Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για να κάνω install την τελευταία nightly, θα το κάνω όπως λέει ο οδηγος στην πρώτη σελίδα αλλά τι θα χάσω; Επαφές, εφαρμογές;

 

Εφόσον τρέχεις ήδη nightly 10.1 και θες να κάνεις αναβάθμιση της έκδοσης, ακολουθείς τον οδηγό και δεν χάνεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφόσον τρέχεις ήδη nightly 10.1 και θες να κάνεις αναβάθμιση της έκδοσης, ακολουθείς τον οδηγό και δεν χάνεις τίποτα

 

Install απο cwm from zip κτλ ...ευχαριστω

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα την cm10.1-galaxysmtd.zip κ εχω 2 προβληματα

1) δεν στελνει μνματα σε νουμερα με 4 ψηφια

2) δεν δουλευει το gps μου... αλλα το gps δεν δουλευε ουτε με την isc 4.0.4

αν μπορει κανενας να με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια καλησπερα.εβαλα το τελευταιο update cyanogen και εφαγε ενα κολημα το κινητο και δεν κανει κανενα ηχο οταν με καλουν.δε νομιζω να εκανα καμια ρυθμιση χωρις να το καταλαβω... οσο το παλεψα δεν εστρωσε.με το μονο εστρωσε ηταν με γενικο format και wipe.αλλα μολις εκανα restore τα ιδια.βαριεμαι να μπω στη διαδικασια να ξανααρχισω απο την αρχη.... εχει κανεις καμια ιδεα? εχετε να προτεινετε κατι αλλο πιο καινουργιο-καλυτερο απο το cyanogen? ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε beast rom,ειναι mod της cyanogen.

 

την εχω μια βδομαδα τωρα και παει σφαιρα το κινητο

 

οδηγός; αρχεία;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

Ευχαριστω.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

 

Εχω προβλημα μετα απο αποπειρα αναβάθμισης σε CyanogenMod. Είχα εγκαταστησει το semaphore 2.5.0

και ειχα μετατρέψει file system σε ext4.

Προσπαθησα να εγκαταστησω το CyanogemMoD 10.1 αλλα στην επανεκίνηση το κινητο έμεινε στην οθόνη Galaxy GT-I9000 CyanogenMOD.

Το τηλεφωνο μπαινει σε Download Και Recovery mode . Δοκιμασα να ξαναεγκαταστησω το semaphore ,δεν μου εβγαλε κάποια μήνυματα λάθους αλλα δεν προχωραει πέρα απο την οθονη Galaxy GT-I9000

 

Τι μπορω να κάνω απο εδω και πέρα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

 

Εχω προβλημα μετα απο αποπειρα αναβάθμισης σε CyanogenMod. Είχα εγκαταστησει το semaphore 2.5.0

και ειχα μετατρέψει file system σε ext4.

Προσπαθησα να εγκαταστησω το CyanogemMoD 10.1 αλλα στην επανεκίνηση το κινητο έμεινε στην οθόνη Galaxy GT-I9000 CyanogenMOD.

Το τηλεφωνο μπαινει σε Download Και Recovery mode . Δοκιμασα να ξαναεγκαταστησω το semaphore ,δεν μου εβγαλε κάποια μήνυματα λάθους αλλα δεν προχωραει πέρα απο την οθονη Galaxy GT-I9000

 

Τι μπορω να κάνω απο εδω και πέρα ;

 

Βάλε το κινητό σε download mode και πέρασε έναν kernel για την Cyanogen 10.1 (νομίζω ότι θές από 2.9.xx και πάνω πλέον με την 10.1) για να ανοίξει το κινητό.Πέρνα τον και πές μας.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το κινητό σε download mode και πέρασε έναν kernel για την Cyanogen 10.1 (νομίζω ότι θές από 2.9.xx και πάνω πλέον με την 10.1) για να ανοίξει το κινητό.Πέρνα τον και πές μας.:)

Τελικα ξαναέβαλα την 2.3.6 μετα Semaphore 2.7 και μετα την νέα nightly build του Cyanogen 10.1 και δουλεψε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

η CyanogenMod 10.1 έχει ραδιόφωνο ?

