Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα πριν με τον τεχνικό του μαγαζιού και μου λέει οτι μπορεί να φταίει η sim έτσι οπως του τα είπα. αν δεν φταίει το στέλνω πίσω και το πάνε στην sony λένε για επισκευή ή αντικατάσταση. Πάντως εδώ και 1 ώρα που έβγαλα την συγκεκριμένη sim δουλεύει κανονικά. το βράδυ θα δουλέψω μία άλλη sim.

 

edit: Καλησπέρα στο κόσμο του myphone! Δοκίμασα χωρίς sim και πάλι τα ίδια και με άλλη sim. Αύριο θα τους πάρω τηλ να τους πω οτι το στέλνω πίσω και θα απαιτήσω DOA μιας και το κινητό ήταν ελαττωματικό απο το εργοστάσιο. Αν μου πει να το στείλουμε στη σονυ να το ελέγξουν τι να τους πώ;

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.

Εχω το xperia t τρεις μηνες τωρα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Αλλα τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω ενα μικρο προβλημα. Κατα την εισερχομενη κληση αλλα και κατα τον τερματισμο κλησης, εμφανιζεται στην οθονη η μπαρα ρυθμισης εντασης του ακουστικου. Παλαιοτερα δεν μου το εμφανιζε. Ξερει καποιος πως μπορω να το απενεργοποιησω;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε απαίτησε να σου στείλουν άλλο...εφόσον δεν έχουν περάσει εφτά μέρες νομίζω ότι το δικαιουσε. Κακός κάθεσαι και παιδευεσαι..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε απαίτησε να σου στείλουν άλλο...εφόσον δεν έχουν περάσει εφτά μέρες νομίζω ότι το δικαιουσε. Κακός κάθεσαι και παιδευεσαι..

 

Συμφωνώ με τον kyle. Δεν εχεις κανενα λόγο να παιδεύεσαι και να περνας custom rom, εφοσον το κινητό εχει προβλημα απο την αρχή το στέλνεις πισω όπως το πήρες (με το κουτί και όλα τα περιεχόμενα) και ζητάς αντικατάσταση με νέο. Μην πειραζεις τίποτα και ακυρώσεις την εγγύηση, άσε που αν χάνεις χρόνο θα περάσουν και οι 7 μερες και θα χάσεις το DOA.

 

Στο λέω από προσωπική πείρα, κι εμενα είχε θέμα με την οθόνη, το γύρισα πισω σε δυο μέρες και πηρα καινουριο.

Χρειάστηκε όμως να γίνει έλεγχος από την Sony - Arvato, για να δώσουν τον ΟΚ. Συνολικά η διαδικασία κράτησε 10 μέρες.

Ωστόσο πήρα καινούρια συσκευή, σφραγισμένη στο κουτί της, η οποία πλέον δουλεύει άψογα.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα είναι στην sim δεν βλέπω το λόγο να το στείλει πίσω. Είναι κάτι που μπορεί να τσεκάρει και μόνος του χωρίς να χρειαστεί να μπει στη διαδικασία των αποστολών και της αναμονής. Ας βάλει μια άλλη sim και σε λιγότερο από 5 ώρες θα ξέρει τι παίζει. Αν δει οτι το πρόβλημα συνεχίζεται το στέλνει πίσω. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα και χωρίς sim τα ίδια. Σήμερα θα το στείλω στο εξουσιοδοτιμένο σερβις τους , και μου είπαν πώς ή θα μου το φτιάξουν ή θα μου αντικαταστήσουν
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα μεταχειρισμενο και το κοιταω,,,δοκιμασα full hd record βιντεο σε εσωτερικο χωρο και δειχνει να μην μπορει να εστιασει καλα ο φακος...θολωνει για λιγο και μετα επανερχεται...υπαρχει τροπος να κραταει to focus sto video?σε εξωτερικο χωρο παλι ετσι κανει ο φακος?

 

το δοκιμασα antutu.εβγαλε 16.170!!!!!!!!ειναι δυνατον!??πεταει!!!

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Μια αναποδιά με το αμάξι με κρατάει μακριά από το sp για την ώρα.. Το είχα ερωτευτεί! Γιώργο ο καιρός πλησιάζει που θα το πάρεις εσύ! Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που πριν περάσουν οι 7 μέρες από την αγορά, δεν στο αντικαταστήσουν, αλλα στο επισκευάσουν, να μας ενημερώσεις για να μην πάρουμε ποτε ούτε τσίχλα από αυτό το μαγαζί.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που πριν περάσουν οι 7 μέρες από την αγορά, δεν στο αντικαταστήσουν, αλλα στο επισκευάσουν, να μας ενημερώσεις για να μην πάρουμε ποτε ούτε τσίχλα από αυτό το μαγαζί.

