Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια, μην παιρνεις λοιπον τηλ στα nokia care τα αντιστοιχα αλλα προσπαθησε να επικοινωνησεις με τα κεντρικα της νοκια κατευθειαν.

υπαρχουν διαφοροι τροποι

ακομα και απο τα επισημα φορουμς μπορεις να βρεις καποιον απο την νοκια που απαντα και να του στειλεις προσωπικο μηνυμα.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Όσοι το έχετε πάρει απο Αγγλία μέσω ΕΕ δηλαδή βγηκε ένα minor update μπορείτε να το κάνετε. Δεν αλλάζει κάτι σημαντικό αλλά το σερφαρισμα μέσω παρόχου -όχι wifi- γίνεται απίστευτα πιο γρήγορο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Cyan υπάρχει σε ευρώπη μόνο σε αυτό το γερμανικό σάιτ. Είναι το πιο ωραίο χρώμα, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το διαθέτουν πιο ευρέως. Υπάρχει κανείς από γερμανία μεριά να μου το παραγγείλει; :p

 

Επίσης: πήγα στο Πλασίο, μου ειπαν οτι το 920 ήρθε για λίγο, τέλειωσε, και...δεν θα το ξαναφέρουν:confused: Τέτοια χάλια προώθηση δεν έχω ξαναδεί σε κινητό, η Σαμσουνγκ έχει γεμίσει με πανό και αφίσες το Μολ και τα καταστήματά της και η Νόκια δεν μπορεί να φέρει ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια χάλια προώθηση δεν έχω ξαναδεί σε κινητό, η Σαμσουνγκ έχει γεμίσει με πανό και αφίσες το Μολ και τα καταστήματά της και η Νόκια δεν μπορεί να φέρει ένα κινητό.

 

Μην σου κανει εντυπωση η ανυπαρκτη προωθηση της ΝΟΚΑΙ στην Ελλαδα. Απο την στιγμη που το γραφειο εκλεισε δεν υπαρχουν οι ανθρωποι να τρεξουν το business οπως θα επρεπε.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Cyan υπάρχει σε ευρώπη μόνο σε αυτό το γερμανικό σάιτ. Είναι το πιο ωραίο χρώμα, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το διαθέτουν πιο ευρέως. Υπάρχει κανείς από γερμανία μεριά να μου το παραγγείλει; :p

 

Επίσης: πήγα στο Πλασίο, μου ειπαν οτι το 920 ήρθε για λίγο, τέλειωσε, και...δεν θα το ξαναφέρουν:confused: Τέτοια χάλια προώθηση δεν έχω ξαναδεί σε κινητό, η Σαμσουνγκ έχει γεμίσει με πανό και αφίσες το Μολ και τα καταστήματά της και η Νόκια δεν μπορεί να φέρει ένα κινητό.

 

Στο site του πλαισίου το έχουν στην κατηγορία hot κινητά και αναφέρει ότι αναμένεται σύντομα.

Προ επταημέρου μού είπαν ότι θα το έχουν σε 15 ημέρες (δηλαδή σε 7 ημέρες από σήμερα).

Και στο site της vodafone αναμένεται σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το θέμα είναι ότι το έχει αργήσει παρα πολύ να το φέρει και έχει καταντήσει αηδία και κανένα nokia care δεν ξέρει τίποτα κάθε κατάστημα θα σου πει κόε διαφορετική ημερομηνία τι χαλια είναι αυτά περιμένω να το πάρω από όταν ανακοινώθηκε αν συνεχίσει έτσι το πράγμα μέχρι το καλοκαίρι θα πάω και θα πάρω το Galaxy s4 και ας μου μείνουν και οι θήκες και οι ζελατίνες που έχω πάρει από το ebay, ειλικρινά έχω βαρεθεί να περιμένω μέχρι και κοπέλα σε κατάστημα nokia care χθες που πήρα γιατί μου είχε πει ότι θα έρθει η απάντηση τις ήταν υπομονή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το θέμα είναι ότι το έχει αργήσει παρα πολύ να το φέρει και έχει καταντήσει αηδία και κανένα nokia care δεν ξέρει τίποτα κάθε κατάστημα θα σου πει κόε διαφορετική ημερομηνία τι χαλια είναι αυτά περιμένω να το πάρω από όταν ανακοινώθηκε αν συνεχίσει έτσι το πράγμα μέχρι το καλοκαίρι θα πάω και θα πάρω το Galaxy s4 και ας μου μείνουν και οι θήκες και οι ζελατίνες που έχω πάρει από το ebay, ειλικρινά έχω βαρεθεί να περιμένω μέχρι και κοπέλα σε κατάστημα nokia care χθες που πήρα γιατί μου είχε πει ότι θα έρθει η απάντηση τις ήταν υπομονή

 

Οσο και να σου φαίνεται περίεργο, είναι καλύτερα που αργεί.

