Jump to content

[Επίσημο] Samsung ATIV Smart PC PRO Windows 8 Tablet


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστος, εχει καιρο να ανεβει καποιο νεο εκει και το ειχα ξεχασει.

Μολις εγκατεστησα το Adera στο ativ. Εξαιρετικο adventure και ο,τι πρεπει για tablet...

 

Αστα τωρα αυτα μην με βαζεις στην πριζα και εσυ τωρα:lol:

Γινεσαι επικινδυνος για την ψυχικη μου γαληνη lol!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αστα τωρα αυτα μην με βαζεις στην πριζα και εσυ τωρα:lol:

Γινεσαι επικινδυνος για την ψυχικη μου γαληνη lol!

 

Στα εγραψα στο... τροποποιημενο μηνυμα μου παραπανω.

Θεωρω δεδομενο οτι επρεπε να εχεις ενα καλο w8 convertible στην κατοχη σου.

Το οτι δεν σου εκατσε η Asus απλα προσπερασε το (αν και μην πεις οτι δεν στα φωναζα μηνες πριν οτι δεν υπαρχει λογος να τους περιμενεις).

Εχεις σπαταλησεις οσο χρονο/φαια ουσια ολοι οι υπολοιποι, μαζι, εδω μεσα για τα W8 tablets... ;)

Link to comment
Share on other sites

Στα εγραψα στο... τροποποιημενο μηνυμα μου παραπανω.

Θεωρω δεδομενο οτι επρεπε να εχεις ενα καλο w8 convertible στην κατοχη σου.

Το οτι δεν σου εκατσε η Asus απλα προσπερασε το (αν και μην πεις οτι δεν στα φωναζα μηνες πριν οτι δεν υπαρχει λογος να τους περιμενεις).

Εχεις σπαταλησεις οσο χρονο/φαια ουσια ολοι οι υπολοιποι, μαζι, εδω μεσα για τα W8 tablets... ;)

 

Δεν λεω εχεις δικιο για την Asus αλλα δεν περιμενα ΤΕΤΟΙΑ χαλια,εδω κυκλοφορησε το αφης Zenbook το Taichi ακομα και το Padfone 2 εδω και τριμηνο πλεον,αλλα φαινεται ηθελε να ξεπερασει τον εαυτο της βλεπεις-ηδη 10μηνο συμπληρωνεται και μεσα Απριλιου πηγαινει και βλεπουμε-επετειο θα κλεισει σε λιγο η αθεοφοβοι-:p:ninja:

Δεν μπορεις να φανταστεις τι κραξιμο εχει φαει στο εξωτερικο

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω εχεις δικιο για την Asus αλλα δεν περιμενα ΤΕΤΟΙΑ χαλια,εδω κυκλοφορησε το αφης Zenbook το Taichi ακομα και το Padfone 2 εδω και τριμηνο πλεον,αλλα φαινεται ηθελε να ξεπερασει τον εαυτο της βλεπεις-ηδη 10μηνο συμπληρωνεται και μεσα Απριλιου πηγαινει και βλεπουμε-επετειο θα κλεισει σε λιγο η αθεοφοβοι-:p:ninja:

Δεν μπορεις να φανταστεις τι κραξιμο εχει φαει στο εξωτερικο

 

Τα εχω ξαναδει και με αλλα μηχανηματα τους (οπως το infinity pad που ηθελα να το παρω οπωσδηποτε προ καιρου), αλλα πλεον τους εμαθα και δε συγκινουμαι απο κατι πριν το δω στο ραφι (εικονικο και μη) καταστηματος.

Οπως και να εχει, υπαρχουν ανταξια (η και καλυτερα) μηχανηματα στο εμποριο με μικρες διαφορες.

Θα διαλεγα ενα απο αυτα (οπως σου εγραψα και παραπανω) και θα εριχνα μαυρη πετρα στην Asus (ειναι δυνατον να κυκλοφορουν το Taichi και να μην δινουν προτεραιοτητα σε ενα πολυ πιο mainstream και επιτυχημενο design - βλεπε book)...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αυτο το battery monitor που το βρίσκεις; απο store μεριά δεν βρήκα κάτι.

Αλεξ ακόμα το σκέφτεσαι; ουτε πυρηνικό εργοστάσιο να ανοίξεις:p πάρε ένα από τα δικά μας να δεις την υγεία σου. ένα swype να είχαμε και όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αυτο το battery monitor που το βρίσκεις; απο store μεριά δεν βρήκα κάτι.

