Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα !

Μολις εβαλα τα (cm-10.1-20121228-NIGHTLY-galaxysmtd) & (gapps-jb-20121011-signed)

 

Ανιγει το κινητο και μου βγαζει ενα μυνημα...

Unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped Πατας ΟΚ

Unfortunately, Setup Wizard has stopped Πατας ΟΚ

Unfortunately, Setup Wizard has stopped

Unfortunately, Setup Wizard has stopped

Unfortunately, Setup Wizard has stopped

Πατάω οκ και ξανα το ιδιο...και ξανα και ξανα...

 

:(:(:( εκανα κατι λαθος ? τι μπορω να κανω.... ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις περάσει λάθος Gapps. Πρέπει να περάσεις το gapps-jb-20121212-signed.zip.

Στην σελίδα που είναι τα Gapps αναφέρει ποια είναι για κάθε έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει λάθος Gapps. Πρέπει να περάσεις το gapps-jb-20121212-signed.zip.

Στην σελίδα που είναι τα Gapps αναφέρει ποια είναι για κάθε έκδοση.

Ευχαριστώ πολυ :)

 

Να ρωτησω και κατι αλλο... παλια ειχα κανει backup τις επαφες μου απο το Kies τωρα αν δεν κανω λαθος το Kies δεν βλεπει το κινητο μου πως μπορω να περασω τις επαφες μου :O

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να τις έχεις συγχρονίσει με τον Google λογαριασμό σου ή να τις είχες κάνει εξαγωγή από τις ρυθμίσεις των επαφών σε ένα αρχείο ώστε να το περάσεις πάλι στην CM10.1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μιλουσα στο κινητο και πατησα το bluetooth για να συνδεσω το ακουστικο, απο τοτε το κινητο κανει επανεκκινησεις και δε μπορω να κανω τιποτα!

 

android 4.1.2 εχω

 

τι να κανω ? δε ξεκιναει με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταριά για λίγο και δοκίμασε να μπεις σε recovery. Κάνε wipe cache και dalvik cache και ξαναδοκιμασε

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

μιλουσα στο κινητο και πατησα το bluetooth για να συνδεσω το ακουστικο, απο τοτε το κινητο κανει επανεκκινησεις και δε μπορω να κανω τιποτα!

 

android 4.1.2 εχω

 

τι να κανω ? δε ξεκιναει με τιποτα

 

Το ιδιο κανει και σε μενα ορισμενες φορες οταν ανοιγω το bluetooth κανει ρεσταρτ κολλαει 3-4 λεπτα στο λογοτυπο cm αλλα μετα ανοιγει κανονικα.Δεν πεφτει δηλαδη σε bootloop.Τι ναπω τωρα 5-6 μερες συμβαινει αυτο :rolleyes:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να τις έχεις συγχρονίσει με τον Google λογαριασμό σου ή να τις είχες κάνει εξαγωγή από τις ρυθμίσεις των επαφών σε ένα αρχείο ώστε να το περάσεις πάλι στην CM10.1.

 

Εχω 3 αρχεια απο τις επαφες μου σε εναν φακελο... μπορω καπως να τα περασω τωρα στο CM10.1 με καποιο αλλο προγραμμα γιατι οπως προείπα τα ειχα αποθηκευσει μεσω Kies :O

 

i) Epafes samsung.spb 448kb

ii) Epafes samsung.spb.bak 357kb

iii)PhonebookRecentlyOpenedFiles.tmp

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ό,τι έχεις κάνει Backup με το Kies μπορείς να το επαναφέρεις μόνο με αυτό.

Πρέπει να εγκαταστήσεις πάλι ένα επίσημο Firmware, να επαναφέρεις τις επαφές σου με το Kies, να τις σώσεις με έναν από τους παραπάνω τρόπους που ανέφερα και μετά να περάσεις πάλι την CM10.1 ώστε να βάλεις τις επαφές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό. Μήπως υπάρχει πρόβλημα με τα windows 8; επίσης να σημειώσω ότι στον ίδιο υπολογιστή συνδέεται κανονικά ένα galaxy note ii και ένα galaxy siii .προσπάθησα να κάνω και κάτι με Mobile odin αλλά δεν λειτουργεί σε cm roms.

Εγω λεω να περασεις μια αλλη ρομ οπως την slimbean και μετα να γυρισεις σε official εκδοση...ισως λειτουργησει ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περασεις μια αλλη ρομ οπως την slimbean και μετα να γυρισεις σε official εκδοση...ισως λειτουργησει ;)

 

Δεν αλλάζει κάτι στο download mode ανάλογα με τι ρομ φοράς. Άσε που δε μπορεί να γυρίσει σε official rom αφού δε το βλέπει το odin :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω δε παιδιά. Ευχαριστώ πάντως για όλες τις απαντήσεις. Θα συνεχίσω να προσπαθώ με καινούργιες nightly μπας και ξεκολλήσει. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cm10 stable και semaphore,εκλεισα τη συσκευή και όταν την άνοιξα,προσπαθεί απο τότε να ανοίξει κάνοντας συνεχώς επανεκκινήσεις...Το πρόβλημα είναι επίσης ότι δεν μπορώ να μπώ σε recovery,είναι δυνατόν να χάθηκε?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cm10 stable και semaphore,εκλεισα τη συσκευή και όταν την άνοιξα,προσπαθεί απο τότε να ανοίξει κάνοντας συνεχώς επανεκκινήσεις...Το πρόβλημα είναι επίσης ότι δεν μπορώ να μπώ σε recovery,είναι δυνατόν να χάθηκε?

