Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα διαπιστωσα ενα αρνητικο συμβαν που δεν μου αρεσε καθολου:worry:

Χθες το βραδυ το αφησα στο 50-60% μπαταρια με τα παντα κλειστα(wifi/3G/bt,μονο lacation στο οn) και το πρωι στις 11 ωρα περιπου ηταν λιγοτερα απο 5%:blink:

Ελπιζω να μην ξανασυμβει η' εστω να βγαλουν κανα update οπωσδηποτε.

Δεν θελω να μου συμβει εξω και να τρεχω πανικοβλητος να το φορτισω.

Νοκια ακους;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα διαπιστωσα ενα αρνητικο συμβαν που δεν μου αρεσε καθολου:worry:

Χθες το βραδυ το αφησα στο 50-60% μπαταρια με τα παντα κλειστα(wifi/3G/bt,μονο lacation στο οn) και το πρωι στις 11 ωρα περιπου ηταν λιγοτερα απο 5%:blink:

Ελπιζω να μην ξανασυμβει η' εστω να βγαλουν κανα update οπωσδηποτε.

Δεν θελω να μου συμβει εξω και να τρεχω πανικοβλητος να το φορτισω.

Νοκια ακους;)

 

Τι να κάνει και η κοκομοιρη η Nokia όταν τα WP8 είναι γεμάτα bugs ...κρίμα...είπα να φύγω από το android για να γλιτώσω από τα κουλά του και να βρω την ησυχία μου αλλά μάλλον βιάστηκα...Τα Wp8 είναι ακόμα ανέτοιμα...

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνει και η κοκομοιρη η Nokia όταν τα WP8 είναι γεμάτα bugs ...κρίμα...είπα να φύγω από το android για να γλιτώσω από τα κουλά του και να βρω την ησυχία μου αλλά μάλλον βιάστηκα...Τα Wp8 είναι ακόμα ανέτοιμα...

 

True story.

Μια χαρα ειναι η συσκευη, αλλα το λειτουργικο θελει επειγοντως updates για διορθωση των bugs και εμπλουτισμο της αγορας.

Βλεπω πολλες εφαρμογες που εχουν να ανανεωθουν αρκετους μηνες, οταν οι ιδιες για το ιδιο διαστημα σε Android και iOS εχουν παρει 2 updates.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

True story.

Μια χαρα ειναι η συσκευη, αλλα το λειτουργικο θελει επειγοντως updates για διορθωση των bugs και εμπλουτισμο της αγορας.

Βλεπω πολλες εφαρμογες που εχουν να ανανεωθουν αρκετους μηνες, οταν οι ιδιες για το ιδιο διαστημα σε Android και iOS εχουν παρει 2 updates.

 

Δυστυχώς έτσι είναι..

Αυτή η βιασύνη βεβαία παρέσυρε και την Nokia,,,

Δεν μπορείς να μου βγάζεις μια συσκευή που το Hardware υποστηρίζει DLNA και να μην υπάρχει ούτε μια εφαρμογή για να την εκμεταλλευτώ...

Δεν μπορείς να μου βγάζεις μια συσκευή που υποστηρίζει ΅Wi-Fi Direct και να μην υπάρχει ακόμα το κατάλληλο software να το ενεργοποιήσεις...

Ούτε data counter στην ναυαρχίδα σου από την στιγμή που και το 610 έχει...

Τα της MS είναι πολλά και γνωστά...

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Να πιστευω οτι θα βγαλει τα απαραιτητα updates διοτι τετοια θεματα οπως ξαφνικα παγωματα/εξαντληση μπαταριας απο το πουθενα εχουν αναφερθει και στο εξωτερικο και συμφωνα με τη MS θα βγαλει updates.

Η Νοκια απο τη πλευρα της τα εδωσε ολα σε σχεση με το κινητο απο αποψη εξαιρετικης ποιοτητας κατασκυης,καταπληκτικη οθονη,ομορφο ντιζαιν,οι δικες της εφαρμογες ειναι πολυ καλες,και ενω το λειτουργικο μου αρεσει απο την απλοτητα του και το ποσο ομαλα τρεχει,παρ'ολα αυτα η MS εχει δουλεια αρκετη να κανει.

Ξερουμε βεβαια οτι προσπαθει και με το ''Portico''θα διορθωσει το θεμα με το wifi,θα προσθεσει και notification center.

Απο εφαρμογες ειμαι κομπλε παντως.

