Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω εδώ και λίγες μέρες (απ'όταν έγραψα ότι σκέφτομαι να το αγοράσω) και το κινητό «πετάει»! Μπορεί να είναι ελάχιστα πίσω στην έκδοση Android (4.1.2) αλλά δεν έχω δει τίποτα πέρα από λίγα, μικρά bugs.

 

Καλώς σας βρήκα! :)

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή σας μερα μήπως γνωρίζει κάποιος σε πιο κατάστημά μπορώ να το δω live πριν το αγοράσω?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και λίγες μέρες (απ'όταν έγραψα ότι σκέφτομαι να το αγοράσω) και το κινητό «πετάει»! Μπορεί να είναι ελάχιστα πίσω στην έκδοση Android (4.1.2) αλλά δεν έχω δει τίποτα πέρα από λίγα, μικρά bugs.

 

Καλώς σας βρήκα! :)

 

Καλώς ήρθες φιλέ μου!

Lag εννοεις μήπως;;Νομιζω είναι το πιο αλαγκαριστο κινητό της αγοράς!Δεν μου έχει τύχει!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε αναβάθμιση στον solid cyano και μάλιστα μετονομάστηκε σε solid saphire!

Υπόσχεται περισσοτερες επιδοσεις ο dev!

I'm hungry for the power!

Καλά φλασαρισματα!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα θεματάκι με το κινητό..τον τελευταίο καιρό μου κολλάει αρκετά.σαν να μην είναι αλαγκαριστο πια.τι λέτε να φτάει και τι να κάνω?να σημειώσω πως ούτε root δεν το έχω κάνει και έχω μια εντύπωση πως άρχισε να κολλάει μια περίοδο που είχα γεμίσει την μνήμη σχεδόν όλη..τώρα βέβαια έχω καμία 10 GB ελεύθερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει κανενα ρολο η μνημη. Καταλοιπο του παρελθοντος οπως και η 8ωρη φορτιση.

Καποια κακογραμμενη εφαρμογη σου κανει τη ζημια λογικα

Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσω να σβήνω δηλαδή?πως μπορώ να δω εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο ώστε να αρχίσω να αφαιρώ από εκεί?κυκλοφορούν malware στα android η καμία σχέση?
Link to comment
Share on other sites

Malware υπάρχουν παντού αλλά σε αμελητέο ποσοστό στα λίνουξ συστήματα. Δεν χρειάζονται αντιβαιρους δηλαδή.

 

Μπορείς να δεις από την διαχείριση εργασιών η να βάλεις κάποιον τασκ μανατζερ (ΌΧΙ για να κλείνεις εφαρμογές, απλά για να βλέπεις ποιές τρέχουν).

Γενικά υπάρχουν πολλές εφαρμογές για αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Περασα την cyanogenmod 10.2.0 και εχει κολλησει εδω και αρκετη ωρα στο μπλε ανθρωπακι που γυρναει ο κυκλος γυρω του...Kernell δεν περασα..Τι κανουμε τωρα??:cry::cry:Οποια βοηθεια να το ζωντανεψω, ευπροσδεκτη.... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Περασα την cyanogenmod 10.2.0 και εχει κολλησει εδω και αρκετη ωρα στο μπλε ανθρωπακι που γυρναει ο κυκλος γυρω του...Kernell δεν περασα..Τι κανουμε τωρα??:cry::cry:Οποια βοηθεια να το ζωντανεψω, ευπροσδεκτη....

 

Απλά φλασάρεις νέα ρομ (ή και την ίδια) και όλα τζι τζι. Μην αγχώνεσαι μην ξενερώνεις, συμβαίνουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο πέρασες μια παλιά έκδοση; Πέρνα την τελευταία cm11

 

Για ποιο σταθερη..Οι night λεγανε οτι ειναι πιο ασταθεις με bugs...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απλά φλασάρεις νέα ρομ (ή και την ίδια) και όλα τζι τζι. Μην αγχώνεσαι μην ξενερώνεις, συμβαίνουν αυτά.

