Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι με το δικτυο unlock ειναι αναβάθμιση μονο καρφωτες ...οχι οτα. Καλύτερα. .

Οντως ακριβο το νοτε.

Θα το παραγγείλω αύριο για τον αδελφο μου το g pro. Υπομονη κανα δυο βδομαδες να του ερθει.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για τον αδερφο σου? οχι για σενα? :P

απο αυτο το site? στα 510?

χθες παρεπιπτοντος επιασα στα χερια μου το s4 . . . η οθονη του ηταν πραγματικα απιστευτη! τοδες καθολου εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με συγκίνησε το s4. Ειχα και το s3 και το note 1 και το note 2. Μια απο τα ιδια ειναι ολα. Το G πολυ ποιο ωραιο αλλη πολυτελεια οχι πλαστικα αλλο. !!!!

Οχι για το αδελφο μου θα το παρω.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω δεν το εχω δει το pro.

Παντως η οθονη του G ειναι πιο ωραια απο s3. Note ii. Δεν εχει αυτα τα πολυ ζωντανα χρώματα που ειναι σαν ψεύτικα. Σαν να ζωγραφισες πανω στην οθονη κατι τοσο έντονο με πολλα χρώματα.

Ασε που βλεπεις και στον ηλιο χαλαρα και οχι με φωτεινοτητα στο 100% οπως εκανα στο νοτε.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

Πάντως να διαχωριστεί κάποια στιγμή το θέμα G & G pro γιατί δεν έχουν και καμία σχέση μεταξύ τους, κατά αναλογία του S3 με το Note II.

 

Και λέγοντας αυτό το G Pro καλά θα ταν να είχε γραφίδα, για να μην πω και το G.

Link to comment
Share on other sites

Πως????

Να σου εξηγήσω εσένα, τότε που παρακατάλαβες.

Εδώ το gsmarena λέει contrast ratio για το Optimus G: 1753

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g-review-835p3.php

κι εδώ το ίδιο σάιτ για το Nexus 4 λέει: 1926

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g-review-835p3.php

Τι θες να μας πεις ότι αν είχαμε διαβάσει μόνο το 1926 του Ν4 θα πρεπε να λέγαμε ότι και το optimus g έχει το ίδιο; Γιατί τέτοια μετράει το fullhd.gr και προφανώς δεν ισχύει.

 

Επίσης στις ίδιες σελίδες:

Display test 50% brightness 100% brightness

Black, cd/m2 White, cd/m2 Contrast ratio Black, cd/m2 White, cd/m2 Contrast ratio

LG Optimus G 0.14 197 1445 0.33 471 1438

και Ν4

Nexus 4 0.22 314 1447 0.45 608 1341

 

Τώρα που τα είδες ίδια εσύ.... :shifty:

 

Όοοοοταν κάνει δοκιμή του τηλεφώνου που συζητάμε στο thread, βάζεις και το απευθείας λινκ και το βλέπουμε. Κατά τα άλλα η συνεπαγωγές αυτές είναι μόνο στο μυαλό σου, όπως δείχνουν τα προηγούμενα άσχετα μεταξύ τους νούμερα.

+1000 τα ειπες ολα:X

Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

New LG Optimus G smartphone to be announced on May 30

Για να δούμε και αυτό σε 2-3 βδομάδες!

Μάλλον το G2.

Το G είναι ήδη πολύ καλό ως άριστο. Αν βελτιωθεί σε κάποια σημεία π.χ. κάμερα ακόμα περισσότερο, θα είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο Πλαίσιο (με ζάλισαν οι πωλητές εκεί και δεν μπόρεσα να το ευχαριστηθώ :p)

Πρώτη εντύπωση , άριστη. Δεν το νοιώθεις το βάρος του και ο σχεδιασμός του δεν το εμποδίζει να κάθεται άψογα στο χέρι.

Η οθόνη του , η οθόνη του , η οθόνη του :D Όνειρο , πάρα πολύ καλή ευκρίνεια και απίστευτα χρώματα. Πραγματικά ερωτεύσιμη . Η κάμερα δεν νομίζω να είναι κάτι το σούπερ, μιας κι εκεί μέσα δεν μπορούσα σαφώς να έχω σωστή άποψη.

Έχω όμως άποψη για το πως δουλεύει η συσκευή. Κυριολεκτικά σκοτώνει, αστραπιαία απόκριση και μηδέν λαγκαρίσματα όπως άλλες ναυαρχίδες , λες κι εδώ δεν λείπει η σιμ, λές κι εδώ δεν το σκαλίζει όλος ο κόσμος. Μόνον εγώ άνοιξα πάνω από 10 εφαρμογές.

