Jump to content

Samsung ATIV Smart PC Windows 8 Tablet PC


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα του συγκεκριμενου ταμπλετ εχω βρει στο Κοτσωβολο ενα εκθεσιακο στην τιμη των 350 ευρω , τι λετε αξιζει να προχωρησω στην αγορα του?

 

Εαν και είμαι πολύ ευχαριστημένος θα σου πρότεινα το Asus t 100 απο mediamarkt. Έχει τον καινούργιο επεξεργαστή αλά δεν έχει πενάκι. Το έχουν 369€

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Niko ευχαριστώ για την απάντηση τελικά το πήρα και μπορώ να πω πάει πολύ καλά. Θέλω να το αναβαθμίσω σε 8.1 αξίζει 'η να το αφήσω με τα 8.0?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ.... Βάλε 8.1 και θα δεις άλλο φορητό. κανε την αναβάθμιση απο το store κανονικά. Είναι φοβερά γρήγορο και πολύ πιο λειτουργικό με τα 8.1

Η δυνατότητα να μοιράζω την οθόνη σε 2 κομμάτια ότι μεγέθους θέλω είναι για μένα το feature που μου αρέσει πιο πολύ. Επίσης ο χρόνος εκκίνησης αλλά κατα προσωπική μου άποψη, ο χρόνος διάρκειας της μπαταρίας είναι ένα επιπλέον +..

Θα το ευχαριστηθείς και να είσαι σίγουρος ότι δεν α το μετανοιώσεις.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εαν και είμαι πολύ ευχαριστημένος θα σου πρότεινα το Asus t 100 απο mediamarkt. Έχει τον καινούργιο επεξεργαστή αλά δεν έχει πενάκι. Το έχουν 369€

 

οι καινούριοι bay trail είναι πολύ ανωτεροι, πραγματι, αλλα το μέγεθος των 11.6 + ο Wacom digitizer καθιστουν το smart pc ένα πολύ καλο εργαλειο. Κριμα που η σαμμυ φετος δεν εβγαλε το διαδοχο του. Το ativ tab 3 δεν ηταν πραγματικος διαδοχος, με τον ιδιο παλιο Atom. Οι μοναδικες εναλλακτικες σε αυτή την κατηγορια φετος είναι το πανεμορφο vaio tap 11 (του οποιου είμαι κατοχος) και το dell venue 11 pro, που όμως δεν κυκλοφορει στη χωρα μας. Αυτά είναι τα 2 μηχανήματα που πωλουνται ηδη, γιατι υπαρχουν κι αλλα στα χαρτια ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα απο την ημερα που εβαλα τα win8.1 οταν ανοιγω το ativ καποιες φορες βγαζει (παρουσιαστηκε καποιο προβλημα στον υπολογιστη σας και θα πρεπει να γινει επανακκινηση...και κατω αριστερα βγαζει το μυνημα..sdbus internal error..)αλλα τελικα δεν ανοιγει.Μετα απο πολλες επανακινησεις ανοιγει αλλα αν το κλεισω το ξανακανει...σας εχει τυχει....και τι μπορω να κανω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα απο την ημερα που εβαλα τα win8.1 οταν ανοιγω το ativ καποιες φορες βγαζει (παρουσιαστηκε καποιο προβλημα στον υπολογιστη σας και θα πρεπει να γινει επανακκινηση...και κατω αριστερα βγαζει το μυνημα..sdbus internal error..)αλλα τελικα δεν ανοιγει.Μετα απο πολλες επανακινησεις ανοιγει αλλα αν το κλεισω το ξανακανει...σας εχει τυχει....και τι μπορω να κανω ευχαριστω

 

Δοκίμασε να κανεις ενα refresh τα windows χωρίς να χάσεις ρυθμίσεις,προγράμματα μεσα απο τα setting-update and recovery και το επιλέγεις.

