Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

JustMe! όπως είπες και εσύ, εδώ δεν είναι στρατός. Καλή η πρότασή σου, αλλά ο καθένας είναι ελευθερος να βάλει οτι υπογραφή θέλει, αρκεί να μη ταλαιπωρείται το σερφαρισμα στο site.

 

johner εχω γεμίσει παράπονα για το γατι σου. Κάνε κάτι να τελειώνουμε plz.

 

Ευχαριστώ. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι παίζει ακριβώς με αυτές τις ειδοποιήσεις? μερικές φορές όταν μου γίνεται approve κάποια από τις εικόνες που έχω ανεβάσει μου έρχεται σχετικό e-mail άλλες όχι..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Mα και σε μένα βγάζει το ίδιο μήνυμα σφάλματος! Αλλά όταν κάνω νέα αναζήτηση δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Απόρηττο σίγουρα δεν είναι. Ωστόσο, υπάρχουν και άλλες προτεραιτότητες - όπως το να καλυφθούν οι ανάγκες του υπάρχοντος site, να προστεθούν νέα, reviews κ.α. ώστε οι χρήστες να ενημερωθούν για την τεχνολογία των κινητών - και όχι για την τεχνολογία του site :p

 

Σε κάθε περίπτωση όμως ως το καταλληλότερο άτομο για να σου απαντήσω είμαι εγώ... οπότε και προβαίνω στις απαραίτητες διευκρινήσεις:

 

1. Ευχαριστούμε καταρχήν για τα καλά σου λόγια. Για οποιοδήποτε σχόλιο, feedback ή οτιδήποτε άλλο, σχετικά με το i-mode site, μπορείς να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα.

 

2. Δεν έγινε με πρόγραμμα η κατασκευή του site, αλλά με text editor ο οποίος χρησιμοποιήθηκε για τη δημιουργία του PHP κώδικα. Σε συνδυασμό με μια mySQL database, το αποτέλεσμα είναι αυτό που βλέπεις.

 

3. Και εύκολο και δύσκολο. Εύκολο γιατί βασίζεται σε subset της HTML. Δύσκολο γιατί πρέπει να περιορίσεις το περιεχόμενό σου στους περιορισμούς. Στο site της Cosmote, αλλά και εδώ, στο forum της Cosmote, θα βρεις όλα τα απαραίτητα έγγραφα για το development.

 

4. Κανένα από τα κινητά που διατίθενται στην ελληνική αγορά δεν υποστηρίζει την τεχνολογία Flash (ευτυχώς κατ' εμε). Στην Ιαπωνία σχεδόν όλες οι i-mode συσκευές μπορούν να απεικονίσουν mobile swf αρχεία.

 

Με εκτίμηση,

 

Μάνος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε Αντώνη, προχθές δεν με ρώτησες στο IRC και σου απάντησα ότι είναι under re-construction γιατί μας τέλειωσε με τη μεταφορά του server; Υπομονή λοιπόν, σύντομα και πάλι κοντά σας ... - αλήθεια για ποιο λόγο σε επίγει τόσο το συγκεκριμένο θέμα ? Αν είναι να πατήσω γκάζι... :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να διορθώσω κάτι σε ένα μήνυμά μου που είχα στείλει στις 28/6/2004 και μου έβγαλε το παρακάτω μήνυμα:

 

Μήνυμα Συστήματος

Μπορείτε να τροποποιήσετε τα μηνύματά σας μόνο εφόσον δεν έχουν μεσολαβήσει περισσότερα από 5760 λεπτά μετά την δημοσίευσή τους. Στην προκειμένη περίπτωση το χρονικό όριο έχει εξαντληθεί.

 

Για ποιο λόγο έγινε αυτό;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (12 Ιούλ. 2004 , 04:01)

 

Den mporeis na kaneis edit mhnymata pou exeis postarei panw apo 4 meres prin.

GIa na mhn xanete h synxeia twn syzhthsewn mallon...

 

 