Το κινητο μου αρεσει πολυ,και δεν γυρναω σε καμια περιπτωση σε αλλα φρουτα διοτι δεν με καλυπτουν σε αυτα που θελω ουτε εκει 100%.

Απλως αυτα τα θεματα που υπαρχουν πρεπει να διορθωθουν και πιστευω θα γινουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα νοιώθω λίγο Θεούλης που το N9 έχει notification center, Wi-Fi Hotspot, αναφορές μηνυμάτων, πανεύκολο να ενεργοποίησεις το FM-Radio και ΒT-μεταφορά. Επίσης μάλλον λίγα bugs. Κλασσική M$, αναρωτιέσαι με τι ασχολούνται τελικά αυτοί οι άνθρωποι...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα νοιώθω λίγο Θεούλης που το N9 έχει notification center, Wi-Fi Hotspot, αναφορές μηνυμάτων, πανεύκολο να ενεργοποίησεις το FM-Radio και ΒT-μεταφορά. Επίσης μάλλον λίγα bugs. Κλασσική M$, αναρωτιέσαι με τι ασχολούνται τελικά αυτοί οι άνθρωποι...

 

Βασικά το 920 έχει όλα αυτα που προανέφερες εκτος απο ενοποιημένο notification center και FM radio...:p

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

^^Ακόμα και τα bugs δηλαδή; :D Είπα να προσθέσω και πραγματικό multitasking για να γίνω ακόμα πιο εριστικός. Πέρα από τη πλάκα όμως, το κυριολεκτικά τεθωρακισμένο Νokia 920 φαίνεται ότι θα τα πάει καλά στις πωλήσεις και ας ελπίσουμε για updates της M$...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε SuomiHEL υπάρχει μια διαφορα. Το 920 έχει απο πίσω μια ms η οποια δείχνει αποφασισμένη αυτη τη φορά να πετύχει (+ την νοκια) ενω το θεϊκό N9 είναι (σχεδόν) μόνο του...... Δυστυχώς για όλους μας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήδη η Nokia μέσω Twitter ενημέρωσε ότι το πρώτο update με το θέμα του WiFi και δυνατοτητα απόρριψης κλήσης με αποστολη μηνύματος κι άλλα μικροπράγματα θα έρθει μες στον Δεκέμβρη.. Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω....ενδιαφέρομαι να πάρω το 920...Ελλάδα το ξεχνάω..είναι εξωπραγματικές οι τιμές......απο ebay αμερικής/αγγλίας δεν υπάρχει πρόβλημα σωστά? Δεν είναι κλειδωμένο όπως συμβαίνει με I phone......σωστά...?

Και επίσης ισχύει οτι οι αμερικάνικες/αγγλικές ρομ προσφέρουν και τις υπόλοιπες λειτουργίες της νοκια (Nokia music Κλπ)....?

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Alextrela αν πατήσεις ενα από τα πλήκτρα έντασης σου εμφανίζει τα music controls. Αν πατήσεις play ξεκινά από εκεί που σταμάτησες. Αλλιώς στην εφαρμογή της μουσικής μπορείς να κάνεις swipe δεξιά στο ιστορικό.

 

Το Σαβ/Κυριακο που δεν ακουσα καθολου μουσικη,το επιχειρησα σημερα και δεν,εξαφανιστηκε απο το background εντελως:confused:

Μαλλον οπως βλεπω ενα 24ωρο κραταει στο background μετα παει χαθηκε και τα παντα απο την αρχη.

Οταν λες στο ιστορικο τι εννοεις,διοτι δεν βλεπω κατι τετοιο στην εφαρμογη της μουσικης?

Παντως τα τερτιπια της μπαταριας συνεχιζονται και πεφτει με γεωμετρικη προοδο η αποδοση της μπαταριας με τα παντα κλειστα.

Δικαιολογειτε 15% μεσα στη νυχτα χωρις να κανω τιποτα:wacko:

Με τιποτα.

Και επισης πατωντας παρατεταμενα το back button βλεπω οτι μεχρι 8 εφαρμογες μπορει να εχει ανοιχτες ταυτοχρονο οχι παραπανω και χωρις να μπορω να κανω διαχειρηση πχ να σβησω ειτε μια,ειτε ολες,και δεν καταλαβαινω πως παιρνει ανοιγοντας μια επιπλεον εφαρμογη ενω ειναι 8 ηδη ανοιχτες θεση μεσα στον καταλογο,βαση ποιον κριτηριων.

Τυχαιας?

Χρονολογικης?