 

Βάλε την εφαρμογή Spirit FM και θα εχεις δέκτη κανονικά όπως με τις εργοστασιακές ROM.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βγάλω εικόνα από το κινητό στην τηλεόραση; Με κάποια εφαρμογή; Στις ρυθμίσεις για προχωρημένους η επιλογή tv out είναι ανενεργή αλλά διότι δεν έχω συνδέσει το καλώδιο. Αν βάλω κατάλληλο HDMI θα υποστήριζει μεταφορά εικόνας και ήχου;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα σχετικά με την εφαρμογή για τα SMS. Οταν τα γράφω, εμφανιζονται κανονικά με μικρούς χαρακτήρες, αλλά όταν πατήσω αποστολή, μετατρεπονται σε κεφαλαία. Ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα σχετικά με την εφαρμογή για τα SMS. Οταν τα γράφω, εμφανιζονται κανονικά με μικρούς χαρακτήρες, αλλά όταν πατήσω αποστολή, μετατρεπονται σε κεφαλαία. Ξέρει κανείς κάτι;

 

Αυτό το έχω κι εγώ απορία.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις μηνυματων και ελεγξε την επιλογη για μετατροπη των unicode χαρακτηρων
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα κάνω την ερώτηση μου εδώ αλλα δε βρίσκω που πρέπει να ρωτήσω ...

 

Έχω ενα galaxy s με την USB του χαλασμένη. Πηδηγμενη , δε παίζει καθόλου ...

Βγάζει άγνωστη συκευη όταν το συνδέω στο pc ..

Φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχει φύγει κομμάτι ...

 

Πως θα γίνει να του περάσω άλλη Rom απο SD ..

Να ξεκαθαρίσω πως το κινητό ειναι καθαρό χωρις root κτλ ...

Και επίσης ειναι κλειδώμενο μετα απο πολλές φορές λάθος εισαγωγή του μοτιβου ...

 

Βασικά πως θα γίνει να το ξεκλειδώσω χωρις να το συνδέσω στο pc ?

Μπήκα recovery manager με το volume up - home - power button αλλα κάνω wipe κτλ κτλ και μετα επανέρχεται πάλι και ζητάει gmail επειδη ειναι άκομα κλειδώμενο ...

 

Βοήθειαααααααααα ...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα κάνω την ερώτηση μου εδώ αλλα δε βρίσκω που πρέπει να ρωτήσω ...

 

Έχω ενα galaxy s με την USB του χαλασμένη. Πηδηγμενη , δε παίζει καθόλου ...

Βγάζει άγνωστη συκευη όταν το συνδέω στο pc ..

Φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχει φύγει κομμάτι ...

 

Πως θα γίνει να του περάσω άλλη Rom απο SD ..

Να ξεκαθαρίσω πως το κινητό ειναι καθαρό χωρις root κτλ ...

Και επίσης ειναι κλειδώμενο μετα απο πολλές φορές λάθος εισαγωγή του μοτιβου ...

 

Βασικά πως θα γίνει να το ξεκλειδώσω χωρις να το συνδέσω στο pc ?

Μπήκα recovery manager με το volume up - home - power button αλλα κάνω wipe κτλ κτλ και μετα επανέρχεται πάλι και ζητάει gmail επειδη ειναι άκομα κλειδώμενο ...

 

Βοήθειαααααααααα ...!!!!!

 

Το κλείδωμα έχει να κάνει με το PIN της SIM. Αν βγάλεις τη SIM δε θα σου το ζητάει.

Το λογαριασμό gmail μπορείς να τον παρακάμψεις αλλά δεν θα έχεις Play Store. Μπορείς όμως να φτιάξεις ένα και να τον περάσεις.

