Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρόμοιο πρόβλημα παρουσίαζε και το δικό μου με τα νερά. Δεν ήταν θέμα software, αλλά hardware μιας και το παρουσίαζε σε όλες τις ρομ. Το πήγα στο service και την επόμενη μέρα μου είχαν αλλάξει την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς έχει ξεκινήσει η αντικατάσταση τους από τις CM10.1 Nightlies.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο τελευταίος για την CM10 είναι ο 2.6.6. Για την CM10.1 βάζουμε από τον 2.8.0 και πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και παίρνει μια σταθερότητα σιγά σιγά και η cm10.1.

και ο γαλαξίας φαίνεται να την τρέχει μιά χαρά:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το έψαξα ακόμα (sorry κιόλας συνήθως ψάχνω κάτι και μετά ρωτάω :)

 

υπάρχει κάτι σε ελληνικό λεξικό για το πληκτρολόγιο ; (για το swype στυλ εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Στην CM10.1 λειτουργεί κανονικά το πληκτρολόγιο σε στυλ Swype με τα Ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στην CM10.1 λειτουργεί κανονικά το πληκτρολόγιο σε στυλ Swype με τα Ελληνικά.

 

έχεις δίκιο , το είχα βάλει και πιο παλιά αλλά δεν λειτουργούσε για τα ελληνικά και τώρα που έβαλα 10.1 δεν βρήκα ελληνικό λεξικό για κατέβασμα και νόμιζα ότι δεν παίζει πάλι

Link to comment
Share on other sites

αν και στα γρήγορα που έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό έχω θέμα με την φόρτιση. Δέν φορτίζει ούτε με usb ούτε στην πρίζα. Πρέπει να κλείσω το τηλ, να το βάλω να φορτίσει και μετά να το ανοίξω για να συνεχίσει να φορτίζει. Έχουμε κάποια λύση στο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξαφνικά σου παρουσιάστηκε το πρόβλημα ή μετά από κάποια αναβάθμιση; Ποια έκδοση της CyanogenMod φοράς και ποιον Kernel;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Για να περάσω από cm10 stable σε 10.1 χρειάζεται wipe data; Εχουν ουσιαστικές διαφορές;
Link to comment
Share on other sites

την 10.0.0 έχω. Όσο για kernel επειδή δεν το κατέχω αυτό που βλέπω στο τηλ είναι 3.0.31-gdabec1a blinky-ghost. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την αναβάθμιση απο 2.3.4 στο cm10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην αγαπημένη παρέα που αν και πριν λίγες μέρες πέρασα στο S3 το S παραμένει μεγάλη αγάπη :O

Όσο το είχα το S στα χέρια μου το είχα με nightly 14/9 και Sema 2.0.6 και όλα ήταν καλά.

έδωσα το S στον αδερφό της γυναίκας μου και είπα πρίν του το στείλω (είναι στα Γιάννενα και είμαι Χαλκίδα) να του περάσω 4.1.2 και να είναι ωραίος !

του πέρασα λοιπόν μετά από wipes και factory reset την nightly 15/12 καθώς και sema 2.6.5s .

όλα καλά όσο το έχει στα χέρια του (1-2 μέρες) αλλά δεν του παίζει youtube video ούτε σε σελίδες στο Internet αλλά ούτε και μέσω του youtube application από το market.

δείχνει την μπάρα ότι προχωράει το βίντεο αλλά βίντεο δεν βλέπει ...

τι μπορεί να φταίει ?

παρεμπιπτόντως, ξέχασα να του περάσω το install_flash_player_ics.apk που όσο το είχα το είχα εγκατεστημένο.

παίζει να είναι αυτό το πρόβλημα ?

να του το στήλω να το περάσει ή έχει αλλάξει δραματικά η έκδοση με αυτό ??

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην αγαπημένη παρέα που αν και πριν λίγες μέρες πέρασα στο S3 το S παραμένει μεγάλη αγάπη :O

Όσο το είχα το S στα χέρια μου το είχα με nightly 14/9 και Sema 2.0.6 και όλα ήταν καλά.

έδωσα το S στον αδερφό της γυναίκας μου και είπα πρίν του το στείλω (είναι στα Γιάννενα και είμαι Χαλκίδα) να του περάσω 4.1.2 και να είναι ωραίος !

του πέρασα λοιπόν μετά από wipes και factory reset την nightly 15/12 καθώς και sema 2.6.5s .

όλα καλά όσο το έχει στα χέρια του (1-2 μέρες) αλλά δεν του παίζει youtube video ούτε σε σελίδες στο Internet αλλά ούτε και μέσω του youtube application από το market.

δείχνει την μπάρα ότι προχωράει το βίντεο αλλά βίντεο δεν βλέπει ...

τι μπορεί να φταίει ?

παρεμπιπτόντως, ξέχασα να του περάσω το install_flash_player_ics.apk που όσο το είχα το είχα εγκατεστημένο.

παίζει να είναι αυτό το πρόβλημα ?

να του το στήλω να το περάσει ή έχει αλλάξει δραματικά η έκδοση με αυτό ??

 

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό αλλά είχα το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με αυτό: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30725734&postcount=61

το φλασαρα και παίζει κανονικα το youtube. Απο οτι κατάλαβα συμβαίνει μονo στις ''s'' εκδόσεις semaphore

Link to comment
Share on other sites

Οουυυυ !!! μα τι χαζός που είμαι !!

