Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sorry gia ta greeklish..., ekana anavathmisi se stable 14 kai de mporo na vro to elliniko keyboard.

kamia idea?

 

Κατέβασε από το μάρκετ κάποιο πληκτρολόγιο που να έχει Ελληνικά. Η stable έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά νομίζω. Γιατί δε βάζεις miui community;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να έσπασα όλα τα ρεκορ!!! 4/4 το έστειλαν σήμερα το πρωί στα χέρια μου!!! Το μόνο που τσαντίστικα είναι ότι ανακάλυψα έχει βγεί (έστω pre-order) το mi2S που είναι πιο γρήγορο και με 13mp camera 15€ ακριβότερα. Δεν ξέρω πόσο καιρό είναι στο site αλλά εγώ τώρα το είδα.....

 

διαθεσιμο ομως σε 15 μερες...

Ποση ωρα οθονη βγαζετε με μεση χρηση σε αυτο το κινητο;

Εχει αγορασει κανεις την μπαταρια 3100;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έσπασα όλα τα ρεκορ!!! 4/4 το έστειλαν σήμερα το πρωί στα χέρια μου!!! Το μόνο που τσαντίστικα είναι ότι ανακάλυψα έχει βγεί (έστω pre-order) το mi2S που είναι πιο γρήγορο και με 13mp camera 15€ ακριβότερα. Δεν ξέρω πόσο καιρό είναι στο site αλλά εγώ τώρα το είδα.....

 

Που ειδες το xiaomi mi 2s?σε ποιο site?

Link to comment
Share on other sites

Που ειδες το xiaomi mi 2s?σε ποιο site?

 

http://www.ibuygou.com/

 

διαθεσιμο ομως σε 15 μερες...

Ποση ωρα οθονη βγαζετε με μεση χρηση σε αυτο το κινητο;

Εχει αγορασει κανεις την μπαταρια 3100;

 

Πήρα και την 3100 αλλά μιας και χθες ήταν η πρώτη μέρα θα αργήσω να έχω έγκυρα αποτελέσματα.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το μάρκετ κάποιο πληκτρολόγιο που να έχει Ελληνικά. Η stable έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά νομίζω. Γιατί δε βάζεις miui community;;;

Καλημέρα και πάλι και ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Τώρα στα 43α μου, μάθε γέρο γράμματα που λένε :lol:

 

Η αλήθεια είναι πώς από τη μια θέλω να πάω σε miui rom, από την άλλη τα κάνω πάνω μου μη στραβώσει η διαδικασία και τα χάσω όλα :p, έχω ~3500 επαγγελματικές επαφές & email, και εφαρμογές - αυτά δε θα τα χάσω?

 

Αν υπήρχε κάπου ένας εύκολος οδηγός με βήματα για μας τους γέρους θα το έπαιρνα απόφαση!

Link to comment
Share on other sites

 

α μαλιστα!ειναι κανεις που το πηρε απο εκει και το εχει στα χερια του γενικα?διοτι απο οτι ξερω δν ειναι και απο τα ποιο αξιπιστα site... :confused:

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα!ειναι κανεις που το πηρε απο εκει και το εχει στα χερια του γενικα?διοτι απο οτι ξερω δν ειναι και απο τα ποιο αξιπιστα site... :confused:

 

Το πήρα εγώ απο εκεί και όπως έγραψα και πιο πάνω απο την ημέρα αποστολής ήρθε σε 5 μέρες και 8 απο την ημέρα παραγγελίας.

Δεν έχω ακούσει ότι δεν είναι αξιόπιστο αντιθέτως ακόμα και στο miuiandroid.com το συστήνουν αν θες σίγουρα original και όχι fake.

 

Επίσης απο το merimobile έχουν πάρει αρκετά παιδιά απο το forum

Link to comment
Share on other sites

@ecep

Στη πρώτη σελίδα έχω αναλυτικό οδηγό. Δε χάνεις τίποτα. Απλά πλέον να ξέρεις ότι δε χρειάζεται να περάσεις πρώτα αγγλική ρομ και μετά Ελληνική. Περνάς κατευθείαν τη Multilanguage. Αν έχεις υπομονή το Σαβ/κο μπορώ να σε βοηθήσω και μέσω team viewer

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εγώ απο εκεί και όπως έγραψα και πιο πάνω απο την ημέρα αποστολής ήρθε σε 5 μέρες και 8 απο την ημέρα παραγγελίας.

Δεν έχω ακούσει ότι δεν είναι αξιόπιστο αντιθέτως ακόμα και στο miuiandroid.com το συστήνουν αν θες σίγουρα original και όχι fake.