Τα πρωτα lumia είχαν προβλήματα (ευτυχώς τα παιδιά του forum δεν είχαν) που φαίνεται τώρα να διορθώνονται, τουλάχιστον τα περισσότερα.

Οι καινούργιες σειρές που θα πάρουμε εμείς θα είναι σίγουρα καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να σου φαίνεται περίεργο, είναι καλύτερα που αργεί.

Τα πρωτα lumia είχαν προβλήματα (ευτυχώς τα παιδιά του forum δεν είχαν) που φαίνεται τώρα να διορθώνονται, τουλάχιστον τα περισσότερα.

Οι καινούργιες σειρές που θα πάρουμε εμείς θα είναι σίγουρα καλύτερες.

 

Αυτό πιστεύω και εγώ ότι θα έχουμε πιο καινούρια παρτίδα όταν μας έρθει και δεν θα έχουμε τα προβλήματα αλλα και πάλι υπερβολικά έχει αργήσει κάτι άλλο παίζει και δεν μας το φέρνουν δεν εξηγείται αλλιώς

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το θέμα είναι ότι το έχει αργήσει παρα πολύ να το φέρει και έχει καταντήσει αηδία και κανένα nokia care δεν ξέρει τίποτα κάθε κατάστημα θα σου πει κόε διαφορετική ημερομηνία τι χαλια είναι αυτά περιμένω να το πάρω από όταν ανακοινώθηκε αν συνεχίσει έτσι το πράγμα μέχρι το καλοκαίρι θα πάω και θα πάρω το Galaxy s4 και ας μου μείνουν και οι θήκες και οι ζελατίνες που έχω πάρει από το ebay, ειλικρινά έχω βαρεθεί να περιμένω μέχρι και κοπέλα σε κατάστημα nokia care χθες που πήρα γιατί μου είχε πει ότι θα έρθει η απάντηση τις ήταν υπομονή

 

Το S4? Όχι ρε φίλε, πάρε το HTC One άμα είναι, όχι αυτό το έκτρωμα!

 

Κι εμένα στη Vodafone για 19 Μαρτίου το περιμένουν μου ειπαν...

 

Παιδιά, εγώ λέω να το πάρω από κάνα handtec πάντως. Από εξωτερικό σε θέματα γλωσσας κλπ μια χαρά δεν δουλεύει και σε Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσα και τόσα έχεις παραγγείλει απο το eBay γιατι δεν παίρνεις και το κινητό απ'εξω να τελειώνεις; Ακομα κι αν το κάνεις λόγω επιδότησης βαλ'τη ως έκπτωση στο πάγιο instead..
Link to comment
Share on other sites

Δεν το παίρνω απέξω γιατί φοβάμαι γιατί άλλο είναι να πας σε ένα κατάστημα να το πάρεις θα δεις είναι σφραγισμένο τώρα τι θα σου έρθει ποιος ξέρει τα φοβάμαι αυτά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα, όπως σου το λέει ο Γιάννης. Μη φοβάσαι και τσίμπα το απ έξω. Αλλα νομίζω πως και η κυκλοφορία του στην Ελλάδα δεν θα αργήσει πολύ πια.

 

Καλημέρα. Όσοι το έχετε πάρει απο Αγγλία μέσω ΕΕ δηλαδή βγηκε ένα minor update μπορείτε να το κάνετε. Δεν αλλάζει κάτι σημαντικό αλλά το σερφαρισμα μέσω παρόχου -όχι wifi- γίνεται απίστευτα πιο γρήγορο!!!

Δεν μου ήρθε κάτι......

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα, όπως σου το λέει ο Γιάννης. Μη φοβάσαι και τσίμπα το απ έξω. Αλλα νομίζω πως και η κυκλοφορία του στην Ελλάδα δεν θα αργήσει πολύ πια.

