Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσ το παρών κάνω το update se JB...μετα θα κάνω το ροοτ...επειδή όμως στο x10mini δεν με ενδιέφερε να το πειράξω και δεν ξέρω και πολλά πολλά...ποία ρομ να του περάσω??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ!

Παιδιά ενώ είμαι στην κάμερα είτε ξαφνικά κλειδώνει είτε πηγαίνει στην home screen...Τι συμβαίνει;

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακόμα δεν βρίσκω νόημα στο να κάνεις root. Αφού μπορείς τις άχρηστες εφαρμογές να τις απενεργοποιησεις. Και χάνεις και την εγγύηση. Edited by michanikos
Link to comment
Share on other sites

Παιξτο κινεζος...Και πες τους πριν προλαβουν να σου πουν οτιδηποτε,οτι τρως τα νυχια σου...:lol:Καλη επιτυχια παντως οπως και να εχει ....

 

Καλή ιδέα. Θα τα φάω πριν πάω και αν μου πουν τίποτα θα τους δείξω :lol:

Link to comment
Share on other sites

I lost the ball....για βοηθήστε λίγο ρε μάγκες ...έκανα ροοτ και έβαλα το CMW δεν θέλω να περάσω άλλη ρομ απλά να σβήσω όλα τα άχρηστα που έχει μέσα το κινητό...αυτό πως το κάνω μέσα απο το superuser??η πρέπει να περάσω ρομ που δεν έχει την σαβούρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα. Θα τα φάω πριν πάω και αν μου πουν τίποτα θα τους δείξω :lol:

Ελπίζω να μην διαβάζει κανένας απ' αυτούς το φόρουμ!!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

I lost the ball....για βοηθήστε λίγο ρε μάγκες ...έκανα ροοτ και έβαλα το CMW δεν θέλω να περάσω άλλη ρομ απλά να σβήσω όλα τα άχρηστα που έχει μέσα το κινητό...αυτό πως το κάνω μέσα απο το superuser??η πρέπει να περάσω ρομ που δεν έχει την σαβούρα?

 

Μπορείς να βάλεις και την εφαρμογή titanium backup και από εκεί να βγάλεις οποία εφαρμογή θέλεις. Καθώς και να πάρεις backup φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα της μπαταριας που ειναι ενσωματωμενη τι γινεται οταν χρειαστει να αλλαχτεί?

Την αγοραζουμε αναγκαστικα απο το επισημο σερβις και πληρωνουμε και κανενα 50αρικο ?

Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα της μπαταριας που ειναι ενσωματωμενη τι γινεται οταν χρειαστει να αλλαχτεί?

Την αγοραζουμε αναγκαστικα απο το επισημο σερβις και πληρωνουμε και κανενα 50αρικο ?

αν εχεις το σωστο κατσαβιδι μια βιδα ειναι που κραταει ολο το καπακι...αρκει να μην αφησεις ιχνη...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακόμα δεν βρίσκω νόημα στο να κάνεις root. Αφού μπορείς τις άχρηστες εφαρμογές να τις απενεργοποιησεις. Και χάνεις και την εγγύηση.

υπαρχουν δεκαδες εφαρμογες που κανουν πολυ ωραιες λειτουργιες που δε δουλευουν αν δεν εισαι root.επισης γινεται unroot οποτε θες.Να το νοημα.Και μπονους γινεται σε 2 λεπτα χωρις να πειραχτει τιποτα απ το κινητο (εφοσον δε κανεις πατατα)

 

στο θεμα της μπαταριας με ενα ψαξιμο "xperia T disassembly" βλεπεις ποσο ευκολα ανοιγει το τηλεφωνο και εχεις προσβαση στην μπαταρια.Αρκει να μην εχεις παντελως αδεξια χερια....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραγγέλνω την PUROθήκη από το Πλαίσιο για το T και τελικά μετά από μια ώρα με ενημερώνουν ότι τελικά δεν έχουν και δεν ξέρουν αν θα ξαναφέρουν... Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη (ακόμα και αν είναι κανονική - βάλε βγάλε); Edited by Koucos
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραγγέλνω την PUROθήκη από το Πλαίσιο για το T και τελικά μετά από μια ώρα με ενημερώνουν ότι τελικά δεν έχουν και δεν ξέρουν αν θα ξαναφέρουν... Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη (ακόμα και αν είναι κανονική - βάλε βγάλε);

