Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο ανελυσα οσο καλυτερα μπορουσα.

Οκ ευχαριστω για τις απαντησεις σου. θα του τα πω ολα αυτα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστω για τις απαντησεις σου. θα του τα πω ολα αυτα. :)

Τι κινητό έχει τώρα? Αν είναι smartphone τι χρήση κάνει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα sony ericsson neo v αξιζει να το δοσω και να βαλω αλα 155 απο την τσεπη μου και να παρω το sp
Link to comment
Share on other sites

Έχω τώρα πλέον το neo v σαν δεύτερη συσκευή και είχα και το sp ενός φίλου για δύο μέρες.

Πιστεύω πως αξίζει να κάνεις την αλλαγή. Σε όλα υπερτερεί κατά πολύ το sp (ίσως στην κάμερα να υπερτερεί μεν, αλλά όχι εντυπωσιακά)

Το μόνο που θα με απασχολούσε στη θέση σου είναι το μέγεθος, γιατί φεύγεις από μια μικρή σχετικά οθόνη και επομένως διαστάσεις και πας σε μια πολύ μεγαλύτερη

Αν δεν σε πειράζει αυτό, εγώ θα έκανα την αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Ενα htc wildfire ειχε αλλα χαλασε. Δεν ξερω τι χρηση εκανε αλλα επειδη ειχε χαμηλα χαρακτηριστικα δεν νομιζω οτι το εσκιζε σε ιντερνετ και τετοια. Και τωρα πιο πολυ για τηλεφωνηματα θα το θελει λογικα.
Link to comment
Share on other sites

Ενα htc wildfire ειχε αλλα χαλασε. Δεν ξερω τι χρηση εκανε αλλα επειδη ειχε χαμηλα χαρακτηριστικα δεν νομιζω οτι το εσκιζε σε ιντερνετ και τετοια. Και τωρα πιο πολυ για τηλεφωνηματα θα το θελει λογικα.

 

ειναι το κλασσικο, οταν ειναι μαπα το κινητο κανεις μονο τηλ. εγω με το arc S,επειδη δε μπορουσα που σερνοταν ουτε FB εμπαινα ουτε τιποτα.. μολις πηρα το Ρ που ηταν σαφως πιο γρηγορο και δυνατο τα ελιωσα, ειδικα οτι εχει σχεση με σμσ μου γλιτωσε λεφτα, viber-whatsapp.. τα οποια στο αρκ μπουκωναν και δεν επαιζαν καλα.

οποτε οκ, και για τηλεφωνα να το παρει μονο, θα μπει στο τρυπακι μετα. εκτος αν κανενας φιλος κτλ δεν τις χρησιμοποιει.

μονο με τηλ παντως ολα τα κινητα αντεχουν, η οθονη τα καταστρεφει, αρα το λιωσιμο στο ιντερνετ και στα μηνυματα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είναι δυνατόν να θέλει 4μιση ώρες να φορτίσει απο τον υπολογιστή και 3 απο την πρίζα; τοσο πολύ αργεί και σε σας;

πάντως εχει δυνατή μπαταρία το τηλέφωνο..με βγάζει σχεδόν 2 μέρες (μιάμιση σίγουρα) και η χρήση που του κάνω ειναι: 20-25 λεπτά ομιλία την ημέρα, αρκετά μηνύματα στο viber, σερφαρισμα κανα μισάωρο και αλλο τόσο gaming. έχω πάντα ανοιχτά τα δεδομένα, αυτόματο συγχρονισμό, gps, wifi, φωτεινότητα σχεδόν στο φουλ και κλειστό το stamina mode.

επίσης το έχω μόνιμα στο διακόπτη LTE στην επιλογή δικτύου, αλλά έχω δει μονο μέχρι H+ σαν ένδειξη στο σήμα..πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση; η υπάλληλος στη vodafone που πήγα για να πάρω τη micro-sim μου ειπε δεν χρειάζεται κάποια επιπλέον ενεργοποίηση.

 

στα θετικά του τηλεφώνου να συμπεριλάβω και τον πολύ καλό επεξεργαστή, τρέχει απροβλημάτιστα κάθε είδους παιχνίδι χωρίς lag και το έχω εντελώς εργοστασιακό χωρίς root.

αν είχε και καλύτερη κάμερα θα ηταν το τέλειο τηλέφωνο, αλλα οι φωτο του ειναι επιεικώς μέτριες, ειδικά οι βραδινές. το φλας ανεπαρκές, με το ζόρι κάνει τη δουλειά του σαν φακός.

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο μου που το πήρε η Vodafone του είπε να πάρει σε ένα τετραψήφιο και με μια επιλογή να το ενεργοποιήσει

Στην cosmote του είπαν ότι είναι αυτόματα ενεργοποιημένο.

Πάρε τηλέφωνο το customer care και κάνε τους μια ερώτηση

 

Edit: 1285 είναι το νούμερο της Vodafone

Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει βάλει κανείς cyanogenmod στο Τ. Αν ναι υποστηρίζεται όλο το hardware? Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά να του βάλω αμέσως cyanogenmod μιας και οι stock roms της sony με αφήνουν αδιάφορο...
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει ναι, αν απενεργοποιειται θα είναι μια μαγικη κίνηση.

