Jump to content

Acer Liquid Gallant Duo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολες οι θηκες για Galaxy s II κλειστου τυπου κανουν μια χαρα γιατο κινητακι μας..κ υπαρχουν χιλιαδες....

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει ακομα θηκη σιλικονης (εμενα μονο τετοια με ενδιαφερει) και orig. μπαταρια για καβατζα....(Αντε να δουμε ποτε),....

Αν κ οταν καποιος ανακαλυψει κατι ας ποσταρει εδω να μαθαινουμε ολοι....

Κατα τ αλλα οπως εχω ξανα αναφερει ειναι σουπερ επιλλογη με πολυ λιγα χρηματα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα χθες από Expansys, φαίνεται όσο καλό περίμενα με βάση τα σχόλια που είχα διαβάσει. Όμως δυσκολεύομαι να κάνω συγχρονισμό με Outlook contacts & calendar μέσω USB. πχ το MyPhoneExplorer μου ζητάει ADB drivers και δεν βλέπω να υπάρχει κανείς ειδικά για το Acer. Έχει βρει κανείς κάποιο άλλο πρόγραμμα (θέλω να κάνω απευθείας συγχρονισμό συνδέοντας το κινητό με PC, όχι πηγαίνοντας μέσω gmail account).
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν driver στη σελίδα της Acer.

smartphone-liquid gallant - E350

Κι εγώ σήμερα το πήρα και τα βρήκα.

Σωστά, ευχαριστώ.

Στο μεταξύ βλέπω ότι ενώ δίνω την SIM1 για ομιλία και την 2 για data (Cosmote Internet Anyway), και τα παίρνει και δουλεύει κανονικά, μετά από λίγα λεπτά ξεχνά αυτή την ρύθμιση και δίνει kai ομιλία και data στην 1. Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και θήκη για το κινητό από Media Markt της Cellular line

 

Τιμή ;

Σε 5 εργάσιμες έρχεται και το άσπρο

Link to comment
Share on other sites

Τιμή ;

Σε 5 εργάσιμες έρχεται και το άσπρο

 

11 ευρώ. Όσο για το λευκό στο Μedia Θεσσαλονίκης είναι ετοιμοπαράδοτο.

Link to comment
Share on other sites

11 ευρώ. Όσο για το λευκό στο Μedia Θεσσαλονίκης είναι ετοιμοπαράδοτο.

Τί τιμη εχει στα media markt το κιν?

Link to comment
Share on other sites

Ερθε στα media????Αν ειναι ετσι ετοιμαστειτε για ελληνικη γλωσσα....

Επιδει εχω μπερδευτη ομως πια η σχεση του κινητου μας με το Acer Liquit Gallant duo AK330?????

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχω το συγκεκριμενο κινητο εδω και 1,5 εβδομαδα. Τις τελευταιες μερες ειχα προβλημα με την συζευξη με bleutooth και τωρα πια δεν μπορω ΚΑΝ να ενεργοποιησω το bluetooth. Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

το bluetooth όντως είναι ασύμβατο με αρκετές απορίες,αλλά δεν ευκαιρώ για λύση και το αναβάλω συνέχεια.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη δεν ηταν συμβατο με το sony ericsson MW600 που εχω αλλα τουλαχιστον λειτουργουσε με το λαπτοπ κ μπορουσα να μεταφερω αρχεια. Τωρα πια δεν ανοιγει καν, δεν μπορω να το καταλαβω και τι μπορει να φταιει.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Samsung bluetooth δουλεύει μια χαρά.

Το εχει κάνει κανένας Root to κινητό ; Αξίζει να το κάνει η τσάμπα χάνεις την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα της εγγύησης τι γίνεται; που το στέλνουμε αν έχει πρόβλημα; γιατί σε επικοινωνία που ήρθα με την acer εδώ στην ελλάδα δεν το αναλαμβανει
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα της εγγύησης τι γίνεται; που το στέλνουμε αν έχει πρόβλημα; γιατί σε επικοινωνία που ήρθα με την acer εδώ στην ελλάδα δεν το αναλαμβανει

 

Πονεμενη ιστορια.... και γω πριν ποσα ποστ εκανα την ερωτηση και ακομα να απαντηθει. Παντως απο την στιγμη που δεν το αναλαμβανει η ACER δεν πρόκειται να το αγορασω.

