Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πες μας για το gps κλειδώνει γρήγορα; υπάρχει πρόβλημα από το περίβλημα αλουμινίου;

 

δοκιμαζω και γραφω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα και το είδα το κινητό, σωστό έργο τέχνης!! Και το T με γοήτευσε, αλλά αυτό ήταν το κάτι άλλο! Ο όγκος του μόνο με κρατάει πίσω, αλλά νομίζω έχω βρει το καινούριο μου κινητό.. Περιμένουμε βίντεο και πιο ολοκληρωμένη άποψη Ταξιδιώτη.

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Πες μας για το gps κλειδώνει γρήγορα; υπάρχει πρόβλημα από το περίβλημα αλουμινίου;

Έχει gps κκαι glonass, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.

Ποιότητα κατασκευής απλά εξαιρετική,μακράν καλύτερη από Xperia s και από Sony Xperia t,ειδικά από το δεύτερο.

Εξαιρετικό το αλουμίνιο όπως και το καπάκι στην κάμερα αλλά και το κουμπάκι του power on/off.

Οθόνη,αρκετά καλή,θα έλεγα στα πλαίσια του ion,ίδια είναι βασικά.

Τα buttons μέσα στην οθόνη με ξενισαν λίγο καθώς τα έχω συνηθίσει εκτός οθόνης.

Γωνίες θέασης μέτριες,φυσικά δεν έχω σκοπό να κοιτάζω την οθόνη με το κεφάλι στο πλάι.

Συγκρίνοντας το βέβαια με την οθόνη του optimus g είναι αρκετά κατώτερη του sp και σε φωτεινότητα αλλά και σαν χρώματα,όπως επίσης και καμία σχέση το λευκό της σε σχέση με του g,μέρα με νύχτα τόσο απλά.

Camera,δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη ακόμα,κατώτερη από Xperia s νομίζω.

Video,επίσης δεν έχω ακόμα άποψη,θα ανεβάσω και sample μόλις μπορέσω.

Ηχείο,αρκετά καλό μπορώ να πω αν και θα μπορούσε και λίγο καλύτερα.δεν το θεωρώ αδύναμο αλλά ούτε και δυνατό,κάτι ενδιάμεσο ίσως.

Ποιότητα κλήσης εξαιρετική.

Κανένα πρόβλημα με Bluetooth,WiFi επίσης.

Θερμοκρασία μπαταρίας μέχρι 35.6 βαθμούς κελσίου.

Πολύ ωραίο στο χέρι,άνετο,Η κουρμπα που κάνει βολεύει πολύ.

Ταχύτατο επίσης σε όλα,μηδέν καθυστέρηση προς το παρόν.

Άψογη η απόκριση οθόνης αλλά και η αίσθηση της δόνησης κατά την πληκτρολόγηση.

Το light στο κάτω μέρος απλά all the money,όποιος δεν γουστάρει να γίνεται επίκεντρο με το κινητό του στο τραπέζι απλά ας προσπεράσει το κινητό αυτό.

Πανέμορφος απλά ο φωτισμός και με ωραίες ρυθμίσεις.

Από μπαταρία τώρα,δεν μπορώ να έχω κάποια ολοκληρωμένη άποψη καθώς είναι πρώτη φόρτιση ακόμα,η μπαταρία στο 52% με 2:32 ώρες ανοιχτή οθόνη,με κανένα μισάωρο κλήσεις,καμία 20αρια μηνύματα και μπόλικο σκάλισμα.δείχνει καλή πάντως η αυτονομία και μάλλον θα εξελιχθεί σε πολύ καλή.

Αξίζει τα 399;όπως φαίνεται ναι,καλή τιμή τελικά καθώς όπως όλα δείχνουν φαίνεται ότι είναι ένα κινητό που δε θα δυσαρεστήσει τον κάτοχο του.

φιλε ταξιδιωτη 2 ερωτησεις θελω να σου κανω..

1 Θα ηθελα να μας πεις οταν εχεις "φορτωμενο" το κινητο ποσο ελευθερη μνημη απομενει και γενικα αν το εχεις ζορισει εχεις δει τη μνημη του να κολαει το κινητο?

