Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους! και εγω να πω την αληθεια σκεφτομουν να το αγορασω αλλα πιστεύω ότι ειναι καλύτερα να περιμένουμε

τουλαχιστον το πρωτο build/firmware update και να δουμε πως θα παει! Δυστυχώς είμαι fun του design και πιστεύω σαν κινητό

μετράει πολυ και απο ποιότητα κατασκευης αλλα και απο επιδοσεις(φυσικα αυτο ειναι σχετικο με τις απαιτησεις του καθε ατομου)!

Ωστόσο είναι αδικαιολογητο το συγκεκριμενο bug ειδικα στο στο συγκεκριμενο firmware runtime. Θέλω να πιστευω οτι το θέμα θα

fix αμεσα γιατι με samsung galaxy s4 mini και γενικοτερα με πολλα επερχομενα κινητα 4-4.6 inch θα αντιμετωπισει προβλημα! we'll see!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτοιμο και το πανεύκολο ρουτάρισμα της .141!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2333577

 

Και απο οτι κατάλαβα οτι λέει στην επόμενη έκδοση θα υποστηρίζει όλες τις εκδόσεις;)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

:up: :up: :up:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. σκεφτομουνα να το αγορασω αλλα με αυτα που διαβαζω σχετικα με το wifi,εχω τρομαξει αρκετα.τελικα ειναι θεμα firmware, η εργοστασιακης κατασκευης? αν ειναι το πρωτο, τοτε φτιαχνεται, αλλιως παπαλα. επισης με προβληματιζει οτι παραπανω ενα μελος περιεγραψε την οθονη και την καμερα ως αθλιες. αν μπορει ας ποσταρει καμια φωτο να δουμε και εμεις. τελος επειδη λεω να το παρω απο σκρουτζομαγαζο, εκει που το βρηκα σε καλη τιμη, γραφει " NO BRANDING". ξερει κανεις τι σημαινει αυτο?

 

ευχαριστω προκαταβολικα. Slaine.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το no branding σήμαινε οτι δεν έχει διαφημιστικό λογισμικό από πάροχο ότι έρχεται δηλαδή μόνο μ'αυτό που έχει η κατασκευάστρια εταιρεία.Το WiFi έχει θέμα σοβαρό αλλά δεν κατάφερΑ εγώ τουλάχιστον να καταλάβω αν είναι λόγω firmware η hardware.Όσο για την οθόνη είναι για μένα τουλάχιστον πολύ καλή απλά το μαύρο δεν είναι και τόσο μαύρο.η κάμερα του υπό κανονικές συνθήκες είναι καλή υπό ειδικές δηλ χαμηλό φωτισμό και εσωτερικούς χώρους είναι απλά μετρια
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως θέμα με το wifi δεν είχε.

Ο μόνος λόγος πού το έδωσα είναι ότι δεν μου άρεσε.

Οθόνη,μεγάλο bezel,camera.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το φαντάστηκα ότι δε σού άρεσε και ότι το έδωσες γιατί είχες καιρό να γράψεις σ'αυτό το νήμα και πίστεψε με ή γνώμη σου αποτελεί βαρόμετρο για μένα.εγώ που έχω και θέμα με το WiFi ένας λόγος παραπάνω για να πάρω την συσκευή που έχεις στο άβαταρ σου
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον θα αγορασω το ασημι ειναι μονο μπροστα και το καπακι πισω μαυρο?

 

 

 

το καπακι ειναι ασημι και μπροστα μαυρο. το εχω εγω σε ασημι γιαυτο σου λεω. δες και εδω

 

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.factorymovil.com/shop/images/detailed/6/xperia-t-silver_2.jpg&imgrefurl=http://www.factorymovil.com/shop/sony-xperia-t-lt30p-nfc-plata.html?sl%3DEN&h=400&w=600&sz=95&tbnid=GaDU5k1x2DZZAM:&tbnh=87&tbnw=130&zoom=1&usg=__TMN2L4a7zQipTDVV5mpG-JvNt4M=&docid=cFjnkGoZ2UolmM&sa=X&ei=5DnLUaShEMjROaypgagH&sqi=2&ved=0CDcQ9QEwAg&dur=437

Link to comment
Share on other sites

Σε Linux υπάρχει προγράμμα για να κάνω αναβάθμιση;

*Η αναβάθμιση σε JB γίνεται και ΟΤΑ;

Edited by panathare

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο καμια δεκαρια μερες χρησης του κινητου:

1.Η μπαταρια αξιοπρεπεστατη μπορω να πω...την βγαζω απο το φορτιστη το πρωι στις 7 και το βραδυ που το ξαναβαζω για φορτιση ειναι συνηθως στο 20-30%....με μπολικη χρηση (πολλα τηλεφωνα, αρκετο σερφαρισμα μεσω wifi συνηθως και gaming).

2. Η οθονη μια χαρα ειναι δοκιμαστικα ειδα και καποια επεισοδια Game of thrones και τα πηγε μια χαρα και στα χρωματα και στην ανεση θεασης.