 

Να απενεργοποιηθούν τα notifications του facebook φυσικά και γίνεται εύκολα... να μην εμφανίζει όμως όσα έχεις ήδη δει αλλού λίγο δύσκολο αφού κάνει απ ότι κατάλαβα συγχρονισμό κάθε 1 ώρα (άρα μέσα σε αυτή την ώρα αν τα δεις θα πρέπει να περάσει Χ χρόνος για να ξανασυγχρονίσει και να δει ότι είναι διαβασμένα μάλλον). Ίσως αλλάζοντας το στα 30 λεπτά που είναι το min να βελτιώνονται κάπως τα πράγματα..

 

Σε φίλο μου που το πήρε η Vodafone του είπε να πάρει σε ένα τετραψήφιο και με μια επιλογή να το ενεργοποιήσει

Στην cosmote του είπαν ότι είναι αυτόματα ενεργοποιημένο.

Πάρε τηλέφωνο το customer care και κάνε τους μια ερώτηση

 

Edit: 1285 είναι το νούμερο της Vodafone

 

Πάντως εγώ vodafone έχω και με το που πήρα το Ζ κατευθείαν ανα περιοχές στην Αθήνα μου βγάζει 4g χωρίς να έχω πάρει τηλέφωνο πουθενά... χρειάζεται όντως να πάρουμε?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τώρα, έτσι του είπαν και έκανε και έτσι σας λέω

Δοκιμάστε και αν δεν εμφανίζει LTE πάρτε τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Και στην κοσμοτε θελει ενεργοποιηση τηλεφωνικα. ;)

 

Το 4G παρεχεται και στο What's up ? Δωρεαν ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το 4G παρεχεται και στο What's up ? Δωρεαν ?

 

Φυσικα. Εγω whats up εχω. Πηγα σε εναν γερμανο και μου ειπε να παρω την εξυπηρετηση. Πηρα τηλ και σε 1 λεπτο ειχα 4G. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω άλλη μια ερώτηση: Όταν έχω το λειτουργώ με το 3G, οι υπηρεσίες εντοπισμού λειτουργουν κανονικά και δείχνει την τοποθεσία μου το πρόγραμμα καιρού με καλή ακρίβεια. Όταν ανοίξω το 4G, γράφει άλλα αντ' άλλων, τώρα είμαι Μαρούσι και αυτό γράφει ότι είμαι Πειραιά. ΄Το ίδιο συμβαίνει και με το Goggle now.

 

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό; Είμαι σε Vodafone, αν έχει κάποια σημασία ...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή όταν θέλω να το ξεκλειδώσω, η οθόνη δεν αναβει τελειως. Δηλαδη απο μαυρη τελειως γινεται γκρι ολη, αλλα δεν εμφανιζει τιποτα να πατησω. Πρεπει να ξαναπατησω το κουμπι για να κλεισει και να ανοιξει για να μου εμφανισει κατι. Ωστοσο, εαν πας να συρεις το δαχτυλο σου στο περιπου για να ξεκλειδωσει (στο γκρι) δουλευει κανονικα...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή όταν θέλω να το ξεκλειδώσω, η οθόνη δεν αναβει τελειως. Δηλαδη απο μαυρη τελειως γινεται γκρι ολη, αλλα δεν εμφανιζει τιποτα να πατησω. Πρεπει να ξαναπατησω το κουμπι για να κλεισει και να ανοιξει για να μου εμφανισει κατι. Ωστοσο, εαν πας να συρεις το δαχτυλο σου στο περιπου για να ξεκλειδωσει (στο γκρι) δουλευει κανονικα...

 

Κι εμένα μου το κάνει αυτό στις rom .245 και .254

Κάποιο bug της μαμάς rom είναι.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο για αντικατασταση του neo v Που εχω με το v δεν αντιμετοπηζω σχεδον κανενα προβλημα και με 217 εφαρμογες επαω και λιγο κολαει σαν μονο πυρινο που ειναι
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου έβγαλε πρόβλημα ο φακός της κάμερας του κινητού.Φαίνεται να έχει θολώσει περιμετρικά και μόνο στο κέντρο τραβάει καθαρές φωτογραφίες.

Ελπίζω μόνο να μην έχει τραβήξει υγρασία από μέσα...και γενικά το έχω προσεγμένο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μικρό πρόβλημα με WiFi και SIM card Cosmote provider...

Όταν ανοίγω τα WiFi κάνει επανεκκίνηση η SIM της Cosmote και παραμένει μερικές φορές ανενεργή...

Είμαι root με μαμά Rom...

 

Τι με προτείνεται να κάνω;;;

Ευχαριστώ εκ τον πρότερον!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

καποιος άλλος τρόπος να απαντάμε την κλήση περα απο το να σέρνουμε το δάχτυλο προς τα δεξιά υπάρχει παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

καποιος άλλος τρόπος να απαντάμε την κλήση περα απο το να σέρνουμε το δάχτυλο προς τα δεξιά υπάρχει παιδιά;

 

δοκίμασε το full caller id από το play store

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...