Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Greenify it ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηταν στο Greenify και το εχω και με donation.

 

Η κακια στιγμη.

 

Μηπως ειχες τσεκαρει το "θεστε την αυτοματη απενεργοποιηση εκτος" ? Γιατι εχω το Fb κανονικα στο Greenify. Βεβαια που και που ξυπναει αλλα το ξανακοιμιζει μια χαρα το Greenify ( εχω την Free Version)

Τώρα τελευταία το Greenify κάνει νερά, αυτά τα picasa uploader και το google+ δεν λέει να τα παγώσει.

Θέλει συνέχεια ψάξιμο το android.

 

Επειδη το Google+ μου ηταν παντελως αχρηστο , το απενεργοποιησα μεσα απο το RootAppDelete (με junior mode μπηκα) και ουτε γατα ουτε ζημια! Καθως και το Hangouts.Αυτο με το picassa uploader , το απενεργοποιω και παλι εκει, τον χαβα του :p

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εβαλα το FB προχτες, το ειχα παντα και δεν ειχα θεμα, ξαφνικα το επαθα. Και ξαναλεω εχω τη beta εκδοση και καθε δυο τρεις μερες κανει κ μια ενημερωση, ισως κατι δεν εκατσε καλα.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εβαλα το FB προχτες, το ειχα παντα και δεν ειχα θεμα, ξαφνικα το επαθα. Και ξαναλεω εχω τη beta εκδοση και καθε δυο τρεις μερες κανει κ μια ενημερωση, ισως κατι δεν εκατσε καλα.

 

μπορεις να δωσεις λινκ για αυτη την beta εκδοση γιατι δε ξερω ποια λες; να το τεσταρω αν μου κανει τα ιδια (μπορει να φταιει η τελευταια του αναβαθμιση ας πουμε)

Link to comment
Share on other sites

Τί παγώνετε συνήθως? Τις υπήρεσίες της LG, google+, Hangouts, Backup, picasa uploader, youtube, ενημέρωση λογισμικού, μουσική, υπηρεσία drm είναι τα δικά μου.
Link to comment
Share on other sites

τα παντα εκτος απο 3-4 που θελω να ανανεωνονται πχ viber λογω free εκδοσης.... :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

με βαλατε σε σκεψεις και αρχισα να ψαχνω και τετοιες τελικα :p

βρηκα αυτην εδω http://www.ebay.com/itm/Black-S-Line-Gel-Rubber-TPU-Silicone-Skin-Case-Cover-for-LG-Optimus-G-E973-E971-/171162404174?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item27da13054e και μου θυμιζει μια που ειχε ενας φιλος σε nexus 4 και μ' αρεσε ιδιαιτερα σαν αισθηση... αυτη ή η mercury?

 

Καλησπερα, αργησα λιγο αλλα τωρα ειδα τα μηνυματα, και συγκεκριμενα αυτο. Την εχω τη συγκεκριμενη θηκουλα φιλε μου, ωραια και αξιοπρεπεστατη για τα ελαχιστα λεφτα της. Καλυπτει το κινητο αν φαει καμια τουμπα, και μπροστα λογω του περιθώριου των πλα'ι'νων της, δινει την "ανεση" να μην βρει η οθονη, αν πεσει με τα μουτράκια.

 

Τη φοραει απο τοτε που πηρα το κινητο, κανα 2 μηνες εχει, την ειχα παρει σαν προσωρινη βιαστικη λυση, μεχρι να δω και να αποφασισω ποια κιμπάρικη θηκη θα του βαλω. Οποτε, θα σου ελεγα οτι αν ειναι να πας σε κατι πραγματικα καλο, πηγαινε σε κατι αλλο οπως η Mercury που προτεινουν τα παιδια (βλεπω ειναι rubber, αλλη ασφαλεια) , ή bumper λογω εμφανισης. Και εγω πολυ πολυ συντομα, σε μια απο αυτες τις 2 θα παω, για να μαι ειλικρινης. :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις λινκ για αυτη την beta εκδοση γιατι δε ξερω ποια λες; να το τεσταρω αν μου κανει τα ιδια (μπορει να φταιει η τελευταια του αναβαθμιση ας πουμε)

Το εβαλα ξανα και δεν υπαρχει θεμα πλεον.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα παρελαβα αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/271279123654?var=570187585343&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 και ειπα να πω εντυπωσεις. Εξαιρετικη ποιοτητα και αισθηση στο χερι. Κουμπωνει αψογα και δειχνει αρκετα ανθεκτικη ενω δεν αυξανει ιδιαιτερα της διαστασεις του κινητου. Εχει και δωρο μια μεμβρανη που την τοποθετησα και μπορω να πω πως ειναι πολυ καλη επισης. Για οποιον ενδιαφερεται για τετοιου τυπου θηκη, ειναι μια εξαιρετικη προταση.
Link to comment
Share on other sites

Περιπου 2.5 μερες αναμονη(57 ωρες ) 2.5 ωρες ομιλια 2.5 ωρες οθονη με 60% φωτεινοτητα!

very decent θα ελεγα! Βελτιωνεται οσο περναει ο καιρος αντι να πεφτει(το εχω απο τον ιουλιο).