και 2 το notification led λειτουργει σε ολες τις εφαρμογες (facebook, mails κτλ ) η μονο σε αναπαντητες μηνυματα και φορτιση?

εχει δυνατοτητα αυξομειωσης της εντασης που αναβει η εχει μονο μια αυτοματη ρυθμιση?

ευχαριστω εκ των προτερων..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου το notification αναβει κανονικα σε ολα.

επισης τωρα ανεβαζω ενα βιντεο με vs optimus g

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου το notification αναβει κανονικα σε ολα.

επισης τωρα ανεβαζω ενα βιντεο με vs optimus g

υπερευχαριστω για την αμμεση απαντηση αλλα δεν μου απαντησες ποσο ελευθερη μνημη σου μενει και αν μπορεις να αυξομειωσεις την ενταση του notification led οπως γινοταν στο xperia p ....sorry:(

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

υπερευχαριστω για την αμμεση απαντηση αλλα δεν μου απαντησες ποσο ελευθερη μνημη σου μενει και αν μπορεις να αυξομειωσεις την ενταση του notification led οπως γινοταν στο xperia p ....sorry:(

 

Έλα φίλε μου το ξέχασα,γύρω στα 350mb ελεύθερη μνήμη!!!πιστεύω ότι με αναβάθμιση θα ανέβει λίγο.

Θα κοιτάξω για την ρύθμιση.

Edit,δε βλέπω ρύθμιση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε μου το ξέχασα,γύρω στα 350mb ελεύθερη μνήμη!!!πιστεύω ότι με αναβάθμιση θα ανέβει λίγο.

Θα κοιτάξω για την ρύθμιση.

Edit,δε βλέπω ρύθμιση.

σε κουραζω αλλα ειναι η επμενη αγορα μου το συγκεκριμενο και θελω να εχω οσο το δυνατον πιο ολοκληρωμενη αποψη πριν το παρω...τωρα οσον αφορα το οτι δεν εχει ρυθμιση ελπιζω να υπαρξει καποια εφαρμογη στο μελλον γιατι οταν ειχα το p το φως ηταν αρκετα δυνατο και αναγκαζομουνα το βραδυ να το καλυψω με ρουχο:lol: μεχρι που ανακαλυψα το illumination bar...οταν λες αναβαθμιση ?υπαρχει τετοιο σεναριο?και ποια?

edit δωσε λινκ στο λαο για το συγκριτικο σου αν θες...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το glonass;

Το αντίστοιχο ρώσικο gps ( από τη Ρωσία με αγάπη :)) http://en.m.wikipedia.org/wiki/GLONASS

Η συνεργασία και των δύο μαζί ( gps glonass ) έχει εκπληκτικό αποτέλεσμα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

σε κουραζω αλλα ειναι η επμενη αγορα μου το συγκεκριμενο και θελω να εχω οσο το δυνατον πιο ολοκληρωμενη αποψη πριν το παρω...τωρα οσον αφορα το οτι δεν εχει ρυθμιση ελπιζω να υπαρξει καποια εφαρμογη στο μελλον γιατι οταν ειχα το p το φως ηταν αρκετα δυνατο και αναγκαζομουνα το βραδυ να το καλυψω με ρουχο:lol: μεχρι που ανακαλυψα το illumination bar...οταν λες αναβαθμιση ?υπαρχει τετοιο σεναριο?και ποια?

edit δωσε λινκ στο λαο για το συγκριτικο σου αν θες...

 

Περιμένουμε Επίσημο Versus από τον Ταξιδιώτη (Γιάννη;) με ανυπομονησία!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ορίστε το βίντεο,Η ποιότητα δεν είναι κι ότι καλύτερο

,δεν είμαι reviewer:p όμως κάτι φαίνεται.

Ειδικά η διαφορά μεταξύ οθονών,καλύτερη και με τεράστια διαφορά του g,ειδικά από κοντά

 

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To μαύρο του sp είναι χάλι μαύρο.:X

 

Μήπως είναι απλά πολύ μεγαλύτερη η φωτεινότητα του SP για αυτό και φαίνεται έτσι; Μήπως έχει καμιά τεχνολογία whitemagic και θα πρέπει να μειώσεις τη φωτεινότητα για να φαίνονται κανονικά τα χρώματα;

 

Γιάννη, το κινητό σου φαίνεται παχουλό;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν μου φαίνεται παχουλό,είναι μία χαρά.

