Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ θελεις να μου πεις οτι θα εδινες 250e περισσοτερα επειδη εχει το κουμπι on off στα πλαγια?:wacko:

 

Θα τα εδινα φιλε γιατί απλα το 1 θα το δουλευα ξεκουραστα κ άνετα ενω το αλλο θα το ειχα παροπλισμένο γιατί θα μου ειχε σπάσει τα νευρα!

Χώρια που ειναι φρέσκο μοντελο σε ολα σχεδόν βελτιωμενο.

Και το ξαναλεω το θεμα πρακτικότητας δυστυχώς το εχουν παραμελησει μερικοι οπως και οι κατασκευαστες αλλά ευτυχώς σιγά σιγά αλλάζουν τα πράγματα.

σσ

δεν ειναι 250 € η διαφορά αλλά 150!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τα δύο τηλέφωνα μπορούμε να τα βρούμε σε ότι τιμές θέλουμε. Το θέμα είναι ότι κάποιοι θέλουν να το αγοράσουν σκέτη συσκευή όπου έχουν ευελιξία για να πετύχουν καλή τιμή και κάποιοι να το πάρουν μέσω ανανέωσης συμβολαίου όπου σε αυτή τη περίπτωση κοστολογείται ακριβά....

http://www.public.gr/prod/pre-orders/sony-xperia-s-mayro/prod3040029pp/

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Sony-Xperia-T-White-1266-0462.htm

Η διαφορά τους σε αυτή τη περίπτωση είναι 100 ευρώ.

http://www.clove.co.uk/sony-xperia-s

http://www.clove.co.uk/sony-xperia-t

Και σε αυτή την περίπτωση πάλι 100 ευρώ περίπου είναι η διαφορά τους.

Αν αυτή τη στιγμή ήταν να κάνω αγορά τηλεφώνου και ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο σίγουρα θα αγόραζα το T που είναι ανώτερο. Αν πάλι ήθελα να αγοράσω κάποιο αρκετά καλό τηλέφωνο θα επέλεγα κάποιο 2πηρινο και πάνω με 1gb ram και ας είναι και περσινό μοντέλο, κάποιο που τι στιγμή της αγοράς να έχει πολύ δελεαστική τιμη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει για ποιο λογο θα επερνε το Τ αντι για το S?

Πλεον υπαρχει μεγαλη διαφορα τιμης μεταξυ τους υπερ του S αλλα και απο specs ποσο δλδ ποιο μπροστα ειναι το Τ ωστε να αξιζει καποιος να το αγορασει?

 

Φίλε μου η διαφορά του xperia t ΜΕ το xperia s είναι όση της μέρας ΜΕ τη νύχτα.

Ειδικά στα specs όπως λες στο xperia t μιλάμε για διπυρινο krait που χτυπάει στα ίσια τους τετραπυρηνους παλιάς αρχιτεκτονικής (exynos και nvidia).

 

Είναι σαν να λες ότι το gs3 πρέπει να πωλείται στην ίδια τιμή ΜΕ το gs2

 

Για τα υπόλοιπα εχω αναφερθεί ξανά. Η συσκευή είναι μόνη πλήρης αυτή τη στιγμή στην αγορά ΜΕ non PENTILE οθόνη, usb otg, SD slot και μάλιστα hot swap, αξιόλογη κάμερα, nfc, ποιότητα κατασκευής και design. Το τελευταίο υποκειμενικό.

 

Φυσικά αν όλα τα τελευταία που προσφέρει η νέα συσκευή δεν τα χρειάζεται κάποιος τότε φυσικά παει στην παλαιότερη και φθηνότερη. Δεν το συζητώ.

 

Αν κάποιος πάλι θέλει νεότερη συσκευή από το xperia s και ταυτόχρονα οικονομική στα κυβικά του, τότε ας δει και το xperia ion.

