Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σου πρότεινα να μην πας σε CM11. Έχω δοκιμάσει αρκετές 3-4 nightlys και δεν ήταν και τόσο σταθερές. Εγώ γύρισα σε Cm10.2 μέχρι να βγει κάποια stable CM11

 

Ευχαριστω πολυ! Τιποτα settings για τον semaphore που ξερετε για καλυτερα?;)

Link to comment
Share on other sites

Το S3 μου μετά από καιρό με CM 10.1 είχε αρχίσει να κάνει κατι παλαβά (πολλαπλή παραλαβή sms - καθυστέρηση να κάνει κλήσεις κλπ). Το 10.2 stable δε το πήρε χωρίς να κάνω data/factory reset (εβγαζε συνεχεια crash στις google εφαρμογές). Με android 4.3.1, νομίζω δε γινόταν σωστά η εγκατάσταση των google services αλλά τελικά κατέβασα από το Play store οτι ήθελα. Δουλεύει πολύ καλά σταθερα και γρήγορα, σωστή η μπαταρία και γενικά μου φαίνεται τζάμι.

 

Το μόνο παράπονο είναι οι 160 χαρακτήρες που δεν υπάρχουν στα SMS του hangouts.

Link to comment
Share on other sites

Το S3 μου μετά από καιρό με CM 10.1 είχε αρχίσει να κάνει κατι παλαβά (πολλαπλή παραλαβή sms - καθυστέρηση να κάνει κλήσεις κλπ). Το 10.2 stable δε το πήρε χωρίς να κάνω data/factory reset (εβγαζε συνεχεια crash στις google εφαρμογές). Με android 4.3.1, νομίζω δε γινόταν σωστά η εγκατάσταση των google services αλλά τελικά κατέβασα από το Play store οτι ήθελα. Δουλεύει πολύ καλά σταθερα και γρήγορα, σωστή η μπαταρία και γενικά μου φαίνεται τζάμι.

 

Το μόνο παράπονο είναι οι 160 χαρακτήρες που δεν υπάρχουν στα SMS του hangouts.

Eίσαι σε λάθος θέμα,εδώ μιλάμε για το Galaxy S.:)

 

(απλά στο λέω μην προσπαθήσεις να φλασάρεις κάτι από την αρχική σελίδα στο δικό σου και έχεις μπλεξίματα.)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός εγκατάστασης CyanogenMod 10.1 / 10.2

Έχω ένα Galaxy S με έκδοση 2.3.3 original.

Σύμφωνα με τον οδηγό κατέβασα την πρώτη επιλογή από εδώ δηλαδή την cm-11-20140607-NIGHTLY-galaxysmtd.zip και από εδώ την 20130813 που αντιστοιχεί στην έκδοση που θα εγκαταστήσω.

Έκανα την εγκατάσταση αλλά στην επανεκκίνηση βγαίνει διαρκώς ένα μήνυμα: Unfortunately, Android Keyboard (AOSP) has stopped. OK και δεν μπορώ να προχωρήσω.

Τί πρέπει να κάνω;

Edited by nikomas50
Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνε Wipe data/factory reset από το Recovery και μετά κατέβασε τα τελευταία Gapps για την CM11 από εδώ και βάλε τα. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνε Wipe data/factory reset από το Recovery και μετά κατέβασε τα τελευταία Gapps για την CM11 από εδώ και βάλε τα.

 

Ευχαριστώ πολύ, το πρόβλημα διωρθώθηκε.

Καλό θα είναι να διορθωθεί και ο σύνδεσμος στο αρχικό ποστ (Στον οδηγό).

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

 

Κατά καιρούς το κινητό μου (Galaxy S) με cm 10.2.0 μου βγάζει οτι έχει updates το cm (την 10.2.1).

Είναι "ασφαλές" να το κάνω update ή να το ξανακάνω απο την αρχή όπως έκανα με την 9->10.2.0;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το αλλά πρώτα κράτα ένα Nandroid Backup.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ασχέτως εάν είχα κάνει και πριν την προηγούμενη αναβάθμιση; (μην βαράτε...αλλά το nandroid backup είναι ας πούμε full backup; )

 

Ευχαριστώ και πάλι!

 

edit

Νίκο ΟΚ διάβασα το άρθρο της υπογραφής σου...

