Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες ακομα μια ερωτηση απο μενα!Παρακολουθω τις συζητησεις και επειδη εχω φαει σκαλωμα και δεν θελω να το ρουταρω(ειχα ρουταρει το optimus 3d και ειχε συνεχεια προβληματα) ο κοφτης αφορα μονο την οθονη και τον επεξεργαστη η και την gpu?Δε θελω να πειραξω αυτη την καλογραμμενη ρομ

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο κλειδωμα της οθονης αν επιλεγει το "συρετε" (πχ δροσοσταλιδα εφε) υπαρχει τροπος να μην "κατεβαινει" η notification bar οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη με αυτον τον τροπο;

Γιατι οταν παω να το βγαλω απτην τσεπη εχω ενεργοποιησει/απενεργοποιησει διαφορα πχ wifi,bluetooth, και αλλα...

Πρωινες αποριες...

Καλημερα σε ολους

 

Καμια ιδεα;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

και καλα κανεις.εγω το εκανα πριν απο μερικες ωρες για το root ενοω και εφαγα μεγαλο περδεμα οποτε αποφασισα να το ξανακανω unroot.ασε καλυτερα αν δεν ξερεις οπως εγω που ειμαι ανιδεος καλυτερα αστο ετσι .και τον κοφτη το ξαναβαλα οπως ηταν.δεν ξαναπειραζω ξανα τιποτα.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

οχι το εψαξα και εγω και δεν υπαρχει τιποτα.πιστευω μονο αν εισαι root κατι μπορει να γινει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδια αν ξερει καποιος οταν εχω την καρτα της cosmote στο τηλεφωνο και παω στις ρυθμισεις και στην επιλογη σχετικα με το τηλεφωνο και κατοπιν στην ταυτοτητα τηλεφωνου μου εμφανιζει το νουμερο του τηλεφωνου μου κανονικα.ενω οταν βαζω της vodafone την καρτα δεν μου δειχνει τιποτα.βεβαια με της cosmote εχω 4G κανονικα ενω με την αλλη καρτα οχι.καμια ιδεα αν γνωριζει κατι καποιος
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω και εγω τι στο καλο γινετε.η vodafone εναι για πολυ κραξιμο δεν υποστυριζει ακομα το τηλεφωνο στο 4G μου ειπαν Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/111062178989#shId

 

Παιδιά αυτή η θήκη λέει; Την έχει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πια με vodafone μου εμφανίζει και αλλα δικτυα που πριν δεν τα εβγαζε, οπως evdo? και lte/cdma. Βεβαι εδω που ειμαι δεν πιανει τίποτα απο αυτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ακομα από την LG. ερωτηση απο μενα!Παρακολουθω τις συζητησεις και επειδη εχω φαει σκαλωμα και δεν θελω να το ρουταρω(ειχα ρουταρει το optimus 3d και ειχε συνεχεια προβληματα) ο κοφτης αφορα μονο την οθονη και τον επεξεργαστη η και την gpu?Δε θελω να πειραξω αυτη την καλογραμμενη ρομ

 

Ο κοφτης είναι ενεργοποιημενος από την LG . Από το κρυφό μενού τον κλείνεις, άρα δεν επηρεάζει αρνητικά την λειτουργία της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Το ρουτ απο μονο του δεν συμαινει κατι για το τηλεφωνο. Δεν προκαλει καποια δισλειτουργια. Το σκαλισμα απο εκει και περα μπορει να δημιουργησει θεματα.

 

Ο κοφτης μπενει και βγενει απο το secret menou. Δεν χρειαζεται να εισαι ρουτ ουτε επιρεαζει τιποτα αλλο. Τον εχω βγαλει πολυ καιρο τωρα και δεν εχω καποιο θεμα.

 

Το mlt αν και μπορεις να το κοψεις απο το secret menu, το ξαναξεκινανε απο το startup. Οποτε τζιφος αν δεν εισαι ρουτ. Νομιζεις οτι το εχεις κλεισει αλλα δεν ειναι ετσι. Δεν ξερω γιατι πια θελει τοσο πολυ η LG να τρεχει. Ενα log κανει στα παντα. Ενας big btother στο κινητο μας.