 

Το xperia t όμως είναι άλλη κατηγορία , είναι παραπάνω τα κυβικά του.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω και εγώ ότι το xperia t χτυπάει ταβάνι σε θέμα χαρακτηριστικών μέχρι στιγμής στην αγορά.

σίγουρα το xperias s είναι αξιόλογη συσκευή αλλά το xperia t είναι πιο καινούριο οπότε και καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα εύχομαι.

Να μην παρουσιάσει τα προβλήματά του xperia s.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα εύχομαι.

Να μην παρουσιάσει τα προβλήματά του xperia s.

 

Πολυ σωστη παρατηρηση!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για ποια προβληματα μιλας?

 

Πλάκα κάνεις???είχε βουίξει όλη η πιάτσα των κινητομανων για τα θέματα οθόνης τους xperia s...κίτρινες οθόνες.

2 είχα πάρει κι εγώ και τα 2 πρόβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αν δε κανω λαθος εχει διορθωθει...

 

Μπα,συνεχίζεται το κακό απλά με λιγότερα κρούσματα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω ότι πλέον τα προβλήματα με την κιτρινίλα στις οθόνες έχουν σταματήσει και ότι ήταν μόνο οι πρώτες παρτίδες που κι αυτές αντικατασταθηκαν. Κάτι θα ξέρεις παραπάνω για να το λες. Και πάλι όμως, το ότι είχε το Xperia S το πρόβλημα αυτό δε νομίζω πως είναι παντελώς άσχετο με το αν θα έχει το Xperia T κάποιο τεχνικό θέμα. Είναι άλλες γραμμές παραγωγής, άλλα κυκλώματα, άλλες οθόνες, άλλα κινητά.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω και εγώ ότι το xperia t χτυπάει ταβάνι σε θέμα χαρακτηριστικών μέχρι στιγμής στην αγορά.

σίγουρα το xperias s είναι αξιόλογη συσκευή αλλά το xperia t είναι πιο καινούριο οπότε και καλύτερο

XPERIA T με κλειστά μάτια! μπορεί το S να αποτέλεσει την αλλαγή εποχής για την Sony, αλλά το xperia T είναι το Must Buy για μένα!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

XPERIA T με κλειστά μάτια! μπορεί το S να αποτέλεσει την αλλαγή εποχής για την Sony, αλλά το xperia T είναι το Must Buy για μένα!

 

Εννοειτε μονο να ερθει σε καποια πιο λογικη τιμη απ τα 599 του Πλαισιου βεβαιως!;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα.:(

 

Προς τι η θλίψη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα.:(

 

Δωσε κανενα info και πες μας γιατι η απογοητευση?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Προς τι η θλίψη?

 

 

 

 

 

 

Δωσε κανενα info και πες μας γιατι η απογοητευση?

 

Ο λογος την θλιψης ειναι οτι δεν μπορω να το αγορασω λογω χαλια οικονομικων αυτη την περιοδο....

ειναι μια τρομερα εντυπωσιακη και ομορφη συσκευη με εκπληκτικη οθονη (ειμαι φαν των lcd παρα των led). Ενα σχεδιο που στο ματι μου φανηκε μικροτερο απο το S και πιο ελαφρυ παρολο που χε το αντιικλεπτικο στην πλατη.

Και παλι καταληγω στο συμπερασμα οτι οσο τουμπανο και να ναι ενα κινητο απο specs, το παν ειναι η εξωτερικη εμφανιση. Το ειχανε σε ασπρο και ειναι πανεμορφο.

Δηλωνω σχεδον ερωτευμενος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το product page του στο site της sony και φαίνεται πως έχουν βάλει όλα τα καλά που είχαν διάσπαρτα στις παλιότερες συσκευές (P, S, U, κλπ) μέσα σε αυτή. Π.χ. το xloud , το content sharing, το PS Certified κλπ. Όπως το κόβω, το κινητό θα τα σπάσει και θα πάει και καλά στην αγορά.