Και στην περίπτωση που έχει κάνει κάποιος ένα λάθος και το είδε τώρα τι θα γίνει; Πρέπει δηλαδή να κάνουμε νέο μήνυμα που να λέμε το λάθος μας; Μετά μας λένε να μην κάνουμε άσκοπα νέα μηνύματα...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί λόγοι dimangelid, ένας εκ των οποίων είναι αυτός που ανέφερε πριν από εμένα o Bayern7. Έχουμε συζητήσει ακριβώς το ίδιο στο παρελθόν και καταλήξαμε ότι αυτή θα ήταν η καλύτερη λύση. Το edit υπάρχει για να διορθώνουμε τα λάθη μας αμέσως μετά τη δημιουργία των μηνυμάτων. Ουκ ολίγες φορές έχω βρεθεί στη δυσάρεστη θέση να προσπαθω να δω τι γίνεται σε συζητήσεις - που ενώ έχουν ανταλλαχθεί δεκάδες προσβλητικά επίθετα, εμφανίζονται μετά από μερικές ημέρες χωρίς περιεχόμενο... Αυτός είναι ίσως ο μόνος τρόπος για να αποφευχθεί κάτι τέτοιο! Aν πάντως πιστεύεις ότι πρέπει οποσδήποτε να γίνει edit ένα μήνυμά σου επικοινώνησε με το moderator - αν συντρέχει όντως λόγως είναι βέβαιο ότι θα σε βοηθήσει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον dimangel. Αν και δεν είχα παρακολουθήσει την προηγούμενη συζήτηση, η λύση που προτείνει ο MsK δεν βοηθάει :( πχ ζήτησα από κάποιον mod στο computing να αλλάξει τα links σε ένα παλιότερό μου θέμα γιατί έδιναν παλιό anti-spyware λογισμικό, και δεν πήρα απάντηση ούτε η αλλαγή έγινε :(
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου έστειλες pm χθες γι'αυτό το θέμα. Αλλά:

1. Δεν μπόρεσα να απαντήσω χθες.

2. Σήμερα δεν είχαμε ρεύμα και μόλις ήρθε μπήκα να γράψω αυτό το post.

3. Δεν βλέπω το νόημα να αλλάξει ένα post που γράφτηκε στις 29/4.

4. Είναι καλύτερο όταν δίνετε links για download προγραμμάτων (shareware/freeware πάντα) να είναι στο κεντρικό site και όχι direct link στο αρχείο. Είναι προφανές ότι μπορεί κάποια στιγμή να πάψει να ισχύει το link.

5. Ακόμα και αν το άλλαζα, δεν είμαι σίγουρος πόσοι θα το έβλεπαν και σίγουρα είναι πιο αποτελεσματικό ένα νέο post στο συγκεκριμένο topic, το οποίο μπορείς φυσικά να κάνεις.

6. Διευθύνσεις τόσο για το Ad-aware, όσο και για το Spybot, αλλά και για άλλα παρόμοια anti-spyware προγράμματα έχουν δωθεί πολλές φορές στο computing.

7. Θα μπορούσες να περιμένεις μία μέρα να σου απαντήσω, λυπάμαι που δεν το έκανα, αλλά δεν μπορούσα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν σε κατηγόρησα. Εννούσα ότι αντί να παιδεύουμε έναν mod θα μπορούσαμε να κάνουμε οι ίδιοι την δουλειά!

Peace

 

Edit: μάλιστα να σημειώσω ότι έστειλα το μήνυμα σε εσένα γιατί σε συμπαθώ.

και την αλλαγή της σελίδας τη ζήτησα γιατί ήθελα να την βάλω στην υπογραφή μου:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει τίποτα, απλά το προηγούμενο post σου, φάνηκε σαν παράπονο. Anyway, το post που ήθελες άλλαξε :)
Link to comment
Share on other sites

MsK εγω ημουν που σε ρωτησα...Xαλαρααααα....δεν ειναι τιποτα το τρομερο..Αλλα ειναι χρησιμο παναθεμα το! :p
Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπει; ειναι μια προσθηκη σε forums που δειχνει σε καθε μελος σε ποιο section ειναι πιο ενεργος και ποσα posts εχει κανει εκει.. θα ηταν μια πολυ καλη ιδεα πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

Και τι θα μας ωφελήσει??? Για να βλέπουμε πού "βόσκει" περισσότερο ο καθένας??? Δε νομίζω ότι θα έχει κάποια ουσιαστική χρησιμότητα, αφού όλοι μας λίγο πολύ έχουμε μια άποψη για τον καθένα...

Αν μου πεις κάποιο σοβαρό επιχείρημα ίσως αλλάξω γνώμη...... :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

επιχειρημα θελεις; axm... δες. αμα μπει, θα ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενος απο το forum, δεν θα του λειπει σχεδον τιποτα μετα, εχει ενδιαφερον να βλεπουμε που ειμαστε περισσοτερο ενεργοι ( εγω προσωπικα δεν θυμαμαι ). αμα ειναι να γινει και καμμια δημοσκοπηση να δουμε τι λεει ο λαος. χεχε.

 

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημη ιδέα, αλλά πραγματικά δεν είναι χρήσιμη ιδέα. Θα το σκεφτώ ωστόσο και θα σε ενημερώσω Ice Angel / lazaross, στο μέλλον.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...