 

ευχαρίστως! το έστειλα στο service τους, αυτοί εκεί θα κρίνουν αν μπορούν να μου το επισκευάσουν ή αν θα μου το αντικαταστήσουν.. τι να πώ εγώ τους μιλούσα για doa και αυτοί μου λέγαν αυτό το πράγμα.! Την απόδειξη την κράτησα , μια φωτοτυπία τους έστειλα.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα μεταχειρισμενο και το κοιταω,,,δοκιμασα full hd record βιντεο σε εσωτερικο χωρο και δειχνει να μην μπορει να εστιασει καλα ο φακος...θολωνει για λιγο και μετα επανερχεται...υπαρχει τροπος να κραταει to focus sto video?σε εξωτερικο χωρο παλι ετσι κανει ο φακος?

 

το δοκιμασα antutu.εβγαλε 16.170!!!!!!!!ειναι δυνατον!??πεταει!!!

 

Αυτο ειναι το μειονεκτημα του xperia T..Αργει χαρακτηριστικα να εστιασει στα βιντεο και με αμφιβολλα αποτελεσματα αρκετες φορες....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το μειονεκτημα του xperia T..Αργει χαρακτηριστικα να εστιασει στα βιντεο και με αμφιβολλα αποτελεσματα αρκετες φορες....

 

δεν ειναι οτι αργει, απλα μπερδευεται καμια φορα. ειδικα αν ειναι βραδυ. πχ με S3 που βγαζαμε διπλα διπλα, το Τ εβγαζε πολυ πιο φωτεινο βιντεο αλλα μπρερδευοταν στην εστιαση, ενω το S3 ενω υπηρχε λιγο φως απλα εβγαζε μια μαυριλα με πολυ κακο αποτελεσμα, αλλα οχι θαμπο. απλα σκοτεινο. κανω αυτη τη συγκριση γιατι ειναι υποτιθεται ο αμεσος αντιπαλος του και με αυτο εγιναν ολες η συγκρισεις οταν βγηκε.

ΠΑρολα αυτα, οπως εχω ξαναπει, αν ψαχτεις λιγο στον τροπο εστιασης θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα. πχ να αλλαξεις τις ρυθμισεις κτλ.

Επισης, εχοντας το padfone infinity 2 της asus εδω και λιγες μερες, βγαζω τρομερες φωτογραφιες, ειδικα σε θεμα ευκρινειας, ισως καλυτερες και απο το Ζ...εστιαζει πολυ πιο σωστα σε κοντινα κτλ και εχει πολυ καθαρη εικονα. επομενως ισως η σονυ να θελει λιγο βελτιωση στο λογισμικο και να μην ειναι θεμα φακου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ με το lww μετα απο ενα χρονο οποτε κλειδωσα bootloader κ το επανέφερα οπως ακριβως το πηρα το έστειλα σερβίς κ κλασικά το μονο που έκαναν ηταν να το φλασαρουν.αν κανει reboot μονο όταν εχεις μέσα σιμ πας για μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω με το lg camera νομιζω θα ειναι καλυτερο το video. παντως παιδια επαθα την πλακα μου με το τηλεφωνακι στο antutu...16.170!! δεν το περιμενα! ακομα κραταει καλα!
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω με το lg camera νομιζω θα ειναι καλυτερο το video. παντως παιδια επαθα την πλακα μου με το τηλεφωνακι στο antutu...16.170!! δεν το περιμενα! ακομα κραταει καλα!

 

οταν δοκιμασεις ενημερωσε σε παρακαλω γιατι και γω ψαχνομαι λογω του οτι θα χρειαστει να τραβηξω βιντεο για εππαγελματικους λογους.

 

Υ.Γ: Εμένα antutu κάνα δεκάρι χιλιάδες έβγαζε... :(:mad::confused::cry:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καιρο εχω να γραψω και εγω εδω... Οπως φαινεται η sony μαλλον το παιζει λιγο. Επειδη δεν βγαινει τιποτα απο αλλες εκδοσεις απο την 145 που ειχα rooted ειπα να δοκιμασω μια custom (Χperiment 3.5). Ενω πριν ειχα το προβλημα που επεφτε η μπαταρια εκανα επανεκκινηση και ανεβαινε 20-25% τωρα απλα πεφτει και δεν επανερχεται... Χτες το βραδυ 8-10 ωρες με airplane εχασε κοντα στο 20%! Μιλαμε για τραγικα πραγματα. Μερικες φορες σκεφτομαι μηπως εχει θεμα η μπαταρια και να το παω arvato αλλα φοβαμαι οτι θα μου το επιστρεψουν οπως ηταν...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

οταν δοκιμασεις ενημερωσε σε παρακαλω γιατι και γω ψαχνομαι λογω του οτι θα χρειαστει να τραβηξω βιντεο για εππαγελματικους λογους.