 

Αυτό που δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί είναι αυτό που λέει για την ποιότητα στον ήχο των κλήσεων.

Το Xperia T διαθέτει πιστοποίηση HD Voice*. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε να μιλάτε κανονικά και να ακούγεστε καθαρά, χωρίς να χρειάζεται να αυξάνετε την ένταση της φωνής σας, ακόμα και αν βρίσκεστε σε θορυβώδη μέρη. Πλέον δεν χρειάζεται να φωνάξετε για να σας ακούσουν. Ή να βρείτε ένα ήσυχο μέρος για να ακούσετε. Θέλετε να ακούσετε για να πειστείτε; Μια δοκιμή θα σας πείσει.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος την θλιψης ειναι οτι δεν μπορω να το αγορασω λογω χαλια οικονομικων αυτη την περιοδο....

ειναι μια τρομερα εντυπωσιακη και ομορφη συσκευη με εκπληκτικη οθονη (ειμαι φαν των lcd παρα των led). Ενα σχεδιο που στο ματι μου φανηκε μικροτερο απο το S και πιο ελαφρυ παρολο που χε το αντιικλεπτικο στην πλατη.

Και παλι καταληγω στο συμπερασμα οτι οσο τουμπανο και να ναι ενα κινητο απο specs, το παν ειναι η εξωτερικη εμφανιση. Το ειχανε σε ασπρο και ειναι πανεμορφο.

Δηλωνω σχεδον ερωτευμενος

 

νομίζω πως μας έκανες να το ερωτευτούμε και εμείς.

γ@#$ τα οικονομικά μου. :(

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος την θλιψης ειναι οτι δεν μπορω να το αγορασω λογω χαλια οικονομικων αυτη την περιοδο....

ειναι μια τρομερα εντυπωσιακη και ομορφη συσκευη με εκπληκτικη οθονη (ειμαι φαν των lcd παρα των led). Ενα σχεδιο που στο ματι μου φανηκε μικροτερο απο το S και πιο ελαφρυ παρολο που χε το αντιικλεπτικο στην πλατη.

Και παλι καταληγω στο συμπερασμα οτι οσο τουμπανο και να ναι ενα κινητο απο specs, το παν ειναι η εξωτερικη εμφανιση. Το ειχανε σε ασπρο και ειναι πανεμορφο.

Δηλωνω σχεδον ερωτευμενος

 

Τέλεια τα λες μιας και.εγώ είμαι υπέρ αυτής της άποψης.

Χαίρομαι για αυτά που διάβασα και μόνο ότι θα ναι σονυ πανέμορφο με σίγουρα κορυφή κάμερα ,εμφάνιση και επιτέλους αρκετά μανιτζεβελο για τις διαστάσεις τις οθόνης του.

 

Πες μας υπάρχει stand ακόμα στο mall να πάω να το δω κ.εγώ?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως μας έκανες να το ερωτευτούμε και εμείς.

γ@#$ τα οικονομικά μου. :(

 

Δεν πειραζει. Θα περιμενουμε και θα κινηθουμε προς σκρουτζομαγαζα.. ειναι ενα κινητο που ακομα και μετα απο μηνες δεν θα παλιωσει. Και ακομα και αν το ξεπερασουν οι ανταγωνιστες, σιγουρα θα κανει τα παντα πολυ καλα και για πολυ καιρο ακομα.. οποτε το τσιμπαμε με την πρωτη ευκαιριαμ

 

 

 

 

 

Τέλεια τα λες μιας και.εγώ είμαι υπέρ αυτής της άποψης.

Χαίρομαι για αυτά που διάβασα και μόνο ότι θα ναι σονυ πανέμορφο με σίγουρα κορυφή κάμερα ,εμφάνιση και επιτέλους αρκετά μανιτζεβελο για τις διαστάσεις τις οθόνης του.

 

Πες μας υπάρχει stand ακόμα στο mall να πάω να το δω κ.εγώ?

