Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Ναι το γνωριζω με το on/off πως κλεινει απλα ελεγα μπας και υπηρχε τροπος να μην αναβει καν μονο στις κλησεις.Οπως και να χει να στε καλα :p
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκοπεύω να το αγοράσω μεταχειρισμένο, μια πληροφορία θέλω : παίρνει κανονικές κάρτες sim ή τις μικρές;
Link to comment
Share on other sites

Mετά από 3'' έρευνας στο google:

 

παίρνει micro sim.

έτσι έψαξα κι εγώ, αλλά σε πάρα πολλά κινητά (και στο gsmarena) αναφέρουν microsim και εννούν την κανονική sim (ή γράφουν ότι θέλουν), και αλλού την μικρή την αναφέρουν ως minisim. Προφανώς εννοείς την μικρή sim, έτσι; Άρα θα πρέπει να κόψω την κάρτα sim

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια ο dialer και τα sms ειναι καλα η να κατεβάσω κανα xdialer/handcent; επισης ο Chrome ρολλαρει καλα η καλύτερα κανας boat browser; ευχαριστω εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,γνωριζει κανενας καποιον τροπο για να αυξηθει ο χρονος που κραταει η μπαταρια;(ειμαι ροοταρισμενος σε εκδοση .201) Ευχαριστω εκ τον προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,γνωριζει κανενας καποιον τροπο για να αυξηθει ο χρονος που κραταει η μπαταρια;(ειμαι ροοταρισμενος σε εκδοση .201) Ευχαριστω εκ τον προτέρων!

 

Κατεβασε greenify

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε greenify

Το κατεβασα αλλα δεν ξερω πως ακριβως να το χειριστω..αν μπορεις κατατοπισε με λιγο;)

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα αλλα δεν ξερω πως ακριβως να το χειριστω..αν μπορεις κατατοπισε με λιγο;)

 

Διαλεγεις τι εφαρμογες που θες να παγώνουν. Δηλαδη όταν δεν τις χρησιμοποιείς να παγωνουν και να μην τρεχουν στο παρασκηνιο

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια ο dialer και τα sms ειναι καλα η να κατεβάσω κανα xdialer/handcent; επισης ο Chrome ρολλαρει καλα η καλύτερα κανας boat browser; ευχαριστω εκ των προτέρων

 

 

 

Κατεβασε τα. Καλα ειναι και τα 2, αλλα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο, και αν εχεις συνηθισει με xdialer δυσκολα να ξαναπας στο στοκ.

Ο chrome καλος ειναι, ρολαρει μια χαρα σε μενα, αλλα εχω δει οτι σε μερικες περιπτωσεις φορτωνει τη ραμ παρα πολυ, και θελει wipe data.

Eγω παντως ειμαι υπερ των πιο ελαφρων browser.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε τα. Καλα ειναι και τα 2, αλλα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο, και αν εχεις συνηθισει με xdialer δυσκολα να ξαναπας στο στοκ.

Ο chrome καλος ειναι, ρολαρει μια χαρα σε μενα, αλλα εχω δει οτι σε μερικες περιπτωσεις φορτωνει τη ραμ παρα πολυ, και θελει wipe data.

Eγω παντως ειμαι υπερ των πιο ελαφρων browser.

 

Ωραιος ευχαριστώ φιλε

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια.Προσπαθω να περασω το καταραμενο το cwm με τις οδηγιες που υπαρχουν στο forum.Το προβλημα ειναι οτι μου βγαζει σφαλμα στο cmp, su not found.Το κατεβαζω απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012738 v9 και v8 δοκιμασμενες.
Link to comment
Share on other sites

εχω το συγκεκριμενο κινητο εδω κ 3 μερες .. πριν ειχα παλι το miro ...

στο συγκεκριμενο η μπαταρια τελειωνει με φυσιολογικη χρηση μεσα σε μια μερα???????:mad:( εννοω πχ μεχρι το μεσημερι μονο για κλησεις χωρις ιντερνετ ανοιχτο..ελαχιστες συνηθως..κ μετα το απογ σερφαρισμα μην φανταστειτε τρελα πραγματα αλλα το ιντερνετ ανοιχτο)

ετσι γινετε κ σε σας??

επισης..επειδη ειμαι λιγο :O ασχετη.. στα εικονιδια εκει που επιλεγεις αν θα ειναι ανοιχτο πχ ασυρματο ιντερνετ ή μεσω τηλεφωνου κτλ ..εχει φωτεινη την ενδειξη NFC τι ειναι?κ πρεπει να το εχω ανοιχτο???