 

Υ.Γ: Εμένα antutu κάνα δεκάρι χιλιάδες έβγαζε... :(:mad::confused::cry:

 

μολις δοκιμασα το lg camera video, το αποτελεσμα σχεδον τελειο! εβαλα το focus στο continue bitrate 20mbps και το 1080 βιντεο

που εβγαλα σε εσωτερικο χωρο ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει!! καθολου θολουρα και χιονια! το focus δουλευε τελεια!! νομιζω παιδα οτι καλυτερο βιντεο δυσκολα θα βρουμε απο κινητο! το προβλημα blur θολουρας εφυγε εντελως με το lg camera!!αρα ειναι θεμα software!

και λεω εκανα παλι antutu me 15 εφαρμογες μεσα και εβγλαλε γυρω στα 16.000!! πληροφορικα το LG L9 II που εδωσα εβγαλε 14.800

το τηλεφωνακι χτυπαει ανετα το galaxy s3. απο μπαταρια εμενα μου εβγαλε 1 μερα οπως τα περισοτερα smartphones,και πιστευω με την εκδοση 4.3 το xperia t θα παει καλυτερα παντου!

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτάξτε :D :D :D :D

 

""The Android 4.4 KitKat update is now available for several Sony devices including the Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia T and Xperia V."""

 

http://www.christianpost.com/news/android-4-4-kitkat-update-rolls-out-for-xperia-z-xperia-zl-xperia-zr-and-more-sony-devices-109669/

Link to comment
Share on other sites

Και ακριβώς από κάτω: "A group of developers known as the FreeXperia team released unofficial KitKat builds of CyanogenMod 11 for all of these Sony Xperia devices this week"

 

Δεν είναι η επίσημη οπότε μην περιμένει κανείς να γίνει η αναβάθμιση από μόνη της!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω με το lg camera νομιζω θα ειναι καλυτερο το video. παντως παιδια επαθα την πλακα μου με το τηλεφωνακι στο antutu...16.170!! δεν το περιμενα! ακομα κραταει καλα!

 

το Τ που εχω για πουλημα, πριν του κανω restore και αδειασει κτλ κτλ, εβγαλε 16800!! :p

και το asus padfone infinity 2 35346

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το Τ που εχω για πουλημα, πριν του κανω restore και αδειασει κτλ κτλ, εβγαλε 16800!! :p

και το asus padfone infinity 2 35346

 

πεταει το τηλεφωνακι δεν το περιμενα!!

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ με το lww μετα απο ενα χρονο οποτε κλειδωσα bootloader κ το επανέφερα οπως ακριβως το πηρα το έστειλα σερβίς κ κλασικά το μονο που έκαναν ηταν να το φλασαρουν.αν κανει reboot μονο όταν εχεις μέσα σιμ πας για μπαταρία.

 

αν το κάνουν φλασάρισμα , και το ανοίξουν θα δουν πώς το κάνει πάλι.. πφφ άντε να βγάλεις άκρη.. όχι το κάνει και χωρίς σιμ και με σιμ.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες εφαρμογές όπως το evernote, tapatalk, pocket κλπ δεν εμφανίζονται οι τονισμένοι ελληνικοί χαρακτήρες και το τελικό σίγμα. Ξέρει κάποιος αν φτιάχνεται αυτό;

 

Πάντως αν και αρχικά ήμουν ικανοποιημένος από το τηλέφωνο τελευταία έχω απογοητευτεί εντελώς από το λαγκάρισμα που έχει.

Κάποιες φορές μπορεί να χρειαστεί και 10 δευτερόλεπτα για να κάνει μια κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν και αρχικά ήμουν ικανοποιημένος από το τηλέφωνο τελευταία έχω απογοητευτεί εντελώς από το λαγκάρισμα που έχει. Κάποιες φορές μπορεί να χρειαστεί και 10 δευτερόλεπτα για να κάνει μια κλήση.

 

Απορώ πολύ με αυτό... Το κινητό το έχω μισό χρόνο τώρα και γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει έντονο λαγκάρισμα. Max να έχει σκαλώσει 2-3 δευτερόλεπτα επειδή έχω πολλές εφαρμογές ανοιχτές. Γενικά μπορείτε να κλείνετε εφαρμογές που δε χρησιμοποιείτε, γιατί και τρώνε πόρους από το σύστημα αλλά και μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...