Μόλις βγεί το νέο G , πέσει λίγο ακόμη η τιμή και μαζέψω κανά φράγκο , δίνω το s3 και το χτυπάω χαλαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο Πλαίσιο (με ζάλισαν οι πωλητές εκεί και δεν μπόρεσα να το ευχαριστηθώ :p)

Πρώτη εντύπωση , άριστη. Δεν το νοιώθεις το βάρος του και ο σχεδιασμός του δεν το εμποδίζει να κάθεται άψογα στο χέρι.

Η οθόνη του , η οθόνη του , η οθόνη του :D Όνειρο , πάρα πολύ καλή ευκρίνεια και απίστευτα χρώματα. Πραγματικά ερωτεύσιμη . Η κάμερα δεν νομίζω να είναι κάτι το σούπερ, μιας κι εκεί μέσα δεν μπορούσα σαφώς να έχω σωστή άποψη.

Έχω όμως άποψη για το πως δουλεύει η συσκευή. Κυριολεκτικά σκοτώνει, αστραπιαία απόκριση και μηδέν λαγκαρίσματα όπως άλλες ναυαρχίδες , λες κι εδώ δεν λείπει η σιμ, λές κι εδώ δεν το σκαλίζει όλος ο κόσμος. Μόνον εγώ άνοιξα πάνω από 10 εφαρμογές.

Μόλις βγεί το νέο G , πέσει λίγο ακόμη η τιμή και μαζέψω κανά φράγκο , δίνω το s3 και το χτυπάω χαλαρά.

 

 

Σε ποιο πλαισιο?Γτ 2 γυρισα στα Β.Π. & δεν το ειχαν?

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi
Σε ποιο πλαισιο?Γτ 2 γυρισα στα Β.Π. & δεν το ειχαν?

Το πλαίσιο στο Μολ το έχει

αλλά όντως οι υπάλληλοι....στα κάνουν καρπούζια.

(Το σχόλιο είναι λόγω των νέων διαφημίσεων των Win8)

http://www.phonearena.com/news/Surprise-New-Windows-8-ads-are-actually-funny_id42822

(που τις βρίσκω κακόγουστες, αλλά περί ορέξεως)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πλαισιο?Γτ 2 γυρισα στα Β.Π. & δεν το ειχαν?

 

Βουλιαγμένης στο ύψος του Αλίμου-Ηλιούπολης

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον μια βδομαδα μαζι με το G μπορω να πω οτι το κινητο ειναι αλλου πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη.

Εκανε αριστη δουλεια η lg

Αψογο σε ολους τους τομεις και πολυ γρηγορο.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον μια βδομαδα μαζι με το G μπορω να πω οτι το κινητο ειναι αλλου πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη.

Εκανε αριστη δουλεια η lg

Αψογο σε ολους τους τομεις και πολυ γρηγορο.

Πες μας κι άλλα.

Ανέβασε και φωτογραφίες που τράβηξες!!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη μπαταρία μια μερα χαλαρα με βαρια Χρηση και ολα ανοιχτα. Το λιώνω στην κυριολεξία....

Θερμοκρασίες μηδεν .δεν κολαει με τπτ απιστευτα γρηγορο και πολυ smooth.

Κανενα αρνητικο προς το παρον η αισθηση οταν το κρατας ειναι απιστευτη ιδιως το γυαλι απο πισω θελει λιγο προσοχη γλιστραει ευκολα απ το χερι. Η δε οθονη του πολυ καλη ακομα και κατω απο πολυ ηλιο .

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος τελικα αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του. Και φυσικα ποιο φτηνο απο ολα τα αλλα ουτε 600 ουτε 700€ ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορειτε να δωσετε ενα χερακι?

 

Το kinitοmania το εχει στα 436 ευρω. Εχει αγορασει κανεις απο εκεί? Ειναι αξιοπιστοι? Αν οχι μπορειτε να μου προτείνετε καπου για ΑΜΕΣΗ αγορα?

 

Απο θεμα εγγύησης τι παιζει με την LG? Υπαρχει θεμα με τα παρα-εισαγωγης?

 

Με τις αναβαθμισεις υπαρχει καποιας προελευσης που παιρνει πιο τακτικα ή ειναι τα ιδια?

 

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα δεν εχω επαφη με την LG απο εποχης Arena. Το optimus G νομίζω οτι ειναι το πιο οριμο αυτη την στιγμη στην αγορα στα LTE και σε πραγματικα πολυ καλη τιμη αν λεμε για 436 ευρω.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...