 

 

Δεν μου ήρθε κάτι......

 

Εσενα η επισημη firmware που εχεις περασμενη δεν ειναι του παροχου ΕΕ,αλλα αυτη για τις unbranded συσκευες.;)

Το παιδι που το εχει αν θυμαμαι καλα το ειχε παει σε Nokia care και του περασαν αυτο το firmware για δικους τους λογους.

Τωρα περιμενουμε τη νεα αναβαθμιση που βγηκε στο navifirm(1232.5957.1308.17__) που σημαινει οτι μεσα σε ενα μηνα το πολυ θα βγει και επισημα λογικα αφου τεσταριστει απο την Nokia ετσι ωστε 100% να δουλευει καλα:)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το instagram ετοιμάζεται να εισέλθει και στον χώρο του WP8, ή τουλάχιστο έτσι λένε οι φήμες. Οι ίδιες φήμες κάνουν λόγο πως όταν και εφόσον η εφαρμογή διατεθεί, θα είναι διαθέσιμη, λογικά μόνο για κάποιο διάστημα, αποκλειστικά στα τηλέφωνα της σειράς Lumia της Nokia.

 

Εν αναμονή του instagram η Nokia πήρε μία πρωτοβουλία(?) και κυκλοφόρησε ένα app το οποίο δίνει την δυνατότητα στον χρήστη να τραβήξει φωτογραφίες χρησιμοποιώντας το κλασσικό , τύπου Polaroid, φίλτρο και έπειτα να την ανεβάσει στα διάφορα social media.

Το “κλου” του όλου concept κρύβεται στο ότι με το που γίνεται η επεξεργασία στην εκάστοτε φωτογραφία, το app αναλαμβάνει από μόνο του και “κολλάει” το hashtag #2InstaWithLove στο κάτω μέρος αυτής.

 

Το app, το οποίο πολύ έξυπνα η Nokia ονόμασε #2InstaWithLove, υποτίθεται πως αποτελεί την προσπάθεια της εταιρείας να δείξει στο instagram πόσο πολύ το θέλουν οι χρήστες. Οι διάφορες κακές γλώσσες όμως υποστηρίζουν πως εφόσον το instagram είναι πρακτικά σίγουρο πως θα βγει στο WP8, η κίνηση αυτή είναι απλώς ένα marketingίστικο κόλπο της Nokia προκειμένου να δείξει πόσο δυνατό είναι το brand name Lumia.

 

Όπως και να έχει το #2InstaWithLove app είναι διαθέσιμο μόνο για τα Lumia από ΕΔΩ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει μεταβει απο android θα μπορουσε να μου πει αν νιωθει "αβολα" με ελειψεις που εχει το 920 και ποιες ειναι αυτες σε ενα μινι συγκριτικο?

εχω το xperia T αλλα τωρα που εβαλα τα 8 στο pc Και με τη διαπιστωση οτι μαρεσουν πολυ σκεφτομαι να μεταβω στο 920 ή στην επομενη ναυαρχιδα (διαβαζα για ενα EOS που ισως υλοποιηθει και με εψησε πολυ) μιας και εχω βαρεθει τα κοληματα του android (οσο δυνατο κινητο και ναχεις,καταφερνει να λαγκαρει) και ζηλεψα την αποκριση του 800.. της αδερφης μου.

παρολα αυτα ξενερωσα που δεν χτυπαει το viber, που δεν λειτουργει το ΒΤ (και δεν ξερω αν με την 7.8 φτιαχνει) και δεν ξερω τι αλλο μπορει να λειπει (μιας και το 800 δεν το εχω επεξεργαστει αλλο, λειπει εξωτερικο)..

Θα μπορουσε καποιος που εχει μεταβει λοιπον απο ενα κινητο σαν το Τ που ειναι και δυνατο, να μου πει τι τον χαλαει στο 920?

και εαν η φωτο ειναι ανταξια των προσδοκιων? εχω και το Ν8 και ακομα με αυτο βγαζω πολλες φορες. (βεβαια το Τ μετα την 4.1 πετυχαινει πολυ καλυτερα αποτελεσματα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε φιλικο φορουμ μολις αναρτησανε οτι το 920 θα ειναι πλεον διαθεσιμο στην ελληνικη αγορα στις 26 ΜΑΡΤΙΟΥ. για ριξτε μια ματια οι ενδιαφερομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Το instagram ετοιμάζεται να εισέλθει και στον χώρο του WP8, ή τουλάχιστο έτσι λένε οι φήμες. Οι ίδιες φήμες κάνουν λόγο πως όταν και εφόσον η εφαρμογή διατεθεί, θα είναι διαθέσιμη, λογικά μόνο για κάποιο διάστημα, αποκλειστικά στα τηλέφωνα της σειράς Lumia της Nokia.