 

Με root ομως εχεις την δυνατοτητα να κοψεις τις (ευτυχως οχι πολλες και μπραβο στην LG γι' αυτο) χαζοεφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνειο και καταναλωνουν και μνημη και μπαταρια. Εγω τωρα ειμαι σχεδον στις δυο μερες απο μπαταρια και με 1,2 - 1,3 mb ελευθερα, με την χρηση που παντα του εκανα. Αρα για μενα εχω σαφως κερδος χωρις να εχω απολεσει την δυνατοτητα οποιαδηποτε στιγμη να το κανω "μαμα". Δεν εχει σβηστει τιποτα, απλα τα εχω παγωσει.

 

Αν δω κατι, οτιδηποτε, καποια δυσλειτουργια, σε 5 λεπτα εχω επαναφερει τα παντα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Το ρουτ απο μονο του δεν συμαινει κατι για το τηλεφωνο. Δεν προκαλει καποια δισλειτουργια. Το σκαλισμα απο εκει και περα μπορει να δημιουργησει θεματα.

 

Ο κοφτης μπενει και βγενει απο το secret menou. Δεν χρειαζεται να εισαι ρουτ ουτε επιρεαζει τιποτα αλλο. Τον εχω βγαλει πολυ καιρο τωρα και δεν εχω καποιο θεμα.

 

Το mlt αν και μπορεις να το κοψεις απο το secret menu, το ξαναξεκινανε απο το startup. Οποτε τζιφος αν δεν εισαι ρουτ. Νομιζεις οτι το εχεις κλεισει αλλα δεν ειναι ετσι. Δεν ξερω γιατι πια θελει τοσο πολυ η LG να τρεχει. Ενα log κανει στα παντα. Ενας big btother στο κινητο μας.

 

Με root ομως εχεις την δυνατοτητα να κοψεις τις (ευτυχως οχι πολλες και μπραβο στην LG γι' αυτο) χαζοεφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνειο και καταναλωνουν και μνημη και μπαταρια. Εγω τωρα ειμαι σχεδον στις δυο μερες απο μπαταρια και με 1,2 - 1,3 mb ελευθερα, με την χρηση που παντα του εκανα. Αρα για μενα εχω σαφως κερδος χωρις να εχω απολεσει την δυνατοτητα οποιαδηποτε στιγμη να το κανω "μαμα". Δεν εχει σβηστει τιποτα, απλα τα εχω παγωσει.

 

Αν δω κατι, οτιδηποτε, καποια δυσλειτουργια, σε 5 λεπτα εχω επαναφερει τα παντα.

δωσε λεπτομερειες για secret menu και επιλογες

 

thanks thanks thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από birdphone! :dance:

Ελπίζω μέχρι την Τρίτη ότι θα έχει έρθει - εντωμεταξύ τώρα ψάχνω για θήκη.

Δεν μπορώ να αποφασίσω όμως ποιο στυλ θα το προστατεύει περισσότερο.

Έχω βάλει στο μάτι τις παρακάτω και χρειάζομαι τα φώτα σας. Εσείς τι θήκες έχετε; Γενικά έχω μια τάση να ρίχνω κινητά.. :vava:

Link to comment
Share on other sites

Chr23 αν εισαι αττικη μεχρι τριτη θα τοχεις.

Αν εχεις την ταση να ριχνεις κινητα πιστευω το bumber δε θα σε βοηθησει.η πρωτη θηκη πουχεις-τυπου φακελος- προστατευει αρκετα ,αρκει πεφτοντας να μην τυχει να ανοιξει.η δευτερη ειτε σκληρη ειτε μαλακη προστατευει αρκετα.τετοιου τυπου θηκες ειχα παντα και ειμαι ευχαριστημενος.

Μη ξεχασεις screen protector.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Επαρχία είμαι αλλά και σε άλλη συσκευή που είχα αγοράσει από skroutz την είχα μετά από μια μέρα.

Προς τη δεύτερη θήκη προσανατολίζομαι και εγώ γιατί στην πρώτη νομίζω θα με ενοχλεί το "εξώφυλλο" αν και μου αρέσει αισθητικά.

Μόλις το παραλάβω και το επεξεργαστώ θα πω εντυπώσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

βαλε θηκη να το προστατευει ολο το τηλεφωνο ας μην ειναι και πολυ κομψη.σε μιλαω εκ πειρας γιατι την πατησα εγω και εγινε το σημαδι στο αλουμινιο που ειναι διπλα στην οθονη.και προστασια οθονης οπωσδηποτε.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο (fanatikos) ευχαριστω για τις πληροφοριες!Φαινεται να εισαι αρκετα σχετικος με το θεμα!Αυτο που ρωταω και αν μπορεις να απαντησεις ειναι αν ο κοφτης επηρεαζει και την gpu εκτος απο τον επεξεργαστη και την φωτεινοτητα της οθονης.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

δωσε λεπτομερειες για secret menu και επιλογες

 

thanks thanks thanks

 

Στο secret menu μπενεις με:

3845*#975#.