Για να περάσεις άλλη ROM θα πρέπει πρώτα να κάνεις το τηλέφωνο Root μέσω ODIN.

Αν δεν παίζει η USB, τότε ξέχασε το.

Αυτό όμως που μπορείς να κάνεις είναι να αντικαταστήσεις την USB σε κάποιο service και μετά μπορείς να κάνεις αυτό που θέλεις.

Samsung Galaxy S

CyanogenMod 10.2 Stable

Kernel.......: Stock

Modem......: XXJVT

Link to comment
Share on other sites

Το κλείδωμα έχει να κάνει με το PIN της SIM. Αν βγάλεις τη SIM δε θα σου το ζητάει.

Το λογαριασμό gmail μπορείς να τον παρακάμψεις αλλά δεν θα έχεις Play Store. Μπορείς όμως να φτιάξεις ένα και να τον περάσεις.

Για να περάσεις άλλη ROM θα πρέπει πρώτα να κάνεις το τηλέφωνο Root μέσω ODIN.

Αν δεν παίζει η USB, τότε ξέχασε το.

Αυτό όμως που μπορείς να κάνεις είναι να αντικαταστήσεις την USB σε κάποιο service και μετά μπορείς να κάνεις αυτό που θέλεις.

 

Δεν εχω σιμ μεσα ..

Μιλαω για το κλειδωμα του μοτιβου μετα απο 10-20 λανθασμενες προσπαθειες ...

 

Δεν υπαρχει τροπος φλασαρισματος χωρις pc ?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα κάνω την ερώτηση μου εδώ αλλα δε βρίσκω που πρέπει να ρωτήσω ...

 

Έχω ενα galaxy s με την USB του χαλασμένη. Πηδηγμενη , δε παίζει καθόλου ...

Βγάζει άγνωστη συκευη όταν το συνδέω στο pc ..

Φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχει φύγει κομμάτι ...

 

Πως θα γίνει να του περάσω άλλη Rom απο SD ..

Να ξεκαθαρίσω πως το κινητό ειναι καθαρό χωρις root κτλ ...

Και επίσης ειναι κλειδώμενο μετα απο πολλές φορές λάθος εισαγωγή του μοτιβου ...

 

Βασικά πως θα γίνει να το ξεκλειδώσω χωρις να το συνδέσω στο pc ?

Μπήκα recovery manager με το volume up - home - power button αλλα κάνω wipe κτλ κτλ και μετα επανέρχεται πάλι και ζητάει gmail επειδη ειναι άκομα κλειδώμενο ...

 

Βοήθειαααααααααα ...!!!!!

 

Περιεργο. Και εγω σε κλειδωμενο Samsung Galaxy Mini εκανα factory reset απο recovery και μετα ανοιξε κανονικα παρολο που ειχε κλειδωσει το μοτιβο.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Και εγω σε κλειδωμενο Samsung Galaxy Mini εκανα factory reset απο recovery και μετα ανοιξε κανονικα παρολο που ειχε κλειδωσει το μοτιβο.

 

Δυσκολο να κανω κατι λαθος...

Δεν εχει και πολλες επιλογες μεσα στο recovery mode...

 

Η μονη λυση ειναι να βρουμε καποιο τροπο να το φλασαρω χωρις να συνδεθει στο pc και χωρις να χρειαστει να μπω στο μενου του android..

ΛΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ?

Link to comment
Share on other sites

Η cm σε τι φάση είναι τώρα σε σχέση με τη σλιμ;

Για ένα μικρό διάστημα ήταν καλύτερη, τώρα τι γίνεται;

 

Και δικιά μου απορία ειναι αυτή αλλα οπως ηταν λογικό εχει ερημώσει το θεμα:(

 

Εγω θελω να ρωτήσω αν οι νεότερες nightly πατανε στις ήδη υπάρχουσες stable η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...