 

Τωρα προσφατα ειχα αγορασει απο Πλαισιο την αντιστοιχη Sentio σιλικονης διαφανη με πολυ καλη εφαρμογη μαλιστα κ χωρις να κανει παντοφλα το κινητο...Αν θυμαμαι καλα γυρω στα 9 ευρω...Για ψαξτο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τωρα προσφατα ειχα αγορασει απο Πλαισιο την αντιστοιχη Sentio σιλικονης διαφανη με πολυ καλη εφαρμογη μαλιστα κ χωρις να κανει παντοφλα το κινητο...Αν θυμαμαι καλα γυρω στα 9 ευρω...Για ψαξτο...

 

Σήμερα την πήρε ένας φίλος για το P και δεν... Καμία άλλη;

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

περιμενω μια απο κινα με 3,18 ευρω :lol:,αν μου αρεσει θα σου στειλω ποια ειναι εκτος αν θες απο τωρα να παραγγειλεις:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραγγέλνω την PUROθήκη από το Πλαίσιο για το T και τελικά μετά από μια ώρα με ενημερώνουν ότι τελικά δεν έχουν και δεν ξέρουν αν θα ξαναφέρουν... Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη (ακόμα και αν είναι κανονική - βάλε βγάλε);

Πήγαινε media Markt. Την έχουν και εκεί.

 

Ενώ έχω ανοιχτά τα data δν μπαίνει στο ιντερνετ....ξέρετε γιατί? :(

Έχεις κατεβάσει τις ρυθμίσεις για ιντερνέτ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει δικο του browser η εχει το chrome? το λεω γιατι το z εχει chrome...ο μανισιος νομιζω ειναι καλυτερος οπως στο galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγοράσω το Xperia T αλλα μου φαινεται μεγάλο στην παλάμη μου.

Ενδεικτικα δηλαδή μου φαινεται οτι τα προβληματα ενος κινητου με τετοια οθονη ειναι

1)Οτι δεν μπορεις να το χειριστεις με το ενα χέρι.Για να πάρεις τηλέφωνο πρέπει να χρησιμοποιήσεις και τα δυο σου χέρια-ενα για να το κρατας κι ενα για τη οθόνη.

2)Δεν θα μπαίνει ευκολα σε τσέπη παντελονιού όπως κανω με τα κινητα μου τόσα χρόνια.

 

Το συγκρινω με το αλλο υποψήφιο για αγορα το galaxy s iii mini με την οθόνη των 4'' ,απο το οποίο ειναι λίιιιγο μικροτερο σε διαστασεις αλλα στο χέρι μου δειχνει αρκετα πιο αβολο το xperia.Ισως φταιει το σχήμα του,τι να πω.

 

Εχει κανεις καμια άποψη?Τα smartphones αυτου του μεγέθους χρησιμοποιούνται αναγκαστικα με 2 χέρια?Οσοι το εχετε που το βάζετε οταν δεν φοράτε μπουφάν με τσέπες για παραδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγοράσω το Xperia T αλλα μου φαινεται μεγάλο στην παλάμη μου.

Ενδεικτικα δηλαδή μου φαινεται οτι τα προβληματα ενος κινητου με τετοια οθονη ειναι

1)Οτι δεν μπορεις να το χειριστεις με το ενα χέρι.Για να πάρεις τηλέφωνο πρέπει να χρησιμοποιήσεις και τα δυο σου χέρια-ενα για να το κρατας κι ενα για τη οθόνη.

2)Δεν θα μπαίνει ευκολα σε τσέπη παντελονιού όπως κανω με τα κινητα μου τόσα χρόνια.

