Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη να καταλαβω με το συγκεκριμενο εργαλειο μπορω να ξεκλειδωσω μια branded US συσκευη πχ απο AT&T η΄οποιαδηποτε αλλου παροχου κινητης της Αμερικης.

Διοτι θα βγει τον επομενο μηνα στη Verizon το 928 με αλουμινενια κατασκευη και xenon flash αν ειναι δηλαδη να μπορω να το παρω αφοβα.

 

Απο τη στιγμη που το εχει στις επιλογες θα το κανουν......καντους μια ερωτηση παντως......

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σοβαρά; Πριν σου άρεσε και από κοντά το σιχάθηκες δλδ;

 

Το ψιλοκοίταζα όταν παρουσιάστηκε, αλλά όταν είδα από κοντά το γκρι, δεν μ' άρεσε καθόλου. Βέβαια είναι προσωπικό γούστο.

Ήθελα πολύ το κόκκινο, αλλά επειδή δεν υπήρχε πήρα το μαύρο

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να καταλαβω με το συγκεκριμενο εργαλειο μπορω να ξεκλειδωσω μια branded US συσκευη πχ απο AT&T η΄οποιαδηποτε αλλου παροχου κινητης της Αμερικης.

Διοτι θα βγει τον επομενο μηνα στη Verizon το 928 με αλουμινενια κατασκευη και xenon flash αν ειναι δηλαδη να μπορω να το παρω αφοβα.

 

Πώς θα το παραγγείλεις όμως;

 

Το ψιλοκοίταζα όταν παρουσιάστηκε, αλλά όταν είδα από κοντά το γκρι, δεν μ' άρεσε καθόλου. Βέβαια είναι προσωπικό γούστο.

Ήθελα πολύ το κόκκινο, αλλά επειδή δεν υπήρχε πήρα το μαύρο

 

Τι να σου πω, εγώ το μαύρο είναι το μόνο που δεν θα έπαιρνα. Το έξτρα κομμάτι του κινητού που υπάρχει είναι για να φαίνεται το χρώμα και να σπάει η μονοτονία, άμα είναι να το πάρεις μες στη μαυρίλα... Προσωπικά, ήθελα το κυανό αλλά δεν βρίσκεται. Το γκρι έρχεται μετά γιατί είναι και ματ και μπορεί να συνδυαστεί με όλα τα χρώματα στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ το μαύρο είναι το μόνο που δεν θα έπαιρνα. Το έξτρα κομμάτι του κινητού που υπάρχει είναι για να φαίνεται το χρώμα και να σπάει η μονοτονία

Εγώ το βλέπω αντίθετα. Το μαύρο είναι σαν μια συνέχεια της οθόνης και μου αρέσει πολύ. Εκτός αυτού, είναι διαχρονικό χρώμα και στη περίπτωσή μας, ματ, κάτι το οποίο παίζει μεγάλο ρόλο για μένα. Άσε που πάει με όλους τους χρωματισμούς.......;)

Περί ορέξεως βέβαια.......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το battery sense και μετα απο 2 μερες που το παρακολουθω διαπιστωσα οτι με το που φτανει η μπαταρια στο 85% μου ερχεται ειδοποιηση για αποτομη αυξημενη καταναλωση μπαταριας και μετα αρχιζει και πεφτει ραγδαια....μιλαμε οτι εχω μεσο ορο μπαταριας 8 ωρες....και ολα αυτα με 2-3 τηλεφωνηματα του 5΄λεπτου και χρηση viber....με location στο off, nfc off,bluetooth off και συνεχη ενημερωση του hotmail (που δεν πιστευω να ειναι αυτο)....να το παω σε nokia care?θα το δεχτουν που το εχω αγορασμενο απο Αγγλια απο ιδιωτη?

