Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο μαύρο του Μηχανικού μας που μάδησε;; :confused:

Δεν έχει συμβει όμως αλλού ε;

 

Υ.Γ. Πιθανώς με είδατε που το παίνευα σαν την πιο συμφέρουσα αγορά το Τ. Πολύ πιθανόν στενό μέλος της οικογένειας να το πάρει με δικιά μου παρότρυνση. Πήγα επί τούτου και το συνέκρινα δίπλα-δίπλα με ένα S3, αλλά και τα υπόλοιπα ακριβότερα, και μπορώ να πω ότι η οθόνη του μου αρέσει περισσότερο απ' όλα. Οι ιστοσελίδες (με άσπρο φόντο) φαίνονται πολύ πιο ευχάριστες από όλα τα υπόλοιπα.

 

το μαυρο στο καπακι της μπαταριας ξεφτιζει και εμφανιζεται απο πισω μια γυαλιστερη επιφανεια.. ειπαν οτι το διορθωσαν αυτο και πλεον δεν χαλαει. παρολα αυτα θα το εχω σε θηκη,γιατι το πρωτο διμηνο δεν υπηρχαν θηκες για να το βαλω και προλαβε να χαλασει. ομως εφοσον στο αλλαζουν οκ..

 

οσο για τη συγκριση με τα αλλα κινητα, θεωρω πως για τα λεφτα του, το design του και τα χαρακτηριστικα του αξιζει οσο κανενα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το μαυρο στο καπακι της μπαταριας ξεφτιζει και εμφανιζεται απο πισω μια γυαλιστερη επιφανεια.. ειπαν οτι το διορθωσαν αυτο και πλεον δεν χαλαει. παρολα αυτα θα το εχω σε θηκη,γιατι το πρωτο διμηνο δεν υπηρχαν θηκες για να το βαλω και προλαβε να χαλασει. ομως εφοσον στο αλλαζουν οκ..

Αν έχεις κάποιο λινκ που να λέει για το πρόβλημα του μαύρου και ότι διορθώθηκε καλοδεχούμενο. Απ' τη τελευταία σου πρόταση κατάλαβα ότι το παραδέχονται στο Σερβις εντός εγγύησης και στο αλλάζουν. Σωστά;

 

Επίσης σχετικά με την οθόνη (που την παραμελέτησα συγκριτικά με όλα τα άλλα γνωστα) επαναλαμβάνω ότι την βρίσκω εξαιρετική. Άλλαξα την ταπετσαρία από την μουντή μαύρη με το μονόχρωμο κινούμενο "κύμα", σε ένα γαλάζιο "τοπίο" και κάθισα πολύ ώρα να σερφάρω στο Ιντερνετ και μου άρεσε πολύ. (Τα ίδια σάιτς τα βλεπα και στο S3 και ήταν σαφώς κατώτερη εμπειρία).

 

Δεν βλέπω να έχετε όμως μεγάλο ενθουσιασμό για την οθόνη.

Παίζει να συμβαίνει κάτι σαν και αυτό που λέει εδώ για το ΤΧ; (σ.σ. για το Ταξί ..:lol:..)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010335

 

Είχα ποστάρει παλαιότερα ότι και στο Ζ φαίνεται να υπάρχουν 2 προμηθευτές με διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη φθηνο βρισκω μονο το λευκο πλεον θελω μα μου πει καποιος αν το λευκο ειναι πλαστικο πισω η αυτο το ματ που εχει και στο μαυρο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η φώτο δείχνει το T κάπως διαφορετικό... Με γραμμές,εκείνο τον κύκλο και φαίνεται να είναι διαφορετικό το πλαστικό στο κάτω μέρος. Τι είναι αυτό; https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=QEq_sUmysQsGQM&tbnid=nxps9_24fF1zCM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fmobilesyrup.com%2F2012%2F12%2F02%2Fsony-xperia-t-review%2F&ei=BwZjUf3uMInXOdnmgZgC&bvm=bv.44770516,d.ZWU&psig=AFQjCNFb2mAExiEsAuNY4btD54rEkI9lqg&ust=1365530219858502

 

Το έχω δει σε κάποια βίντεο με την έκδοση του Μπόντ όπως επίσης έχω δει (και πιο πολλές φορές) το "κανονικό".

 

Αύριο μου έρχεται η James Bond Edition και σίγουρα δεν θα ήθελα να είναι κάτι τέτοιο...

Edited by Koucos
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κουμπί, σίγουρα έχει πρόβλημα το κινητό σου, κανονικά πατιέται πολύ άνετα.

