Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω να εχουν να κανει τοσο με την Αpple οι περικοπες σε θεματα microsim,microsd και λοιπα. Πιστευω οτι εχει να κανει με το γεγονος οτι οι εταιριες προσπαθουν αφενος να γλυτωσουν χωρο ωστε να γινουν πιο λεπτες οι συσκευες και αφετερου για να μειωσουν τα εξοδα κατασκευης (αφαιροντας πχ την microSD) ή και ενδεχομενως για να αυξησουν τις ταχυτητες (αφου οι ταχυτητες της εσωτερικης μνημης ειναι σαφως γρηγοροτερες απο αυτες μιας εξωτερικης)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία, τα πιάσαμε τα λεφτά μας.

Συνεπώς στην Ελλάδα θα κάνει την εμφάνισή του στη γνωστή τιμή των 599 ευρώ. :mad:

Ας ελπίσουμε μόνο να μην έχει τίποτα προβλήματα τύπου κιτρινίλες οθόνης, καμένα Pixels και τέτοια.

Ε ρε jumbo που μας χρειάζεται.

 

Αυτό είναι πού φοβάμαι κι Εγώ...τα προβλήματά.

Όσο δε για την τιμή?σε sony και με την αρχική ως τώρα εικόνα κι εμπειρία πού έχω 600 ευρώ δεν ξαναδίνω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πού φοβάμαι κι Εγώ...τα προβλήματά.

Όσο δε για την τιμή?σε sony και με την αρχική ως τώρα εικόνα κι εμπειρία πού έχω 600 ευρώ δεν ξαναδίνω

 

Ωπα, γίνεται να μας πεις τι εννοείς μπας και προστατευτούμε κι εμείς?

Ποιά κακή εικόνα και εμπειρία είχες απο sony?

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, γίνεται να μας πεις τι εννοείς μπας και προστατευτούμε κι εμείς?

Ποιά κακή εικόνα και εμπειρία είχες απο sony?

 

 

Υπάρχουν αναφορές μου στα θέματα του xperia s,xperia p....μην τα ξαναγράφω πάλι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλα στα λεει κατσε να περασουν καποιες εντυπωσεις απο αρχικες παρτιδες και μετα παρτο αφοβα εφοσον δεν εχει καποια θεματα(κιτρινιλες κυριως),αν και δεν πιστευω να εχει κανει η Sony εκ νεου πατατα με την ναυαρχιδα της.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αναφορές μου στα θέματα του xperia s,xperia p....μην τα ξαναγράφω πάλι.

 

Είδα μερικά σχετικά μηνύματά σου σχετικά με xperia p και xperia s.

Κοίτα όλες οι εταιείες κάνουν λάθη και βγάζουν στην παραγωγή συσκευές με προβλήματα και κάνουν αντικειμενικά λάθη στο hardware (απαράδεκτο και απαιτείται αντικατάσταση) ή υποκειμενικά λάθη στο ντιζαιν (γούστα είναι αυτά).

Ηταν (υποκειμενικά για μένα) λάθος η επιλογή στο xperia s να έχει πίσω καπάκι μόνο για πρόσβαση στην κάρτα αφού η μπαταρία δεν έβγαινε, όπως ήταν λάθος να υπάρχει σε μη αδιάβροχες συσκευές της καπάκι στη θύρα usb που χρησιμοποιείται καθημερινά.

Πάντως σχετικά με την τεχνολογία white magic φαίνεται πως υπήρξαν προβλήματα και μάλλον θα την αφαιρέσει και απο τα νεα Module exmor rs.

 

Γι αυτό είπα κι εγώ "ελπίζω να μην έχει προβλήματα η συσκευή σε τέτοια τιμή με κιτρινίλες, καμμένα Pixels κλπ"

Γενικά πάντως επειδή οι συσκευές μέχρι να κυκλοφορήσουν Ελλάδα περνάει ένα μικρό διάστημα, τα όποια τυχόν προβλήματα γενικά βγαίνουν στην επιφάνεια και αξιολογούνται.