Edited by gfgscript
RTFM
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάνει ένα ακριβές αντίγραφο της ROM μαζί με όλα τα περιεχόμενά της ώστε αν κάτι πάει στραβά να την επαναφέρεις. Γίνεται μέσω του Recovery και το Backup και το Restore.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή της Samsung δεν γίνεται να την επαναφέρεις διότι είναι συμβατή μόνο με τα επίσημα Firmwares. Μπορείς βέβαια να χρησιμοποιήσεις το Spirit FM αλλά να σε ενημερώσω πως υπάρχουν μερικές αναφορές για καμένα ηχεία στο Galaxy S.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδια καλησπερα,

εχω εγκαταστησει cm10 sto LG L7, ανοιγει το κινητο αλλα δεν εχω ουτε δικτυο του σημα ουτε τιποτα.

τι κανω?

 

επισης δεν το βλεπει το pc suite λογο λαθος drives λεει

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Εχω ένα πρόβλημα. Μετα απο προσπάθεια να γυρίσω σε προηγούμενη έκδοση rom, παντα σε cm όμως, και αφού εκανα τα βηματα οπως φαίνονται στην αρχή του thread, όταν τελειώσει η διαδικασία μου βγάζει κάτι μηνύματα:

Δυστυχώς η διαδικασία com. android. phone έχει σταματήσει.

Δυστυχώς η εφαρμογή πρόγραμμα κλήσης έχει σταματήσει.

 

Τι έκανα λάθος και πώς διορθώνεται; Να κάνω wipe data and factory reset απο cwm?

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Εχω ένα πρόβλημα. Μετα απο προσπάθεια να γυρίσω σε προηγούμενη έκδοση rom, παντα σε cm όμως, και αφού εκανα τα βηματα οπως φαίνονται στην αρχή του thread, όταν τελειώσει η διαδικασία μου βγάζει κάτι μηνύματα:

Δυστυχώς η διαδικασία com. android. phone έχει σταματήσει.

Δυστυχώς η εφαρμογή πρόγραμμα κλήσης έχει σταματήσει.

 

Τι έκανα λάθος και πώς διορθώνεται; Να κάνω wipe data and factory reset απο cwm?

Factory reset και μετα ξανα-φλασάρισμα και όλα οκ!

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ επακριβώς τις οδηγίες στο πρώτο post αλλά το κινιτό κολλάει και μου γράφει installation aborted, ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα?

 

Είμαι root έχω cwm και μόλις μπαίνω και πατάω install zip κτλπ γράφει ότι ξεκινάει η εγκατάσταση αλλά τίποτα μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου την απορρίπτει.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ επακριβώς τις οδηγίες στο πρώτο post αλλά το κινιτό κολλάει και μου γράφει installation aborted, ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα?

 

Είμαι root έχω cwm και μόλις μπαίνω και πατάω install zip κτλπ γράφει ότι ξεκινάει η εγκατάσταση αλλά τίποτα μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου την απορρίπτει.

Σε ποιό κινητό προσπαθείς να περάσεις την ROM?
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

αυτήν εδώ :

 

http://download.cyanogenmod.com/?device=i9300

 

στο galaxy s3.

 

 

EDIT: GT-I9300 για αυτό διάλεξα και αυτή την ρομ, καμία ιδέα παιδιά?

Edited by christos_drifter
Link to comment
Share on other sites

αυτήν εδώ :

 

http://download.cyanogenmod.com/?device=i9300

 

στο galaxy s3.

 

 

EDIT: GT-I9300 για αυτό διάλεξα και αυτή την ρομ, καμία ιδέα παιδιά?

 

Εισαι σε topic του galaxy S i9000,οποτε καλυτερα να ρωτησεις στο σωστο μερος :)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα παιδια εκανα μια ******* και δεν ξερω εαν εχει επιστροφη.εκανα format-wipe και εσβησα και τα αρχεια που ειναι για την εκινηση του τηλ. και τωρα το τηλ μενει στην αρχικη οθονη και δεν αναβει.μπορειται να βοηθησετε?

το CWM Recovery δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα μια ******* και δεν ξερω εαν εχει επιστροφη.εκανα format-wipe και εσβησα και τα αρχεια που ειναι για την εκινηση του τηλ. και τωρα το τηλ μενει στην αρχικη οθονη και δεν αναβει.μπορειται να βοηθησετε?

το CWM Recovery δουλευει...

 

Λογικά μπαίνει σε Download Mode (Volume Down+Home+Power) όταν είναι κλειστό. Οπότε φλάσαρε μια στοκ ρομ από εδώ και είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...