Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια please!

Μόλις flash-αρα το κινητό με το ftf που πρότεινε ένας φίλος σε παραπάνω post κι ενώ το κινητό όντως λειτουργεί πολύ πιο γρήγορα από ότι έχω το εξής σημαντικό πρόβλημα:

Δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet χρησιμοποιώντας τα δεδομένα (Cosmote. 3g)!!!

Ενώ τα ενεργοποιώ κανονικά δεν φαίνεται να συνδεεται με τίποτα...

Τι μπορεί να φταίει; Μήπως επειδή η Rom είναι generic για κεντρική Ευρώπη χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση για Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι ρυθμισεις της cosmote υπαρχουν? Γιατι χανονται με το φλασαρισμα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι... Πού μπορώ να τις βρω;

 

Στο Ζ πας ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-περισσοτερα-ρυθμισεις ιντερνετ λογικα ιδιο θαναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ανοιγει το SUS ?? Προσπαθω να ξαναπερασω την 4.3 μεσω SUS (clean install) και δεν ανοιγει.. Κανει για λιγη ωρα περα δωθε στο "Resolving networks settings" και μετα μου πεταει μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ και να ελενξω τη συνδεση μου.

Σας το κανει και εσας το ιδιο??

Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Συνδέσου σε WiFi. Πήγαινε ρυθμίσεις. Xperia εκεί που λέει Internet και πάτα για να κατέβουν πάλι οι ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Χθες απόγευμα άφησα το κινητό στο σέρβις της σονη στη Λάρισα για να περάσουν ξανά την 4.3.

Το πήρα σήμερα το μεσημέρι,έβαλα την σιμ και είδα σε πρώτη φάση τα ίδια και χειρότερα κολλήματα ιδίως όταν είμαι εκεί στο ίντερνετ, κάτι μαύρες οθόνες και άλλα χαζά..

Το έσβησα τελείως και το ξανάνοιξα μετά από μια ώρα,βλέπω πολύ καλύτερη συμπεριφορά..

Αντέ να δούμε...

Πάντως ενώ μου είπαν ότι θα διαγραφούν όλα,,δύο φωτογραφίες που είχα αφήσει στη μνήμη του κινητού,της ξαναβρήκα,5-6 αγαπημένες επαφές που είχα αφήσει της βρήκα.

Τις σελίδες του ίντερνετ με τους κωδικούς του myphone για παράδειγμα,ήταν εκεί.

Έτσι έπρεπε να γίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επικοινώνησα με την ίδια την Cosmote και μου έδωσαν τηλεφωνικά τις απαραίτητες ρυθμίσεις για να μπορώ να έχω και πάλι 3g.

Εάν θέλει κάποιος να του τις πω, ευχαρίστως :)

Link to comment
Share on other sites

10η ημέρα αναμονής για την αναβάθμιση και ακόμα να εμφανιστεί στην ενημέρωση του συστήματος η πολυαναμενόμενη 4.3 .

Αρχίζω και τα παίρνω με την βλακεία σιγά σιγά!!!!!

Stouri
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ηρθε και στης γυναίκας μου η 4.3, δεν τη πέρασα όμως.Είναι με root και έχω ξηλώσει και αρκετές εφαρμογές συστήματος και φοβήθηκα το bootloop και την γκρίνια μετά.να το κάνω με sues λέτε η θα περάσει OTA?
Link to comment
Share on other sites

10η ημέρα αναμονής για την αναβάθμιση και ακόμα να εμφανιστεί στην ενημέρωση του συστήματος η πολυαναμενόμενη 4.3 .

Αρχίζω και τα παίρνω με την βλακεία σιγά σιγά!!!!!

 

γιατι δεν τη ριχνεις με το flashtool να τελειωνεις??

 

Τελικα ρε παιδια η ευρωπαικη που βαλατε ειναι οκ? να τη ριξουμε?

εχει κανεις λινκ για ελληνικη που να δουλευει σωστα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευρωπαϊκή έβαλα της κεντρικής Ευρώπης και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έκανα factory reset και την πέρασα με flash tool
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευρωπαϊκή έβαλα της κεντρικής Ευρώπης και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έκανα factory reset και την πέρασα με flash tool

 

που μπορουμε να την βρουμε φιλε nicoscorp?