 

Εν αναμονή του instagram η Nokia πήρε μία πρωτοβουλία(?) και κυκλοφόρησε ένα app το οποίο δίνει την δυνατότητα στον χρήστη να τραβήξει φωτογραφίες χρησιμοποιώντας το κλασσικό , τύπου Polaroid, φίλτρο και έπειτα να την ανεβάσει στα διάφορα social media.

Το “κλου” του όλου concept κρύβεται στο ότι με το που γίνεται η επεξεργασία στην εκάστοτε φωτογραφία, το app αναλαμβάνει από μόνο του και “κολλάει” το hashtag #2InstaWithLove στο κάτω μέρος αυτής.

 

Το app, το οποίο πολύ έξυπνα η Nokia ονόμασε #2InstaWithLove, υποτίθεται πως αποτελεί την προσπάθεια της εταιρείας να δείξει στο instagram πόσο πολύ το θέλουν οι χρήστες. Οι διάφορες κακές γλώσσες όμως υποστηρίζουν πως εφόσον το instagram είναι πρακτικά σίγουρο πως θα βγει στο WP8, η κίνηση αυτή είναι απλώς ένα marketingίστικο κόλπο της Nokia προκειμένου να δείξει πόσο δυνατό είναι το brand name Lumia.

 

Όπως και να έχει το #2InstaWithLove app είναι διαθέσιμο μόνο για τα Lumia από ΕΔΩ.

 

 

 

Διαβασα κι εγώ πως το instagram θα έρθει αποκλειστικά για Nokia..... Είδομεν.

 

καποιος που εχει μεταβει απο android θα μπορουσε να μου πει αν νιωθει "αβολα" με ελειψεις που εχει το 920 και ποιες ειναι αυτες σε ενα μινι συγκριτικο?

εχω το xperia T αλλα τωρα που εβαλα τα 8 στο pc Και με τη διαπιστωση οτι μαρεσουν πολυ σκεφτομαι να μεταβω στο 920 ή στην επομενη ναυαρχιδα (διαβαζα για ενα EOS που ισως υλοποιηθει και με εψησε πολυ) μιας και εχω βαρεθει τα κοληματα του android (οσο δυνατο κινητο και ναχεις,καταφερνει να λαγκαρει) και ζηλεψα την αποκριση του 800.. της αδερφης μου.

παρολα αυτα ξενερωσα που δεν χτυπαει το viber, που δεν λειτουργει το ΒΤ (και δεν ξερω αν με την 7.8 φτιαχνει) και δεν ξερω τι αλλο μπορει να λειπει (μιας και το 800 δεν το εχω επεξεργαστει αλλο, λειπει εξωτερικο)..

Θα μπορουσε καποιος που εχει μεταβει λοιπον απο ενα κινητο σαν το Τ που ειναι και δυνατο, να μου πει τι τον χαλαει στο 920?

και εαν η φωτο ειναι ανταξια των προσδοκιων? εχω και το Ν8 και ακομα με αυτο βγαζω πολλες φορες. (βεβαια το Τ μετα την 4.1 πετυχαινει πολυ καλυτερα αποτελεσματα)

 

Το bt δουλευει άψογα. Το viber χτυπάει αλλά μόνο όταν είσαι στην αρχική οθόνη (νομίζω) και δεν εχει κλήσεις. Θέλει δουλίτσα ακομη. Τα υπόλοιπα κάποιος που να είχε ρομποτακι....:)

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει μεταβει απο android θα μπορουσε να μου πει αν νιωθει "αβολα" με ελειψεις που εχει το 920 και ποιες ειναι αυτες σε ενα μινι συγκριτικο?

