Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλορίζικο φίλε. οχι δεν περιλαμβάνει καρτα sd η συσκευασία, θα πρέπει να αγοράσεις έξτρα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση,με τη καρτουλα ειναι οκ το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση,με τη καρτουλα ειναι οκ το κινητο?

 

Καλορίζικο και απο μένα! Η μάρκα δεν έχει ιδιαίτερη σημασία στην κάρτα, αν και θα σου πρότεινα kingston ή transcend:p, απλά φρόντισε να είναι class 10!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατοχος και εγω ενος xperia sp,το πηρα πριν λιγο απο plaisio, το ανοιξα και ειδα δεν εχει μεσα καρτα micro sd,δεν συμπεριλαμβανεται στη συσκευασια?

καλορίζικό και καλά παιχνίδια αν παίζεις γτ το xperia sp τα παίζει πολύ καλά τα παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.:)

 

Είχα αποφασίσει να πάρω το Samsung Galaxy Core, αλλά το σκέφτομαι για το sp... καμιά βοήθεια;;;

 

πάντα νόκια είχα και δυσκολεύομαι να καταλήξω σε Μάρκα. με τα χίλια ζόρια κατάφερα να ''δεχτώ'' να πάω στη samsung και τώρα δεν ξέρω αν η sony είναι καλύτερη λύση...

 

ο ενδοιασμός μου βασικά είναι στο ποια μάρκα είναι ''καλύτερη'' και πιο μοντέλο από τα δύο έχει λιγότερα προβλήματα ή μειονεκτήματα.:confused:

 

έχω τάμπλετ android οπότε το λειτουργικό είναι οικείο.;)

 

ευχαριστώ για τις συμβουλές, γνώμες, απόψεις...

 

Καλησπερα φιλε μου,

 

Ειμαι κατοχος και εγω του Xperia SP και παρα πολυ ευχαριστημενος και ετυχε να παρω στα χερια μου ενα Galaxy Core ενος φιλου μου και να το χειριστω λιγο.

Απλα και με λιγα λογια, ΚΑΜΙΑ σχεση τα 2 τηλεφωνα. Το XP μου φυσαει παντου, δεν καταλαβαινει τιποτα ενω εκεινο κολουσε συνεχεια και παρατηρησα πολυ μεγαλο "lag-αρισμα". Δεν θα το προτεινα με τιποτα.

Και εγω τα ιδια με σενα σκεφτομουν. Απο Νοκια ξεκινησα και πηγα σε Samsung και τωρα επειτα απο πολυ σκεψη σε Sony Xperia και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος που το εκανα και πηρα το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

Και κατι τελευταιο. Δεν ξερω για την μπαταρια του Samsung Core αλλα η δικη μου τα σπαει. Ειναι τρομερη. Πληροφοριακα, οι 3 τελευταιες μου φορτισεις κρατησαν 7 μερες, 5 μερες και τωρα ειμαι στην πεμπτη μερα και εχω υπολοιπο 6%.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα. Καλη αγορα σε οποιο και αν παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, οι 3 τελευταιες μου φορτισεις κρατησαν 7 μερες, 5 μερες και τωρα ειμαι στην πεμπτη μερα και εχω υπολοιπο 6%.

 

:shock::shock::shock: Τί χρήση του κάνεις ρε φίλε μου και σου κρατάει τόσο?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση - βοήθειά σας φίλοι μου.

 

Τελικά οι απόψεις ήταν ΚΑΙ αντικειμενικές:)

 

θα το πάρω τελικά!!!:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση - βοήθειά σας φίλοι μου.

 

Τελικά οι απόψεις ήταν ΚΑΙ αντικειμενικές:)

 

θα το πάρω τελικά!!!:thanks:

 

Θα περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!:)

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!:)

 

...παρόλο που δεν θα είμαι καθόλου αντικειμενικός γιατί θα καμαρώνω για το καινούριο μου ''παιχνίδι'' :lol::lol:

 

καλό ΣΚ στην παρέα:)

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock: Τί χρήση του κάνεις ρε φίλε μου και σου κρατάει τόσο?