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να την βρουμε φιλε nicoscorp?

 

Nα τη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2647459

απλα για αυτη ειχαν αναφερει καποιοι προβλημα, δεν ξερω αν ισχυει ή οχι. 2 σελιδες πισω ειναι...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ψαχνω τοσο καιρο καποιο τροπο για να εγκαταστησω cwm στο xperia sp μου(με κλειδομενο bootloader) αλλα παροτι εψαξα στο xda δεν βρηκα παρα μονο εναν τροπο ο οποιος ηταν ανεπιτυχης..

γνωριζει μηπως καποιος κανεναν ευκολο τροπο για να την εγκαταστησω;θελω οσο το δυνατον αναλυτικοτερες οδηγιες:)

Ευχαριστω εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ψαχνω τοσο καιρο καποιο τροπο για να εγκαταστησω cwm στο xperia sp μου(με κλειδομενο bootloader) αλλα παροτι εψαξα στο xda δεν βρηκα παρα μονο εναν τροπο ο οποιος ηταν ανεπιτυχης..

γνωριζει μηπως καποιος κανεναν ευκολο τροπο για να την εγκαταστησω;θελω οσο το δυνατον αναλυτικοτερες οδηγιες:)

Ευχαριστω εκ τον προτερον

 

Rom Manager απο το Store & ειναι ευκολο να κανεις CWM Install σε 1 λεπτο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ψαχνω τοσο καιρο καποιο τροπο για να εγκαταστησω cwm στο xperia sp μου(με κλειδομενο bootloader) αλλα παροτι εψαξα στο xda δεν βρηκα παρα μονο εναν τροπο ο οποιος ηταν ανεπιτυχης..

γνωριζει μηπως καποιος κανεναν ευκολο τροπο για να την εγκαταστησω;θελω οσο το δυνατον αναλυτικοτερες οδηγιες:)

Ευχαριστω εκ τον προτερον

 

Αν είσαι root, εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2649923

Link to comment
Share on other sites

τωρα τι να σου πω, αυτο που κανει σιγουρα δεν ειναι σωστο.

Για μενα, παρε καταλογο κτλ back up (αν θες βοηθεια πες μας), κανε μια επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολων και ξανα καθαρη εγκατασταση με το sony update service, οχι pc companion. Αν δεν φτιαξει, τοτε θελει ψαξιμο το πραγμα.

 

Καλημερα. Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και πλεον ειναι ενταξει. Μετα την αναβαθμιση αργησε να μου ανοιξει η καμερα αλλα μετα απο μια επανεκκινηση ολα ειναι οκ.

Αυτο που παρατηρω τωρα ειναι οτι μετα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχω πολυ αργο γραψιμο (μηνυματα, emails, internet).

Εχω κανει επανεκκινηση κανα δυο φορες αλλα τιποτα. Η οθονη ανταποκρινεται μια χαρα στις εφαρμογες. Μονο στο γραψιμο εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και πλεον ειναι ενταξει. Μετα την αναβαθμιση αργησε να μου ανοιξει η καμερα αλλα μετα απο μια επανεκκινηση ολα ειναι οκ.

Αυτο που παρατηρω τωρα ειναι οτι μετα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχω πολυ αργο γραψιμο (μηνυματα, emails, internet).

Εχω κανει επανεκκινηση κανα δυο φορες αλλα τιποτα. Η οθονη ανταποκρινεται μια χαρα στις εφαρμογες. Μονο στο γραψιμο εχω προβλημα.

 

αν το ειχα εδω θα μπορουσα να σου πω, αλλα λειπει εξωτερικο η μανα μου και δεν μπορω να το δω εγω.

οταν λες αργο γραψιμο, σα να λαγκαρει δηλαδη? προχωρας στα γραμματα και τα εμφανιζει με καθυστερηση?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν το ειχα εδω θα μπορουσα να σου πω, αλλα λειπει εξωτερικο η μανα μου και δεν μπορω να το δω εγω.

οταν λες αργο γραψιμο, σα να λαγκαρει δηλαδη? προχωρας στα γραμματα και τα εμφανιζει με καθυστερηση?

