Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση.

Σε 4.3 root τρέχει κανονικά εφαρμογές (apk) απο την κάρτα sd? Η χρειάζεται κάποια αλλη εφαρμογή για να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Xperia Sp δε μπορεις να τρεξεις εφαρμογες απο την καρτα sd. Υπαρχει ενα προγραμμα με το οποιο σου προσφερει το "παραθυρακι", το Folder Mount, αλλα κατα τη γνωμη μου τα 5 giga ειναι αρκετα για εφαρμογες, εφοσον κρατας εικονες, μουσικη κλπ στην sd.

Το Folder Mount ειναι κυριως για παιχνιδια με μεγαλο data folder.

 

 

edit

υπαρχει και ενα module στο xposed το XinternalSD το οποιο ισως κανει αυτη τη δουλεια. Δε το εχω δοκιμασει, και δεν καταλαβα ακριβως που χρειαζεται απο την περιγραφη, αν το ξερει καποιος ας μας πει.

Edited by Rocket_Raccoon
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ιδανικό φαίνεται αυτό αλλά Εγώ πιστεύω πως έχουμε τελειώσει από αναβαθμίσεις στην συσκευή.αλλά Τώρα όλα κυλάνε ομαλά οπότε δεν νομίζω ότι μας χαλάει αν δεν την παρουμε
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

εμενα λυγει σε λιγο τον αυγουστο η υποστηριξη για το Ζ οποτε το αφηνω οπως ειναι ετσι και αλιως ουτε root ειμαι ουτε ξερω απο αυτα μπενω βαζω της εφαρμογες που χρειαζομαι ας πουμε τωρα που δεν μιλαω με το viber το εβγαλα εχω βαλει της 5 με 10 εφαρογες και τελειωσε βαζω της φοτο μου τραβαω video και τελος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα μελη του forum.Ειμαι κατοχος xperia sp το οποιο ειναι αγορασμενο απο αυστρια με συνδεση συμβολαιου στην telering.Το προβλημα ειναι οτι τωρα βρισκομαι Ελλαδα και δεν μπορω να χρησιμοποιησω τη sim με το ελληνικο νουμερο γιατι το κινητο ειναι κλειδωμενο για τα αλλα δικτυα.ο μονος τροπος που εχω βρει για να το ξεκλειδωσω,ειναι μεσω κωδικου απο καποια site,στα οποια πρεπει να πληρωσω για να μου τον δωσουν.Γνωριζει καποιος αν υπαρχει αλλος τροπος ξεκλειδωματος του κινητου εκτος απο αυτον με τον κωδικο;
ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την τελευταια αναβαθμιση στην δικια μου περιπτωση 2 φορες με την τελευταια με clean install, ειναι σαφως χειροτερο, μετα απο κληση η οθονη αργει αρκετα να ανοιξει, ο ηχος κλησης σε mp3 ειναι μειωμενος, και η καμερα στο αυτοματο βγαζει τις περισοτερες φορες τοπιο, χρηση μνημης περισοτερη, μονο μπαταρια κραταει λιγο παραπανω.

 

Για να περασω ξανα την προτελευταια αναβαθμιση ποιο ειναι ο τροπος? ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα μελη του forum.Ειμαι κατοχος xperia sp το οποιο ειναι αγορασμενο απο αυστρια με συνδεση συμβολαιου στην telering.Το προβλημα ειναι οτι τωρα βρισκομαι Ελλαδα και δεν μπορω να χρησιμοποιησω τη sim με το ελληνικο νουμερο γιατι το κινητο ειναι κλειδωμενο για τα αλλα δικτυα.ο μονος τροπος που εχω βρει για να το ξεκλειδωσω,ειναι μεσω κωδικου απο καποια site,στα οποια πρεπει να πληρωσω για να μου τον δωσουν.Γνωριζει καποιος αν υπαρχει αλλος τροπος ξεκλειδωματος του κινητου εκτος απο αυτον με τον κωδικο;

 