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν μπω ίντερνετ μου βγαζει 1,5 μέρα (με πολλά τηλέφωνα). Επειδή όμως βαριέμαι να ανοιξω pc, μου βγαζει 1 μέρα. Οι 8 ώρες για αυτη τη χρήση είναι απελπιστικά λίγες. Κάνε καμιά επανεκκίνηση (μπας και) και μετά πας σε Nokia care. Δε θα σου δημιουργήσουν θέμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα το παραγγείλεις όμως;

 

.

Πρωτα να σιγουρευτω οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα και βλεπουμε.

Κατεβασα το battery sense και μετα απο 2 μερες που το παρακολουθω διαπιστωσα οτι με το που φτανει η μπαταρια στο 85% μου ερχεται ειδοποιηση για αποτομη αυξημενη καταναλωση μπαταριας και μετα αρχιζει και πεφτει ραγδαια....μιλαμε οτι εχω μεσο ορο μπαταριας 8 ωρες....και ολα αυτα με 2-3 τηλεφωνηματα του 5΄λεπτου και χρηση viber....με location στο off, nfc off,bluetooth off και συνεχη ενημερωση του hotmail (που δεν πιστευω να ειναι αυτο)....να το παω σε nokia care?θα το δεχτουν που το εχω αγορασμενο απο Αγγλια απο ιδιωτη?

 

Δεν θα εχεις προβλημα να το πας σε Nokia Care,αυτα που αναφερεις υποδηλωνουν προβλημα σαφεστατα,και εγω εχω εγκαταστησει την ιδια εφαρμογη ειναι πολυ καλη,αν και εμενα μου βγαζει για battery drain μηνυμα αλλα καπως λογικο οταν σερφαρω με 3g ακουγοντας μουσικη με bt παραλληλα.

Ειναι η αχιλλιος πτερνα του κινητου αυτα τα δυο το 3g και το bt.

Λες να χρειαζομαι και εγω service για μια αλλαγη μπαταριας πχ:p

Μου εκανε και κουλο σημερα δεν μου αναγνωριζε την καρτα sim,εκανα soft reset τιποτα με αποτελεσμα να βγαλω την καρτα sim και να την ξαναβαλω και επανηλθε.

Μου το εκανε και αλλη μια φορα αλλα για λιγα δευτερολεπτα και επανηλθε μονο του.

Ολα αυτα με το τελευταιο update το 1308 ποτε πριν 4 μηνες που εχω το κινητο.

Θα τσεκαρω αν βγηκε καποια βελτιωμενη firmware του 1308.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα νεο update..... 1232.5951.1249.1018

 

Είδες αλλαγες-βελτιώσεις???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω αντίθετα. Το μαύρο είναι σαν μια συνέχεια της οθόνης και μου αρέσει πολύ. Εκτός αυτού, είναι διαχρονικό χρώμα και στη περίπτωσή μας, ματ, κάτι το οποίο παίζει μεγάλο ρόλο για μένα. Άσε που πάει με όλους τους χρωματισμούς.......;)

Περί ορέξεως βέβαια.......:)

 

Συμφωνω απολυτα με τον φιλο montoya_42 !!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί από την προηγουμενη βδομάδα μονο το μαύρο πήρα σήμερα σε 4 nokia care το άσπρο δεν υπάρχει και δεν γνωρίζουν κιόλας ποτε θα έρθει έχει γούστο να αργήσει θα τρελαθώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

στην αναμονή και γω :cry:

 

Μια απο τα ίδια. Να μαζευτούμε κάπου να το περιμένουμε όλοι μαζί....χαχαχα

Τελικά, τι προσφέρει συτο το update? Είδαν διαφορές όσοι το έλαβαν???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια. Να μαζευτούμε κάπου να το περιμένουμε όλοι μαζί....χαχαχα

Τελικά, τι προσφέρει συτο το update? Είδαν διαφορές όσοι το έλαβαν???

 

ακομα δεν έχω βρει καμμιά ουσιαστική αλλαγη...