 

:):) Ε τοτε που κρατησε 7 μερες δεν το παιδεψα διοτι δεν το χρειαζομουν και τοσο..(οχι οτι καθοταν το κινητο, ακομα το σκαλιζω αλλα μερικα τηλεφωνα, Internet, Wifi, περιπου ενα τριωρο οθονη εβγαλε),

το προηγουμενο 5-ημερο μου εβγαλε 5 ωρες οθονη και γενικα το παιδεψα, βιντεακια στο ιντερνετ, σκαλισμα πολυ παλι.

Τωρα εχει ηδη 5-μιση ωρες οθονη και ιντερνετ πολυ επισης, λιγα τηλεφωνα...και ειμαι ηδη στη πεμπτη μερα αλλα με 6 % υπολοιπο μπαταριας. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος... Μακαρι να συνεχισει ετσι.. :):)

Link to comment
Share on other sites

:):) Ε τοτε που κρατησε 7 μερες δεν το παιδεψα διοτι δεν το χρειαζομουν και τοσο..(οχι οτι καθοταν το κινητο, ακομα το σκαλιζω αλλα μερικα τηλεφωνα, Internet, Wifi, περιπου ενα τριωρο οθονη εβγαλε),

το προηγουμενο 5-ημερο μου εβγαλε 5 ωρες οθονη και γενικα το παιδεψα, βιντεακια στο ιντερνετ, σκαλισμα πολυ παλι.

Τωρα εχει ηδη 5-μιση ωρες οθονη και ιντερνετ πολυ επισης, λιγα τηλεφωνα...και ειμαι ηδη στη πεμπτη μερα αλλα με 6 % υπολοιπο μπαταριας. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος... Μακαρι να συνεχισει ετσι.. :):)

 

:blink:Aκούγεται εξωπραγματικό, αλλά εξαιρετικό! Όσο ακουώ τόσο καλά λόγια ανυπομωνώ όλο και περισσότερο να πιάσω και γω αυτο το θηριάκι στα χέρια μου!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω θέλω κατευθείαν 4.4... :):lol:

Απο σονυ εξυπηρετηση πελατων λενε δεν γνωριζουν τιποτα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι κάτοχος του neo v αλλά από τρίτη με τετάρτη μάλλον θα έχω το sp.. από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα μάλλον είναι καλό κινητό.. Το ελπίζω :-) ήθελα ένα πιο μεγάλο από το neo v.. Για να μας πουν οι κάτοχοι του, από μπαταρία πως πάει;;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

:):) Ε τοτε που κρατησε 7 μερες δεν το παιδεψα διοτι δεν το χρειαζομουν και τοσο..(οχι οτι καθοταν το κινητο, ακομα το σκαλιζω αλλα μερικα τηλεφωνα, Internet, Wifi, περιπου ενα τριωρο οθονη εβγαλε),

το προηγουμενο 5-ημερο μου εβγαλε 5 ωρες οθονη και γενικα το παιδεψα, βιντεακια στο ιντερνετ, σκαλισμα πολυ παλι.

Τωρα εχει ηδη 5-μιση ωρες οθονη και ιντερνετ πολυ επισης, λιγα τηλεφωνα...και ειμαι ηδη στη πεμπτη μερα αλλα με 6 % υπολοιπο μπαταριας. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος... Μακαρι να συνεχισει ετσι.. :):)

να φανταστώ εχεις ενεργοποιημένη τη stamina, ετσι;:rolleyes:

Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι κάτοχος του neo v αλλά από τρίτη με τετάρτη μάλλον θα έχω το sp.. από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα μάλλον είναι καλό κινητό.. Το ελπίζω :-) ήθελα ένα πιο μεγάλο από το neo v.. Για να μας πουν οι κάτοχοι του, από μπαταρία πως πάει;;

 

η μπαταρία, ο επεξεργαστής και η ποιότητα κατασκευής ειναι τα δυνατά χαρτιά του κινητού.;)

Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ εχεις ενεργοποιημένη τη stamina, ετσι;

 