κ κατι τελευταιο..οταν ειμαστε σε κληση ..η οθονη κλεινει..μετα το τελος της κλησης πρεπει να πατησεις το κουμπακι διπλα για να δεις αν ειναι οντως κλειστο..σωστα??σπαστικο:mad::mad::mad:

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω το συγκεκριμενο κινητο εδω κ 3 μερες .. πριν ειχα παλι το miro ...

στο συγκεκριμενο η μπαταρια τελειωνει με φυσιολογικη χρηση μεσα σε μια μερα???????:mad:( εννοω πχ μεχρι το μεσημερι μονο για κλησεις χωρις ιντερνετ ανοιχτο..ελαχιστες συνηθως..κ μετα το απογ σερφαρισμα μην φανταστειτε τρελα πραγματα αλλα το ιντερνετ ανοιχτο)

ετσι γινετε κ σε σας??

επισης..επειδη ειμαι λιγο :O ασχετη.. στα εικονιδια εκει που επιλεγεις αν θα ειναι ανοιχτο πχ ασυρματο ιντερνετ ή μεσω τηλεφωνου κτλ ..εχει φωτεινη την ενδειξη NFC τι ειναι?κ πρεπει να το εχω ανοιχτο???

κ κατι τελευταιο..οταν ειμαστε σε κληση ..η οθονη κλεινει..μετα το τελος της κλησης πρεπει να πατησεις το κουμπακι διπλα για να δεις αν ειναι οντως κλειστο..σωστα??σπαστικο:mad::mad::mad:

 

Το nfc ειναι για να κανεις ευκολα pair συσκευες οπως μπλουτουθ και να στελνεις δεδομενα απο μια συσκευη σε αλλη (πρεπει να υποστηριζει και η αλλη NFC). Δεν το χρειαζεσαι. Οποτε κλειστο. Θα εξοικονομησεις μπαταρια.

Οταν μιλας ωρα, το τηλεφωνο κλειδωνει. Οποτε πρεπει να πατησεις το on/off για να ξεκλειδωσει. Θα δεις οτι σε μικρης διαρκειας κληση δεν κλειδωνει και οταν το βγαλεις απο το αυτι σου, ενεργοποιειται η οθονη.

 

Τωρα για την μπαταρια.... χαμηλωσε λιγο φωτςινοτητα και πες μας στο μενου της μπαταριας τι σου εχει την εχει καταναλωσει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το nfc ειναι για να κανεις ευκολα pair συσκευες οπως μπλουτουθ και να στελνεις δεδομενα απο μια συσκευη σε αλλη (πρεπει να υποστηριζει και η αλλη NFC). Δεν το χρειαζεσαι. Οποτε κλειστο. Θα εξοικονομησεις μπαταρια.

Οταν μιλας ωρα, το τηλεφωνο κλειδωνει. Οποτε πρεπει να πατησεις το on/off για να ξεκλειδωσει. Θα δεις οτι σε μικρης διαρκειας κληση δεν κλειδωνει και οταν το βγαλεις απο το αυτι σου, ενεργοποιειται η οθονη.

Τωρα για την μπαταρια.... χαμηλωσε λιγο φωτςινοτητα και πες μας στο μενου της μπαταριας τι σου εχει την εχει καταναλωσει. :)

 

το εκλεισα αλλα ειδα οτι καταναλωνει υπηρεσια nfc 31% και οθονη μου γραφει 18%

επισης το τηλεφωνο κλειδωνει κ στις μικρες κλησεις κ οταν το βγαλω απο το αυτί μου..δεν ενεργοποιείται η οθονη οπως γινοταν πχ στο προηγουμενο μου τηλεφωνο :mad:

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να πω κι εγώ τις δικές μου εντυπώσεις από το Sp ,μιας και είναι στην οικογένεια περίπου 10 μήνες.Εξαιρετική συμπαγή κατασκευή με πολύ ωραία οθόνη,ηχείο δυνατό και από τον Φεβρουάριο που του έχω περάσει την 4.3 δεν κόλλησε ποτέ,το αντίθετο πολύ smooth σε όλα.Λίγη ραμ παραπάνω που την χρειάζεται καμιά φορά δεν θα έβλαπτε.Μπαταρία εξαιρετική θα έλεγα με αρκετή χρήση Internet ,αρκετές συνομιλίες και μπόλικα μηνύματα καθημερινά.Μελανό σημείο το αλουμινένιο περίβλημα που φθείρεται σχετικά εύκολα από την καθημερινή χρήση ,το "πάχος" του σε συνδυασμό με το λιγάκι παραπάνω βάρος για το μέγεθος της κατασκευής και η μη επαρκή φωτεινότητα στον ήλιο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αντιμετωπίζω ένα ιδιαίτερα εκνευριστικό πρόβλημα με το εν λόγω κινητό ..

