Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να περάσω CM.. Την ρομ την βρήκα αν ξέρει κάποιος ας μας πει και ποια Gapps.?? Και κάτι ακόμα είναι σταθερή? Camera, gps, και 4G λειτουργούν κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μένα δουλεύουν αυτά. 4g δεν έχω βέβαια (wind) αλλά έχει επιλογή σίγουρα.

 

Gapps αυτά εδώ πρέπει να πέρασα

http://goo.im/devs/BaNkS/GApps

 

Rock solid σε μένα ως τώρα πάντως. Μακάρι να μείνει έτσι :)

Τα δυο update δεν τα πέρασα καν αφού είναι κυρίως για translations.

Link to comment
Share on other sites

Με Twrp δε γίνεται;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ Νικολα, ασε θα ανεβασω εγω antutu απο βδομαδα που θα ξεκλειδωσω επιτελους τον bootloader και θα περασω την cyanogen.

Περιμενα τοσο καιρο μονο με root μπας και παρουμε kit kat "αυθεντικη" αλλα αφου βρηκαμε σωστη rom δεν αντεχω αλλο και θα την περασω.

Τσεκαρε μια αν εχεις και το θεμα με την μειωση φωτεινοτητας οταν ζεσταινεται.Μπορουμε δηλαδη παλι απο το κρυφο μενου να εχουμε την επιλογη του "κοφτη";;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Με Twrp δε γίνεται;

 

Έχω περάσει πάμπολλες φορές cm ή aosp based roms με twrp.

 

Για την ιστορία, ζήλεψα κι εγώ και πέρασα την τελευταία nightly της cm11. Εκ πρώτης φαίνεται να έχουν διορθωθεί πολλά bugs. Εκ δεύτερης παρατηρώ κάτι lags σε ανυποπτα χρονικά διαστήματα που μου την δίνουν. Η διαχείριση ενέργειας υστερεί ακόμα σε σύγκριση με τη στοκ.

 

Και εννοείται πως δεν κρατήθηκα και πέρασα τον solid kernel ο οποίος εδώ και λίγες ώρες πετάει και διαχειριζεται κάπως καλύτερα τους πυρήνες. Σίγουρα όμως δεν μπορώ να βγάλω ακόμα σαφές συμπέρασμα.

 

Επίσης το antutu δίνει ένα χαμηλό 20-22k αλλά λίγο με ενδιαφέρει.

Edited by krnl
Link to comment
Share on other sites

Lags προσωπικά δεν είδα, αλλά σίγουρα αυτονομία έχει καλύτερη! Βάζω και το χέρι μου στη φωτιά :lol:

 

Kernel θα αλλάξω αργότερα. Θέλω να ξέρω αν φταίει η Ρομ η ο κερνελ για ότι συμβεί μετά, μιας και δεν εχω σε υπόληψη κανένα kernel dev για τη συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

Lags προσωπικά δεν είδα, αλλά σίγουρα αυτονομία έχει καλύτερη! Βάζω και το χέρι μου στη φωτιά :lol:

 

Kernel θα αλλάξω αργότερα. Θέλω να ξέρω αν φταίει η Ρομ η ο κερνελ για ότι συμβεί μετά, μιας και δεν εχω σε υπόληψη κανένα kernel dev για τη συσκευή μας.

 

Εγώ σε idle με ανοιχτό συγχρονισμό και wifi δεν είδα ποτέ drain πάνω από 0.8% την ώρα στην στοκ. Εδώ βαράει 1,2% την ώρα για πλάκα. Τώρα πάνω στη χρήση σίγουρα χάνει γρηγορότερα μπαταρία από την στοκ αλλά όχι με καμιά τραγική διάφορα. Θα το τσεκάρω και με αυτόν τον κερνελ και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τελευταια κανει τρομερα νερα η μπαταρια σε idle... σημερα ειχα 30% κατω σε 10 ωρες υπνου! και οκ, μεγαλο μερος απο το ξυπνητηρι αφου δε σηκωθηκα :p αλλα και παλι... ενα 10% μονιμα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τελευταια κανει τρομερα νερα η μπαταρια σε idle... σημερα ειχα 30% κατω σε 10 ωρες υπνου! και οκ, μεγαλο μερος απο το ξυπνητηρι αφου δε σηκωθηκα :p αλλα και παλι... ενα 10% μονιμα

 

Είναι πολύ. Κάποια εφαρμογή σου ρουφάει την μπαταρία. Ή στη χειρότερη τα έφτυσε η μπαταρία. Βεβαιώσου με κανένα better battery stats ή wakelock detector ο,τι δεν ισχύει το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια δεν ειναι σιγουρα γιατι σε κανονικη χρηση δε βλεπω τιποτα κουλα... Οτι κατι τη ρουφαει ειναι σιγουρο αλλα βγαζει ενα γενικο Android Kernel... ( πριν 1 βδομαδα ειχα 80% awake :lol: )

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε idle με ανοιχτό συγχρονισμό και wifi δεν είδα ποτέ drain πάνω από 0.8% την ώρα στην στοκ. Εδώ βαράει 1,2% την ώρα για πλάκα. Τώρα πάνω στη χρήση σίγουρα χάνει γρηγορότερα μπαταρία από την στοκ αλλά όχι με καμιά τραγική διάφορα. Θα το τσεκάρω και με αυτόν τον κερνελ και θα ενημερώσω.

 

μηπως τραβαει κατι τo geolocation?

με το που περασα cm ειδα οτι το ρολοι ειχε high drain στο location και το εκανα disable αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως τραβαει κατι τo geolocation?

με το που περασα cm ειδα οτι το ρολοι ειχε high drain στο location και το εκανα disable αμεσα.

 

Τις υπηρεσίες τοποθεσίας τις έχω απενεργοποιημένες. Αυτό δεν έκανες disable;

Link to comment
Share on other sites

Τον καιρο απενεργοποιησα κι εγω μολις μου εδωσε high drain με το καλημερα.

 

Not bad

 

Με τρελανες τωρα με το διωρακι οθονης :lol:

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...αν ξεκλειδωσω bootloader με freegee κλειδωνει ξανα για περιπτωσεις εγγυησης;επισης κανενα λινκ με οδηγειες για να γυρισω σε στοκ ρομ μετα απο φλασαρισμα cm11?
Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνει, αν και δεν έχω δοκιμάσει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι κλειδώνει.χθες παρέλαβα το δικο μου απο το σέρβις.ηταν ροοτ και ξεκλείδωτο.φλασαρα μέσω kdz την στοκ ρομ και όλα καλά.αλλαγη πλακέτας τζάμπα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ενδιαφέρεται η κοπέλα μου για καινούργιο κινητό γύρω στα 250e και το έψαξα λίγο και είμαστε ανάμεσα στο optimus g και το samsung s4 mini. Το θέλει για απλή βασική χρήση δηλαδή δεν πρόκειται να το κάνουμε ροοτνα αλλάξουμε roms κτλπ και θα το έχει για τα επόμενα 3 χρόνια τουλάχιστον.

Εγώ έχω καταλήξει στο LG OG (εγώ έχω ένα Samsung s Advance και πολλές φορές έχει αρκετά κολλήματα και αυτο με έχει κάνει να αναθεωρήσω για τα μοντέλα της samsung)

 

πιστεύετε είναι η καλύτερη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Ναι :) απλά η τιμή έχει ανέβει λιγάκι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...