Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την αιτια που συνεβη δεν την βρηκες? εγω πιο πολυ το ανεφερα για να δειξω οτι αν πατηθει το volume down για πολλη ωρα το κινητο μπαινει σε safe mode και δε σωνεσαι με επανεκινησεις κτλ..οποτε να το ξερει αν το παθει καποιος. ομως ηταν καθαρα αυτο..

 

Οχι δυστυχώς δεν βρηκα την αιτια, αλλα ουτε και επισημα η sony στην εξυπηρέτηση πελατών που πηρα ηξερε κατι και ουτε ηξεραν αυτο που ανεφερα πριν οτι θελει κενο τουλαχιστον 10 λεπτων ανάμεσα σβήσιμο άνοιγμα. Απλα μου ειπαν οτι αυτο φευγει και απο μόνο του. Κατι σαν κρυωμα θα ειναι και με λιγη αντιβίωση ολα καλα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι δυστυχώς δεν βρηκα την αιτια, αλλα ουτε και επισημα η sony στην εξυπηρέτηση πελατών που πηρα ηξερε κατι και ουτε ηξεραν αυτο που ανεφερα πριν οτι θελει κενο τουλαχιστον 10 λεπτων ανάμεσα σβήσιμο άνοιγμα. Απλα μου ειπαν οτι αυτο φευγει και απο μόνο του. Κατι σαν κρυωμα θα ειναι και με λιγη αντιβίωση ολα καλα:lol:

 

χαχαχα!να του κανεις επαναφορα εργοαστιακων ρυθμισεων και να περασεις παλι το λογισμικο με SUS δοκιμασες? εγω αν δεν εβρισκα αιτια αυτο θα εκανα..αν συνεχιζε θα το πηγαινα σερβις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα! Μπράβο! Είμαι έτοιμος να ξαναπάρω ένα Τ!!!

 

http://www.gsmarena.com/xperia_android_update_schedule_surfaces_through_leaked_image-news-7014.php

 

ΥΓ: Ωπα...τώρα βλέπω ότι το Τ το αναφέρει δύο φορές! Την μια λέει ότι θα πάρει 4.3, την άλλη όχι! Τι προχειρότητα είναι αυτή;

 

μαλλον σχολιαζουν ο,τι βλεπουν..

εγω πιστευω οτι θα την παρει αν και απο πολλους ακουω οτι η 4.3 ειναι μαπα, και γεματη προβληματα. δεν ξερω αν ισχυει, αλλα αν ειναι ετσι τι να πω..παντως βλεποντας το Ζ1 και το μενου του, αν τα καλουδια που εχει βαλει, τοσο στην καμερα οσο και μεσα στο μενου, τα δωσει και σε εμας, το κινητο θα ειναι απιστευτα χορτασιμο για εναν χρονο ακομα..

 

ps: εγω το πηρα το 2ο Τ πριν ενα μηνα, μαζι με ενα Ζ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!να του κανεις επαναφορα εργοαστιακων ρυθμισεων και να περασεις παλι το λογισμικο με SUS δοκιμασες? εγω αν δεν εβρισκα αιτια αυτο θα εκανα..αν συνεχιζε θα το πηγαινα σερβις

 

Μα δεν πιστευω οτι ειναι σφάλμα του λογισμικου αυτό. Απλα για καποιο λογο το εχουν βαλει. Το γελοιο του θεματος ειναι πως δεν γνωριζουν να μας πουν γιατι συμβαίνει αυτο! Δηλαδη δεν φτανει που τρωμε την κοροϊδία τηλεφωνικα, το παμε και στο σερβις για να μας πει ο φοβερος τεχνικος τους οτι κανουμε κατι λαθος εμεις και θα το δουμε με το εμπεισο ματι μας. Και οταν τους ρωτας τι ειχε σου πετανε κανα κουλο!

Εγω παντως επειδη εχω αφαιρεση πολλα apps του τηλ που θεωρω περιττα, απο τοτε δεν μου εχει ξαναμπει... και σκέφτομαι μηπως κατι εσβησα κατα τυχη και ετσι ηρέμησα...!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

μαλλον σχολιαζουν ο,τι βλεπουν..