αδερφε θεωρω πως με το τον τροπο που σο παραθετω θα λυσεις το προβλημα γιατι και γω ημουνα σε cosmote συσκευη και πλεον δεν ειμαι......δοκιμασε το και πες μας http://techglen.com/2013/09/30/how-to-use-flashtool-for-sony-xperia-devices/ εδω ειναι ολα αναλυτικα εδω θα βρεις την ελληνικη εκδοση https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit κατεβασε την και κανε οτι λεει στις οδηγιες για να δουλεψεις το flashtool

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αδερφε θεωρω πως με το τον τροπο που σο παραθετω θα λυσεις το προβλημα γιατι και γω ημουνα σε cosmote συσκευη και πλεον δεν ειμαι......δοκιμασε το και πες μας http://techglen.com/2013/09/30/how-to-use-flashtool-for-sony-xperia-devices/ εδω ειναι ολα αναλυτικα εδω θα βρεις την ελληνικη εκδοση https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit κατεβασε την και κανε οτι λεει στις οδηγιες για να δουλεψεις το flashtool

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Εσυ το ελυσε φλασαροντας αλλη ρομ;το θεμα ειναι οτι το κινητο οταν εβαλα την ελληνικη καρτα,δεν ειχε την στοκ ρομ αλλα την eXistenZ Ultra 4.0.0,με κλειδομενο bootloader και στοκ κερνελ.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Εσυ το ελυσε φλασαροντας αλλη ρομ;το θεμα ειναι οτι το κινητο οταν εβαλα την ελληνικη καρτα,δεν ειχε την στοκ ρομ αλλα την eXistenZ Ultra 4.0.0,με κλειδομενο bootloader και στοκ κερνελ.

 

οχι οχι ουτε ροοτ εχω κανει ουτε κερμελ αλλαξα ουτε bootloader πειραξα αυτο ειναι το επισιμο upadate to 205 αλλα η ελληνικη εκδοση για αυτο στο προτεινα ουσιαστικα εσυ φλασαρεις κατι επισιμο αλλα σε ελληνικη εκδοση νομιζω πως θα γινει η δουλεια σου γιατι και μενα ηταν cosmote η συσκευη με τα περιτα της ετιαριας και τωρα ειναι καθαρη δοκιμασε το

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι ουτε ροοτ εχω κανει ουτε κερμελ αλλαξα ουτε bootloader πειραξα αυτο ειναι το επισιμο upadate to 205 αλλα η ελληνικη εκδοση για αυτο στο προτεινα ουσιαστικα εσυ φλασαρεις κατι επισιμο αλλα σε ελληνικη εκδοση νομιζω πως θα γινει η δουλεια σου γιατι και μενα ηταν cosmote η συσκευη με τα περιτα της ετιαριας και τωρα ειναι καθαρη δοκιμασε το

 

το δοκιμαζω και ελπιζω να πετυχει.ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια.

 

Δυστυχως δεν εγινε τιποτα,το ανοιξα και παλι μου ζηταει pin ξεκλειδωματος δικτυου sim.

Edited by ermis1982
ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

είμαι άσχετη με την τεχνολογία και ιδιαίτερα με smart phone

εχω ενα sp και σήμερα έκανα αναβάθμηση που μου πρότεινε , όμως μετά απο αυτό δεν μπορώ να κανω καμία κλήση και έχει ενα χ κόκκινο πανω (δίπλα απο τις γραμμές του δικτύου)

μπορεί κάποιος να μου πει τι συμβαίνει? εκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα :innocent:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

είμαι άσχετη με την τεχνολογία και ιδιαίτερα με smart phone

εχω ενα sp και σήμερα έκανα αναβάθμηση που μου πρότεινε , όμως μετά απο αυτό δεν μπορώ να κανω καμία κλήση και έχει ενα χ κόκκινο πανω (δίπλα απο τις γραμμές του δικτύου)

μπορεί κάποιος να μου πει τι συμβαίνει? εκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα :innocent:

 

