Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι εφαρμογες ειναι προεγκατεστημενες κατα το μισο. Δηλαδη υπαρχουν οι συντομευσεις απλα την πρωτη φορα που κανεις χρηση σε παραπεμπει στο μαρκετ για να της κατεβασεις..

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλε μου απλά σιγά σιγά ρωτάω διαφορα για να μάθω γιατί περιμένω να βγει στις 11/3 να το πάρω.

Και κάτι ακόμα μπορεί κάποιος να μου πει πια version είναι η αναβάθμιση portico (το νούμερο δηλαδή) έτσι ώστε να δω αν είναι περασμένη πριν το αγοράσω??

Και πως θα καταλάβω από το κουτί ότι η συσκευή είναι ελληνική και όχι παραεισαγωγης δηλαδή να προορίζεται για άλλη χωρα?

 

Nokia store μου είπε 11/3 θα το έχει και με μια προκαταβολή μου το φέρνει αλλα εγώ θέλω να το δω πρώτα έτσι σκέφτομαι να το πάρω από πλαίσιο και λέω να πάω να το δω από το πλαίσιο να δω αν έχει και την αναβάθμιση περασμένη και να το πάρω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στις ρυθμίσεις ήχου κλήσης έχω επιλέξει και ήχο και δόνηση τωρα όταν δέχομαι κλήση η δόνηση κτυπάει μονο 2 φορες στην αρχή και στη συνεχεια έχω μονο ηχο, επίσης στο ξυπνητήρι έχω μονο ηχο παίζει κάποιο πρόβλημα? Edited by flipo
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφω ΣΜΣ και περναω τους 70 χαρακτηρες παει δευτερο μηνυμα. Ξερετε αν υπαρχει καποια ρυθμιση ωστε να γραφουμε κανονικα 160 χαρακτηρες σε ενα μηνυμα?

 

Το βρηκα!

Για οποιον εχει την ιδια απορια:

Ρυθμισεις -> δικτυο+ -> Συνολο χαρακτηρων ΣΜΣ Μειωμενο

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω οτι πρέπει να απολογηθώ που δε μου άρεσε το μενού και θα το ήθελα διαφορετικό.. Συγνώμη φιλε... Δε θα το ξανακάνω.. Ελπίζω να με συγχωρέσεις...

 

Μην στραβώνεις φιλέ μου. Έχεις τα δίκια σου. Απλα, έχει χιλιοειπωθει αυτο το θέμα σε βαθμό που κάποιοι αντιδρουν κάπως απότομα. Αν δε σου αρεσει και δεν μπορείς να το ανεχτείς τότε απλα αυτο το λειτουργικό δεν είναι για σένα. Προσωπικά θα σου πω πως είχα τις δικες σου απόψεις (ως ένα βαθμό) και κάποια wp8 που έπιασα στα χέρια μου σε κάποια πολυκαταστήματα, με αποθάρρυναν εντελώς. Μετά διαβασα τις αποψεις της "απεναντι όχθης" που έλεγαν πως όταν σεταρεις μια τέτοια συσκευή, γινεται διαφορετική απο αυτη που συναντάς στα καταστήματα. Μη θέλοντας να χάσω την ποιότητα της Νόκια και θέλοντας να δοκιμάσω και ξστι νέο, έκανα τι βημα και για την ώρα τουλάχιστον δε το μετάνιωσα καθόλου. Μα καθόλου όμως..... Διαφωνω και με τον φίλο που αποκάλεσε τα αλλα "τσίρκο". Κάθε λειτουργικό έχει τα δικα του και εμείς διαλέγουμε την κάθε φορά τι θέλουμε. Έζησα τόσα χρόνια με το Symbian και δε θα το έλεγα τσίρκο (βόλευαν απιστευτα οι φακελοι βέβαια) αλλα και το meego που ήταν όλα χύμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει στις ρυθμίσεις ήχου κλήσης έχω επιλέξει και ήχο και δόνηση τωρα όταν δέχομαι κλήση η δόνηση κτυπάει μονο 2 φορες στην αρχή και στη συνεχεια έχω μονο ηχο, επίσης στο ξυπνητήρι έχω μονο ηχο παίζει κάποιο πρόβλημα? Edited by flipo
Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει στις ρυθμίσεις ήχου κλήσης έχω επιλέξει και ήχο και δόνηση τωρα όταν δέχομαι κλήση η δόνηση κτυπάει μονο 2 φορες στην αρχή και στη συνεχεια έχω μονο ηχο, επίσης στο ξυπνητήρι έχω μονο ηχο παίζει κάποιο πρόβλημα?