εχω το xperia T αλλα τωρα που εβαλα τα 8 στο pc Και με τη διαπιστωση οτι μαρεσουν πολυ σκεφτομαι να μεταβω στο 920 ή στην επομενη ναυαρχιδα (διαβαζα για ενα EOS που ισως υλοποιηθει και με εψησε πολυ) μιας και εχω βαρεθει τα κοληματα του android (οσο δυνατο κινητο και ναχεις,καταφερνει να λαγκαρει) και ζηλεψα την αποκριση του 800.. της αδερφης μου.

παρολα αυτα ξενερωσα που δεν χτυπαει το viber, που δεν λειτουργει το ΒΤ (και δεν ξερω αν με την 7.8 φτιαχνει) και δεν ξερω τι αλλο μπορει να λειπει (μιας και το 800 δεν το εχω επεξεργαστει αλλο, λειπει εξωτερικο)..

Θα μπορουσε καποιος που εχει μεταβει λοιπον απο ενα κινητο σαν το Τ που ειναι και δυνατο, να μου πει τι τον χαλαει στο 920?

και εαν η φωτο ειναι ανταξια των προσδοκιων? εχω και το Ν8 και ακομα με αυτο βγαζω πολλες φορες. (βεβαια το Τ μετα την 4.1 πετυχαινει πολυ καλυτερα αποτελεσματα)

Το μοναδικο πραγμα που μου λειπει απο τα WP8 και το 920 ειναι οτι ο music player δεν δουλευει στο background(δεν ειναι ενσωματωμενος στο λειτουργικο οπως στο android,αλλα ξεχωριστη εφαρμογη και ετσι οταν βαζεις μια λιστα με εκατονταδες κομματια να παιζουν σταματησεις καποια στιγμη και πας να ξεκινησεις,σε γυρναει στην αρχη παντα,οχι εκει που σταματησες(εντος καποιων ωρων γινεται κανονικα αλλα οχι παραπερα και αυτο μονο οταν ειναι στο προσκηνιο σαν ανοιχτη εφαρμογη.)

ΔΕΝ μου αρεσει καθολου.

Και επισης το οτι δεν εχει file manager ειναι και αυτο αρνητικο-ουτε καν φακελους να μπορεις να κανεις,αν και εδω μελλοντικα θα μπει αυτη η δυνατοτητα με φακελους.

Τιποτα αλλο δεν μου λειπει-ουτε καν notification center,που και αυτο καλοδεχουμενο ειναι και θα μπει και αυτο μελλοντικα.

Σαν συσκευη να ξερεις δεν εχει led notification και αυτο χρησιμο χαρακτηριστικο που δεν εχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. αρα καλυτερα να περιμενω να τα δω στην πραξη και αυτα..ειδικα το notification με ενδιαφερει..και η ελλειψη ραδιοφωνου με εχει προβληματισει. απο καμερα? συγκριση με κανα xperia Τ/Ζ εχουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. αρα καλυτερα να περιμενω να τα δω στην πραξη και αυτα..ειδικα το notification με ενδιαφερει..και η ελλειψη ραδιοφωνου με εχει προβληματισει. απο καμερα? συγκριση με κανα xperia Τ/Ζ εχουμε?

 

Ψαξε σε κανα youtube να δεις,θα βρεις σιγουρα.

Στο phonearena εχει συγκριτικο με το Ζ για την καμερα,αλλα να ξερεις με παλιοτερο firmware απο το 920 που συμμετεχει στο συγκριτικο.

Ηδη βγηκε εδω και ενα μηνα καινουργιο firmware και αναμενεται και αλλο μεσα στον επομενο μηνα με επιπλεον βελτιωσεις στην καμερα απο αυτα που διαβαζω στο εξωτερικο.

το Ν8 που ειχες βγαζει καλυτερες φωτο την ημερα απο το 920 απο αυτα που ανεφεραν και αλλα παιδια πρωην χρηστες Ν8

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. αρα καλυτερα να περιμενω να τα δω στην πραξη και αυτα..ειδικα το notification με ενδιαφερει..και η ελλειψη ραδιοφωνου με εχει προβληματισει. απο καμερα? συγκριση με κανα xperia Τ/Ζ εχουμε?

 

To notification δεν θα σε προβληματίσει καθόλου. Για το ράδιο υπήρχε μια φήμη ότι υπάρχει σαν hardware αλλά δεν υποστηρίζεται ακόμη από τα 8ρια..... Τα άλλα είναι όπως τα λέει ο alex.

file manager, και led ειδοποιήσεων είναι οι βασικές ελλείψεις αυτή την στιγμή.