 

περασα απ το πλαισιο σημερα που ευτυχως ειχαν σε λειτουργια ενα ιδιο και το δοκιμασα.Δυστυχως επαληθευτηκες,το κουμπι του επιανε παντα με το που εκανε κλικ με την ελαχιστη δυνατη πιεση,οπως δηλαδη και τα υπολοιπα 3 πληκτρα στη δικη μου συσκευη.Το δικο μου σαφως εχει θεμα λοιπον.Αυριο παω στο service να δουμε αν γινεται αντικατασταση του συγκεκριμενου υποσυστηματος (?)που το ευχομαι (αν ειδα καλα σε ενα disassembly guide στο youtube λογικα ειναι ενα σα λαμακι με μια καλωδιοταινια που εβγαλε απο εκεινο το σημειο απο μεσα και αλλαζει σε 2 λεπτα) χωρις πολλα πολλα γιατι αν μου πουν αφησε το να το στειλουμε Αθηνα η να μου πουν τιποτα βλακειες περι αναβαθμισης λογισμικου θα το αφησω ετσι.Παντως αντικατασταση με επισκευασμενο δε θα δεχτω σε καμμια περιπτωση.Θα τους ρωτησω και για τα ξεφτισμενα καπακια να δω τι θα μου απαντησουν να ενημερωθουμε τι παιζει...

 

edit:το υποσυστηματακι με την καλωδιοταινια που κρεμεται στα αριστερα της εικονας δειχνει να ναι το συστημα με τα 4 πληκτρα....οποτε εφοσον αναγνωρισουν το προβλημα λογικα η επισκευη ειναι θεμα ολιγων λεπτων....:rolleyes:

 

http://mobiltelefon.ru/i/other/september12/14/xperia_t_fcc_08.jpg

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

δε θεωρω πως αν παρει θα γινει παραπανω απο πολυ καλη αγορα οπως και να χει.....και παραλληλα αν δεν παρει πως θα γινει το αντιθετο.Αλλα αν ειναι να παρει θα αργησει θεωρω οποτε γιατι σκας?
Link to comment
Share on other sites

Δεν σκαω,απλως μια ερωτηση εκανα...Και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο πολυ περισσοτερο μετα την αναβαθμιση σε "φασολαδα":lol::rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού αλλάζουν το καπάκι θα το πάω και εγώ. Το έχω ξυσει λίγο με το νύχι, λέτε να μου πουν τίποτα περίεργα?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού αλλάζουν το καπάκι θα το πάω και εγώ. Το έχω ξυσει λίγο με το νύχι, λέτε να μου πουν τίποτα περίεργα?

 

Παιξτο κινεζος...Και πες τους πριν προλαβουν να σου πουν οτιδηποτε,οτι τρως τα νυχια σου...:lol:Καλη επιτυχια παντως οπως και να εχει ....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο birdphone είναι branded το Black (και μάλλον και το silver). Η Bond εκδοσή ΔΕΝ είναι.

 

επιβεβαιώνω για τις απλές εκδόσεις. κι εγώ που το έψαξα αρκετά το θέμα εγγύησης και μίλησα με birdphone και με arvato και LTCOM(αντιπρόσωπος στη Θεσσαλονίκη) μου είπαν ότι καλύπτεται από την εργοστασιακή εγγύηση το τηλέφωνο. Επειδή όμως εγώ ενδιαφερόμουν για την απλή έκδοση κι όχι για το Bond edition δεν το διευκρίνισα εάν ισχυει ή όχι και για την bond..

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωτησα μια μερα πριν το παρω στα χερια μου στη αντιπροσωπια της Πατρας αν καλυπτονται κανονικα τα ευρωπαικης εισαγωγης κινητα απο εγγυηση και μου απαντησαν πως καλυπτονται κανονικα και πως "παλιοτερα υπηρχε θεμα μονο".:happy:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από σήμερα περήφανος κάτοχος του T! Αμέσως μου ήρθε η 4.1.2 9.1.A.0.489 και το αναβάθμισα αν και μου την έσπασε λίγο που έχει εκείνο το γκρί πάνω από τα softkeys. Κατά τ'άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα!

 

Τώρα το απόγευμα θα πάω να μου κόψουν την sim. Ένας φίλος μου πάντως που την έκοψε μου είπε ότι του την λίμαρε ένας άσχετος και του την έκανε στραβή γκαβή και ήταν τελικά τυχερός που έμπαινε (έστω και με τα χίλια ζόρια). Η αλήθεια είναι πως φοβάμαι λίγο μην τύχω και εγώ στο ίδιο τύπο :fool:...

