Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον σημερα τα πηγε καλυτερα. Για πειτε καμια γνωμη !!;;;

 

Να τονισω ΟΤΙ..ΤΑ παντα ηταν κλειστα,δονηση,ηχοι πληκτρων κλπ.

Επισης φωτεινοτητα στο αυτοματο 80%.

 

Τηλεφωνα δεν εκανα πολλα γιατι ειχα και το Sony μαζι ...

 

1μιση ωρα οθονη με 5 που βγαζουν τα δικα σας ειναι μερα με τη νυχτα διαφορα !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον σημερα τα πηγε καλυτερα. Για πειτε καμια γνωμη !!;;;

 

Να τονισω ΟΤΙ..ΤΑ παντα ηταν κλειστα,δονηση,ηχοι πληκτρων κλπ.

Επισης φωτεινοτητα στο αυτοματο 80%.

 

Τηλεφωνα δεν εκανα πολλα γιατι ειχα και το Sony μαζι ...

 

1μιση ωρα οθονη με 5 που βγαζουν τα δικα σας ειναι μερα με τη νυχτα διαφορα !

 

Δεν ειναι για σενα αυτο το κινητο!!

Αν το παρεις καινουριο και σου βγει παλι μουφα μονο ενα 3310 σε σωζει!!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Specialman βαλε και ενα screenshot απο το app usage του gsam

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Απο το app ειναι οι φωτο. Τωρα το φορτισα. Πες μου τι ακριβως να βγαλω αυριο; Διαπιστωσες κατι περιεργο μηπως ;
Link to comment
Share on other sites

πατα εκει που λεει app usage μεσα στην εφαρμογη και βγαλε ss να δουμε τι σου καταναλωνει τη μπαταρια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βγάλε, ας φορτίζει... πάντως ειναι πολύ υψηλή η κατανάλωση κλήσεων επίσης, 1 ώρα 35%? Τόσο έχω στο 2ωρο και με 3.5 ώρες οθονη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αυριο γιατι το εβαλα να φορτιση. Λες να μου τρωει κατι την μπαταρια; τα πηγε καλα σημερα αν και δεν μιλησα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια που φορτιζει δεν χανει τα στατιστικα. βγαλε να δουμε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια που φορτιζει δεν χανει τα στατιστικα. βγαλε να δουμε

 

εε τα εχασε ...γιατι ανοιξα και το ραδιο τωρα. τεσπα δειτε μια φωτο.

 

Αυριο θα βγαλω ολες τις καρτελες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Specialman ή κάνεις κάτι πολύ πολύ λάθος ή ψωνισες από σβέρκο! :-P

 

ΛΑθος τι να κανω ρε φιλε ; Εδω λεμε εχω και δευτερο κινητο μαζι γιατι μιλαω 3-4 ωρες την ημερα.

Το πιο πιθανο ειναι να βγηκε μουφα η μπαταρια.

 

Αλλα και παλι το S 3 με την ιδια χρηση και μπαταρια 1μιση ωρα οθονη μου εβγαζε ! Δεν ξερω τι να πω. Να το κανω Factory Reset παλι ;

Link to comment
Share on other sites

Τα έχασε επειδή πριν 14 λεπτά (αφού σου είπε ο gsir) έκανες custom reference...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχασε επειδή πριν 14 λεπτά (αφού σου είπε ο gsir) έκανες custom reference...

 

Ναι γιατι δεν το ξερω το προγραμμα. Αυριο θα βγαλω σωστες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά σου εξηγώ τον λόγο για να μην την ξαναπατησεις... βγάλε το πάντως :) δεν έχει νόημα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά σου εξηγώ τον λόγο για να μην την ξαναπατησεις... βγάλε το πάντως :) δεν έχει νόημα ;)

 

ΚΑταλαβα. Γιατι να το βγαλω ; Να βγαλω τις φωτο αυριο να δουμε τι παιζει. Λογικα η μπαταρια ειναι,σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

ΛΑθος τι να κανω ρε φιλε ; Εδω λεμε εχω και δευτερο κινητο μαζι γιατι μιλαω 3-4 ωρες την ημερα.

Το πιο πιθανο ειναι να βγηκε μουφα η μπαταρια.

 

Αλλα και παλι το S 3 με την ιδια χρηση και μπαταρια 1μιση ωρα οθονη μου εβγαζε ! Δεν ξερω τι να πω. Να το κανω Factory Reset παλι ;

Για μένα αν θες δοκίμασε κάρτα άλλης εταιρίας αν έχεις συνέχεια τα δεδομένα ανοιχτά... Το είχα κάνει προχτές ρουτερ με ανοιχτά δεδομένα και δεν κατάπιε έτσι μπαταρία... Ή ακόμα καλύτερα αφού είσαι σε γραφείο δούλευε το με wifi

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αν θες δοκίμασε κάρτα άλλης εταιρίας αν έχεις συνέχεια τα δεδομένα ανοιχτά... Το είχα κάνει προχτές ρουτερ με ανοιχτά δεδομένα και δεν κατάπιε έτσι μπαταρία... Ή ακόμα καλύτερα αφού είσαι σε γραφείο δούλευε το με wifi

 

Εκει που ειμαι ΔΕΝ εχει Wifi. Δεν γινεται να δοκιμασω αλλη εταιρεια εχω συμβολαιο με την wind 2 χρονια . Συνεχεια εχω δεδομενα ανοιχτα και λογικα αυτο φταει.