 

Alex, αυτό για την δημιουργία φακέλων είναι σίγουρο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

To notification δεν θα σε προβληματίσει καθόλου. Για το ράδιο υπήρχε μια φήμη ότι υπάρχει σαν hardware αλλά δεν υποστηρίζεται ακόμη από τα 8ρια..... Τα άλλα είναι όπως τα λέει ο alex.

file manager, και led ειδοποιήσεων είναι οι βασικές ελλείψεις αυτή την στιγμή.

 

Alex, αυτό για την δημιουργία φακέλων είναι σίγουρο?

 

οντως και οι φακελοι ειναι κατι που θελω, και οταν πρωτοπηγα σε ανδροιδ ξενερωσα πολυ που δεν ηταν οπως τα νοκια..παρολα αυτα τους χρειαζομαι..ριχνω πολυ πραμα μεσα,μουσικη, αρχεια, excel, κτλ. ομοιως και οι ειδοποιησεις,ακομα και το viber, χανει την αξια του ετσι οπως χτυπαει..

 

Ψαξε σε κανα youtube να δεις,θα βρεις σιγουρα.

Στο phonearena εχει συγκριτικο με το Ζ για την καμερα,αλλα να ξερεις με παλιοτερο firmware απο το 920 που συμμετεχει στο συγκριτικο.

Ηδη βγηκε εδω και ενα μηνα καινουργιο firmware και αναμενεται και αλλο μεσα στον επομενο μηνα με επιπλεον βελτιωσεις στην καμερα απο αυτα που διαβαζω στο εξωτερικο.

το Ν8 που ειχες βγαζει καλυτερες φωτο την ημερα απο το 920 απο αυτα που ανεφεραν και αλλα παιδια πρωην χρηστες Ν8

 

 

Φιλε μου εχω και το Ν8 και βλεπω οτι το Τ μετα την αναβαθμιση τη μερα εχει ισως και καλυτερη φωτο.εχει επισης απειρες ρυθμισεις και λογω καλης ταχυτητας το χρησιμοποιω πλεον πιο πολυ. ενω αρχικα επεμενα με Ν8.

 

Γενικα καταληγω οτι ενα wp8 nokia με φακο τυπου 808 θα ειναι ιδανικη επιλογη, τουλαχιστον να εχεις ενα πλεονεκτημα να παρηγορεισαι για ο,τι χανεις σε σχεση με ανδροιδ.

Αν ειναι αληθεια το EOS που ειδα, τοτε μαλλον για εκει με βλεπω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για το ράδιο υπήρχε μια φήμη ότι υπάρχει σαν hardware αλλά δεν υποστηρίζεται ακόμη από τα 8ρια.....

Το hardware υπαρχει για το fm ραδιοφωνο, εγγυημενα :) Επισης υπαρχει μια πληροφορια οτι μεσα στο καλοκαιρι ισως δουμε το FM radio να επιστρεφει μεσω update απο την MSFT....Ιδωμεν....

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

To notification δεν θα σε προβληματίσει καθόλου. Για το ράδιο υπήρχε μια φήμη ότι υπάρχει σαν hardware αλλά δεν υποστηρίζεται ακόμη από τα 8ρια..... Τα άλλα είναι όπως τα λέει ο alex.

file manager, και led ειδοποιήσεων είναι οι βασικές ελλείψεις αυτή την στιγμή.

 

Alex, αυτό για την δημιουργία φακέλων είναι σίγουρο?

 

Ειναι αυτο που εχει αναφερθει απο παρα πολλα ατομα στο εξωτερικο με αυτα που θελουν και στελνουν στη MS και ειναι ψηλα στη λιστα προτεραιοτητων.

Αλλα δεν αναμενεται συντομα.

Αλλαγες θα ερθουν πολλες αλλα θα αργησουν αρκετα.

Κακα τα ψεμματα,εχει αρκετες ελλειψεις,αλλα απο την αλλη ειναι ενα πολυ φρεσκο λειτουργικο μονο 5 μηνων ζωης.

Το οτι μοιαζουν με τα 7ρια εμφανισιακα δεν σημαινει τιποτα απολυτος,ουτε ιδιο πυρηνα εχουν,ουτε ειναι η συνεχεια των 7.

Αρα βελτιωσεις/προσθηκες θα υπαρξουν αν θελουν να πανε καλυτερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...