Όσο για την οθόνη,η φωτεινότητά είναι στην μέση και στα 2 κινητά απλά η οθόνη του optimus απλά είναι αλλού.

Και του sp καλή είναι απλά τυγχάνει να έχω κι άλλο κινητό οπότε η σύγκρισή είναι αναγκαία.

Τίποτα για root???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιώτη(Γιάννη από εδώ και πέρα) συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά δυστυχώς για σένα είσαι ο μοναδικός που έχει αυτή τη στιγμή στα χέρια του το κινητό και επίσης δυστυχώς έχεις και το μοναδικό ανταγωνιστή του για μένα :p

Θέλω συγκριτικά να μου απαντήσεις σε 2-3 ερωτηματάκια.

1)από άποψη μεγέθους είναι τρομακτική η διαφορά? γιατί μου φαίνεται ανεπαίσθητη, με 0.1" διαφορά + τα κουμπιά που βρίσκονται εκτός οθόνης στο LG. Και πέραν του συγκριτικού, είναι βολικά? όχι τόσο στο χέρι(εύκολα συνηθίζω) αλλά στο να χωρέσουν σε τσέπη, να περάσουν "απαρατήρητα" κλπ.

2)Από άποψη κατασκευής πώς πάνε? Το LG μου φαίνεται πως με το πρώτο πέσιμο θα σπάσει το γυαλί του, με ή ακόμα και χωρίς θήκη! Έχει υποστεί καμιά τουμπίτσα?

3)Από κάμερα? Έχω ακούσει άσχημα σχόλια και για τις 2 (συγκριτικά με την ανάλυσή τους και με άλλα κινητά-κυρίως galaxy s3)

 

Επίσης, πέραν του συγκριτικού, έχω διαβάσει αρκετά καλές κριτικές διάσπαρτα για την οθόνη του xperia(πέραν των γωνιών θέασης που χαρακτηρίζονται μέτριες, αλλά δε με απασχολεί κι όλας). Εμένα μου φάνηκε ιδιαίτερα ικανοποιητική απ'τα λίγα λεπτά που είχα μαζί του, αλλά όπως φαίνεται κάτι περισσότερο θα γνωρίζεις. Θα τη χαρακτήριζες καλή γενικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι συγνώμη :(

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιώτη(Γιάννη από εδώ και πέρα) συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά δυστυχώς για σένα είσαι ο μοναδικός που έχει αυτή τη στιγμή στα χέρια του το κινητό και επίσης δυστυχώς έχεις και το μοναδικό ανταγωνιστή του για μένα :p

Θέλω συγκριτικά να μου απαντήσεις σε 2-3 ερωτηματάκια.

1)από άποψη μεγέθους είναι τρομακτική η διαφορά? γιατί μου φαίνεται ανεπαίσθητη, με 0.1" διαφορά + τα κουμπιά που βρίσκονται εκτός οθόνης στο LG. Και πέραν του συγκριτικού, είναι βολικά? όχι τόσο στο χέρι(εύκολα συνηθίζω) αλλά στο να χωρέσουν σε τσέπη, να περάσουν "απαρατήρητα" κλπ.

2)Από άποψη κατασκευής πώς πάνε? Το LG μου φαίνεται πως με το πρώτο πέσιμο θα σπάσει το γυαλί του, με ή ακόμα και χωρίς θήκη! Έχει υποστεί καμιά τουμπίτσα?