Τα μπιν...κια που έχει ακούσει από εμένα η htc για το απαράδεκτο Kaiser δεν τα έχει ακούσει από κανέναν.

Δεν μπορώ όμως να μην την συγχαρώ για το υπέροχο desire που το δουλεύω τόσα χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ ότι η sony πέρασε τις παιδικές της ασθένειες με το S και τώρα με το T έρχεται να διορθώσει ότι ίσως για πολλούς να μην έκανε σωστά τότε. Εμένα με είχε εντυπωσιασει το S και το Τ με έχει τρελάνει.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θελει μπορεί να το παραγγείλει απο κατάστημα στην Aγγλια είναι sim-free και πρέπει να στέλνει Ευρώπη .

Διατίθεται γύρω στα 510 ευρώ http://www.unlocked-mobiles.com/sim-free-mobile-phones/sony-xperia-t-sim-free-p-84243.html?ref=techblog.gr

 

με τέτοια χαρακτηριστικά, η τιμή είναι μια χαρά αν αναλογιστούμε πόσο κάνουν και οι ανταγωνιστές του

Link to comment
Share on other sites

με τέτοια χαρακτηριστικά, η τιμή είναι μια χαρά αν αναλογιστούμε πόσο κάνουν και οι ανταγωνιστές του

 

Ναι !! και εγω πιστεύω οτι για αρχή μια χαρά ειναι η τιμή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στην υπόλοιπη ευρώπη η συσκευή κυκλοφορεί σήμερα στα 510 ευρώ.

Στο Ελλαδισταν μάλλον πάει για 599 και ΝΟΈΜΒΡΙΟ !!!.

 

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-t-november-greece-98522/

 

Ελπίζω βεβαίως ότι πρόκειται για λάθος πληροφορία.

Ας πάει και για το 2013 να ψάξουμε για άλλο μοντέλο.

 

Α ρε Sony... ξύπνα θα σε φάνε πάλι στη στροφή

Όχι άλλο κάρβουνο

Σε λίγο θα βγει το galaxy s4.

Μπορεί και το "Σάπιο μήλο 6".

Θα κυκλοφορήσει και η επόμενη ταινία του James bond.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλο λάθος απο την sony αν πάει για Νοέμβριο .Καλά τι σκέφτονται και κάνουν τέτοια .

 

Έτοιμο και το thread στο xda http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1798

Α να δουμε τι υποστήριξη θα έχει . ;)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο μακριά ο Νοέμβριος! Εδώ πόσοι μηλαράκηδες περίμεναν 2 χρόνια για να δούν το μακρύ iphone 4s, για αυτό εδώ που φαίνεται πως είναι και κινητάρα δε θα περιμένει κάποιος αν το θέλει;
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το θελουν πιο γρηγορα υπαρχουν τα ιντερνετικα μαγαζια απο εξωτερικο ειναι και 100 ευρω πιο φθηνα απ οσο θα ερθει στην Ελλαδα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σωστή και η sorianna κι ο alextrela. Πραγματικά αξίζει την αναμονή για 1 μήνα ακόμα όταν θεωρώ ότι το iPhone5 το έχει για πρωινο, μετά και από την παραδοχή της Apple ότι οι χάρτες της είναι ...αθλιοι. Άρε Jobs αυτό δε θα γινόταν ποτέ αν ζούσες εσύ!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλο λάθος απο την sony αν πάει για Νοέμβριο .Καλά τι σκέφτονται και κάνουν τέτοια .

 

καλά είναι και τον Νοέμβριο. θα αρχίσουν και οι πρσφορές και το xperia t θα γίνει πιο προσιτό

Link to comment
Share on other sites

Να κι ένα συγκριτικό της οθόνης του xperia t ΜΕ αυτές των xperia s , one x, και iPhone5

 

 

Γιατί από κάποια σκοτεινό κέντρα έχει βγει μια βρώμα ότι δήθεν η οθόνη του xperia t έχει άσχημο viewing angle ή ότι είναι ξεθωριασμενη και χειρότερη από αυτή του xperia s (που για μένα από κοντά που την εχω δει είναι πολύ καλή και αυτή).

