Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

δεν θα χρειαστεί τελικά του πρότεινα και παράγγειλε το Note.

 

Καλό μήνα :)

 

Απορω ομως γιατι για μια απλη ερωτηση(που η απαντηση ισως ειναι μονο ενα ποστ)εδω μεσα απο παιδια που ειναι ηδη κατοχοι του ταμπλετ αυτου και το πιο πιθανο ειναι να ανοιξουν να διαβασουν αυτο το θεμα...θα πρεπει να ανοιξουμε νεο θεμα και σε αλλη ενοτητα.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτον γιατί η ενότητα Επιλογή Συσκευής υπάρχει για αυτόν τον το λόγο και δεύτερον γιατί σε αυτήν την ενότητα θα ακουστεί πιθανόν και η άποψη όσον έχουν την άλλη συσκευή που λογικά δεν θα γίνει εδώ αφού όλοι είναι κάτοχοι της συγκεκριμένης συσκευής.

Ελπίζω να σε κάλυψα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε πόσο πουλιέται πλέον το N8000 έχω ένα που σχεδόν δεν το δούλεψα ποτέ και σκέφτομαι να το δώσω για να πάρω το 2014 edition.
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε πόσο πουλιέται πλέον το N8000 έχω ένα που σχεδόν δεν το δούλεψα ποτέ και σκέφτομαι να το δώσω για να πάρω το 2014 edition.

250 - 350 (το 3G)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος φίλος αν υπάρχει service στην Θεσσαλονίκη ; Θέλω να πάω το τάμπλετ μου για να δει την μπαταρία του και τον φορτιστή του. Ειλικρινά είμαι μια ανάσα απο το να το πουλήσω ή να το χαρίσω το τάμπλετ. 5 ώρες μόνο ανοιχτή οθόνη είναι για κλάματα,για να μην μιλήσω για ορισμένα κολλήματα κρασαρίσματα που έχουν κάθε τόσο αρκετές εφαρμογές. Επίσης ως κάτοχος πλέον του nexus 5 και βλέποντας την ταχύτητα του συγκεκριμένου smartphone είμαι έτοιμος να μεταβώ σε κάποιο ταμπλετ της google. Ειλικρινά αν το 10αρι της google που αναμένεται να βγει είναι σαν το nexus 5 τότε το N8000 θα αποτελέσει σύντομα παρελθόν για μένα !!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος φίλος αν υπάρχει service στην Θεσσαλονίκη ; Θέλω να πάω το τάμπλετ μου για να δει την μπαταρία του και τον φορτιστή του. Ειλικρινά είμαι μια ανάσα απο το να το πουλήσω ή να το χαρίσω το τάμπλετ. 5 ώρες μόνο ανοιχτή οθόνη είναι για κλάματα,για να μην μιλήσω για ορισμένα κολλήματα κρασαρίσματα που έχουν κάθε τόσο αρκετές εφαρμογές. Επίσης ως κάτοχος πλέον του nexus 5 και βλέποντας την ταχύτητα του συγκεκριμένου smartphone είμαι έτοιμος να μεταβώ σε κάποιο ταμπλετ της google. Ειλικρινά αν το 10αρι της google που αναμένεται να βγει είναι σαν το nexus 5 τότε το N8000 θα αποτελέσει σύντομα παρελθόν για μένα !!!

 

Η αλήθεια είναι ότι δε φημίζεται για τη μπαταρία του αλλά 5 ώρες είναι λίγο! Ποια έκδοση της 4.1.2 έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος φίλος αν υπάρχει service στην Θεσσαλονίκη ; Θέλω να πάω το τάμπλετ μου για να δει την μπαταρία του και τον φορτιστή του. Ειλικρινά είμαι μια ανάσα απο το να το πουλήσω ή να το χαρίσω το τάμπλετ. 5 ώρες μόνο ανοιχτή οθόνη είναι για κλάματα,για να μην μιλήσω για ορισμένα κολλήματα κρασαρίσματα που έχουν κάθε τόσο αρκετές εφαρμογές. Επίσης ως κάτοχος πλέον του nexus 5 και βλέποντας την ταχύτητα του συγκεκριμένου smartphone είμαι έτοιμος να μεταβώ σε κάποιο ταμπλετ της google. Ειλικρινά αν το 10αρι της google που αναμένεται να βγει είναι σαν το nexus 5 τότε το N8000 θα αποτελέσει σύντομα παρελθόν για μένα !!!