Λογικα θα στρώσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
χρονια πολλα εκανα refresh τα windows οπως προτεινε ο/η alextrela και εφτιαξε αλλα ειναι τα win 8 και δεν ξερω τι να κανω να βαλω η οχι παλι τα win 8.1 παντως ευχαριστω και παλι :)
Link to comment
Share on other sites

οι καινούριοι bay trail είναι πολύ ανωτεροι, πραγματι, αλλα το μέγεθος των 11.6 + ο Wacom digitizer καθιστουν το smart pc ένα πολύ καλο εργαλειο. Κριμα που η σαμμυ φετος δεν εβγαλε το διαδοχο του. Το ativ tab 3 δεν ηταν πραγματικος διαδοχος, με τον ιδιο παλιο Atom. Οι μοναδικες εναλλακτικες σε αυτή την κατηγορια φετος είναι το πανεμορφο vaio tap 11 (του οποιου είμαι κατοχος) και το dell venue 11 pro, που όμως δεν κυκλοφορει στη χωρα μας. Αυτά είναι τα 2 μηχανήματα που πωλουνται ηδη, γιατι υπαρχουν κι αλλα στα χαρτια ακομα...

 

Το Sony Vaio Tap11 είναι μεγάλη μου καψούρα... Το κόστος είναι όμως πάρα πολύ μεγάλο. Το Asus κάνει 399 και το Sony 999......

:wacko:

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Το Sony Vaio Tap11 είναι μεγάλη μου καψούρα... Το κόστος είναι όμως πάρα πολύ μεγάλο. Το Asus κάνει 399 και το Sony 999......

:wacko:

Το πηρα στα 800 το tap κι εφυγε κατευθείαν. Απλα πανεμορφο, αλλα:

1) Τραγικη αυτονομια

2) Πολύ θορυβο το fan

αν δεν ειχα το duo 13 θα το κραταγα. Το τελευταιο, όμως, με τη δυναμη του επισκιασε για τα καλα το -κουκλι- tap...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο vodafone.gr παιζει προσφορα το tablet pc η 3g εκδοση με το πληκτρολογιο στα 399 ευρω το 64αρι(απο γειτονικο forum η προσφορα)

Super τιμη αν αναλογιστουμε οτι τρεχει full windows 8.1 και κοστιζε 800+ευρω περσι τετοια εποχη

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-ATIV-Smart-PC

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafone.gr παιζει προσφορα το tablet pc η 3g εκδοση με το πληκτρολογιο στα 399 ευρω το 64αρι(απο γειτονικο forum η προσφορα)

Super τιμη αν αναλογιστουμε οτι τρεχει full windows 8.1 και κοστιζε 800+ευρω περσι τετοια εποχη

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-ATIV-Smart-PC

 

Ναι Αλεξ, εχω κλεισει ηδη ενα για φιλο που το θελει και θεωρω πως ειναι σουπερ τιμη, καθως ειναι και το 3g με το πληκτρολογιο στο πακετο...

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή η προσφορά για ένα μηχάνημα που με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο.

Οποιος το θέλει ας το τσιμπίσει...:)

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά σας παίζει το link παραπάνω σχετικά με τη προσφορά; Edited by iaiantas
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά σας παίζει το link παραπάνω σχετικά με τη προσφορά;

 

Οχι δεν παίζει τωρα,μαλλον η προσφορα εξαντλήθηκε και τη βγάλανε απο το site.

Εως το βράδυ προχθές που την έβαλα το πρωί έπαιζε κανονικα.

Πάρε τηλ στη Vodafone να ρωτήσεις η ακομα καλύτερα πήγαινε σε κανα κατάστημα μήπως εχουν μείνει καποια κομμάτια.(ανοιχτά ειναι σήμερα τα καταστηματα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά σας παίζει το link παραπάνω σχετικά με τη προσφορά;

 

Στο καταστημα του mall που πήρα τηλπριν λιγα

λεπτά υπήρχε διαθεσιμότητα.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Ξανά αμεσα διαθέσιμη η προσφορα απο Vodafone.

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-ATIV-Smart-PC

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξανά αμεσα διαθέσιμη η προσφορα απο Vodafone.

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-ATIV-Smart-PC

 

Καλημέρα!

Επειδή ενδιαφέρομαι πολύ για αυτό το μηχάνημα θα μπορούσες να μου πεις αν αξίζει ή όχι η αγορά του στην συγκεκριμένη τιμή;

Θα ήθελα να μάθω για τυχόν προβλήματα που έχει γιατί έχω διαβάσει διάφορα, όπως για παράδειγμα ότι μετά την αναβάθμιση σε windows 8.1 δεν δουλεύει το hdmi.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επειδή ενδιαφέρομαι πολύ για αυτό το μηχάνημα θα μπορούσες να μου πεις αν αξίζει ή όχι η αγορά του στην συγκεκριμένη τιμή;

Θα ήθελα να μάθω για τυχόν προβλήματα που έχει γιατί έχω διαβάσει διάφορα, όπως για παράδειγμα ότι μετά την αναβάθμιση σε windows 8.1 δεν δουλεύει το hdmi.