Υπαρχει επιλογη να κλεινουν τα δεδομενα οταν κλεινει η οθονη και οταν την ανοιγω να ανοιγουν ; Ισως ετσι γλυτωσω αρκετη μπαταρια.

Σιγουρα φταιει και η wind με το σημα " καμπανα" !

Link to comment
Share on other sites

Βάλε greenify (αν και υπάρχει επιλογή σε αυτό που θες με αλλά προγράμματα)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειμαι ΔΕΝ εχει Wifi. Δεν γινεται να δοκιμασω αλλη εταιρεια εχω συμβολαιο με την wind 2 χρονια . Συνεχεια εχω δεδομενα ανοιχτα και λογικα αυτο φταει.

Υπαρχει επιλογη να κλεινουν τα δεδομενα οταν κλεινει η οθονη και οταν την ανοιγω να ανοιγουν ; Ισως ετσι γλυτωσω αρκετη μπαταρια.

Σιγουρα φταιει και η wind με το σημα " καμπανα" !

Γιατί δεν βάζεις απλώς ένα widget για δεδομένα και να το κάνεις χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα αλλά αυτό δεν μου λέει κάτι!Εδώ πέρα δεν θυμάται από που το πήρε :wacko:

Xα. Όντως, από αυτή την άποψη τίποτα δεν είναι σίγουρο με δαύτον lol

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ανηκω κι εγω στο "club" των κατοχων του optimus g :D :yahoo::w00t:

τελικα ολα καλα, το κινητο αχρησιμοποιητο, και στην πενα.. ο τυπος ηταν iphon-ακιας και απ' οτι καταλαβα απλα ειχε προσπαθησει να συγχρονισει τα αρχεια του κλπ με το optimus και δεν μπορουσε και το αφησε (απο επιδοτηση ηταν).. το κινητο ελληνικοτατο και ο πωλητης του πολιτικος μηχανικος και το παρελαβα απ το γραφειο, μου εκανε και υπευθυνη δηλωση για τυχον κλεμμενο οποτε ολα κομπλε... του αφησα και ενα e-mail να μου στειλει σκαναρισμενη την αποδειξη σε περιπτωση που την βρει ο λογιστης του...

ως προς το κινητο τωρα.. το τηλεφωνο ηταν τελειως ξεφορτιστο και μαλλον εχει μεινει ενα διμηνο περιπου ετσι.. οταν το εβαλα εκει στο γραφειο του λιγο στην πριζα για να ανοιξει και να το δω, περιμενα 5-10 λεπτα μεχρι να μπορεσει να ανοιξει, ελεγε οτι πρεπει να φορτισει λιγο πρωτα... τωρα στο σπιτι το εχω βαλει στην πριζα για να φορτισει κλειστο, και εχω την απορια.. το αφηνω κανονικα μεχρι το 100% και το βγαζω, να το ανοιξω, να το ψαξω λιγο κλπ ή να το αφησω καποιες συγκεκριμενες ωρες επειδη ειχε μεινει καιρο τελειως ξεφορτιστο?

 

υ.γ. το κινητακι ειναι ερωτααας <3

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Ανοιξε το αφου φορτισει πληρως. Θα δεις το λαμπακι που αναβοσβηνει απο κοκκινο θα γινει πρασινο. Θελει 3-3,5 ωρες. Οποτε μετα τις 3,5 ωρες λογικα θα εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αν θες δοκίμασε κάρτα άλλης εταιρίας αν έχεις συνέχεια τα δεδομένα ανοιχτά

 

Θα δεις τεραστια διαφορα οπως ειδα και εγω με vodafone/cosmote.Η wind πιστευω ειναι ακομα χειροτερη απο θεμα σηματος

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Ανοιξε το αφου φορτισει πληρως. Θα δεις το λαμπακι που αναβοσβηνει απο κοκκινο θα γινει πρασινο. Θελει 3-3,5 ωρες. Οποτε μετα τις 3,5 ωρες λογικα θα εισαι οκ.

 

ευχαριστωωω :) ναι, φαινεται και στην οθονη η μπαταρια.. οποτε δεν παιζει κανα προβλημα που ειχε μεινει τοσο καιρο ξεφορτιστο, ετσι? και κατα πασα πιθανοτητα μπορει να εμεινε ξεφορτιστο πριν καν φορτιστει για πρωτη φορα... δηλαδη να εγινε η πρωτη αποφορτιση, να εκλεισε απο μπαταρια και να εμεινε ετσι μεχρι σημερα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστωωω :) ναι, φαινεται και στην οθονη η μπαταρια.. οποτε δεν παιζει κανα προβλημα που ειχε μεινει τοσο καιρο ξεφορτιστο, ετσι? και κατα πασα πιθανοτητα μπορει να εμεινε ξεφορτιστο πριν καν φορτιστει για πρωτη φορα... δηλαδη να εγινε η πρωτη αποφορτιση, να εκλεισε απο μπαταρια και να εμεινε ετσι μεχρι σημερα...

 

Γενικα δεν ειναι καλο να μενει ξεφορτιστη η μπαταρια για μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα τωρα οτι εχει γινει, εχει γινει. Μην το σκεφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...