του πέρασα s kernel γιατί τον "είδα" αντί για s ώς sc (stock colors) οπότε και αυτό λογικά είναι το πρόβλημα με τα video και δεν τα βλέπει .... :rolleyes:

ας το επιβεβαιώσει και κάποιος για να είμαστε σίγουροι γιατί πάμε για "τηλεφωνικό φλασάρισμα" με άτομο που έρχεται πρώτη φορά σε επαφή με android ... :X:cry:

 

thanks φιλαράκι !!

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Για να περάσω από cm10 stable σε 10.1 χρειάζεται wipe data; Εχουν ουσιαστικές διαφορές;

 

Ναι, κάνε Full Wipe πριν πας στην CM10.1.

Έχει κάποια πραγματάκια παραπάνω αλλά δεν είδα καμιά ουσιαστική διαφορά. Τώρα που θα έχει γίνει πιο σταθερή ίσως να είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

την 10.0.0 έχω. Όσο για kernel επειδή δεν το κατέχω αυτό που βλέπω στο τηλ είναι 3.0.31-gdabec1a blinky-ghost. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την αναβάθμιση απο 2.3.4 στο cm10

 

Πάρε ένα Nandroid Backup και δοκίμασε να κάνεις ένα Full Wipe ώστε να ξαναπεράσεις από πάνω την CM10. Επίσης αν θες βάλε και έναν άλλον Kernel όπως ο Semaphore για να δούμε μήπως και στρώσει.

Αν δεν φτιάξει με αυτό βάλε πάλι ένα Stock Firmware να δεις αν όντως λειτουργεί η φόρτιση με αυτό και πέρνα πάλι από την αρχή την CM10.

 

Οουυυυ !!! μα τι χαζός που είμαι !!

του πέρασα s kernel γιατί τον "είδα" αντί για s ώς sc (stock colors) οπότε και αυτό λογικά είναι το πρόβλημα με τα video και δεν τα βλέπει .... :rolleyes:

ας το επιβεβαιώσει και κάποιος για να είμαστε σίγουροι γιατί πάμε για "τηλεφωνικό φλασάρισμα" με άτομο που έρχεται πρώτη φορά σε επαφή με android ... :X:cry:

 

thanks φιλαράκι !!

 

Ο Semaphore χωρίς το "s" είναι για την CM10 και CM10.1. Αυτός με το "s" δημιουργεί προβλήματα και είναι για άλλες ROMs.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να κάνεις Full Wipe. Αν έχεις κρατήσει και κανένα Nandroid από την CM10 τα πράγματα θα είναι ακόμα πιο εύκολα για εσένα ώστε να μην ξαναστήνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το galaxy s με 10.1 και θέλω να γυρίσω σε official κατάσταση. Το odin δεν αναγνωρίζει το κινητό μου. Έχω δοκιμάσει σε άλλη θυρα εκανα επανεκκίνηση και στο τηλέφωνο και στον υπολογιστή δεν γίνεται τίποτα. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το galaxy s με 10.1 και θέλω να γυρίσω σε official κατάσταση. Το odin δεν αναγνωρίζει το κινητό μου. Έχω δοκιμάσει σε άλλη θυρα εκανα επανεκκίνηση και στο τηλέφωνο και στον υπολογιστή δεν γίνεται τίποτα. Καμιά βοήθεια;

Πρεπει να βαλεις το κινητο σου σε download mode..Δηλαδη να πατησεις μαζι το κεντρικο πληκτρο,το κατω πληκτρο εντασης και το κουμπι απενεργοποιησης/ενεργοποιησης τηλεγωνου...θα σε βαλει σε download mode...Τοτε θα συνδεσεις το κινητο στο pc και θα περιμενεις μεχρι να στο αναγνωρισει το odin...δοκιμασε και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις το κινητο σου σε download mode..Δηλαδη να πατησεις μαζι το κεντρικο πληκτρο,το κατω πληκτρο εντασης και το κουμπι απενεργοποιησης/ενεργοποιησης τηλεγωνου...θα σε βαλει σε download mode...Τοτε θα συνδεσεις το κινητο στο pc και θα περιμενεις μεχρι να στο αναγνωρισει το odin...δοκιμασε και πες μας...

 

Εννοείται ότι έχω μπει σε download Mode. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Έχω καιρό να συνδεθώ με odin γιατί το τελευταίο εξάμηνο λειτουργώ με cm και ota update.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεις το Odin ως Administrator σε περίπτωση που δεν το έχεις κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεις το Odin ως Administrator σε περίπτωση που δεν το έχεις κάνει.

 

Το έχω κάνει και αυτό. Μήπως υπάρχει πρόβλημα με τα windows 8; επίσης να σημειώσω ότι στον ίδιο υπολογιστή συνδέεται κανονικά ένα galaxy note ii και ένα galaxy siii .προσπάθησα να κάνω και κάτι με Mobile odin αλλά δεν λειτουργεί σε cm roms.

Edited by xrtc7
Link to comment
Share on other sites

Τότε η μόνη λύση είναι να δοκιμάσεις σε άλλον υπολογιστή αν άλλαξες θύρα και καλώδιο και συνεχίζει να μην στο διαβάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...