πατα συγχρωνος το κουμπι της εντασης με το power button να βγαλει μια φωτο αυτο που βλεπεις και ανεβασε μας την φωτο να την δουμε καντο λογικα ειναι το συμβολο του σηματος τησ εταιριας δεν εχεις καθολου σημα δηλαδη αλλα στειλε λιγο να το δουμε.....λογικα εφαγε σκαλωμα κανε μια επανεκινηση ακομα και αν δεν δεις αλλαγη θα πρεπει να κανεις διορθωση με το pc companion προγραμμα στο υπολογιστη ειναι αυτο και θα γινει ξαναεγκατασταση του λογισμικου...........θα χασεις ολα τα δεδομενα ομως να ξερεις για αυτο για να μην φτασουμε μεχρι εκει κλειστο και ξαναανοιξε το 2 -3 φορες.......και βγες μπαλκονι να εχεις σημα.........βαλε και βγαλε και την καρτα sim απο την συσκευη καμια φορα τρωει κολληματα

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία αυτό που περιγρέφεις το έχω πάθει λόγω 2 περπτώσεων. Είχε μπει σε flight mode (δηλαδή ρύθμιση για να μην παίρνει σήμα-απλά να είναι ανοιχτό το τηλέφωνο) ή είχε κολλήσει οπότε με ένα κλεισιμο-άνοιγμα έφτιαχνε. Πιστεύω ότι πρέπει να είσαι στην πρώτη περίπτωση και να μην τρέχει κάτι άλλο. Οπότε πήγαινε ρυθμίσεις και ψάξε λίγο για το flight mode..

Επίσης να ρωτήσω ρε μάγκες. Το sp της φίλης μου αρνείται πεισματικά να σβήσει τις επαφές τις sim. Φαίνεται ότι σβήνουν, τις περνά στο τηλέφωνο αλλά μετά αλλάζουν πάλι και δείχνει ότι είναι στη sim..what happened?

Edited by tony81
Link to comment
Share on other sites

πατα συγχρωνος το κουμπι της εντασης με το power button να βγαλει μια φωτο αυτο που βλεπεις και ανεβασε μας την φωτο να την δουμε καντο λογικα ειναι το συμβολο του σηματος τησ εταιριας δεν εχεις καθολου σημα δηλαδη αλλα στειλε λιγο να το δουμε.....λογικα εφαγε σκαλωμα κανε μια επανεκινηση ακομα και αν δεν δεις αλλαγη θα πρεπει να κανεις διορθωση με το pc companion προγραμμα στο υπολογιστη ειναι αυτο και θα γινει ξαναεγκατασταση του λογισμικου...........θα χασεις ολα τα δεδομενα ομως να ξερεις για αυτο για να μην φτασουμε μεχρι εκει κλειστο και ξαναανοιξε το 2 -3 φορες.......και βγες μπαλκονι να εχεις σημα.........βαλε και βγαλε και την καρτα sim απο την συσκευη καμια φορα τρωει κολληματα

 

ειναι το συμβολο του σήματος όντως, το κινητο καιει παρα πολυ τωρα και το εκλεισα. έχω φουλ σήμα , κατι συμβαινει με τη συσκευη

το έχω ανοιξει-κλεισει πολλές φορές , έβγαλα και τη sim τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

ειναι το συμβολο του σήματος όντως, το κινητο καιει παρα πολυ τωρα και το εκλεισα. έχω φουλ σήμα , κατι συμβαινει με τη συσκευη

το έχω ανοιξει-κλεισει πολλές φορές , έβγαλα και τη sim τίποτα...

 

λυπαμαι που στο λεω αλλα πρεπει να κανεις ξανα εγκατασταση της αναβαθμισης ξερεις τιποτα αυτα???αν οχι πες να σε βοηθισω ειναι πολυ ευκολο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία αυτό που περιγρέφεις το έχω πάθει λόγω 2 περπτώσεων. Είχε μπει σε flight mode (δηλαδή ρύθμιση για να μην παίρνει σήμα-απλά να είναι ανοιχτό το τηλέφωνο) ή είχε κολλήσει οπότε με ένα κλεισιμο-άνοιγμα έφτιαχνε. Πιστεύω ότι πρέπει να είσαι στην πρώτη περίπτωση και να μην τρέχει κάτι άλλο. Οπότε πήγαινε ρυθμίσεις και ψάξε λίγο για το flight mode..

Επίσης να ρωτήσω ρε μάγκες. Το sp της φίλης μου αρνείται πεισματικά να σβήσει τις επαφές τις sim. Φαίνεται ότι σβήνουν, τις περνά στο τηλέφωνο αλλά μετά αλλάζουν πάλι και δείχνει ότι είναι στη sim..what happened?