εγω πιστευω οτι θα την παρει αν και απο πολλους ακουω οτι η 4.3 ειναι μαπα, και γεματη προβληματα. δεν ξερω αν ισχυει, αλλα αν ειναι ετσι τι να πω..παντως βλεποντας το Ζ1 και το μενου του, αν τα καλουδια που εχει βαλει, τοσο στην καμερα οσο και μεσα στο μενου, τα δωσει και σε εμας, το κινητο θα ειναι απιστευτα χορτασιμο για εναν χρονο ακομα..

 

ps: εγω το πηρα το 2ο Τ πριν ενα μηνα, μαζι με ενα Ζ.

 

τουλάχιστον να βγει official η 4.3 για το Τ, για να υπάρχει η σωστή βάση να αναπτυχθεί καλύτερα κάποια cm!

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον να βγει official η 4.3 για το Τ, για να υπάρχει η σωστή βάση να αναπτυχθεί καλύτερα κάποια cm!

 

για να δουμε..παντως και ετσι οπως ειναι μια χαρα δουλευει και αυτο μου αρκει. τωρα αν παρουμε τυχον νεα καλουδια δε μας χαλαει, αλλα δε με νοιαζει και πολυ. αυτο που μαρεσει πχ απο το Ζ, ειναι οτι στη notofication bar μπορεις να βαλεις αρκετες συντομευσεις ρυθμισεων, με αυτο εχω καταργησει το widget το αντιστοιχο..απο εκει και περα το μενου της καμερας του Ζ1 καθως και τα εφε του εχουν πολυ ενδιαφερον και θα τα ηθελα. κατα ταλλα μου φτανει οπως ειναι. δουλευει αψογα!

 

επισης δεν θυμαμαι αν το εχω αναφερει, το Τ που πηρα φετος εχει πολυ καλυτερο wifi σε σχεση με το παλιο Τ, το περισυνο. δεν ξερω τι αλλαξαν αλλα η διαφορα ειναι εμφανης.. και μοιαζει ναναι HW αφου λογισμικο το ιδιο φορανε.

 

Μα δεν πιστευω οτι ειναι σφάλμα του λογισμικου αυτό. Απλα για καποιο λογο το εχουν βαλει. Το γελοιο του θεματος ειναι πως δεν γνωριζουν να μας πουν γιατι συμβαίνει αυτο! Δηλαδη δεν φτανει που τρωμε την κοροϊδία τηλεφωνικα, το παμε και στο σερβις για να μας πει ο φοβερος τεχνικος τους οτι κανουμε κατι λαθος εμεις και θα το δουμε με το εμπεισο ματι μας. Και οταν τους ρωτας τι ειχε σου πετανε κανα κουλο!

Εγω παντως επειδη εχω αφαιρεση πολλα apps του τηλ που θεωρω περιττα, απο τοτε δεν μου εχει ξαναμπει... και σκέφτομαι μηπως κατι εσβησα κατα τυχη και ετσι ηρέμησα...!

 

γιαυτο σου ειπα να κανεις το ρεσετ και το περασμα του λογισμικου απο την αρχη, γιατι αν δεν ειναι software και μετα απο αυτη τη διαδικασια στο ξανα εκανε, τοτε θα επρεπε να το πας σερβις, πιστευω πως δεν ειναι τυχαια αυτα, κατι θα βραχυκυκλωνε..αν ηταν hw..

τεσπα, απλα καλο ειναι να το ψαχνουμε πριν περασει καιρος..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι τραγικοί εκεί στη Sony αν δεν δώσουν update στην 4.3 στο SP τη στιγμή που το δίνουν στο Xperia C και Μ.

 

Περιμένω να δω αν όντως η εικόνα είναι αυθεντική προτού πω περισσότερα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376063

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνικη επικοινωνία που ειχα πριν απο λιγο με το τμημα εξυπηρέτησης πελατων της

sony μου ειπαν οτι εκτος απο την σειρα Ζ θα πανε κατευθειαν στην 4.3 και άλλα μοντέλα χωρις ωστοσο να ξερουν ποια θα ειναι αυτά!

