Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οριστε, απο τις 12 το πρωι περιπου, με always-on wifi, μιση ωρα κλησεις, 2+ ωρες οθονη με φωτεινοτητα ~40%, πολλα μηνυματα (~50), 2 email, κανα μισαωρο τιτσου+ 1-2 αλλα παιχνιδια (καταραμενα λεωφορεια) 15 λεπτα 3g browsing και αρκετο με wifi +2-3 ακομα...

 

http://imageshack.us/a/img850/7006/tmyw.jpg

 

ΕΓω μιλαω 2 ωρες καθημερινα,200 περιπου email,20-30 sms,3G ανοιχτο απο τις 9 το πρωι και σελιδες ( facebook και ιστοριες μονιμα ανοιχτα). Το πολυ να μου βγαλει 1μιση ωρα εμενα . Παλι καλα ειναι ομως,νομιζω το 8ωρο στη δουλεια θα το βγαζει εστω οριακα και εννοειται με φωτεινοτητα στο 10% .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε άνθρωπε δεν βοηθάς στην εξέλιξη του topic. Όταν και αν το βρεις και όταν και αν το πάρεις εδώ θα είμαστε να το συζητήσουμε και να βρούμε τη βέλτιστη λύση για τη χρήση που του κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

μιαμιση μερα εννοεις.... ε το βραδυ φορτισε το ;) εμενα viber,twitter και 2-3 ακομα ειναι 24/7 ανοικτα.... 2 ωρες ομιλια= 15% το πολυ....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οριστε, απο τις 12 το πρωι περιπου, με always-on wifi, μιση ωρα κλησεις, 2+ ωρες οθονη με φωτεινοτητα ~40%, πολλα μηνυματα (~50), 2 email, κανα μισαωρο τιτσου+ 1-2 αλλα παιχνιδια (καταραμενα λεωφορεια) 15 λεπτα 3g browsing και αρκετο με wifi +2-3 ακομα...

 

http://imageshack.us/a/img850/7006/tmyw.jpg

 

Ουαου!Ζηλεψα τωρα,θελω και γω!Εμενα τωρα θα ηταν κοντα στο 30%...!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα :p

 

σοβαρα, παρε την LG και πες της το προβλημα σου ;) ειναι ανεκδιηγητο αυτο που περιγραφεις μεχρι τωρα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οριστε, απο τις 12 το πρωι περιπου, με always-on wifi, μιση ωρα κλησεις, 2+ ωρες οθονη με φωτεινοτητα ~40%, πολλα μηνυματα (~50), 2 email, κανα μισαωρο τιτσου+ 1-2 αλλα παιχνιδια (καταραμενα λεωφορεια) 15 λεπτα 3g browsing και αρκετο με wifi +2-3 ακομα...

 

http://imageshack.us/a/img850/7006/tmyw.jpg

 

Ουάου! Απλά, ουάου! Εμένα διαρκεί πάρα πολύ λιγότερο, δηλαδή, με ~3 ώρες μουσικής / ραδιοφώνου, μισή ώρα κλήσεις και περίπου μισή ώρα ίντερνετ (σε 2G), μου φτάνει στο 20% το βράδυ. Χθες, με 3G και μπαταρία στο 31%, άκουγα ραδιόφωνο μέσω ίντερνετ και μέσα σε 2 λεπτά η μπαταρία είχε "πέσει" στο 19%.

 

Σήμερα, άκουσα 1,5 ώρα μουσική, έκανα κλήσεις διάρκειας 40 λεπτών, έστειλα 22 μηνύματα, μπήκα για 5 λεπτά στο ίντερνετ (2G), έβαλα το utorrent να "κατεβάζει" από τις 5 το απόγευμα και το έκλεισα στις 7, και έχω 67% μπαταρία. Πως σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικα ;) 2 ωρες κατεβασμα ειναι αυτο :p επισης οχι, η μπαταρια σου δεν επεσε στο 19% :p αντε να ηταν 28-29..... δεν ανεβηκε μετα απο λιγο? γιατι τετοια κουλα μου κανει και μετα στο ακυρο ανεβαινει σιγα σιγα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που τον ενδιαφέρει η μπαταρία πολύ, αναπόφευκτα πρέπει να κατεβάσει green power premium, δηλαδή κλειστά data όταν είναι κλειστή η οθόνη και ανοίγουν αυτόματα με το ξεκλειδωμα οθόνης, παράλληλα βάζεις απο πίσω κάθε ποτέ θες να κανείς συγχρονισμό στις εφαρμογές ανεξάρτητα απο άνοιγμα-κλείσιμο οθόνης, κάπου 3€ έχει αλλά αξίζει με το παραπάνω, πολύ καλύτερο απο 3G watchdog με απίστευτες παραμετρόποιησεις, υπάρχει και free demo version
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικα ;) 2 ωρες κατεβασμα ειναι αυτο :p επισης οχι, η μπαταρια σου δεν επεσε στο 19% :p αντε να ηταν 28-29..... δεν ανεβηκε μετα απο λιγο? γιατι τετοια κουλα μου κανει και μετα στο ακυρο ανεβαινει σιγα σιγα :p