 

Αυτο, ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Αυτο, ακριβως

 

καπου λαγκαρει. για μενα επειδη τα πραγματα ειναι απλα, μην παιδευεσαι.

απο τη στιγμη που δουλευε καλα πριν και στο εκανε τωρα, κατι στραβωσε με την αναβαθμιση, οποτε το σωστο εναι επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολων (εγω κανω και φορματ την καρτα μνημης αφου εχω κανει paste φωτο, μουσικη, καταλογο στο Pc) και εγκατασταση του λογισμικου με το SUS ή flashtool, νομιζω δεν εχει διαφορα ως προς το φλασαρισμα, και στησιμο ολων των εφαρμογων ξανα. Εαν συνεχισει, τοτε εχει προβλημα το κινητο.

Ραμ ποση εχεις ελευθερη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινει καλυτερα το τηλεφωνο δηλαδη ?

 

 

Λοιπον αφου περασα την 4.3 και το δουλεψα εδω και 2-3 μερες...

η εγκατασταση ηταν πανευκολη αν και δεν ειμαι και ο πιο ψαγμενος

δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα το κινητο με την αλλαγη, ουτε κολληματα.

Το Wifi βελτιωθηκε αισθητα οπως και η αυτονομια του...

δεν ειχα περασμενη καμια πολυ βαρια εφαρμογη πριν, οπως ουτε και τωρα για να δω αν lagαρει αλλα οτι παιχνιδι και αν του περασα δοκιμαστικα αυτες τις δυο μερες μια χαρα το πηγε

Ram οποτε τσεκαρω εχω σχεδον 600 Mb ελευθερα...και την μονη παρεμβαση που κανω στο λειτουργικο του ειναι οτι χρησιμοποιω το Clean Master....

αυτα απο μενα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου περασα την 4.3 και το δουλεψα εδω και 2-3 μερες...

η εγκατασταση ηταν πανευκολη αν και δεν ειμαι και ο πιο ψαγμενος

δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα το κινητο με την αλλαγη, ουτε κολληματα.

Το Wifi βελτιωθηκε αισθητα οπως και η αυτονομια του...

δεν ειχα περασμενη καμια πολυ βαρια εφαρμογη πριν, οπως ουτε και τωρα για να δω αν lagαρει αλλα οτι παιχνιδι και αν του περασα δοκιμαστικα αυτες τις δυο μερες μια χαρα το πηγε

Ram οποτε τσεκαρω εχω σχεδον 600 Mb ελευθερα...και την μονη παρεμβαση που κανω στο λειτουργικο του ειναι οτι χρησιμοποιω το Clean Master....

αυτα απο μενα...

 

Ακριβως οτι ειπα δηλαδη :) Το κινητο παταει κατω πολλα αλλα με παραπανω χαρακτηρηστικα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου περασα την 4.3 και το δουλεψα εδω και 2-3 μερες...

η εγκατασταση ηταν πανευκολη αν και δεν ειμαι και ο πιο ψαγμενος

δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα το κινητο με την αλλαγη, ουτε κολληματα.

Το Wifi βελτιωθηκε αισθητα οπως και η αυτονομια του...

δεν ειχα περασμενη καμια πολυ βαρια εφαρμογη πριν, οπως ουτε και τωρα για να δω αν lagαρει αλλα οτι παιχνιδι και αν του περασα δοκιμαστικα αυτες τις δυο μερες μια χαρα το πηγε

Ram οποτε τσεκαρω εχω σχεδον 600 Mb ελευθερα...και την μονη παρεμβαση που κανω στο λειτουργικο του ειναι οτι χρησιμοποιω το Clean Master....

αυτα απο μενα...

 

Ευχάριστες οι πληροφορίες που μας δίνεις. Στο δικό μου έχω παρατηρήσει ότι αρκετές φορές αργεί να ανοίξει της επαφές ή τα μηνύματα, κυρίως όταν είναι κλειστή η οθόνη και πατάω το power button για να ανοίξει. Έχει εσύ κάτι τέτοιο; Χρησιμοποιείς το Stamina mode? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...