 

Βγαλε μπαταρια, μπες σε d.mode και φλασαρε τον semaphore.tar μεσω odin.

 

Ps. Χρονια πολλα σε ολους, ευτυχησμενο να ειναι το 2013 !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε μπαταρια, μπες σε d.mode και φλασαρε τον semaphore.tar μεσω odin.

 

Ps. Χρονια πολλα σε ολους, ευτυχησμενο να ειναι το 2013 !!

 

Οκ,σ'ευχαριστώ..καλή χρονιά να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα περάσει στις αρχές την CM10.1 μου έκανε επανεκκινήσεις ανά διαστήματα και με έβαζε στο Recovery.

Πίστευα ότι μέχρι τώρα θα είχε λυθεί το πρόβλημα γιατί όταν την πέρασα εγώ ήταν στις αρχές ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα περάσει στις αρχές την CM10.1 μου έκανε επανεκκινήσεις ανά διαστήματα και με έβαζε στο Recovery.

Πίστευα ότι μέχρι τώρα θα είχε λυθεί το πρόβλημα γιατί όταν την πέρασα εγώ ήταν στις αρχές ακόμα.

 

Έλα που κάνει ακόμα...Βασικά το έχω παρατηρήσει ότι το κάνει,όταν έχω το wi-fi ανοιχτό για αρκετή ώρα και το κινητό είναι σε stand by

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έλα που κάνει ακόμα...Βασικά το έχω παρατηρήσει ότι το κάνει,όταν έχω το wi-fi ανοιχτό για αρκετή ώρα και το κινητό είναι σε stand by

 

Ακομα δεν εχει διορθωθει το θεμα αυτο, ελπιζω παντως στην πορεια να το φτιαξουν κι αυτο καθως ειναι το μονο που με εμποδιζει τωρα απο την εγκατασταση της.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχει διορθωθει το θεμα αυτο, ελπιζω παντως στην πορεια να το φτιαξουν κι αυτο καθως ειναι το μονο που με εμποδιζει τωρα απο την εγκατασταση της.

 

Μέχρι στιγμής μου το κάνει μόνο όπως γράφω από πάνω και όχι συνέχεια.Αλλά αν το κάνει μία φορά,το κάνει 5-6 μετα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι;; στον νέο update του semaphore manager (2.2.7.) στην καρτέλα tweaks υπάρχει η επιλογή BLN (Use BLN instead of CM Led)

 

τι παίζει με αυτή την επιλογή;; δεν είδα καμιά διαφορά στα δύο Led....

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει σε εφαρμογές που θέλουν πληκτρολόγιο, πχ να θες να γράψεις username και password, να δέχεται μόνο ένα γράμμα? Και αμά συνεχίζεις και γράφεις να κρατάει το τελευταίο που πληκτρολόγησες? Δεν μπορώ να μπω σε απαραίτητες εφαρμογές όπως το skydive
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει σε εφαρμογές που θέλουν πληκτρολόγιο, πχ να θες να γράψεις username και password, να δέχεται μόνο ένα γράμμα? Και αμά συνεχίζεις και γράφεις να κρατάει το τελευταίο που πληκτρολόγησες? Δεν μπορώ να μπω σε απαραίτητες εφαρμογές όπως το skydive

 

Μόνο με το swype και μόνο σε ορισμένες εφαρμογές. Αλλά πληκτρολογια δουλεύουν κανονικά

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το swype και μόνο σε ορισμένες εφαρμογές. Αλλά πληκτρολογια δουλεύουν κανονικά

 

Σωστός!!! Δεν είχα δοκιμάσει να αλλάξω πληκτρολόγιο. Με το μανισιο όλα καλά, ευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει σε εφαρμογές που θέλουν πληκτρολόγιο, πχ να θες να γράψεις username και password, να δέχεται μόνο ένα γράμμα? Και αμά συνεχίζεις και γράφεις να κρατάει το τελευταίο που πληκτρολόγησες? Δεν μπορώ να μπω σε απαραίτητες εφαρμογές όπως το skydive

 

Μόνο με το swype και μόνο σε ορισμένες εφαρμογές. Αλλά πληκτρολογια δουλεύουν κανονικά

 

Με την τελευταία έκδοση του Swype έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει πια αυτό το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...