 

Ξαναπερασα την ιδια,τιποτα δεν ανοιγει..Το θεμα ειναι οτι ουτε με το καλωδιο το βλεπει ο υπολογιστης το τηλεφωνο για να περασω την τελευταια...:(

Κανεις καμμια ιδεα?? :(

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μπαταρια πως τα παει το κινητο δηλαδη με σερφαρισμα ποσες ωρες βγαζει συνεχομενα, το lg 4x που εχω τωρα βγαζει περιπου 3 ωρες αυτο τα παει καλυτερα; γιατι σκεφτομαι να.αναβαθμιστω στο g.
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μπαταρια πως τα παει το κινητο δηλαδη με σερφαρισμα ποσες ωρες βγαζει συνεχομενα, το lg 4x που εχω τωρα βγαζει περιπου 3 ωρες αυτο τα παει καλυτερα; γιατι σκεφτομαι να.αναβαθμιστω στο g.

 

Εχει να κανει με ποση φωτεινοτητα το δουλευεις.εμενα βγαζει 4:30 ωρες.ειμαι ευχαριστημενος απο την μπαταρια του

Edited by agrimis
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο σταθερη..Οι night λεγανε οτι ειναι πιο ασταθεις με bugs...

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Παρεξηγημένες ήταν οι νυχτερινές βέβαια πάντα.

Εσύ είσαι σε παλιά έκδοση Android όμως, όχι απλά παλιά έκδοση cm.

Πέρνα την τελευταία cm11 και θα είσαι μια χαρά :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Παρεξηγημένες ήταν οι νυχτερινές βέβαια πάντα.

Εσύ είσαι σε παλιά έκδοση Android όμως, όχι απλά παλιά έκδοση cm.

Πέρνα την τελευταία cm11 και θα είσαι μια χαρά :)

 

Οκ πως θα την περασω ομως,αφου το κινητο δεν το βλεπει ο υπολογιστης με το καλωδιο,μιας και μολις ανοιξω το κινητο κολλαει στην αρχικη οθονη της cm...Το μονο που μπορω να κανω με το κινητο ειναι να μπει σε recovery..Τιποτε αλλο

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Factory reset. Απο recovery..θα χασεις τα παντα.ελπιζω να εχεις back up..

 

Οχι δυστυχως δεν κρατησα backup....:(

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου περνα παλι την στοκ και ξεκινα απο την αρχη.Μην παιδευεσαι ασκοπα.Υπαρχει και ο οδηγος του Νικου για να μην κανεις κανενα λαθος.

Βαλε μετα την τελευταια νυχτερινη τα gapps και ξεκινα τη διαδικασια.

Καλη επιτυχια!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου περνα παλι την στοκ και ξεκινα απο την αρχη.Μην παιδευεσαι ασκοπα.Υπαρχει και ο οδηγος του Νικου για να μην κανεις κανενα λαθος.

Βαλε μετα την τελευταια νυχτερινη τα gapps και ξεκινα τη διαδικασια.

Καλη επιτυχια!

 

Την στοκ που την βρισκω ρε παιδια?Και πως θα την περασω στο κινητο αφου δεν το βλεπει με το καλωδιο?Ευχαριστω ολους σας και συγνωμη αν σας πρηζω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Την στοκ που την βρισκω ρε παιδια?Και πως θα την περασω στο κινητο αφου δεν το βλεπει με το καλωδιο?Ευχαριστω ολους σας και συγνωμη αν σας πρηζω....

 

Έχεις TWRP ή clockwork mod recovery; Με την clockwork μπορεις να κανεις mount την "σδ" του τηλεφώνου μέσα απο το μενού του recovery. Πάιξε με τις επιλογές και θα το βρείς.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379566

Κανε οτι λεει εδω και θα εισαι σαν να αγορασες μολις το κινητο.

Μετα ξεκινα τα φλασαρισματα και παλι :lol:

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μολις χτες αγορασα το τηλεφωνακι μας!

Σε πρωτη επαφη εχω μεινειβαπολυτα ικανοποιημενος.

Ενα πραγμα μονο εντοπισα που θε το εχω ξανα παθει.

Οταν μπαινω σε καποια μπλογκς (π.χ. http://www.katohika.gr/?m=1) το σκρολαρισμα γινεται πολυ δυσκολο.

Μια στις δυο φορες που θα κανω σκρολ,δε κανει τιποτα το τηλ.

Οταν ομως απενεργοποιησω το javascript τοτε παει σφαιρα.... γιατι;;;;;

Μονο σε μπλογκς οχι π.χ. στο facebook.

Ειμαι στοκ και το μονο που εχω κανει, ειναι οτι εχω περασει flash player.

Οποιος μπορει να πει μια γνωμη.....;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...