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Για 2μιση μέρες μια χαρά μου φαίνεται!

 

Προσωπικα δε θελω τπτ παραπανω!Και τελικα θα το σκεφτω πολυ να αλλαξω κινητο με αυτα τα νουμερα.Ελεγα το Πασχα να παω σε g2 μονο και μονο για την αυτονομια του αλλα ειδα και την ανακοινωση της lg οτι το g3 θα κυκλοφορισει το Μαιο το οποιο λογικα θα ειναι το απολυτο κινητο συμφωνα με αυτα που εχουμε δει ως τωρα(g,g2).Οποτε θα δω και τα rumors ως τοτε και θα αποφασισω.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Την μαύρη πήρες; Aν ναι, είναι μαύρο-μαύρο ή γκριζάρει όπως στις φωτο;

 

Τη μαυρη πηρα. Δεν ειναι τοσο μαυρη οσο το κινητο. Γκριζαρει ελαχιστα αλλα ταιριαζει πολυ ωραια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

 

πριν λιγο μπρικάρισα το κινητό γιατί πάγωσα κάτι system apps και στο reboot μου έβγαζε security error,ξέρει κανένας ποια εφαρμογή άν σβήσουμε το κάνει αυτό?το video wizard πάγωσα,την stock εφαρμογή για τα email και το google+,τέλος πάντων το επανέφερα το κινητό φλασσάροντας kdz αλλα γιατί είναι τόσο ευαίσθητο στις modes ρε παιδιά?το ray και το nexus 7 τα έχω κάνει τ άπειρα και δεν έχουν μπρικάρει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το freegee και ξεκλειδώνεις τον bootloader, μετά κάνε ότι θες στο κινητό :)

 

Αποθήκευσε το backup του όμως για να το κλειδώσεις πάλι σε περίπτωση service!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό έδωσε τον καλύτερό του εαυτό!

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/199/511y.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/853/pq9x.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/812/t54n.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/854/y6ly.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/543/ardp.png

 

Όλα αυτά με 3 ώρες μουσική, μισή ώρα ίντερνετ, για 5 λεπτά το άλλαξα σε 4G ενώ όλη την υπόλοιπη μέρα ήταν σε "μόνο 2G", ενεργοποιημένα συνεχώς τα δεδομένα, πάνω από μία ώρα Viber και πολύ παιχνίδι! :happy:

 

ΥΓ: Μέσα στη μέρα το έκλεισα και το ξανάνοιξα και το πρόγραμμα, ενώ κράτησε τα στοιχεία απ'όλα τα υπόλοιπα, από την "ώρα οθόνης" έχασε τα στατιστικά γι'αυτό ισχύουν αυτά που γράφει η μέτρηση από το σύστημα.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Τη μαυρη πηρα. Δεν ειναι τοσο μαυρη οσο το κινητο. Γκριζαρει ελαχιστα αλλα ταιριαζει πολυ ωραια.

Ωραία, το 'ελάχιστα' δεν αποτελεί θέμα οπότε με βλέπω να την τιμάω κάποια στιγμή για 2η, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το freegee και ξεκλειδώνεις τον bootloader, μετά κάνε ότι θες στο κινητό :)

 

Αποθήκευσε το backup του όμως για να το κλειδώσεις πάλι σε περίπτωση service!

 

 

Αμα δηλαδή το ξεκλειδωσω οτι κ ν σβήσω δε θα έχει θέμα? Ποιο back up να κρατήσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.η αυτοματη φωτεινοτητα ειναι ευαισθητη σε εσας;εμενα συνεχως αυξανει και μειωνει την φωτεινοτητα.ειναι εκνευριστικο και κουραστικο.δεν ξανασυναντησα σε αλλη συσκευη αυτο
Link to comment
Share on other sites

Κανένα :) έχει οδηγίες μέσα, θα το βρεις όταν την ανοίξεις ;) απλά μη σε πάρω στον λαιμό μου...

 

Εγώ την έχω κλείσει, αφού έχει το slider..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.η αυτοματη φωτεινοτητα ειναι ευαισθητη σε εσας;εμενα συνεχως αυξανει και μειωνει την φωτεινοτητα.ειναι εκνευριστικο και κουραστικο.δεν ξανασυναντησα σε αλλη συσκευη αυτο

 

Μπορεί να στο κάνει λόγω θερμοκρασίας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4818185.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...