 

να ρωτήσω κάτι το flight mode ειναι αυτό για το αεροπλάνο?? αν ναι το είδα ...δεν είναι

πάντως δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημενη απο το τηλέφωνο, ολοι μου κανουν παραπονο οτι δεν με ακουνε, τρώει κολλήματα, δεν φορτίζει και ενα καρο πράματα!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι το flight mode ειναι αυτό για το αεροπλάνο?? αν ναι το είδα ...δεν είναι

πάντως δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημενη απο το τηλέφωνο, ολοι μου κανουν παραπονο οτι δεν με ακουνε, τρώει κολλήματα, δεν φορτίζει και ενα καρο πράματα!

 

αν δεν στρωσει με την διορθωση του λογισμικου τοτε εχει προβλημα η συσκευη σου και αφου εχεις εγγυσηση πανε αλλαξε την το τηλεφωνο μετα το τελευταιο upadate πεταει και ειναι μια χαρα!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι που στο λεω αλλα πρεπει να κανεις ξανα εγκατασταση της αναβαθμισης ξερεις τιποτα αυτα???αν οχι πες να σε βοηθισω ειναι πολυ ευκολο

φίλοι μου σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον

 

δεν ξερω ΚΡΙΣ πως γίνεται, αν μπορεις δώσε οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον

 

δεν ξερω ΚΡΙΣ πως γίνεται, αν μπορεις δώσε οδηγιες

 

δες το inbox σου σου εστειλα μηνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ολοι μου κανουν παραπονο οτι δεν με ακουνε!

 

Αν το κρατας με το αριστερο χερι ναι δεν σε ακουνε.και σε μενα το ιδιο συμβαινει.και αυτο λογω χαζης θεσης μικροφωνου κατω αριστερα

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

πατα συγχρωνος το κουμπι της εντασης με το power button να βγαλει μια φωτο αυτο που βλεπεις και ανεβασε μας την φωτο να την δουμε καντο λογικα ειναι το συμβολο του σηματος τησ εταιριας δεν εχεις καθολου σημα δηλαδη αλλα στειλε λιγο να το δουμε.....λογικα εφαγε σκαλωμα κανε μια επανεκινηση ακομα και αν δεν δεις αλλαγη θα πρεπει να κανεις διορθωση με το pc companion προγραμμα στο υπολογιστη ειναι αυτο και θα γινει ξαναεγκατασταση του λογισμικου...........θα χασεις ολα τα δεδομενα ομως να ξερεις για αυτο για να μην φτασουμε μεχρι εκει κλειστο και ξαναανοιξε το 2 -3 φορες.......και βγες μπαλκονι να εχεις σημα.........βαλε και βγαλε και την καρτα sim απο την συσκευη καμια φορα τρωει κολληματα

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μετά από τα προβλήματα οθόνης που παρουσίασε το xperia J εδώ και ένα χρόνο αποφασίσαμε να δούμε για άλλο κινητό και είπαμε για το xperia SP ή το xperia M2.

Σε ποιο να στραφούμε;

Έχει προβλήματα το SP;αν και νεώτερο το M2 υπερτερεί σε κάτι;

Ευχαριστούμε εκ'των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κρατας με το αριστερο χερι ναι δεν σε ακουνε.και σε μενα το ιδιο συμβαινει.και αυτο λογω χαζης θεσης μικροφωνου κατω αριστερα

Φίλε μου είμαι αριστερόχειρας και τέτοιο πρόβλημα δεν είχα ποτέ. Απλά θέλει προσοχή να μην σκεπάζεις την είσοδο του μικροφώνου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι αριστερόχειρας και τέτοιο πρόβλημα δεν είχα ποτέ. Απλά θέλει προσοχή να μην σκεπάζεις την είσοδο του μικροφώνου.

 

Το λεω αυτο διοτι μου το εχουν πει και φιλοι μου και το ειχα διαβασει κιολας εδω μεσα νομιζω.Αλλα κατι παραπανω θα ξερεις εσυ οντας αριστεροχειρας:):):)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...