Εν συντομία : Bootάρει, κολλάει, ζεσταίνεται και κάνει επανεκκίνηση μόνο του (x άπειρο)

 

Σκέφτηκα κι εγώ -τι πιο απλό- να κάνω ένα hard reset της συσκευής ..

Δεν βρήκα κάποιο συνδυασμό εκτός του μενού στο οποίο δεν έχω πρόσβαση μιας και κολλάει ..

 

Πάμε σε flashtool ..

Ενώ λοιπόν τα περισσότερα Xperia έχουν σαν flash key mapped το "Volume Down" και κάποια το "Back", το SP δεν μπαίνει σε flash mode με τίποτα ..

 

Δοκίμασα να κάνω update λειτουργικού με το Sony PC Companion αλλά το αναγνωρίζει και μετά κολλάει ή μου λέει "Server Unavailable".

Τζίφος κι αυτό ..

 

Ερωτώ λοιπόν όλους εσάς αν το έχει αντιμετωπίσει κανείς και πως θα μπορούσα να το ξεπεράσω .. !

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Παντελής

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω με σταμινα λειτουργια μειώνεται η συχνότητα του επεξεργαστή ή όχι; επισης με εξοικονόμηση ενέργειας οταν ειναι σε χαμηλη σταθμη επηρεάζει επεξεργαστή η οχι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχω το Xperia sp λίγες μέρες τώρα.όταν βρίσκομαι στο σπίτι και κάνω κλήση όλα οκ.όταν βγω έξω και έχει και λίγο ήλιο με το που πατήσω κλήση μαυρίζει η οθόνη και πρέπει να πατήσω το πλαϊνό κουμπάκι. 2-3 φορες για να ενεργοποίηθει.είναι φυσιολογικό αυτό?το έστειλα στο σέρβις γιατί έχω εγγύηση αλλά πάλι κάνει τα ίδια..
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -->Oθόνη --> Φωτεινότητα και ξετσεκάρισε το "Προσαρμογή στις συνθήκες φωτισμού"
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αλανιαααααααααααααααα ειμαι και γω κατοχος ενος SP απο χθες προς το παρον δεν εχω και πολλα να πω η να ρωτησω μιας και η χρηση ειναι ελαχιστη......απο μπαταριες και τετοια ακομα δεν ξερω.....αρα υπομονη!!!μια ερωτηση μονο στελνω sms και ενω εχω βαλει αναφορα παραδοσης κανονικα απλα βαζει τικ κατω απο το μηνυμα τι το πηρε ενω εγω θελω να ανακαι στην μπαρα η αναφορα αλλα αυτο δεν κανει ουτε ηχο ουτε τιποα καμια προταση??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αλανιαααααααααααααααα ειμαι και γω κατοχος ενος SP απο χθες προς το παρον δεν εχω και πολλα να πω η να ρωτησω μιας και η χρηση ειναι ελαχιστη......απο μπαταριες και τετοια ακομα δεν ξερω.....αρα υπομονη!!!μια ερωτηση μονο στελνω sms και ενω εχω βαλει αναφορα παραδοσης κανονικα απλα βαζει τικ κατω απο το μηνυμα τι το πηρε ενω εγω θελω να ανακαι στην μπαρα η αναφορα αλλα αυτο δεν κανει ουτε ηχο ουτε τιποα καμια προταση??

 

Aυτο γινεται μονο με αλλη εφαρμογη. Κατεβασε το handcent sms και το ελληνικο pack και στις ρυθμισεις θα το βρεις. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτο γινεται μονο με αλλη εφαρμογη. Κατεβασε το handcent sms και το ελληνικο pack και στις ρυθμισεις θα το βρεις. ;)

 

ελα ρε ειναι δυνατον τετοια τηλεφωνα να μην εχουν απλα και βασικα πραγματα..ελεοςςςςςςςς θα μου πεις το iphone δεν εχει καθολου αναφορα ε αλλους εκτος απο τους ομοιους του αλλα ελεος!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι από αυτά που λες "τι φάση;; την είχα στο 3310 αυτήν την επιλογή!"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...