Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι εξογκαμα ακριβως. παρατηρησα στη μεση της ταμπλετας, πως κανει μια μικρη γωνια απο πανω (εκει που ειναι η καμερα) μεχρι κατω. σαν πυραμιδα με γωνια κλησης 1 μοιρα.

 

 

εχει παρατηρισει κανεις αλλος κατι τετοιο? παιζει να εχει φουσκωσει καμια μπαταρια κ να ¨στραβωσε¨ το καλυμα? δεν θυμαμαι να ηταν απο την αρχη ετσι.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε φωτο δεν νομιζω πως θα φαινεται γιατι κ εγω στην αφη μονο το καταλαβαινω. σε ανακλαση με το φως θα φανει λιγο, αλλα δεν ξερω αν αποτυπωθει στη φωτο.. θα προσπαθησω.

για να σου δωσω να καταλαβεις, φαντασου μια τριγωνικη σκεπη ενος σπιτιου, να ειναι η πισω πλευρα του Tablet. οχι βεβαια με τοση μεγαλη γωνια. μια γωνια 1-2 μοιρες. κ ειναι απο πανω (ακριβως κατω απο το ασημι πλαισιο της καμερας) μεχρι κατω (στο βισμα του φορτιστη).

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει κανει νυχακι. αν το αφησω κατω να φανταστεις, κανει τραμπαλα (μικρη ομως). στην πυσια, δεν ακουμπανε η ακρες. ακουμπαει στη μεση.

δεν θυμαμαι αν ηταν απο την αρχη ετσι γιατι δεν το πολυδουλευα.

αυτο που ειπα αν εχει φουσκωσει η μμπαταρια, δεν νομιζω τελικα γιατι θεωρω πως θα ειχε φουσκωσει ψηλα μου, εκει που ειναι η μπαταρια κ οχι ολο.

Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιγράφεις είναι πρόβλημα . Για να μην επεκταθεί και αντιμετωπίσεις χειρότερα ,

καλύτερα να το πας γιά service εφ όσον είσαι μέσα στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχω κ μάλιστα ειχα κάνει κ επέκταση από το public. Θα ήταν καλύτερα να το πάω στο public ή απευθείας σε εξουσιοδοτημένο?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχω κ μάλιστα ειχα κάνει κ επέκταση από το public. Θα ήταν καλύτερα να το πάω στο public ή απευθείας σε εξουσιοδοτημένο?

 

Αποψή μου στη Smartec και γρήγορα .

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον μια βδομαδα εχω περασει την 4.4.2 (αφου με καθοδηγησε ο geobas) και το tablet λειτουργει απροβληματιστα...Μεχρι στιγμης τα ποσοστα μπαταριας κυμαινονται στα ιδια επιπεδα με την 4.1.2 που το ειχα...Δεν εχω παρατηρησει καποια σημαντικη διαφορα...Το μονο που παρατηρησα οτι πλεον χρησιμοποιει περισσοτερη μνημη ram...Παλιοτερα επιανε max 900 mb ενω τωρα βλεπω οτι min ειναι γυρω στα 850+ και max στο 1.1 GB..Το πενακι λειτουργει αψογα...Προβληματα με το wifi δεν εχω (αρκετοι που περασαν την rom ειχαν προβληματα απ οσο διαβαζω και σε ξενα sites) Για test εκδοση μια χαρα πιστευω ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Προσπαθω να κανω streamming μια σειρα που βλεπω αλλα μου κανει συνεχως μικρα κολληματακια. Εχει χαμηλο frame per second για αυτους που παιζουν παιχνιδια.

Στο κινητο μου το ιδιο site παιζει κανονικα. Εχεις κανενας εμπειρια τι μπορει να φταιει?

Ειμαι στην 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον αναβαθμίσει, να έχει υπ' όψιν ότι αλλάζει ο bootloader και δεν μπορεί να γυρίσει σε 4.1.2 ή 4.0.4. Επίσης από τα λίγα που διάβασα το firmware έχει knox.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Το εκανες manual και εβαλες και τον bootloader?

 

Ήμουν στην 4.1.2 έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εγκατέστησα μέσο Odin την Γερμανική 4.4.2

Δεν πείραξα τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις?

Δεν εμεινα πολυ στην 4.1 αλλα μου φαινεται πιο σβελτη

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν το δούλεψα πολύ από χθες.

Όσο εξελίσσετε το λειτουργικό τόσο πέφτει και η διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό βέβαια είναι ένα πρώτο πρόχειρο συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

6 ωρες χωρις παιχνιδια με αυτοματη φωτεινοτητα στο +5.

Θα γυρνουσα σε 4.0 γιατι καποιοι εδω ειπαν για 10 ωρες αυτονομια και επισης δεν μου αρεσει το phablet ui.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον αναβαθμίσει, να έχει υπ' όψιν ότι αλλάζει ο bootloader και δεν μπορεί να γυρίσει σε 4.1.2 ή 4.0.4. Επίσης από τα λίγα που διάβασα το firmware έχει knox.

 

Ειναι σιγουρο? Αν ειναι ετσι δεν προκειται ν' αναβαθμισω. Θελω να γυρισω σε 4.0.4.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Δεν ξέρω τι και πως αλλά κάνοντας ρουτ κ τρέχοντας το SuperSU μου πέταξε αυτο το μήνυμα.

 

Πάτησα να απενεργοποιηθει το knox και το δέχτηκε.

[ATTACH]45648[/ATTACH]

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις KNOX λογικό είναι που έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Κανονικά πρέπει να απενεργοποιήσεις/αφαιρέσεις το KNOX και ό,τι είναι σχετικό με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις KNOX λογικό είναι που έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Κανονικά πρέπει να απενεργοποιήσεις/αφαιρέσεις το KNOX και ό,τι είναι σχετικό με αυτό.

 

Οταν λες επρεπε να απενεργοποιησεις-αφαιρεσεις το knox τι εννοείς και πως? Χωρίς ρουτ πως θα μπορουσε δηλαδη να γινει?

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...