα 650;

 

Εγώ προσωπικά θέλω το γκρι - το μαύρο δεν μου πολυαρέσει. Μάλλον θα το πάρω από έξω, αν και ήθελα να το αποφύγω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω πάντως, από τις 2 Απριλίου το amazon.de θα έχει το κυανό:cry:

 

Τι λες τωρα,εχω παθει εγκεφαλικο :shock::w00t:

http://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-Touchscreen-Megapixel-Dual-Core-Prozessor/dp/B00BNAKJFW/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1364393296&sr=8-11

ΑΛΛΑ ρε Nokia τωρα μας το φερνεις :shoot::rocket:

Τα νευρα μου:mad::ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...