 

Άμα σου βγάζει 5 ώρες με full φωτεινότητα είσαι μια χαρα. Το δικό μου με την 4.1.2 βγάζει περίπου 4 ώρες multimedia δηλαδή οθόνη ήχος και wifi, μπορεί και λίγο 3g. Δεν νομίζω πως θα βρείς μεγαλύτερη διάρκεια, ειδικά αν πάς σε 10αρι με μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης που τραβάει κάθε τμήμα του tablet να δουλεύει πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Με 4.0.4 παίζω στις 9+ ωρες οθόνη στο 8010 ομως. Κολήμματα? Οχι φίλε μου. Σε μενα πάει σφαίρα! Σε σχεση με το s4 που εχω δεν βλέπω αισθητή διαφορά. Να διευκρινίσω οτι δεν αναφέρομαι σε παιχνίδια. Δεν παίζω ούτε στο s4 ουτε εδώ παιχνίδια. Εχω το ps3 γι' αυτά! :D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι φουλ φωτεινότητα, εδω κοντεύουν να μου βγουν τα μάτια απο την χαμηλή στάθμη φωτεινότητας που βάζω την οθόνη...είμαι σχεδόν κάτω από το 25 % της φωτεινότητας. Έχω την 4.1.2 έκδοση με τελευταίο update στις 4.6.2013. Εχω κλείσει και όλους τους συγχρονισμούς αλλά πάλι τπτ !!! Δεν έχω και ιδέα πως μπορώ να γυρίσω σε προγενέστερη έκδοση, γιατί έχω ακούσει ότι ίσως φταίει η 4.1.2 για τα χάλια της μπαταρίας. Αν το δείτε πως το έχω το ταμπλετ θα νομίζετε ότι το έχω πάρει χθες...φανταστείτε το πήρα τον Φεβρουάριου του 2013 και ακόμα δεν έχω βγάλει τις ζελατίνες απο πίσω...δεν τίθεται δηλαδή θέμα κακής χρήσεως από πλευράς μου !!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι φουλ φωτεινότητα, εδω κοντεύουν να μου βγουν τα μάτια απο την χαμηλή στάθμη φωτεινότητας που βάζω την οθόνη...είμαι σχεδόν κάτω από το 25 % της φωτεινότητας. Έχω την 4.1.2 έκδοση με τελευταίο update στις 4.6.2013. Εχω κλείσει και όλους τους συγχρονισμούς αλλά πάλι τπτ !!! Δεν έχω και ιδέα πως μπορώ να γυρίσω σε προγενέστερη έκδοση, γιατί έχω ακούσει ότι ίσως φταίει η 4.1.2 για τα χάλια της μπαταρίας. Αν το δείτε πως το έχω το ταμπλετ θα νομίζετε ότι το έχω πάρει χθες...φανταστείτε το πήρα τον Φεβρουάριου του 2013 και ακόμα δεν έχω βγάλει τις ζελατίνες απο πίσω...δεν τίθεται δηλαδή θέμα κακής χρήσεως από πλευράς μου !!!!

 

Καλά και εγώ την φωτινοτητα στο 35% -40% την έχω. Αλλιώς με στραβωνει!

 

Με την 4.0.4 θα έχεις ένα στάνταρ +40% παραπάνω μπαταρία εφόσον βέβαια είναι στα καλά της.

 

Τέλος η επιστροφή στην στοκ 4.0.4 είναι τρομερά απλή διαδικασία. Κατεβαζεις την ρομ από samobile‚ βαζεις το odin στο pc‚ σύνδεσης την ταμπλετα και κατεβαζεις την ρομ. Ένα factory reset και thats it!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με 4.0.4 παίζω στις 9+ ωρες οθόνη στο 8010 ομως. Κολήμματα? Οχι φίλε μου. Σε μενα πάει σφαίρα! Σε σχεση με το s4 που εχω δεν βλέπω αισθητή διαφορά. Να διευκρινίσω οτι δεν αναφέρομαι σε παιχνίδια. Δεν παίζω ούτε στο s4 ουτε εδώ παιχνίδια. Εχω το ps3 γι' αυτά! :D

 

Με 4.1.2 το Ν8000 3G , ακριβώς τα ίδια . Κολλήματα , τίποτε . Σφαίρα το μηχανάκι . Αντε να καταλάβεις τι γίνεται .

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω το εικονίδιο του multiwindow κάτω δεξιά στις εφαρμογές να μετακινείται?