Στο εν λόγω βίντεο σε κατευθείαν απεικόνιση δείχνει σχεδόν το ίδιο καλή ΜΕ την κορυφαία για μένα οθόνη του one x.

Υπό γωνία οκ υπολείπεται του one x αλλά παραμένει πολύ καλή και πάντως πολύ ανωτερη του xperia s.

Και μην αρχίσουν οι Samsunακιδες τις έξυπναδες ότι από τη δοκιμή λείπει μια amoled.

Desire εχω και ξέρω ότι μπορεί να κυριαρχούν στο μαύρο και στο viewing angle αλλά στην ανάγνωση κειμένου θέλω επιτέλους να μη βλέπω pixels. Βαρέθηκα τις pentile.

Ποτέ ξανά pentile.

 

Από το ίδιο βίντεο μπορεί κανείς επίσης να διακρίνει ότι η 4,55 οθόνη του xperia t χωρίς τη λουριδα που υποκαθιστά τα πλήκτρα ισοδυναμεί σε μέγεθος ΜΕ την 4,3 του xperia s.

Ιδανικός συνδιασμός κατ εμέ ώστε ούτε να έχεις μικρη οθόνη , ούτε μεγάλη συσκευή.

 

Όλο και πιο πολύ ψήνομαι και αργεί κι ο κωλοΝοεμβριος..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι το ION είναι κάνα εξάμηνο παλιότερο, το T υπερτερεί στα σημεία όπως σε κάμερα, bluetooth CPU....
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αμα λέω εγώ οτι δεν πρέπει να εμπιστευόμαστε κανένα review και κανένα συγκριτικό παρά μόνο την προσωπική μας άποψη πιάνοντας στα χέρια μας τη συσκευή κάτι ξέρω.

Για του λόγου το αληθές εγώ παραθέτω υλικό από δύο διαφορετικά sites όπου στο ένα η camera του xperia t δείχνει κορυφαία και εφάμιλη με compact φωτογραφικής μηχανής και στο άλλο μεταφέρονται απίστευτα κακής ποιότητας samples φωτογραφιών.

 

1) Από Androidcentral

http://www.androidcentral.com/sony-xperia-t-initial-photo-and-video-samples

Ναί παιδιά μιλάμε για ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής σε camera κινητού τηλεφώνου. Μιλάμε για απίστευτη ευκρίνεια και τέλεια ισορροπία στις φωτεινές και σκοτεινές περιοχές που αν ισχύει καθιστά άχρηστο το hdr mode αφού η "δουλειά" γίνεται άριστα στο auto mode.

2)Από xperiablog

http://www.xperiablog.net/2012/10/04/xperia-t-sample-pics-against-the-iphone-5-and-samsung-galaxy-s3/

Εδώ εμφανίζεται η ακριβώς αντίθετη εικόνα. Παρουσιάζονται samples φωτογραφιών με τόσο άσχημη ποιότητα που δε θα είχαν ούτε κάμερες mid range κινητών της προηγούμενης δεκαετίας.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Εγώ πάντως εξακολουθώ να τη λατρεύω τη συσκευή και περιμένω πως και πως να κυκλοφορήσει στη χώρα μας και να την κρατήσω στα χέρια μου.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Κρις το ξέρουμε πολύ καλά ότι ειδικά στο θέμα των φωτογραφιών ο καθένας λέει ότι θέλει. Συμφωνώ απόλυτα ότι μόνο ο ίδιος ο χρήστης μπορεί να κρίνει. Και η σωστή κρίση προέρχεται όταν έχουν ζυγιστεί σωστά οι ανάγκες και τα θέλω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...