3.Το wifi ειναι ψιλοτραγικο οταν δεν εισαι στο ιδιο δματιο με το ρουτερ...ψαχνεις να βρεις σημα και συνδεεται και ξεσυνδεεται

4.Η καμερα δεν ειναι κατι σπουδαιο και τα βραδια ζοριζεται.Δεν εχω δοκιμασει να τραβηξω βιντεο

5.Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης

6.Ακομα ψαχνω εφαρμογη που να το ζορισει αλλα δεν κωλωνει πουθενα.

7.Aν το εχεις χωρις θηκη για το μεγεθος του ειναι αρκετα εργονομικο.Εγω του εβαλα μια θηκη σιλικονης και ψιλοδυσκολεψε στο κρατημα.

8.Εχει μπολικη μνημη να του φορτωσεις ενα καρο εφαρμογες (καλα αυτο το ξερατε και απο τα specs)

9.Δενε εχω παρατηρησει ουτε μια φορα να κολλησει καπου

10. Δεν παιζουν προς το παρον και πολλα αξεσουαρ στο εμποριο

 

Αυτα προς το παρον.Οποιος θελει με ρωταει κατι παρπανω

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να φτιάξει σε επόμενο update το θέμα με το wifi γιατί αλλιώς προβλέπω Βατερλώ!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To WiFi δε με απασχολεί γιατί η DSL μου είναι αίσχος και πάει πιο γρήγορα το mobile Internet (έχω 3GB data στο κινητό οπότε σπάνια ανοίγω το WiFi).

Αλλά αναρωτιέμαι αν έχει θέματα και στη σύνδεση με τα δίκτυα κινητής....

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναφέρει κανείς κάτι για το σήμα το κινητού οπότε θεωρώ ότι είναι ΟΚ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις εντυπωσεις. Πιστευω και ευχομαι να διορθωθει το WiFi γιατι ειναι το μονο ελλατωμα του κινητου για εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι το wifi δεν επηρεάζεται από το αλουμίνιο. Ενθαρρυντικό προς αυτή τη διαπίστωση είναι το γεγονός ότι το σήμα δεν έχει κάποιο πρόβλημα (εξυπακούεται ότι παίζει τεράστιο λόγο που είναι τοποθετημένος ο δέκτης οπότε η διαπίστωση δεν είναι 100% σωστή).

 

Ευελπιστώ λοιπόν ότι με μια αναβάθμιση θα λυθεί το πρόβλημα ακόμα κι αν αυτό κοστίσει σε διάρκεια μπαταρίας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι changelog έχει η 141; ρουταρετε;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα την 141 και διορθώθηκε ένα θέμα που είχα, όπου το κινητό (ιδίως αν είχα το δίκτυο ανοιχτό) κολλούσε και έπρεπε με hard reset να το επαναφέρω

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους μιας και νεος στο forum.Aυτο το θεμα με το wifi παντως ειναι αποτρεπτικο για την αγορα του κινητου, κριμα και μου αρεσε πολυ!Αυτα τα δυο update που εχει δωσει η sony δεν εχουν διωρθωσεις για το wifi?Aν οχι τοτε τα πραγματα ειναι λιγο τραγικα γιατι και σε αλλα forum που ειδα οταν καποιος καλυπτε το κατω μερος του κινητου που εχει την κεραια, το διαφανο στοιχειο δηλαδη τοτε το σημα χανοταν!Αν δε βγει ψευτης τοτε ειναι design flaw και ..........!Ελπιζω να εχω αδικο και να διορθωθει με ενα update γιατι το κινητο ειναι πολυ ομορφο.Μα τι στο καλο δεν τα δοκιμαζουν πριν τρα βγαλουν στην αγορα? Edited by xperience
edit
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία: έκανα για πρώτη φορά factory reset στο κινητό.

 

Παρένθεση:

Δεν είχα κάνει ποτέ, δηλαδή από ICS πήγε σε JB και μετά πήρε 2 αναβαθμίσεις ακόμα με JB (πλέον είμαι με την .140) για να μη χάσω τα μηνύματα του Whatsapp. :)

Αλλά εφόσον βγήκε το root για την .140, το ρούταρα, κράτησα backup με το Titanium και έκανα το factory reset.

 

Αφού έκανα λοιπόν το factory reset, πρόσεξα ότι πολλά από τα άκυρα της Sony (Timescape extensions για Facebook, Twitter, friends, sharing και δε συμαζεύεται) έχουν εξαφανιστεί.

Το δικό μου τα έσερνε μαζί του από την ICS (τα είχα κάνει disable όσα με άφηνε).

 

Άρα η απορία μου είναι: που πήγαν τα extensions; Τα έβγαλε η Sony από τη JB ROM της;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία που προέκυψε έπειτα από factory reset στο Xperia T μου.

Το SP όπως έρχεται από το εργοστάσιο έχει τις εφαρμογές Timescape Facebook/Twitter/Foursquare της Sony με τα άπειρα άχρηστα extensions;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...