Edited by Koucos
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να λειτουργει σωστα ενα κινητο και οχι να το γεμιζουμε εφαρμογες για να παρακαμπτουμε αδυναμιες..

εμενα δε λεει με τιποτα να λειτουργησει το hotmail. αντιθετα gmail παιζει τελεια.. μηπως το κανει επιτηδες η google??

τωρα εβαλα την εφαρμογη και παιζει καλα.. αλλα αν δεν ειχα το Τ και σκεφτομουν τα ΜΒ της ραμ..? (οπως με το arc S που επισης υπολειτουργουσε το mail..)

βασικα εγω εχω βαλει το hotmail απο τις ρυθμισεις προσθηκη λογαριασμου και χειροκινητα και δουλευει μια χαρα Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω εχω βαλει το hotmail απο τις ρυθμισεις προσθηκη λογαριασμου και χειροκινητα και δουλευει μια χαρα

 

το δοκιμασα και αυτο αλλα δεν παιζει μετα την αβαθμιση σε JB.. πλεον εχω την εφαρμογη του hotmail και δουλευει αψογα.. αλλα δε μαρεσει να φορτωνω με διπλές εφαρμογες ακομα και αν ειναι ανετη η συσκευη...

 

Και εγώ από σήμερα περήφανος κάτοχος του T! Αμέσως μου ήρθε η 4.1.2 9.1.A.0.489 και το αναβάθμισα αν και μου την έσπασε λίγο που έχει εκείνο το γκρί πάνω από τα softkeys. Κατά τ'άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα!

 

Τώρα το απόγευμα θα πάω να μου κόψουν την sim. Ένας φίλος μου πάντως που την έκοψε μου είπε ότι του την λίμαρε ένας άσχετος και του την έκανε στραβή γκαβή και ήταν τελικά τυχερός που έμπαινε (έστω και με τα χίλια ζόρια). Η αλήθεια είναι πως φοβάμαι λίγο μην τύχω και εγώ στο ίδιο τύπο :fool:...

 

5 ευρω κανει μια νεα, παρε να τελειωνεις! και εναν ανταπτορα σε περιπτωση που χρειαστει να την βαλεις σε αλλη συσκευη, μην ψαχνεσαι..

 

με γεια το τηλεφωνο παντως, θα το ευχαριστηθεις σιγουρα!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που είναι το Playstation Certified :wacko:; Έμαθα ότι τα τηλέφωνα Sony Xperia θα μπορούν πλέον να συνδέονται με τον Dual Shock 3 με μία αναβάθμιση στο software (ανεξάρτητα από το ps certified) :)!
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Πήρα ένα Τ σήμερα και έχω το εξής πρόβλημα: ενώ έχω μιλήσει με εξυπηρέτηση Vodafone, έχω περάσει ρυθμίσεις με τη βοήθεια τους και μου λένε ότι στη γραμμή μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα δικτυακά, δεν μπορώ να μπω Internet. Ανοίγω browser αλλά σελίδα δεν ανοίγει. Και το πιο περίεργο είναι τα Kb μου φεύγουν κανονικότατα. Καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου θέμα με το αναίσθητο κουμπί πήγα σήμερα να το δουν, το αναγνώρισαν χωρίς πολλά πολλά και πάει να μου βγάλει τη Σίμ για να το κρατήσει. Ελπίζω λέει να χεις κάνει Μπακαπ θα κάνουμε αναβάθμιση! Καλά ρε λέω για μηχανικό πρόβλημα αναβάθμιση;αλλιώς δε περνάει εγγύηση μου απαντούν...

τι να πεις...εντωμεταξύ ανταλλακτικό δεν είχαν άλλα θελαν να το κρατήσουν...

Ε φέρτε τ ανταλλακτικό να σας το φέρω τους είπα (μόνοι του δε το σκέφτηκαν!).εν αναμονή ανταλλακτικου λοιπόν μου δημιουργείται η απορία... Τα ξεφτισμενα καπάκια που σας άλλαξαν προϋποθέτουν απ το σέρβις αναβάθμιση Λογισμικού ίσα να κάθεσαι

μισή μέρα να ξανασεταρεις το τηλέφωνο;

Αν όντως έχει δώσει τέτοια οδηγία η εταιρία για μηχανικά μέρη μα υποχρεώνει να γίνεται αναβάθμιση έχει πολύ περίεργες αντιλήψεις στο θέμα βλαβών

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου θέμα με το αναίσθητο κουμπί πήγα σήμερα να το δουν, το αναγνώρισαν χωρίς πολλά πολλά και πάει να μου βγάλει τη Σίμ για να το κρατήσει. Ελπίζω λέει να χεις κάνει Μπακαπ θα κάνουμε αναβάθμιση! Καλά ρε λέω για μηχανικό πρόβλημα αναβάθμιση;αλλιώς δε περνάει εγγύηση μου απαντούν...

