Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο...τουλάχιστον είσαι στην έκδοση που χρειάζεσαι για να κάνεις root το τηλεφωνό σου. Αν κάνεις update δε θα μπορείς να γίνεις root. Θα πρέπει να ξαναγυρίσεις στην 075.

Κάτσε εκεί που είσαι,δεν έχει καμία διαφορά μετά το Update.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίεργο...τουλάχιστον είσαι στην έκδοση που χρειάζεσαι για να κάνεις root το τηλεφωνό σου. Αν κάνεις update δε θα μπορείς να γίνεις root. Θα πρέπει να ξαναγυρίσεις στην 075.

Κάτσε εκεί που είσαι,δεν έχει καμία διαφορά μετά το Update.

 

Δεν καίγομαι, αλλά και εμένα μου προξενεί εντύπωση. Αν δεν έρθει η update στον επόμενο μήνα θα το κάνω root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. αγορασα το xperia j προσφατα απο ενα φιλο και αυτος ειχε αλλαγμενο το systemui.... με μια ερευνα που εκανα στο google δεν μπορεσα να βρω καπου το original... μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ανεβαζοντας το systemui.apk??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. αγορασα το xperia j προσφατα απο ενα φιλο και αυτος ειχε αλλαγμενο το systemui.... με μια ερευνα που εκανα στο google δεν μπορεσα να βρω καπου το original... μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ανεβαζοντας το systemui.apk??

 

Σε ποια versoin είσαι? Κράτα κάπου αυτό που έχεις ήδη στο pc σου σαν backup μήπως και χρειαστεί να κάνεις κάποιες αλλαγές. Είσαι root? Προσπάθησες να κάνεις επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις? Να κάνεις πάλι εγκατάσταση της rom Μέσω του SEUS? Δώσε μια πλήρη εικόνα του τι έχεις κάνει και δε σου πέτυχε και αν τα βρεις σκούρα το πολύ πολύ σου το στέλνω αλλά δες τι έκδοση android εχεις και ποια version.

Link to comment
Share on other sites

εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα τιποτα παλι το ιδιο....εχω κανει root. Εχω δοκιμασει πολλα system ui απλα μ αρεσει το αρχικο π ειχε τ κινητο γ αυτο τ θελω. Εψαξα στο google αλλα δν το βρηκα καπου, αν σου ειναι ευκολο να το ανεβασεις θα με εσωζες!!!! εχω android 4.04 k version 11.0.A.7.5.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να με βοηθησεται με τις γνωσεις σας πως θα μπορεσω να ξανα κανω παλι ρουτ στο τηλεφωνο μου sony xperia j αλλα να το κλειδωσο θελω να σας πω οτι δεν το εκανα εγω το ξεκλειδωμα ενας φιλος μου αλλα δεν μπορω να τον βρω τι μπορω να κανω ? :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να με βοηθησεται με τις γνωμες σας ηρθε ενας φιλος μου σπτι και μου ξεκλειδωσε την συσκευη sony xperia j και μου περασε το android 4.1.2

θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να κανα κλειδωσω την συσκευη μου μονος βεβαια δεν ξερω και πολλα πραγματα μηπως θα μπορεσεται να με κατευθηνεται εσεις? :(

Link to comment
Share on other sites

Τσου δε γίνεται αυτό.

Από την στιγμή που ξεκλειδώνεις τον Bootloader επίσημα χάνεις και την εγγύηση. :cold:

Η ευθύνη δική σου από εδώ και πέρα....:shock:

Link to comment
Share on other sites

ωχ καταλαβα θελει προσοχη τουλαχιστον τι μπορω να κανω τωρα που ειναι ξεκλειδωμενη η συσκευη μου δηλαδη απο εφαρμογες ? τι μπορω να περασω ειναι καλυτερο ετσι ξεκλειδωτο το κινητο μου ?
Link to comment
Share on other sites