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Πονεμενη ιστορια.... και γω πριν ποσα ποστ εκανα την ερωτηση και ακομα να απαντηθει. Παντως απο την στιγμη που δεν το αναλαμβανει η ACER δεν πρόκειται να το αγορασω.

 

Λοιπόν μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την acer μου είπαν οτι το συγκεκριμένο προιόν έχει 2 χρόνια εγγύηση και την καλύπτουν στην ελλάδα, (είναι άλλωστε και υποχρεωμένοι μου το είπαν και οι ίδιοι λόγω ευρωπαικής εγγυησης) το μόνο πρόβλημα είναι οτι το στέλνουν στο εξωτερικό για οποιαδήποτε επισκευή γιατί δεν έχουν δικό τους σερβις για κινητά.

Σε ερώτηση μου γιατί δεν φέρνουν κάποια συσκευή και στην Ελλάδα μου απάντησε ότι για να φέρουν κάποιο κινητό στην ελλάδα πρέπει ν απεράσει από αξιολόγηση από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

Στο τέλος μου είπε οτι κάτι ετοιμάζουν για το 2013 μάλλον με την vodafon

Αυτά http://www.acer.gr/ac/el/GR/content/standard-warranty

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά περίπου από διάστημα 3 εβδομάδων μπορώ να πω επίσημα ότι έχω καταφέρει να φτάσω την διάρκεια της μπαταρίας σχεδόν 2 ημέρες με το WiFi μονίμως ανοιχτό, ενώ τις πρώτες ημέρες έφτανε το πολύ 8 ώρες :down:

Αυτό το κατάφερα με το Juice Defender Ultimate το οποίο και προτείνω σε όλους.

Πραγματικά κάνει θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά περίπου από διάστημα 3 εβδομάδων μπορώ να πω επίσημα ότι έχω καταφέρει να φτάσω την διάρκεια της μπαταρίας σχεδόν 2 ημέρες με το WiFi μονίμως ανοιχτό, ενώ τις πρώτες ημέρες έφτανε το πολύ 8 ώρες :down:

Αυτό το κατάφερα με το Juice Defender Ultimate το οποίο και προτείνω σε όλους.

Πραγματικά κάνει θαύματα.

 

αρα δεν ηταν ανοιχτώ το έκλεινε το juice το wifi σου:P

Link to comment
Share on other sites

Μέσω τον ρυθμίσεων κλείνει αυτόματα το wifi και το ανοίγει όποτε το έχω προγραμματίσει εγώ δλδ

από Δευτέρα έως Παρασκευή 9:00 εως 15:00 (ως ώρα αιχμής) συνδέεται κάθε 15 λεπτά και τσεκάρει mail, calendar κτλ για 1 λεπτό. Μετά της 15:00 συνδέεται κάθε 1 ώρα για 2 λεπτά. Επίσης έχω επιλέξει πια προγράμματα θα συνδέονται και πια όχι στο internet.

Το ίδιο φυσικά γίνετε και με το bluetooth. Όπως καταλαβαίνεις έχει αρκετές επιλογές που μπορείς να ρυθμίσεις.

Στο internet έχει tutorial που θα σε βοηθήσουνε.

Εννοείται ότι έχω κάνει root το κινητό και με το setcpu ξεκλείδωσα την cpu να κατεβάζει συχνότητα (στα 166Mhz) όταν είναι standby.

Το ίδιο το πρόγραμμα το εγκατέστησα και στης γυναίκας μου το κινητό, sony T, που και αυτή αντιμετώπιζε το ίδιο πρόβλημα και είδε μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer Liquid Gallant Duo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...