3)Από κάμερα? Έχω ακούσει άσχημα σχόλια και για τις 2 (συγκριτικά με την ανάλυσή τους και με άλλα κινητά-κυρίως galaxy s3)

 

Επίσης, πέραν του συγκριτικού, έχω διαβάσει αρκετά καλές κριτικές διάσπαρτα για την οθόνη του xperia(πέραν των γωνιών θέασης που χαρακτηρίζονται μέτριες, αλλά δε με απασχολεί κι όλας). Εμένα μου φάνηκε ιδιαίτερα ικανοποιητική απ'τα λίγα λεπτά που είχα μαζί του, αλλά όπως φαίνεται κάτι περισσότερο θα γνωρίζεις. Θα τη χαρακτήριζες καλή γενικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι συγνώμη :(

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα φίλε μου να απαντήσω:)

Η διάφορα στην οθόνη είναι σχετικά μικρή,πολύ μικρή.

Τα κουμπιά δουλεύουν στην οθόνη απλά και να έλειπαν δε θα με χαλούσε καθόλου.

Άψογη η λειτουργιά τους βεβαία.

Αλλά.....αν αναλύσω ξανά το θέμα οθόνης μεταξύ lg και sp η διαφορά είναι σχεδόν χαοτική,του lg η οθόνη είναι ένα ποίημα,πολύ μπροστά και συγκαταλέγεται στο top των κινητών πού έχω πάρει,ακόμα και με full hd οθόνη να την κοντράρω και πάλι θα είναι εξαιρετική.

Τέλεια απεικόνισή,το καλύτερό λευκό πού έχω δει,ζεστά χρώματα χωρίς τον υπερτονισμό των amoled.

ΜΕ το sp δεν υπάρχει σύγκρισή,το συγκρίνω μόνο με one,one x,galaxy s4.με τίποτα άλλο.

Και το sp όμως δεδομένα πάει να πει ότι δεν έχει ωραία οθόνη,καλή είναι απλά ακολουθεί πίσω από τα υπόλοιπα.

Από άποψη κατασκευής και τα 2 είναι πολύ καλά,το lg πουλάει πολυτέλεια και κύρος.

Το sp από την άλλη είναι πιο καθημερινό κινητό.πιο trendy και πιο παιχνιδιάρικο στο look.

Το lg πάντως είναι λίγο πιο πάνω από το sp σαν κατασκευή.

Κάμερες....στις νυχτερινές υποφέρουν και τα 2,το sp περίμενα ότι θα είναι καλύτερό,αλλά όχι,τρελό noise.

Εδώ είμαι για οποιαδήποτε άλλη ερώτηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα φίλε μου να απαντήσω:)

Η διάφορα στην οθόνη είναι σχετικά μικρή,πολύ μικρή.

 

Αναφερόμουν στο συνολικό μέγεθος, δικό μου λάθος διατύπωσης! Για μένα το ιδανικό θα ήταν 4.3, αλλά αφού πρέπει να θυσιάσεις πολλά στα specs για μία σχετικά μικρή διαφορά στο μέγεθος κάνω την υποχώρηση, αλλά όσο πιο μικρό, τόσο πιο καλό! Δεν θέλω όμως να ξεφύγω απ'τα όρια της πρακτικότητας, πχ να έχω μία μέτρια τσέπη και να εξέχει το κινητό. Γενικά είμαι πολύ φοβιτσιάρης, οπότε θέλω κάτι να καλύπτεται από μία τσέπη! Το LG το προσφέρει αυτό? Αν όχι, το xperia? Ή δεν έχω επιλογή απ'το να πάω σε ένα low-mid range κινητό?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Το sp είναι καλύτερό στο χέρι,πιο βολικό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, ξέρετε αν έχουν αναφερθεί γενικά προβλήματα με το μικρόφωνο του τηλεφώνου; Μου έχουν παραπονεθεί όταν μιλάω ότι δεν με ακούνε δυνατά και συγκεκριμένα μου λένε λες και μιλάω από πολύ μακριά... Έχει συμβεί σε κανέναν; :confused:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια αν ξερει καποιος το ειχα root το κινητο και τωρα που εκανα την αναβαθμηση του firmware σε 141 ξεrootαριστικε και δεν ξερω τι πρεπει να κάνω τωρα...Μια βοηθεια θα την εκτιμουσα πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Αν το παρω απο μαγαζια που το δινουν εκει στα 260-270 εφοσον σιγουρα θα το εχουν οχι ελληνικο καλυπτομαι κανονικα απο τη sony την ελληνικη?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...