Πως δηλαδη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το 920 ''ΓΥΜΝΟ''

Ανυπομονω παιδια να ερθει Ελλαδα να το παρω.Εχω παρει το iphone5(αναγκάστηκα) με επιδοτηση λογο μεταπωλητικης αξιας.Με το που ερθει το εχω σκοτώσει.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που χρησιμοποιησες πιο παλιά φεύγει

 

Το HTC 8x ήδη έχει πάρει ένα update

 

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να δεις μόνο εξερχόμενες κλήσεις η μόνο εισερχόμενες στο ιστορικό;

 

Ερώτηση δεν είπαν ότι έβαλε μετρητή data. Η ίδια η Microsoft? Δεν έχω 920

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά με τα WP μου φαίνεται.

Αναγκάστηκα να κλείσω τη συσκευή και να την ξανανοίξω διοτι η εφαρμογή music τα είχε παίξει και 4-5 φορές πεισματικά αρνείται να παίξει μουσική.

Τα ίδια πανω-κάτω θέματα έχω όπως και με την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά της μπαταρίας και με το Ν9 ένα χρόνο ακριβώς πίσω,αν είναι δυνατόν.

Full bugs και πρέπει οπωσδήποτε να βελτιωθούν.

Έχω πάντως ξενερώσει και δυστυχώς τη παίρνει στο λαιμό της η MS τη Nokia.

Απαράδεκτο να έχουν τα 8ρια τέτοια θέματα ή ελλείψεις που τα έχει ο ανταγωνισμός.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά με τα WP μου φαίνεται.

Αναγκάστηκα να κλείσω τη συσκευή και να την ξανανοίξω διοτι η εφαρμογή music τα είχε παίξει και 4-5 φορές πεισματικά αρνείται να παίξει μουσική.

Τα ίδια πανω-κάτω θέματα έχω όπως και με την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά της μπαταρίας και με το Ν9 ένα χρόνο ακριβώς πίσω,αν είναι δυνατόν.

Full bugs και πρέπει οπωσδήποτε να βελτιωθούν.

Έχω πάντως ξενερώσει και δυστυχώς τη παίρνει στο λαιμό της η MS τη Nokia.

Απαράδεκτο να έχουν τα 8ρια τέτοια θέματα ή ελλείψεις που τα έχει ο ανταγωνισμός.

 

Λίγο υπομονή μέχρι το 1ο update που θα έρθει σύντομα. Πιθανόν θα λυθούν κάποια θεματάκια με την μπαταρία

Επίσης, απ' ότι φαίνεται, ετοιμάζει και update για την κάμερα που θα διορθώσει το θεματάκι με τις ημερήσιες φωτογραφίες.

http://www.symbiantweet.com/nokia-lumia-920-pureview-camera-software-update-coming-soon

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε ποτε θα ερθει το καταλληλο update.

Και ποσο υπομονη θα κανω διοτι δεν παλευεται σε καμια περιπτωση-να φοβαμαι να χρησιμοποιησω το κινητο περα απο τα βασικα δηλ τηλεφωνα και μηνυματα και λιγο μουσικη με bt.

Εφυγα απο το σπιτι στις 11 ωρα με 60% μπαταρια,και στις 17 η ωρα η μπαταρια τα εφτυσε κανονικα.

Και τι εκανα δηλαδη, ενα 2ωρο μουσικης,κανα τεταρτο ομιλια,και ενα 20λεπτο ιντερνετ,και τα εφτυσε εντελως.

Τις 2 πρωτες ημερες δεν ειχα τετοια θεματα να εξαντλειτε η μπαταρια τοσο γρηγορα:(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε ποτε θα ερθει το καταλληλο update.

Και ποσο υπομονη θα κανω διοτι δεν παλευεται σε καμια περιπτωση-να φοβαμαι να χρησιμοποιησω το κινητο περα απο τα βασικα δηλ τηλεφωνα και μηνυματα και λιγο μουσικη με bt.

Εφυγα απο το σπιτι στις 11 ωρα με 60% μπαταρια,και στις 17 η ωρα η μπαταρια τα εφτυσε κανονικα.

Και τι εκανα δηλαδη, ενα 2ωρο μουσικης,κανα τεταρτο ομιλια,και ενα 20λεπτο ιντερνετ,και τα εφτυσε εντελως.

Τις 2 πρωτες ημερες δεν ειχα τετοια θεματα να εξαντλειτε η μπαταρια τοσο γρηγορα:(

 

Φίλε Alex μήπως έχεις εγκατεστημένο το What's app?