 

Οσον αφορα στην ομορφια του, το εχει σε λευκο.. δεν ξερω αν ειστε υπερ ή κατα αλλα αυτη η διχρωμια του ταιριαζει παρα πολυ. Στα πολυ θετικα για μενα ειναι οτι τα capacitive κουμπια ειναι μεγαλα (το αναφερω γιατι πολλους τους δυσκοκευουν οι τελειες του s αν και εγω δεν ειχα ποτε προβλημα)

 

Ναι φιλτατε, χθες που πηγα για το event της nintendo υπηρχε κανονικα. Ειχανε μονο αυτο και το xperia tablet το οποιο δεν προλαβα να επεξεργαστω γιατι βιαζομουν.

Ειναι στον τριτο οροφο απεναντι απο τα φαγαδικα. Να πας και να μας πεις εντυπωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Οσον αφορα στην ομορφια του, το εχει σε λευκο.. δεν ξερω αν ειστε υπερ ή κατα αλλα αυτη η διχρωμια του ταιριαζει παρα πολυ. Στα πολυ θετικα για μενα ειναι οτι τα capacitive κουμπια ειναι μεγαλα (το αναφερω γιατι πολλους τους δυσκοκευουν οι τελειες του s αν και εγω δεν ειχα ποτε προβλημα)

 

Ναι φιλτατε, χθες που πηγα για το event της nintendo υπηρχε κανονικα. Ειχανε μονο αυτο και το xperia tablet το οποιο δεν προλαβα να επεξεργαστω γιατι βιαζομουν.

Ειναι στον τριτο οροφο απεναντι απο τα φαγαδικα. Να πας και να μας πεις εντυπωσεις.

 

Σαββατο θα κατεβω Αθηνα λογο υποχρεωσεων οποτε αν υπαρχει θα περασω σιγουρ!

Και εννοειτε θα πω τη γνωμη μου!:)

 

Οσο για το χρωμα εχω αυτη τη στιγμη το xperia Go σε αυτο το χρωματισμο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ειναι πολυ ωραιο!!

Μαλλον αν το παρω θα το προτιμησω απ το πληρες μαυρο(αν καιο φαν του)μιας και τα σονυ δειχνουν ομορφα με τη διχρωμια(το sole που ειχα σε μαυρο εχανε πολυ!)

Το μονο θεμα ειναι πιο θα προλαβει να ερθει πρωτο μιας και γλυκοκοιταζω και το LG Nexus που σε θεμα αποδοσης και ram ειναι 1 γενια μπροστα αλλα το σονακι ειναι κουκλι και σε θεμα καμερας,multimedia γενικα οπως και στο απιστευτο alphanumeric keyboard(παντα με Τ9 on)ειναι κορυφη!

Ιδωμεν..

Αντε να ερθον γιατι βαρεθηκα να κουβαλαω το γιγαντα(note2):p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το product page του στο site της sony και φαίνεται πως έχουν βάλει όλα τα καλά που είχαν διάσπαρτα στις παλιότερες συσκευές (P, S, U, κλπ) μέσα σε αυτή. Π.χ. το xloud , το content sharing, το PS Certified κλπ. Όπως το κόβω, το κινητό θα τα σπάσει και θα πάει και καλά στην αγορά.

 

Αυτό που δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί είναι αυτό που λέει για την ποιότητα στον ήχο των κλήσεων.

HD Voice http://www.xperiablog.net/2012/10/18/sony-xperia-t-has-hd-voice-support/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

δεν ήξερα ότι υπήρχε κάτι τέτοιο. πολύ καλό feature για το xperia T αλλά και για εμένα που με το nexus s έχω αρχίσει και ταλαιπωριέμαι με τον ήχο του

Link to comment
Share on other sites

 

όντως, είναι μία λειτουργία πολύ χρήσιμη και θα πρέπει πλέον όλα τα κινητά να την αποκτήσουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...