Σε μια ρομ που είχα το πίεζα παρατεταμένα και μετά μπορούσα να το μετακινήσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Στα 350 που το βρήσκω καινούριο, αξίζει? Να το πάρω ή υπάρχει καμιά καλύτερη λύση σε αυτά τα χρήματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Στα 350 που το βρήσκω καινούριο, αξίζει? Να το πάρω ή υπάρχει καμιά καλύτερη λύση σε αυτά τα χρήματα?

 

Αν αναφέρεσαι στο Ν8000 το 3G , αξίζει . Βέβαια δεν ξέρω τι εννοείς καινούργιο . Αυτό είναι προσωπική σου εκτίμηση .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας,

ενδιαφέρομαι για το galaxy note 10.1 8000 3g. Το βρίσκω στο skroutz από 475€.

Τι λέτε αξίζει τα λεφτά του, μιάς και είναι μοντέλο 2012 ? Κλείνω προς samsung γιατί έχω το galaxy s2.

Επίσης γιατί έχει καλή ανάλυση κάμερας. (χρήση κυρίως ιντερνετ)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει το τάμπλετ 64 gb Kαρτες μνήμης?

Εχει δοκιμάσει κανείς?

 

Ναι μια χαρά τις διαβάζει.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Άραγε θα βγάλουν αναβάθμιση android, και αν ναι, πότε και ποιά;

Ξέρει κανείς;

 

Η 4.2.2 πέρασε, η 4.3 πέρασε, 4.4 τώρα....

Ελπίζω να δώσουν την 4.3 τουλάχιστον, όπως την δίνουν στο Note 2 και το S3 (δοκιμασμένη επαρκώς!).

Link to comment
Share on other sites

Άραγε θα βγάλουν αναβάθμιση android, και αν ναι, πότε και ποιά;

Ξέρει κανείς;

 

Η 4.2.2 πέρασε, η 4.3 πέρασε, 4.4 τώρα....

Ελπίζω να δώσουν την 4.3 τουλάχιστον, όπως την δίνουν στο Note 2 και το S3 (δοκιμασμένη επαρκώς!).

 

Μερικοί γύρισαν στην 4.0.4 της μαμάς..... άρα φοβάμαι να πω αν θα είναι καλό να μας πάνε σε κάτι ανάλογο του s3...μπορει αυτοί που πήραν το s3 να είναι πολλά εκατομμύρια και να ισακουστικαν οι κραυγές τους και την απέσυραν, αλλά για μας δεν ξέρω αν θα γίνει το ίδιο με τυχόν bugs σε wifi και μπαταρία (που είδη έχει προβλήματα)!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενας απο αυτους που γύρισα στην 4.0.4 λόγω μπαταρίας. Αν ειναι να δώσουν την 4.3 και να έχει τα χάλια που διαβαζω στο νημα του s4 .....

 

Άστο καλύτερα, κάθομαι στ' αυγα μου. Τέλεια δουλεύει με αυτη τη ρομ και εχω οθονη στις 9+ ωρες. Δεν εχω καμιά όρεξη για μπλεξίματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

 

λύστε με μία απορία, γιατί είμαι λίγο ψιλοάσχετος.

Το note 10.1 υπάρχει σε 3g Android OS, v4.0.3 (Ice Cream Sandwich) n8000

& σε 4g LTE Android OS, v4.1 (Jelly Bean) n8020 κατά 43€ ακριβότερο από το 3g

 

ποιά η διαφορά τους και ποιό να προτιμήσω?

(συγγνώμη προκαταβολικά αλλά πολλές οι σελίδες για να το ψάξω)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

 

λύστε με μία απορία, γιατί είμαι λίγο ψιλοάσχετος.

Το note 10.1 υπάρχει σε 3g Android OS, v4.0.3 (Ice Cream Sandwich) n8000

& σε 4g LTE Android OS, v4.1 (Jelly Bean) n8020 κατά 43€ ακριβότερο από το 3g

 

ποιά η διαφορά τους και ποιό να προτιμήσω?

(συγγνώμη προκαταβολικά αλλά πολλές οι σελίδες για να το ψάξω)

 

ευχαριστώ

 

Το 8020 υποστηρίζει και 4g δίκτυα αν έχεις κάρτα Cosmote ή Vodafone το άλλο μόνο 3g! Και τα δύο πλέον έχουν έκδοση android jelly bean..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...