 

Έτσι είναι και στα WP7.5/7.8. Και στα WP8 το κράτησαν έτσι; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω φιλε μου εγώ ρωτάω επειδή πρώτη φορα παίρνω windows phone

 

Από όσα έχω διαβάσει εδώ, μάλλον έμεινε ως έχει η δόνηση. Πάντως, σε μηνύματα και οπουδήποτε αλλού, η ειδοποίηση της δόνησης είναι όπως και σε άλλα λειτουργικά. :

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από όσα έχω διαβάσει εδώ, μάλλον έμεινε ως έχει η δόνηση. Πάντως, σε μηνύματα και οπουδήποτε αλλού, η ειδοποίηση της δόνησης είναι όπως και σε άλλα λειτουργικά. :

 

ούτε στο ξυπνητήρι έχει ήχο και δόνηση μαζί :(

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω φιλε μου εγώ ρωτάω επειδή πρώτη φορα παίρνω windows phone

 

Το δοκίμασα τώρα. 2 φορές χτυπάει ηδονιση στην κλήση.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα. 2 φορές χτυπάει ηδονιση στην κλήση.....

 

ok φιλε μου ευχαριστώ νόμιζα ότι είχε πρόβλημα η συσκευή θα προτιμούσα βεβαια να είχε περισσότερη δόνηση αλλα τι να κάνουμε έχει τα καλά του έχει και τα κακά του :) στο ξυπνητήρι έχεις δόνηση το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Την "τοποθεσία" την έχετε συνεχώς ενεργοποιημένη και αν ναι, πόση μπαταρία καταναλώνει????

Στην αφύπνιση δε δουλεύει η δόνηση (προσωπικά το θεωρώ φυσιολογικό)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την "τοποθεσία" την έχετε συνεχώς ενεργοποιημένη και αν ναι, πόση μπαταρία καταναλώνει????

Εγω οχι παρα μονο για ανανεωση whether,και καποιες φορες στους χαρτες οταν ειναι να κανω ανανεωση της τοποθεσιας,αλλα συνηθως παντα με 3g ανοιχτο βολευομαι εξισου και το location στο off το εχω.

Δεν νομιζω παντως να καταναλωνει ιδιαιτερα.

Σιγουρα bt και δικτυα κινητης καταναλωνουν περισσοτερο αυτο το ξερω απο πρωτο χερι,ειδικα οταν τρεχουν παραλληλα και τα 2 μαζι:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ρώτησε κάποιος φίλος και το έριξα μια ματιά, δεν βρικα τρόπο να συνδεσω το 920 με την τηλεόραση. Το συνέδεσα με usb αλλα δεν το "βλεπει". Μόνο φορτίζει.... Υπάρχει τρόπος?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θυμηστε μου κάτι. Είχατε πει ότι υπάρχει κάποια διάφορα ανάμεσα στα Γερμανικά και αγγλικά? κάτι νομίζω με το ότι τα αγοράσμενο απο Αγγλία δεν μπορείς να βάλεις το 4G ή το 2G?

Επίσης μετα την πορτικο ποσο κρατάει η μπαταρια? ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ρώτησε κάποιος φίλος και το έριξα μια ματιά, δεν βρικα τρόπο να συνδεσω το 920 με την τηλεόραση. Το συνέδεσα με usb αλλα δεν το "βλεπει". Μόνο φορτίζει.... Υπάρχει τρόπος?

Εμενα με το που το συνδεω στην tv μου(Samsung) στη usb θυρα βλεπει κανονικα το 920 και τον φακελο με τις φωτο που εχω τραβηξει.

Παιδια θυμηστε μου κάτι. Είχατε πει ότι υπάρχει κάποια διάφορα ανάμεσα στα Γερμανικά και αγγλικά? κάτι νομίζω με το ότι τα αγοράσμενο απο Αγγλία δεν μπορείς να βάλεις το 4G ή το 2G?

Επίσης μετα την πορτικο ποσο κρατάει η μπαταρια? ευχαριστω. :)

 

Στις αγγλικες συσκευες δεν εχει 4G,το 2G το εχει κανονικα.

Αλλιως αγοραζεις οποιαδηποτε εκτος Αγγλιας 920 συσκευη για να εχεις 4G support(εκτος του παροχου ΕΕ που υποστηριζει αλλα ειναι branded)

Επισης αν φλασαρεις οποιαδηποτε αλλη rom πχ ισπανικη,γερμανικη που εχω δοκιμασει εχεις εξισου 4G support

Oσον αφορα την μπαταρια ειδα μια βελτιωση τωρα αν την μεταφρασω σε ωρες θα ελεγα 1.5 με 2 ωρες το πολυ,για εμενα σε σημαντικο βαθμο αλλα θα ηθελα παραπανω αυτονομια,διοτι πριν την Portico δεν παλευοταν καθολου τουλαχιστον στη συσκευη μου(θα το σουταρα το 920 αν δεν εβλεπα βελτιωση)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα με την portico...