Αλεξ ακόμα το σκέφτεσαι; ουτε πυρηνικό εργοστάσιο να ανοίξεις:p πάρε ένα από τα δικά μας να δεις την υγεία σου. ένα swype να είχαμε και όλα καλά

Είναι desktop εφαρμογή. Δες εδώ.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Είναι desktop εφαρμογή. Δες εδώ.

 

Yep, αυτο ειναι.

It does the job που λενε και επειδη γενικα δε χρησιμοποιω εφαρμογες metro ui (εκτος απο συγκεκριμενες - κυριως native) - εχει και το widgetακι... δοκιμαστε το...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Θα ήθελα να ρωτήσω εσάς μου έχετε samsung ativ pro (σκέφτομαι να αγοράσω το http://www.samsung.com/us/computer/tablet-pcs/XE700T1C-A01US . Θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή έχει ΑΓΓΛΙΚΑ windows8 αν γίνεται μετατροπη σε ελληνικά ,και αν έτσι θα έχω την δυνατοτητα με το VIRTUAL πληκτρολόγιο (όπως ισχύει στο ipad ) να έχω εναλλαγή ελληνικών και αγγλικών χαρακτήρων ....thanks !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Θα ήθελα να ρωτήσω εσάς μου έχετε samsung ativ pro (σκέφτομαι να αγοράσω το http://www.samsung.com/us/computer/tablet-pcs/XE700T1C-A01US . Θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή έχει ΑΓΓΛΙΚΑ windows8 αν γίνεται μετατροπη σε ελλνκά ,και αν έτσι θα έχω την δυνατοτητα με το VIRTUAL πληκτρολόγιο (όπως ισχύει στο ipad ) να έχω εναλλαγή ελληνικών και αγγλικών χαρακτήρων ....thanks !

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, πως γλώσσα των menu κτλ μπορείς να αλλάξεις εκ των υστέρων.

Πληκτρολόγιο πάντως βάζεις όποιο θέλεις.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζεται απο την Intel αναβαθμιση στους drivers της HD4000 με βελτιωσεις στις επιδοσεις και στην καταναλωση στις αρχες Απριλιου.

http://liliputing.com/2013/03/intel-says-hd-4000-graphics-driver-update-will-boost-performance-by-10-percent.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζεται απο την Intel αναβαθμιση στους drivers της HD4000 με βελτιωσεις στις επιδοσεις και στην καταναλωση στις αρχες Απριλιου.

http://liliputing.com/2013/03/intel-says-hd-4000-graphics-driver-update-will-boost-performance-by-10-percent.html

 

Καλα νεα για μια συμπαθητικοτατη καρτουλα που γινεται ακομα καλυτερη. Well done intel :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλα νεα για μια συμπαθητικοτατη καρτουλα που γινεται ακομα καλυτερη. Well done intel :)

 

Βαγγελη μπορεις να κατεβασεις τους νεους drivers απο το site της Intel,αν δεν θες μεσω sw update της Samsung.

Εγω ηδη τους εγκατεστησα:p

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=22605

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω αγοράσει ακριβώς το ίδιο μοντέλο απο το expansys , όλα καλά βάζω μια sim cosmote που λειτουργεί παντού δεν την βλέπει και απλά λέει insert sim. Εχω δοκιμάσει τα πάντα έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις , προσπάθησα να βρω driver δεν λειτουργεί τίποτα, στον ipad στο laptop και σε 3G router λειτουργεί άψογα η ίδια κάρτα, σας παρακαλω βοηθήστε με αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με το πρόβλημα, ο κύριος λόγος που το αγοράσα είναι το 3G και οι δυνατότητα να τρέχω windows εφαρμογές χωρίς περιορισμούς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω αγοράσει ακριβώς το ίδιο μοντέλο απο το expansys , όλα καλά βάζω μια sim cosmote που λειτουργεί παντού δεν την βλέπει και απλά λέει insert sim. Εχω δοκιμάσει τα πάντα έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις , προσπάθησα να βρω driver δεν λειτουργεί τίποτα, στον ipad στο laptop και σε 3G router λειτουργεί άψογα η ίδια κάρτα, σας παρακαλω βοηθήστε με αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με το πρόβλημα, ο κύριος λόγος που το αγοράσα είναι το 3G και οι δυνατότητα να τρέχω windows εφαρμογές χωρίς περιορισμούς.

 

Κανε ενα soft reset στα change pc settings-general και πηγαινε εκει που λεει refresh your pc without effecting your files και ξαναδοκιμασε.

Μπορεις επισης να απεγκαταστησεις τους drivers για το modem 3g μεσα απο το control panel και μετα να τρεξεις το SW Update της Samsung που ειναι ενσωματωμενο στο tablet και να τους ξαναεγκαταστησεις εκ νεου.