 

Επίσης απο το merimobile έχουν πάρει αρκετά παιδιά απο το forum

 

στην merimobiles δν εχει το xiaomi mi 2 s ομως..εκτος αν δεν το ειδα.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια γρήγορη βοήθεια. Μόλις έπιασα στα χέρια μου το ολοκαίνουργιό μου Μι2, αλλά όταν πάω να αντιγράψω το αρχείο της multilang στο internal storage,δεν αφήνει να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Λέει "Cannot copy the file. This device has stopped working or has been disconnected." Το κινητό είναι κανονικά συνδεδεμένο στο pc δείχνει ότι φορτίζει κιόλας, και τα paths του φαίνονται κανονικά στον explorer των Windows... Και δεν μπορώ να περάσω την ROM από το MIUIandroid.com...
Link to comment
Share on other sites

Θα ευχαριστήσω το συνφορουμίστα gpou, για την παρότρυνση να μεταβώ σε miui version πλέον κι εγώ, μια διαδικασία 3 λεπτών (η οποία πίστευα θα διαρκούσε το λιγότερο 30 λεπτά & backup & δράκους και φίδια κλπ κλπ με ρίσκο μεγάλο!!!).
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ παραγγειλα το mi2s ημουν σε διλειμα αναμεσα στο mi2 και σε αυτο αλλα υπεκυψα στο δευτερο... εκανα καλα λετε? περνουν τις ιδιες rom η δεν γνωριζετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ παραγγειλα το mi2s ημουν σε διλειμα αναμεσα στο mi2 και σε αυτο αλλα υπεκυψα στο δευτερο... εκανα καλα λετε? περνουν τις ιδιες rom η δεν γνωριζετε?

 

Και εγώ στην θέση σου αυτό θα έκανα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ παραγγειλα το mi2s ημουν σε διλειμα αναμεσα στο mi2 και σε αυτο αλλα υπεκυψα στο δευτερο... εκανα καλα λετε? περνουν τις ιδιες rom η δεν γνωριζετε?

 

Καλη ερωτηση αυτη αξιζει να αγορασουμε το mi2 s τωρα αντι gia to Mi2 απο προβληματα και τα σχετικα?το Mi2 ξερουμε οτι ειναι πολυ καλο και αξιοπιστο ισχυει το ιδιο και για το Mi2 s ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ παραγγειλα το mi2s ημουν σε διλειμα αναμεσα στο mi2 και σε αυτο αλλα υπεκυψα στο δευτερο... εκανα καλα λετε? περνουν τις ιδιες rom η δεν γνωριζετε?

 

η διαφορα στην τιμη ηταν πολυ μικρη οποτε για μενα καλα εκανες!

απο που το αγορασες αν επιτρεπεται;

 

Το Μi2 απο το M2A διαφερει σε μεγεθος οθονης πυρηνες/cpu και ram ή και σε τιποτα αλλο;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Απο ibuygou.com το αγορασα!!

 

και εγω μαλλον απο εκει θα αγορασω.

Ποσο θελει περιπου για να φτασει;

Ευχαριστω πολυ φιλε μου να σαι καλα καλως να σου φτασει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα να μου ερθει με ems 5-10 εργασιμες και αλλες 5 μεχρι ν αποσταλλει αν ολα πανε καλα κανα 15ημερο... δεν το εβαλα με dhl για εκτοσ οτι πας τελωνειο βαριεμε να παω αεροδρομιο να το εκτελωνισω (ειμαι εκτελωνιστης) πολλα τα εξοδα τις βενζινης για 3 μερεσ ποιο λιγο..
Link to comment
Share on other sites

Μη βιαζεσε και πολυ γιατι στη διαθεσιμοτητα του S το ibuygou μπορει να παίζουν τους Κινέζους :lol: (για το 32αρη πάντα)
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες κάνει για να εμφανιστεί στο tracking μες το απλό airmail? Γιατί από Πέμπτη πρωί που το στείλανε δεν έχει φανεί ακόμα...

 

16αρι πηρα φιλε... ******* μεν λογο του οτι με 20-25 ευρω επερνα το 32 με 13 mp καμερα αλλα ακομη δεν εχει βγει και δεν εχω κινητο...

 

Επειδή τώρα με το Mi2S άρχισα να το ψήνω και για την πάρτη μου ξέρουμε πότε αναμένεται η κυκλοφορία του 32GB? Γιατί τα καταστήματα δεν μπορείς να τα πολυεμπιστεύεσαι από πλευράς χρόνου....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...