τι να πεις...εντωμεταξύ ανταλλακτικό δεν είχαν άλλα θελαν να το κρατήσουν...

Ε φέρτε τ ανταλλακτικό να σας το φέρω τους είπα (μόνοι του δε το σκέφτηκαν!).εν αναμονή ανταλλακτικου λοιπόν μου δημιουργείται η απορία... Τα ξεφτισμενα καπάκια που σας άλλαξαν προϋποθέτουν απ το σέρβις αναβάθμιση Λογισμικού ίσα να κάθεσαι

μισή μέρα να ξανασεταρεις το τηλέφωνο;

Αν όντως έχει δώσει τέτοια οδηγία η εταιρία για μηχανικά μέρη μα υποχρεώνει να γίνεται αναβάθμιση έχει πολύ περίεργες αντιλήψεις στο θέμα βλαβών

 

arvato πηγες??

για ενα μπιπ-καπακι μην πω κανα καντιλι μου ειπαν να το αφησω μεχρι να ερθει.. οπως εχω πει πιο πανω το πηγα να μου αλλαξουν το καπακι της μπαταριας και εγινε ακριβως το ιδιο..επρεπε να το αφησω για να ερθει το καπακι...αλλιως δεν..

και πηρα σημερα μην τυχον ειχαν, δεν ειχαν, και μου ειπαν, δεν πειραζει θαρθει πολυ γρηγορα!! και ρωταω, δηλαδη αυριο?? οχι μου λεει αλλα σε καμια εβδομαδα σιγουρα!! τι να πεις, οσο και να βρισεις στα @@@@τους..δεν αλλαζει κατι δυστυχως!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στην πατρα μένω...όχι ευτυχώς εμένα δε το κράτησαν και είπα πώς κάθε τρίτη παραλαμβάνουν ανταλλακτικά οπότε από τρίτη τώρα, σιγά μη τ άφηνα 1 βδομάδα το τηλέφωνο εκεί,εδώ εχει 5 μέρες που τ αγόρασα!
Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο σε ερώτηση για το πότε θα ρθει απάντησε

ΠΛΑΙΣΙΟ - PLAISIO Καλησπέρα Χρήστο , δυνατή επιλογή με δυνατά χαρακτηριστικά! Η ενημέρωση που έχουμε είναι ότι θα κυκλοφορήσει 20 έως 25 Απριλίου μείνε συντονισμένος στο site μας για νεότερα .

Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο σε ερώτηση για το πότε θα ρθει απάντησε

ΠΛΑΙΣΙΟ - PLAISIO Καλησπέρα Χρήστο , δυνατή επιλογή με δυνατά χαρακτηριστικά! Η ενημέρωση που έχουμε είναι ότι θα κυκλοφορήσει 20 έως 25 Απριλίου μείνε συντονισμένος στο site μας για νεότερα .

 

Ωραια, να ξερουμε ποτε θα το φερει το πλαισιο να το παρουμε απο skroutz.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ σήμερα το Τ...στα 290 και ασημή χρώμα... ούτως η άλλος είναι και αυτό ωραίο αλλά θα μπει θήκη οπότε....λέω να επιχειρήσω να κόψω μόνος την sim...δεν θα υπάρχει θέμα πιστεύω ε?
Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ σήμερα το Τ...στα 290 και ασημή χρώμα... ούτως η άλλος είναι και αυτό ωραίο αλλά θα μπει θήκη οπότε....λέω να επιχειρήσω να κόψω μόνος την sim...δεν θα υπάρχει θέμα πιστεύω ε?

 

στην καλλιθεα ο γερμανος στην δαβακη τις κοβει με μηχανημα δωρεαν..απο εκει και περα αν την κοψεις σωστα δε θαχεις προβλημα. εγω πηρα μια νεα γιατι την ειχα και 10 χρονια..τελεστετ εγγραφε πανω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που είναι το Playstation Certified :wacko:; Έμαθα ότι τα τηλέφωνα Sony Xperia θα μπορούν πλέον να συνδέονται με τον Dual Shock 3 με μία αναβάθμιση στο software (ανεξάρτητα από το ps certified) :)!

 

Καλορίζικο! Να το χαιρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...