1,5 ημερα πριν

1,5 ημερα και τωρα...

 

αλλα με το wifi ανοιχτο ολη την ωρα στο σπιτι...οποτε κατι εχουν βελτιωσει...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα με την portico...

1,5 ημερα πριν

1,5 ημερα και τωρα...

 

αλλα με το wifi ανοιχτο ολη την ωρα στο σπιτι...οποτε κατι εχουν βελτιωσει...

 

Η δικια σου συσκευη ηταν απο τις καλες αρχικες παρτιδες μαλλον,διοτι στη δικια μου μετα βιας μερα μου εβγαζε απο σχεδον full 100%

Δεν τολμουσα να φυγω απο το σπιτι καμποσες ωρες και να μην ειναι πανω απο 80% η μπαταρια,χωρις να το φορτισω ενδιαμεσα

διοτι οταν βγω απο το σπιτι τα εχω ολα ανοιχτα 3g/bt/gps.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

χμ,,,,

μου βγαζει 1,5 ημερα με 3g ανοιχτο και wifi στο on οταν ειμαι σπιτι , με "υπηρεσιες τοποθεσιας" στο on , με ανα 10λεπτο ελεγχο 3 email account και αρκετη ομιλια και σκαλισμα γιατι οπως εχουμε πει , τα wp8 ειναι χορταστικα στο ματι...:)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

χμ,,,,

μου βγαζει 1,5 ημερα με 3g ανοιχτο και wifi στο on οταν ειμαι σπιτι , με "υπηρεσιες τοποθεσιας" στο on , με ανα 10λεπτο ελεγχο 3 email account και αρκετη ομιλια και σκαλισμα γιατι οπως εχουμε πει , τα wp8 ειναι χορταστικα στο ματι...:)

 

Με wifi στο σπιτι συνεχομενο σερφαρισμα εκανα δοκιμη απο 100% και συνολικα 4 ωρες μου κρατησε πανω-κατω πριν σβησει εντελως.

Σε 3g πλοηγηση και ακροαση μουσικη ταυτοχρονα με bt handsfree ειναι η αχιλλιος πτερνα του 920,ισως φταιει και το bt μου,αλλα φταει το οτι η MS ακομα δεν αναβαθμισε σε 4 το bluetooth απο 3 που ειναι.

Ακομα να δωσει drivers!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

yack....

 

πολυ λιγο...δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα...hard reset φανταζομαι οτι του εκανες...

 

P.S.:παρε το δικο μου...:P

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντήσεις. Οποτε να υποθεσω ότι είναι κλειδωμενο το 4G στα αγγλικά. Μπορει να το ανοίξουν σε ενδεχόμενη αναβάθμιση? ρωτάω γιατι δεν θέλω να ασχολούμαι με άλλες rom κλπ.

Επίσης απο ότι κατάλαβα η μπαταρια είναι και λίγο λαχείο,εξαρτάται δηλαδή απο το ποτε κατασκευάστηκε το κινητο.

Αυτο με αγχωνει και δεν το αποφασίζω,όπως και το μέγεθος. Είχα το note2 και το έδωσα σε μια εβδομάδα(δεν έχω χέρια κουπιά).

Γιαυτο λοξοκοιταζω το lumia 620(το 720 αργει).:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντήσεις. Οποτε να υποθεσω ότι είναι κλειδωμενο το 4G στα αγγλικά. Μπορει να το ανοίξουν σε ενδεχόμενη αναβάθμιση? ρωτάω γιατι δεν θέλω να ασχολούμαι με άλλες rom κλπ.

Επίσης απο ότι κατάλαβα η μπαταρια είναι και λίγο λαχείο,εξαρτάται δηλαδή απο το ποτε κατασκευάστηκε το κινητο.

Αυτο με αγχωνει και δεν το αποφασίζω,όπως και το μέγεθος. Είχα το note2 και το έδωσα σε μια εβδομάδα(δεν έχω χέρια κουπιά).

Γιαυτο λοξοκοιταζω το lumia 620(το 720 αργει).:mad:

 

Σε ενα μηνα ακριβως το 720 θα το βρεις στην Αγγλια(amazon/expansys/clove.uk).

Oσον αφορα το 920 καποια στιγμη θα βγει σε επομενη αναβαθμιση και 4g support και για τις αγγλικες unbranded συσκευες,επομενος δεν χρεαζεται να φλασαρεις κλπ,αλλα αγνωστο ποτε θα γινει αυτο να ξερεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...