 

Κι όμως, φίλε μου, στο 19% πήγε μέσα σε δύο λεπτά. Το θυμάμαι επειδή είχα μείνει και το κοιτούσα. Η πορεία της ήταν η εξής, 31->29->27->23->19->18% κι εκεί "κόλλησε" για κάνα λεπτό. Μετά, κι ενώ έλεγα ότι θα κάνει αυτό που λες εσύ, θα "ανέβει" σιγά σιγά, μου εμφάνισε ένα ωραιότατο μήνυμα ότι η μπαταρία είναι στο 14% και θα πρέπει να το φορτίσω. Δηλαδή σε 4G τι θα έκανε;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα... προχθες κανω soft reboot και παει απο 31 σε 27.... με το δευτερο, παει 21, και ανα πεντε δευτερα >19>14>9>2 και εμεινε εκει κανα πενταλεπτο( χωρις να κανω τιποτα!)

 

ουτε φωτο που χρειαζοταν δε μπορουσα να βγαλω :p 35 λεπτα μετα, ειχα 28% :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδιά. Να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω ήχο κλήσης κάποιον που μου στείλανε με bluetooth; μου στέλνουν mp3 και όταν πάω να το ακούσω μου το παίζει σαν videaki.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα... προχθες κανω soft reboot και παει απο 31 σε 27.... με το δευτερο, παει 21, και ανα πεντε δευτερα >19>14>9>2 και εμεινε εκει κανα πενταλεπτο( χωρις να κανω τιποτα!)

 

ουτε φωτο που χρειαζοταν δε μπορουσα να βγαλω :p 35 λεπτα μετα, ειχα 28% :lol:

 

Τι να πω, δεν ξέρω, δεν είχα την υπομονή να δω τι θα κάνει και το χρειαζόμουνα. Ένας Θεός ξέρει τί συμβαίνει μ'αυτό το κινητό. :p

Link to comment
Share on other sites

Του αλλου του μιλαγε με ξενικη προφορα μονο του :lol: δαιμονισμενο :lol:

Kαλησπερα παιδιά. Να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω ήχο κλήσης κάποιον που μου στείλανε με bluetooth; μου στέλνουν mp3 και όταν πάω να το ακούσω μου το παίζει σαν videaki.

 

η καταληξη ειναι σιγουρα .mp3??

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Του αλλου του μιλαγε με ξενικη προφορα μονο του :lol: δαιμονισμενο :lol:

 

εεεεμμμμ, για το ίδιο κινητό μιλάμε πάντα, το δαιμονισμένο, δικό μου είναι! :p

Link to comment
Share on other sites

α εσυ ησουν αδελφε? συγνωμη :ninja: :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ε το σωστο δεν ειναι να παιζει αναλογα τι τυπο εχει? αλλαξε την καταληξη του

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και το gsam...πως το βλεπετε,εχει θεμα το κινητο;

 

βαλε λιγο και το app usage..παντως εχεις 1 μερα και 15 ωρες ανοιχτο κινητο με μια ωρα κλησεις και 8 wifi..νομιζω θα επρεπε να ηταν καλυτερα τα στατιστικα σου εκτος αν εχει πολυ 3g..κατι μου λεει οτι εχεις περασει οτι να ναι εφαρμογες..κανε ενα reset και αστο ετσι χωρις να περασεις καμια εφαρμογη και backup. αν εχεις θεμα μαλλον εχει προβλημα η μπαταρία..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Από το 3g πιστεύω γίνεται η δουλειά. Ναι οκ, βγάζεις 4 ώρες οθόνη σίγουρα σε 3g ΑΛΛΑ στις 5 6 ώρες συνολικής χρήσης. Σε 40 ώρες όμως συνολική χρήση φαίνεται σχετικά νορμάλ το 2ωρο.

Ορίστε τα δικά μου

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμενη μετρηση δεν ειχα μπει καθολου απο 3g!Μονο με wifi και αυτο οχι πολυ,απλα εχει 8 ωρες επειδη δεν το εσβησα οσο ημουν σπιτι.Το app usage δεν μπορω να το βαλω επειδη εσβησε απο μπαταρια το κινητο και μαλλον χαθηκε η μετρηση!

Αν συγκρινω με του νικου523 μαλλον για κλαματα ειμαι!Τι εννοεις gsir οτι εχω περασει οτι να ναι εφαρμογες!τα κλασσικα εχω τπτ το ιδιαιτερο...

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

μην το αφηνεις να σβηνει ;)

 

εμενα δε μου φαινονται ασχημα παντως... αυριο θα βαλω και τα δικα μου μαλλον :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες επιτόπου στο site της lg στο live chat. Ενημέρωσε τους και κανονίστε ραντεβού για να έρθει το κούριερ να πάρει τη συσκευή σου. Τέτοια στατς χωρίς καθόλου 3g.. πραγματικά υπάρχει θέμα με την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...