Μονο το βραδυ την ενεργοποιω οταν πεφτω για υπνο και το πρωι την ξαναβγαζω και δεν εχει χασει ουτε 1%...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το χειρίστηκα και λίγο, το έχει ένας φίλος.. Παιδιά είναι πολύ καλό κινητό τελικά.. Λίγο στην κάμερα του ίσως έχει ένα θέμα.. Έβγαλα δύο φωτο και δεν είχαν και τόσο καλή ποιότητα.. Όταν θα έρθει το δικό μου θα το ψάξω πιο πολύ φυσικά..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Μην το φοβάσαι καθόλου. Το πήρε μια φίλη και αύριο θα βρεθούμε να της το στήσω. Είναι ξετρελαμένη παρόλο που δεν έχει σχέση με την τεχνολογία. Σε λίγο καιρό λέω κι εγώ να το τσιμπήσω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην το φοβάσαι καθόλου. Το πήρε μια φίλη και αύριο θα βρεθούμε να της το στήσω. Είναι ξετρελαμένη παρόλο που δεν έχει σχέση με την τεχνολογία. Σε λίγο καιρό λέω κι εγώ να το τσιμπήσω.

 

Σε ποσες μερες πιστευεις θα το κλαιμε το κινητο;; :lol: :lol:

 

Οταν το παρεις συναντηση και επιτελους να συγκρινουμε καμερες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες μερες πιστευεις θα το κλαιμε το κινητο;; :lol: :lol:

 

Οταν το παρεις συναντηση και επιτελους να συγκρινουμε καμερες..

 

Εγώ γιατί πιστεύω ότι η κοπέλα θα κυκλοφορεί από αύριο με ένα άσπρο neo v;:confused:

Γιώργο ο Δεκέμβριος κοντά είναι επιτέλους,η τιμή του πλέον είναι μεσα στο budget!Άρα αγαπητέ Κωστή θα έχουμε δύο sp για σύγκριση!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί πιστεύω ότι η κοπέλα θα κυκλοφορεί από αύριο με ένα άσπρο neo v;:confused:

Γιώργο ο Δεκέμβριος κοντά είναι επιτέλους,η τιμή του πλέον είναι μεσα στο budget!Άρα αγαπητέ Κωστή θα έχουμε δύο sp για σύγκριση!

 

Ναι λες και δεν ξέρουμε το δικό σου P ότι θα πάει στη γυναίκα...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει ''θέμα'' με το ακουστικό;;; διάβασα πως υστερεί λίγο το sp, αλλά μου το επιβεβαίωσε και φίλος...:worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει ''θέμα'' με το ακουστικό;;; διάβασα πως υστερεί λίγο το sp, αλλά μου το επιβεβαίωσε και φίλος...:worry:

 

κανενα προβλημα φιλε . μια χαρα ειναι. το τηλεφωνο ειναι πραγματικα αριστο...ακομα και την οθονη που κραζανε ειναι πολυ καλη με πολυ ωραια φυσικα χρωματα...εγω το μονο μειον που βρισκω ειναι το βαρος του

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα φιλε . μια χαρα ειναι. το τηλεφωνο ειναι πραγματικα αριστο...ακομα και την οθονη που κραζανε ειναι πολυ καλη με πολυ ωραια φυσικα χρωματα...εγω το μονο μειον που βρισκω ειναι το βαρος του

 

ευχαριστώ πολύ! μπορεί να έτυχε σε προβληματικό, ή να είχε άλλες απαιτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μην το φοβάσαι καθόλου. Το πήρε μια φίλη και αύριο θα βρεθούμε να της το στήσω. Είναι ξετρελαμένη παρόλο που δεν έχει σχέση με την τεχνολογία. Σε λίγο καιρό λέω κι εγώ να το τσιμπήσω.

 

Την κάμερα του πως την βλέπεις;

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Σε κανονικές συνθήκες είναι καλές οι φωτό. Όταν τα πράγματα σκοτεινιάζουν μην περιμένεις κάτι θεαματικό.

Είχα την ευκαιρία να το γαργαλίσω για αρκετή ώρα στήνοντας το κινητό της φίλης. Σαν συσκευή απλά δεν υπάρχει! Ταχύτατο, κανένα κόλλημα, η Sony έχει βελτιώσει αρκετά το λογισμικό της, αρκετούτσικα bloatware οπότε root με το καλημέρα και ξήλωμα, φοβερή αίσθηση στο χέρι χωρίς να προβληματίζει στο πιάσιμο με το μέγεθός του.

 

Υ.Γ.: Η φίλη μου σήμερα πρέπει να έκανε ταξίδι στο χρόνο! Μέσα σε τρεις ώρες πέρασε από την εποχή του λίθου στην εποχή της πληροφορικής!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...