Προς το τελος του, θα βρεις την επιλογη thermal daemon mitigation off. Ειναι διακοπτης, ειναι off, τον ενεργοποιεις.

Το mlt και να το κλεισεις απο το κρυφο μενου, τα τσακαλια το ξεκινανε και απο το startup, οποτε πρεπει να εισαι root. Δεν κερδιζεις κατι.

Αν εισαι ρουτ πες μου να σου πω τι να κατεβασεις και να μπεις στο startup. Εκει εχει πολυ ψωμι.

 

@sounik, οχι gpu δεν φαινεται να επιρεαζει. Στο antutu τουλαχιστον δεν ειδα κατι διαφορετικο πριν και μετα ως αναφορα την gpu. Αντιθετα η cpu πραγματικα απελευθερωνεται και δαγκωνει πλεον πολυ ασχημα!! Εχει τρομερη υλοποιηση το κινητακι.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αντιθετα η cpu πραγματικα απελευθερωνεται και δαγκωνει πλεον πολυ ασχημα!! Εχει τρομερη υλοποιηση το κινητακι.

 

Δηλαδη εχει καλυτερη εμπειρια χρησης;

Ποσο πιο πολυ;

Ηδη τα φτερα του λειπουν αφου στην κυριολεξια πεταει...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Στο secret menu μπενεις με:

3845*#975#.

Προς το τελος του, θα βρεις την επιλογη thermal daemon mitigation off. Ειναι διακοπτης, ειναι off, τον ενεργοποιεις.

Το mlt και να το κλεισεις απο το κρυφο μενου, τα τσακαλια το ξεκινανε και απο το startup, οποτε πρεπει να εισαι root. Δεν κερδιζεις κατι.

Αν εισαι ρουτ πες μου να σου πω τι να κατεβασεις και να μπεις στο startup. Εκει εχει πολυ ψωμι.

 

@sounik, οχι gpu δεν φαινεται να επιρεαζει. Στο antutu τουλαχιστον δεν ειδα κατι διαφορετικο πριν και μετα ως αναφορα την gpu. Αντιθετα η cpu πραγματικα απελευθερωνεται και δαγκωνει πλεον πολυ ασχημα!! Εχει τρομερη υλοποιηση το κινητακι.

φιλε φανατικε ειμαι φανατικος οπαδος σου! ευχαριστω για την απαντηση και ναι ειμαι root οποτε περιμενω νεες οδηγιες...

και τωρα επιστρεφω στο LG μου!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

@sounik, οχι gpu δεν φαινεται να επιρεαζει. Στο antutu τουλαχιστον δεν ειδα κατι διαφορετικο πριν και μετα ως αναφορα την gpu. Αντιθετα η cpu πραγματικα απελευθερωνεται και δαγκωνει πλεον πολυ ασχημα!! Εχει τρομερη υλοποιηση το κινητακι.

 

Τωρα μιλας σωστα!Αυτο ειχα υποψιαστει και γω.Τον εχω βγαλει τον κοφτη απο την πρωτη στιγμη ομως στα διαφορα benchmarks ειδα διαφορα μονο σε cpu.εχουμε κανενα παρομοιο κολπο για να απελευθερωσουμε και την gpu; :p Εχω παρατηρησει οτι η gpu δεν αποδιδει οπως πρεπει γιατι με το παραμικρο κατι ενεργοποιειται και την εμποδιζει.Αυτο που λεω ειναι οτι το κινητο πρεπει να ειναι πολυ κρυο(να εχω να το πειραξω πολυ ωρα) για να γραψει υψηλο σκορ στην gpu.εστω και ενα απλο μηνυμα ριχνει 1000μοναδες στο αντουτου .η gpu δηλαδη απο 7300 πεφτει στα 6300(σκορ αντουτου).

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινει στο κρυφο μενου με τον παραπάνω κωδικο, μου γράφει προβλημα συνδεσης, μη έγκυρος κωδικας ΜΜΙ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...