 

Το συγκρινω με το αλλο υποψήφιο για αγορα το galaxy s iii mini με την οθόνη των 4'' ,απο το οποίο ειναι λίιιιγο μικροτερο σε διαστασεις αλλα στο χέρι μου δειχνει αρκετα πιο αβολο το xperia.Ισως φταιει το σχήμα του,τι να πω.

 

Εχει κανεις καμια άποψη?Τα smartphones αυτου του μεγέθους χρησιμοποιούνται αναγκαστικα με 2 χέρια?Οσοι το εχετε που το βάζετε οταν δεν φοράτε μπουφάν με τσέπες για παραδειγμα?

 

φιλε μου αν εχεις μικρη παλαμη ισως να ειναι ετσι, αλλιως δεν νομιζω. ειναι οριακα μεγαλο αλλα με το ενα χερι κανεις δουλεια.

ειχα το xperia ARC S 4.3" και το Ρ με 4"¨

οταν πηγα στο arc απο το Ν8 που ηταν καπου 3.8 μου φανηκε τεραστειο και ειπα οτι αν δεν ηταν τοσο λεπτο θα το πουλαγα την αλλη μερα..μετα απο λιγο καιρο το συνηθισα αλλα επειδη σερνοταν πηρα το Ρ που ηταν πολυ γρηγορο και επειδη το S που ηταν σαν το Ρ μου φαινοταν μεγαλο προτιμησα τις 4" του Ρ. τοτε ξενερωσα γιατι μου φανηκε μικρο! ναι, καλα ακους, αν και στην αρχη οι 4.3" μου ειχαν φανει πολλες, οταν πηγα σε μικροτερες μου κακοφανηκε και δεν μπορουσα με τιποτα να γραφω μηνυματα.. ακομα και με swype εκανα λαθη. ετσι οταν ηρθε το Τ ειπα να πειραματιστω μιας και εινια λεπτο και ο,τι γινει.. και οντως με βολεψε πααααρα πολυ!

ΜΕτα απο ολα αυτα θεωρω πως για μενα ειναι ιδανικο ειναι ενα κινητο απο 4.3-4.7" αναλογα το παχος κτλ..

σιγουρα θελει λιγο μακρυ αντιχειρα για να φτανεις στην πανω αριστερα ακρη αλλα εκει πχ βαζω εφαρμογες που χρησιμοποιω σπανια (σε οθονη που εχω συντομευσεις εφαρμογων).. οσο για το πληκτρολογιο ειναι πιο χαμηλα και παιρνεις ανετα τηλεφωνα.

Γενικα δε νομιζω να σε προβληματισει και θα το ευχαριστηθεις παααρα πολυ.ειδικα στο σερφαρισμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ''the bigger the better'' για το σερφαρισμα ,αλλα αυτο ειναι ενα μικρο ποσοστο της χρησης ενος κινητου.

Αν ειναι για να παρεις τηλεφωνο να πρεπει να βάλεις και τα 2 χέρια δεν κανουμε δουλεια-πώς θα παίρνουμε τηλ οταν οδηγούμε? :lol::D

 

Κυρίως ομως αν δεν μπαινει ευκολα στην τσέπη του παντελονιου αλλα πρέπει να το βάζεις αλλού ,τοτε ειναι πρόβλημα.

Αν το βάλεις στην τσέπη μπορεις να καθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πλέον από τα μέσα Απριλίου διαθέσιμο σε Ρωσία και Ινδία με επίσημες τιμές.

http://www.xperiablog.net/2013/04/10/xperia-sp-pricing-and-availability-announced-for-india-and-russia/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!!

Ηρθε σε κανενα η 9.1.α.1.140?

 

Μπα ειναι πολυ νωρις ακομα..Εγω ειμαι με UK Generic firmware και ειμαι ακομα στην 9.1.Α.0.492.Η 140 ειναι μεταγενεστερη?Η limepie ειναι η .140??:rolleyes:

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...