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Alex μήπως έχεις εγκατεστημένο το What's app?

 

Οχι φιλε μου,παντως ειμαι απογοητευμενος και ολα τα ενδεχομενα ειναι ανοιχτα:(:(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου,παντως ειμαι απογοητευμενος και ολα τα ενδεχομενα ειναι ανοιχτα:(:(

 

Εχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα με την μπαταρία...κυριολεκτικά την ρουφάει... μόλις απεγκατέστησα το What's app θεωρώντας το υπεύθυνο αλλά μάλλον δεν...:worry:

έχω ξενερώσει κι εγώ και δεν με βλέπω να την παλεύω...:(

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα με την μπαταρία...κυριολεκτικά την ρουφάει... μόλις απεγκατέστησα το What's app θεωρώντας το υπεύθυνο αλλά μάλλον δεν...:worry:

έχω ξενερώσει κι εγώ και δεν με βλέπω να την παλεύω...:(

 

Θυμαμαι και το 800 που το εβγαλε περσι τετοιο καιρο ειχε θεμα με την μπαταρια και εβγαλε update η Νοκια και διορθωθηκε και εξωτερικο εχουν αναφερθει αρκετα παραπονα στο θεμα της μπαταριας του 920 και η MS λεει οτι θα το φτιαξει,αλλα ειναι δυνατον να βγαινει το 920 στην ουσια ημιτελες ειναι να απορει κανεις:confused::mad::ninja:

Και το θεμα ειναι οτι δεν εχω δευτερο κινητο,το εδωσα το S3 και τωρα πρεπει να κοιταξω να δω τι θα κανω:(

Και εκανα τη δευτερη μερα που το πηρα hard reset,δεν ξερω μηπως να ξανακανω μπας και στρωσει :confused:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι και το 800 που το εβγαλε περσι τετοιο καιρο ειχε θεμα με την μπαταρια και εβγαλε update η Νοκια και διορθωθηκε και εξωτερικο εχουν αναφερθει αρκετα παραπονα στο θεμα της μπαταριας του 920 και η MS λεει οτι θα το φτιαξει,αλλα ειναι δυνατον να βγαινει το 920 στην ουσια ημιτελες ειναι να απορει κανεις:confused::mad::ninja:

Και το θεμα ειναι οτι δεν εχω δευτερο κινητο,το εδωσα το S3 και τωρα πρεπει να κοιταξω να δω τι θα κανω:(

Και εκανα τη δευτερη μερα που το πηρα hard reset,δεν ξερω μηπως να ξανακανω μπας και στρωσει :confused:

 

Κι εγώ έμεινα μόνο με το Lumia...ευτυχώς που η δουλειά μου είναι σε εσωτερικό χώρο και έχω πρόσβαση σε ρεύμα..Μακάρι να είναι θέμα συσκευής αλλά πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα λειτουργικού (WP8) και κακογραμμένων εφαρμογών..και για το Htc 8X τα ίδια προβλήματα αυτονομίας έχει..

Το καλό που τους θέλω να κάνουν κάτι και μάλιστα ΠΟΛΥ γρήγορα αν δεν θέλουν να βαλτώσουν...

Είναι αυτή νοοτροπία εταιριών που θέλουν διακαώς να ανακάμψουν?

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι θεμα λειτουργικου θα διορθωθει πιστευω ΑΛΛΑ το ερωτημα ειναι ποτε.

Αν ειναι θεμα συσκευης/hardware τοτε εκει παμε για αντικατασταση στα πλαισια του doa δεν το συζηταμε δηλαδη.

14 ημερες εχουμε περιθωριο.

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι ευθυνεται ποιο απο τα 2 η'και τα 2 μαζι.

Γριφος πραγματικα.

Αν και το σκεφτομαι και αυτο το ενδεχομενο,αλλα θα πρεπει να παρω δευτερο κινητο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το γεγονος ειναι ενα: η Νοκια εβγαλε μια ανετοιμη συσκευη στα ραφια των καταστηματων και το χειροτερο ειναι οτι δεν ευθυνεται τοσο η ιδια.

Μετα απο 3 μερες χρησης του 920, γυρισα τρεχοντας σε iPhone και S III.

Bugs παντου, ελλιπέστατη Market και κακιστη αυτονομια.

Σορρυ κιολας αλλα με τα 2 παραπανω μεγαθηρια ηδη στην πιατσα, η παρουσια του 920 με τη ΣΗΜΕΡΙΝΗ κατασταση των WP8, μοιαζει με ανεκδοτο.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...