Επισης δοκιμασε καποια αλλη καρτα sim και αν σου βγαζει το ιδιο μηνυμα ''insert sim'' υπαρχει πιθανοτητα για προβλημα στη 3g υποδοχη του tablet σου.

Αυτα γενικα χωρις να εχω το tablet στην κατοχη μου ετσι,αλλα δοκιμασε το μπορει και να στρωσει,εκτος και αν ειναι θεμα hardware επομενος εκει το πας στη Samsung στην εδω αντιπροσωπια.

Εννοειται εχεις εγκαταστησει τους τελευταιους drivers και update στα παντα και στα Windows οπως και στο Bios το τελευταιο firmware ολα αυτα απο το SW Update της Samsung.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχριστώ πολύ για την απάντηση τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά αλλά δεν έγινε τίποτα, μάλλον το μόντεμ έχει το πρόβλημα, γνωρίζεται αν με καλύπτει η εδώ αντιπροσωπεία η θα πρέπει να πάει Αγγλία μια που το μοντέλο είναι για την εκεί αγορά? Σας ευχαριστώ πολύ , κάνετε σπουδαία δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Ευχριστώ πολύ για την απάντηση τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά αλλά δεν έγινε τίποτα, μάλλον το μόντεμ έχει το πρόβλημα, γνωρίζεται αν με καλύπτει η εδώ αντιπροσωπεία η θα πρέπει να πάει Αγγλία μια που το μοντέλο είναι για την εκεί αγορά? Σας ευχαριστώ πολύ , κάνετε σπουδαία δουλειά.

 

Επικοινωνησε με την Samsung Hellas λογικα θα σε καλυψει κανονικα η εδω αντιπροσωπια με την αποδειξη αγορας του tablet.

Αλλα λυση ειναι εφοσον ειναι στις 15 πρωτες ημερες απο την αγορα να κανεις επιστροφη προιοντος στο expansys και να ζητησεις αντικατασταση η'επιστροφη χρηματων λογω ελλατωματικου προιοντος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω αγοράσει ακριβώς το ίδιο μοντέλο απο το expansys , όλα καλά βάζω μια sim cosmote που λειτουργεί παντού δεν την βλέπει και απλά λέει insert sim. Εχω δοκιμάσει τα πάντα έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις , προσπάθησα να βρω driver δεν λειτουργεί τίποτα, στον ipad στο laptop και σε 3G router λειτουργεί άψογα η ίδια κάρτα, σας παρακαλω βοηθήστε με αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με το πρόβλημα, ο κύριος λόγος που το αγοράσα είναι το 3G και οι δυνατότητα να τρέχω windows εφαρμογές χωρίς περιορισμούς.

 

Βαζεις microsim και κουμπωνει σωστα?

Δεν αναφερει πουθενα οτι προκειται για microsim - μηπως μπερδευτηκες και προσπαθεις να κουμπωσεις απλη sim στο tray?

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις microsim και κουμπωνει σωστα?

Δεν αναφερει πουθενα οτι προκειται για microsim - μηπως μπερδευτηκες και προσπαθεις να κουμπωσεις απλη sim στο tray?

 

 

Είναι microsim και κουμπώνει μια χαρά, το έχει παραλάβει η DHL ελπίζω για αντικατάσταση.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας, έχω ξανααντιμετωπίσει πρόβλημα με 3g μόντεμ, γενικά είναι πολύ ευαίσθητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια επειδη με ενδιαφερει σοβαρα το συγκεκριμένο και σκέφτομαι να το παραγγείλω απο Αμερικη θα ηθελε αν ρωτησω σχετικά με το θεμα των αποσυνδέσεων...

Τελικα πρόκειται για κακοτεχνία και ειναι κατι που το παντρεύεσαι;

Σας ενοχλει ιδιαίτερα;

Ρωτω γιατι θα το χρησιμοποιήσω σε μη σταθερό σημείο δηλαδή πιο πολη στον καναπέ τοποθετημένο στα ποδια μου και λιγο το σκέφτομαι κατα το ποσο θα λειτουργεί σωστα με το πληκτρολογια η θα μου κανει τα νευρα τσαταλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παρότι έχω αρκετό καιρό που το έδωσα η άποψη μου είναι ότι για τις αποσυνδέσεις ευθυνόταν και το software και το hardware. Όταν πήρα το πληκτρολόγιο τον Ιανουάριο με είχε δυσκολέψει αρκετά με τις αποσυνδέσεις. Όταν επέστρεψε από το service ανακάλυψα ότι οι αποσυνδέσεις ήταν πλέον αρκετά πιο σπάνιες και ότι η είχε γίνει πιο "σκληρή" η σύνδεση, σαν να είχαν αλλάξει τα δοντάκια του πληκτρολογίου που συγκρατούν το tablet. Οπότε νομίζω ότι πλέον οι αποσυνδέσεις δεν είναι τόσο συχνό πρόβλημα όσο ήταν αλλά θα σου εμφανίζονται που και που. Εδώ και στο Surface RT που έχω και που είναι έτη φωτός μπροστά σε κατασκευή από το Samsung και έχω αποσυνδέσεις με το πληκτρολόγιο (αν και στο Surface πρέπει να είναι καθαρά θέμα software).