Ευχαριστώ!!!

 

Κοιτά αν σε ενδιαφέρει ο Wacom digitazer συν 3G και οι 11.6 ιντσες ειναι πολυ καλη προσφορα.

Τωρα τα θεματα με την αναβαθμιση και το hdmi υπάρχουν αναφορες εδω http://forum.tabletpcreview.com/samsung/57506-yes-samsung-ativ-smart-pc-atom-does-work-windows-8-1-a.html , προσωπικα δεν γνωρίζω,ας απαντήσουν όσοι το πήραν απο εδω αν εχουν πρόβλημα ή οχι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά αν σε ενδιαφέρει ο Wacom digitazer συν 3G και οι 11.6 ιντσες ειναι πολυ καλη προσφορα.

Τωρα τα θεματα με την αναβαθμιση και το hdmi υπάρχουν αναφορες εδω http://forum.tabletpcreview.com/samsung/57506-yes-samsung-ativ-smart-pc-atom-does-work-windows-8-1-a.html , προσωπικα δεν γνωρίζω,ας απαντήσουν όσοι το πήραν απο εδω αν εχουν πρόβλημα ή οχι.

 

Από εκεί διάβασα και εγώ για τα προβλήματα αλλά εδώ δεν είδα κάτι. Μου αρέσει πολύ σαν μηχάνημα και μάλλον θα το πάρω! Αν κάποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει! Εσύ μάλλον δεν το έχεις;

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδία ήταν ότι χρειαζόμουν μόλις το παρήγγειλα :) πολύ καλή τιμή και μιας και έχω android note 3 σε tablet ήθελα κάτι se windows!
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ για αυτό το λαπτοπακι. Το πήρα πριν περίπου ένα χρόνο και μου στοίχισε 980€. Τα αξίζει όλα τα λεφτα μέχρι τελευταίο cent. Και με αυτό παροπλισα ενα lenovo x301 ultrabook κόστους 2500€.

Κάνει τα πάντα με την μόνη διαφορά ότι περιμένεις λίγο παραπάνω να φορτώσει το πρόγραμμα που επιλεγεις. Το HDMI (με 8.1) είναι άψογο.

Ταξίδι στην Κρήτη με 6 ώρες περίπου βίντεο να παίζει και η μπαταρία στο 35%

Γραφίδα με καταπληκτική απόκριση (το ΟΝΕΝΟΤΕ είναι άψογο).

Photoshop cs4 απίστευτό με την γραφίδα (περιμένεις λίγο στο rendering).

Ακόμα και παιχνιδάκια τουαλετας απο το store είναι πάρα πολύ καλά.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ για αυτό το λαπτοπακι. Το πήρα πριν περίπου ένα χρόνο και μου στοίχισε 980€. Τα αξίζει όλα τα λεφτα μέχρι τελευταίο cent. Και με αυτό παροπλισα ενα lenovo x301 ultrabook κόστους 2500€.

Κάνει τα πάντα με την μόνη διαφορά ότι περιμένεις λίγο παραπάνω να φορτώσει το πρόγραμμα που επιλεγεις. Το HDMI (με 8.1) είναι άψογο.

Ταξίδι στην Κρήτη με 6 ώρες περίπου βίντεο να παίζει και η μπαταρία στο 35%

Γραφίδα με καταπληκτική απόκριση (το ΟΝΕΝΟΤΕ είναι άψογο).

Photoshop cs4 απίστευτό με την γραφίδα (περιμένεις λίγο στο rendering).

Ακόμα και παιχνιδάκια τουαλετας απο το store είναι πάρα πολύ καλά.

 

Η άποψη σου ήταν για μένα καταλυτική για την απόφαση μου. Με περίμενε στην courier μια εβδομάδα ενώ το σκεφτόμουν! Το περιμένω από ώρα σε ώρα! Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν λίγες ώρες ήρθα και εγώ στην παρέα! Όλα καλά εκτός του ότι δεν μπορώ να το αναβαθμίσω σε windows 8.1 Αν κάποιος ξέρει την διαδικασία και μπορεί ας με βοηθήσει. Στο store πάντως δεν τα βρίσκω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung ATIV Smart PC Windows 8 Tablet PC

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...