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Έχει μάθει κανείς σε τι χρώματα θα έρθει στην Ελλάδα;; Κανενα κοκκινάκι ή κανένα κυανό..;;; Αλλιώς με βλέπω για μαύρο, γιατί όπως είπε ο φίλος, ταιριάζει με όλους τους χρωματισμούς...
Link to comment
Share on other sites

Έχει μάθει κανείς σε τι χρώματα θα έρθει στην Ελλάδα;; Κανενα κοκκινάκι ή κανένα κυανό..;;; Αλλιώς με βλέπω για μαύρο, γιατί όπως είπε ο φίλος, ταιριάζει με όλους τους χρωματισμούς...

 

Αν θυμάμαι καλά, θα έρθουν όλα τα χρώματα εκτός του κυανού για να την σπάσουν του alex....:lol:

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, θα έρθουν όλα τα χρώματα εκτός του κυανό για να την σπάσουν του alex....:lol:

 

Και στον Memorex!.. Δε πειράζει... και το κοκκινάκι, είναι μπάνικο... Παρά το γκρι δηλαδή, θα ξέπεφτα και στο κίτρινο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει έρθει σε κάποιο κατάστημα να το δούμε από κοντά?

Εχω κολλήσει μεταξύ αυτού και του 820,και δε ξέρω τι να κάνω. Το 820 είναι καλό στο μέγεθος. Θέλω να δώ το 920 από κοντά για να καταλάβω αν μου είναι βολικό στο χέρι. Αν το δείτε πουθενά σφυριξτε.

Δεν θέλω να πάρω το 820 και να συνειδητοποιησω ότι δεν είχε μεγάλη διάφορα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει έρθει σε κάποιο κατάστημα να το δούμε από κοντά?

Εχω κολλήσει μεταξύ αυτού και του 820,και δε ξέρω τι να κάνω. Το 820 είναι καλό στο μέγεθος. Θέλω να δώ το 920 από κοντά για να καταλάβω αν μου είναι βολικό στο χέρι. Αν το δείτε πουθενά σφυριξτε.

Δεν θέλω να πάρω το 820 και να συνειδητοποιησω ότι δεν είχε μεγάλη διάφορα.

Ευχαριστώ.

 

Αδερφέ... Κάποιος μερικά ποστ πιο πίσω, είπε οτι το πήρε απο το ΠΛΑΙΣΙΟ το Σάββατο! Οποτε, αν κάνεις μια βόλτα σε κάποιο πλαίσιο, λογικά θα το πετύχεις...

Link to comment
Share on other sites

Εφαγαν πατάτα από πλαίσιο. Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι έχουν κάποιο ανοικτό,να πάω να το δω. Οταν πήγα μου είπαν ότι δεν έχουν κανένα ανοικτό,και τα φέρνουν μετά από παραγγελία. Δεν ξέρουν αν θα βάλουν demo .:mad:
Link to comment
Share on other sites

στο πλαίσιο έχουν χάσει την μπάλα... παίρνω τηλ τα κεντρικα, μου λένε <<αναμένεται>>.. παίρνω στα καπάκια μεταμόρφωση, μου λενε <<το εχω>>...

 

παίρνω την αλλη μερα μεταμόρφωση για να παω να το δω, μου λενε <<δεν εχει ερθει ακόμα...αγνωστο ποτε θα είναι διαθέσιμο>>

 

τεσπα, οποιος το βρει καπου ανοιχτό να το δουμε, ας ενημερωσει please...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του skype (προχτές), σας δουλέυουν σωστά οι ειδοποιείσεις; εμένα όχι. Όταν το θυμάται έρχονται...

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα την κινηταραρα λοιπόν!σε λευκό!έρωτας...θελω να ρωτήσω απλα,ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού γιατι αν δεν κάνω λάθος το πορτικο το έκανα ήδη!
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα την κινηταραρα λοιπόν!σε λευκό!έρωτας...θελω να ρωτήσω απλα,ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού γιατι αν δεν κάνω λάθος το πορτικο το έκανα ήδη!

 

Καλημέρα καλορίζικο από που το πήρες φιλε μου σε λευκό το ψάχνω και δεν το βρίσκω πουθενά?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...