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη με ενδιαφερει σοβαρα το συγκεκριμένο και σκέφτομαι να το παραγγείλω απο Αμερικη θα ηθελε αν ρωτησω σχετικά με το θεμα των αποσυνδέσεων...

Τελικα πρόκειται για κακοτεχνία και ειναι κατι που το παντρεύεσαι;

Σας ενοχλει ιδιαίτερα;

Ρωτω γιατι θα το χρησιμοποιήσω σε μη σταθερό σημείο δηλαδή πιο πολη στον καναπέ τοποθετημένο στα ποδια μου και λιγο το σκέφτομαι κατα το ποσο θα λειτουργεί σωστα με το πληκτρολογια η θα μου κανει τα νευρα τσαταλια.

 

Ναι θα εχεις θεμα αργα η γρηγορα. Ισως οχι σοβαρο (κι εγω σπανια ειχα μετα τους πρωτους 2 μηνες, χωρις να κανω κατι, απλα εγινε πιο σταθερο το κουμπωμα με το περασμα του χρονου), αλλα θα εχεις.

Προσωπικα εχω φυγει κι εχω παει σε surface pro κι εχω βρει την υγεια μου -και σε θεματα ποιοτητας κατασκευης.

Αν και στην καινουρια γενια επιμεινουν με αυτα τα γελοια πλαστικα στην σαμμυ δεν το ακουμπαω με τιποτα.

Τους τρωμε στα κινητα στη μαπα, μη τους φαμε και στις ταμπλετες που υπαρχουν πολυ ποιοτικοτερες εναλλακτικες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει ούτε αν είναι πλαστικό ούτε αν γράφει επάνω Samsung.

Το θέμα είναι να έχει το hardware που χρειάζομαι και να είναι ποιοτικό.

Το surface που έχεις πιο είναι;

Ψάχνω εδώ και δύο βδομάδες και μέχρι τώρα το 700αρι της Samsung βλέπω πως είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση

Αν υπάρχει κάτι άλλο με τα ίδια χαρακτηριστικά με ενδιαφέρει εξίσου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει ούτε αν είναι πλαστικό ούτε αν γράφει επάνω Samsung.

Το θέμα είναι να έχει το hardware που χρειάζομαι και να είναι ποιοτικό.

Το surface που έχεις πιο είναι;

Ψάχνω εδώ και δύο βδομάδες και μέχρι τώρα το 700αρι της Samsung βλέπω πως είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση

Αν υπάρχει κάτι άλλο με τα ίδια χαρακτηριστικά με ενδιαφέρει εξίσου.

 

Περασα απο ativ smart pc, ativ smart pc pro, acer w700 και τωρα το MS Surface Pro.

Η καλυτερη επιλογη σημερα ειναι το Lenovo helix, αλλα ειναι ακριβο και κυκλοφορει μονο Αμερικη.

Δεν ειναι μονο το θεμα του πλαστικου, εχει κακη ποιοτητα γενικα το Samsung. Εγω θελω οπωσδηποτε Wacom digitizer. Αν εσυ δε θελεις και δεν εχεις πρωτη προτεραιοτητα το 3g, πηγαινε ασυζητητι στο acer w700. Το καλυτερο value for money μηχανακι σημερα απο την πρωτη γενια των convertibles/hybrids...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει οι ιντσες να είναι τουλάχιστον 11.6 συνεπώς το Surface δεν μου κανει ( χωρια που θεωρώ το τροπο στήριξης της οθονης χωρις έμπνευση )

Το acer w700 είναι όντως η πιο οικονομική λυση στο δυνατό hardware αλλα το 700αρι ερχεται με ξεχωριστό πληκτρολόγιο blue-tooth ( δεν κουμπώνει όπως το μικρότερο του αδερφάκι) και θεωρω άβολη την χρηση του με την πλαστική του θηκη που στην ουσια δεν είναι τιποτα αλλο από ένα ντοσιε.

Το lenovo δεν το κοιτάζω καν με τα χρήματα που ζητά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...