Εγω παντως πιστευω οτι και εμεις θα παμε στην 4.3, διοτι το τηλεφωνακι μας πουλαει ακομα (ειδικα με τετοια τιμη που εχει τωρα) και ειναι αρκετα δυνατο... σαν μοντελο ωστε να το αφησουν απ'εξω...!

Link to comment
Share on other sites

κατα τη φόρτιση, έχετε προσέξει οτι το χρώμα στο led αλλάζει απο κόκκινο σε πράσινο προτού ολοκληρωθεί αυτή; εμένα το κάνει στο 92-93% περίπου
Link to comment
Share on other sites

Από κίτρινο σε πράσινο.

Έτσι γίνεται σε όλα τα smartphones της Sony (αλλά νομίζω και σε όλα τα Android κινητά)

Το πράσινο ανάβει αρκετά νωρίτερα από το 100%

Link to comment
Share on other sites

τελικά για το xperia t ξεκαθαρίζουν τα πράγματα :D :D :D :D :D

http://www.fone1.in/android-4-3-updates-for-sony-xperia-phones.html

Link to comment
Share on other sites

τελικά για το xperia t ξεκαθαρίζουν τα πράγματα :D :D :D :D :D

http://www.fone1.in/android-4-3-updates-for-sony-xperia-phones.html

 

Ευχαριστα νεα αν ισχύσουν :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η Sony δεν εχει ανακοινωσει τιποτα επισημα..

 

Ασε μας να ελπιζουμε βρε Κωνσταντινε!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κατα τη φόρτιση, έχετε προσέξει οτι το χρώμα στο led αλλάζει απο κόκκινο σε πράσινο προτού ολοκληρωθεί αυτή; εμένα το κάνει στο 92-93% περίπου

Είναι λογικό. Μετά το 90% αυτό πρέπει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει το Τ κι όχι το SP παραιτούμαι από mod! Δεν περιγράφω άλλο!:p
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει το Τ κι όχι το SP παραιτούμαι από mod! Δεν περιγράφω άλλο!:p

 

Χαχα, μήπως λόγω των 8GB δεν αφήνει περιθώριο??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω Νίκο. Στα ίδια είναι το L και ακόμα χειρότερα το C και το Μ. Ας περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση και το ξανά συζητάμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πως μπορώ νς το φορτησω κλειστή την συσκευή μας;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πως μπορώ νς το φορτησω κλειστή την συσκευή μας;;;

 

Την απενεργοποιεις και την βαζεις στο φορτιστη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την απενεργοποιεις και την βαζεις στο φορτιστη..

 

1.Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό...

Ενώ το απενεργοποιήω...όταν συνδέω το ρευμς κάνει restart και ανοίγει κανονικά..δεν δείχνει την μπαταρία...

 

2. Είδα στο xperiablog.com ότι το Xperia L ξεκίνησε την αναβάθμιση σε 4.2.2 .. Εμείς τίποτα; Ή κατευθείαν στην 4.3....!!???;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

1.Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό...

Ενώ το απενεργοποιήω...όταν συνδέω το ρευμς κάνει restart και ανοίγει κανονικά..δεν δείχνει την μπαταρία...

 

2. Είδα στο xperiablog.com ότι το Xperia L ξεκίνησε την αναβάθμιση σε 4.2.2 .. Εμείς τίποτα; Ή κατευθείαν στην 4.3....!!???;;;

 

Αυτό το έχω στο x8 μου αλλά έχω άλλο kernel κ rom.τώρα σε σένα τι παίζει άγνωστο.

Ακόμη στην αναμονή για αναβάθμιση

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω στο x8 μου αλλά έχω άλλο kernel κ rom.τώρα σε σένα τι παίζει άγνωστο.

Ακόμη στην αναμονή για αναβάθμιση

 

Μόνο root είμαι με μαμά ρομ και μαμα κερνελ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...