Απλά αν σου πάθει κάτι το κινητό απο εδώ και πέρα δεν θα έχεις εγγύηση για το hardware. Αν πάλι σου κολλήσει το κινητό σαν android και δεν ανοίγει τότε μπορείς να βάλεις κάποια rom απο την αρχή μόνο με το πρόγραμμα flashtool. Το SEUS και το Sony Pc Companion απλά τα ξεχνάς!!! Οπότε μην αγχώνεσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω πολυ!!! ανοιξα το pc companion και πατησα ενημερωση λογισμικου και μου εβγαλε την 4.1.2 11.2.Α.0.31 εμενα ο φιλος μου μου περασε 4.1.2 11.2.Α.21 προσπαθησα να την περασω την καινουργια απο pc companion και μου εβγαλε οτι δεν γινεται να περαστει η αναβαθμιση επειδει εχω τροποιημενο λογισμικο μπορω να την περασω διαφορετικα ?
Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω πολυ!!! ανοιξα το pc companion και πατησα ενημερωση λογισμικου και μου εβγαλε την 4.1.2 11.2.Α.0.31 εμενα ο φιλος μου μου περασε 4.1.2 11.2.Α.21 προσπαθησα να την περασω την καινουργια απο pc companion και μου εβγαλε οτι δεν γινεται να περαστει η αναβαθμιση επειδει εχω τροποιημενο λογισμικο μπορω να την περασω διαφορετικα ?

 

Ναι την απάντηση στη δίνει πιο πάνω ο soulfunk..

Βρες το flashtool,βρες κ τη rom για το κινητό σου κ περνα τη μόνος σου.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ΦίλΕ μου τώρα βρίσκομαι διακοπές και δε μπορώ να σε βοηθήσω. Ούτως η άλλως δεν έχει καμία διαφορά η 21 από την 31. Κάτσε εκεί που είσαι. Δεν χάνεις απολύτως τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ανεβαζοντας το systemui.apk?

 

Ωχ ρε φίλε σε ξέχασα.Θα το κάνω μετά γιατί λείπει η γυναίκα μου τωρα.Είναι δικό της το J γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sendspace.com/file/z0tpk0

Είχε 3 αρχεία με το όνομα SYSTEMUI. Διάλεξε αυτό που χρειάζεσαι.

Πες μας αν λειτούργησε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,έχουμε το Xperia J από τον Ιούλιο περίπου.

Τον τελευταίο καιρό η οθόνη του δείχνει να μην αποκρίνεται σε πάτημα κάποιες στιγμές.

πατώντας το power την κλείνουμε και την ξανα-ανοίγουμε,οπότε διορθώνεται.

τι μπορεί να φταίει;

να το πάμε για επιδιόρθωση;

έχει περάσει και η περίοδος DOA.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα λύνεται με επιδιόρθωση δεν χρειάζεται να το πας κάπου. Μπορείς να το κάνεις μόνος σου με το SEUS
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και το λινκ!

 

Άρα να υποθέσω σου λειτούργησε κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αξίζει το κινητό; γιατι το βρηκα 150 ευρώ...το θέλω για απλή χρήση...λίγο ίντερνετ, καμιά εφαρμογούλα...
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά θα σε συμβούλευα με 44 ακόμα ευρώ να πάρεις το πολύ καλύτερο και 2πύρηνο Samsung Galaxy Core

http://www.e-expert.gr/ProductDetails.aspx?Product=231fabe7-9cf7-4e2d-97e3-37c6791f5d05

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Αγορασα το J τον ιανουαριο μεσω επιδοτητης απο τη vodafone και τωρα εχω το εξης προβλημα..χαλασε το μικροφωνο και εκανε παρασιτα,τους το πηγα το εστειλαν για επισκευη(2 εβδομαδες) στην Αθηνα.Χθες που το πηρα στο πρωτο τηλεφωνο που εκανα δουλεψε μετα παλι νεκρο + οτι χαλασε και το ηχειο:confused: .Το πηγα στη Sony Ericsson οπως μου ειπαν να το κοιταξουν και αυτοι και τωρα περιμενω..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...