Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα τώρα τελευταία μου κρατάει μπαταρία κάνα 6 ωρο με screen on... με έναν χρόνο χρήση ελπίζω να φταίει το 4.1.2 και όχι η μπαταρία καθαυτή!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι πρεμούρα είναι αυτή με την Kit-Kat . Ρίξτε μιά ματιά στο φορουμ γιά S4 , να δείτε τα αποτελέσματα σε εκείνους που έκαναν

την αναβάθμιση . Ακόμα τρέχουν .

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να βγει η 4.4.2 εννοείται δεν θα τρέξω να την βάλω άμεσα.

Θα περιμένω custom έκδοση της από Omega ή από Ηyperdrive ρουταρισμένη και με τα σωστά καλούδια.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,για να μη διαβάζω τόσες σελίδες κτλπ ή να ψάχνω στο internet πέρα απο τη διαφορά διαστάσεων οθόνης και στίς τιμές σε τι υπερέχει έναντι του note 8.0 ?

 

παρακαλώ σαφείς απαντήσεις αναλυτικά

* είναι και πιο γρήγορο γενικά?

 

υπάρχει κανένα link που να δείχνει τις διαφορές τους ?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω link και πιστεύω να σου λυθούν κάποιες από τις απορίες σου:

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-Note-8.0,Samsung-GALAXY-Note-10.1/phones/7677,6935

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,για να μη διαβάζω τόσες σελίδες κτλπ ή να ψάχνω στο internet πέρα απο τη διαφορά διαστάσεων οθόνης και στίς τιμές σε τι υπερέχει έναντι του note 8.0 ?

 

παρακαλώ σαφείς απαντήσεις αναλυτικά

* είναι και πιο γρήγορο γενικά?

 

υπάρχει κανένα link που να δείχνει τις διαφορές τους ?

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5252&idPhone2=5151

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

δινω σημερα μαλλον το 8αρι και σκεφτομαι να παρω το 10αρι. το 8αρι ηταν αρκετα δυνατο για τα γουστα μου (αν και οχι καλυτερο απο το nexus 10 που ειχα πριν). δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε κολληματα. πρεπει ομως να ανεβω ιντσες. ο ιδιος επεξεργαστης υποχρονισμενος σε μια μεγαλυτερη συσκευη μηπως δεν μου φανει αρκετος?

δεν εχω την δυνατοτητα να χτυπησω το καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μας εχεις πει τι θα τρέξεις, προσωπικα δεν το ειδα να "κολώνει" πουθενά. Αερα πηγαίνει.

 

PS: Την Πέμπτη που μας πέρασε το πηγα στην Smartec. Με χαιρέτησε η θυρα του. Στην αρχή σταματησε να βλέπει τα otg και να συνδέεται με το pc. Και μεσα σε 2-3 μέρες έπαψε και να φορτίζει.

Ειμαι σε αναμονη ανταλλακτικού.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μας εχεις πει τι θα τρέξεις, προσωπικα δεν το ειδα να "κολώνει" πουθενά. Αερα πηγαίνει.

Ξερω ειναι πολυ υποκειμενικο το σχολιο μου.

Με ενδιαφερει το πενακι οποτε μονο για νοτε ειμαι.

Δεν παιζω πολυ παιχνιδια αλλα οταν παιζω παιζω το injustice και οχι το hill climb racing π.χ.

Εχεις καποια αλλη συσκευη στην κατοχη σου να μου πεις συγκριτικα πως ειναι η αποδοση του?

Αν ειμαι εκτος θεματος η οι ερωτησεις μου ειναι ατοπες παρακαλω διαγραψτε τα μνμτα μου.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ειναι πολυ υποκειμενικο το σχολιο μου.

Με ενδιαφερει το πενακι οποτε μονο για νοτε ειμαι.

Δεν παιζω πολυ παιχνιδια αλλα οταν παιζω παιζω το injustice και οχι το hill climb racing π.χ.

Εχεις καποια αλλη συσκευη στην κατοχη σου να μου πεις συγκριτικα πως ειναι η αποδοση του?

Αν ειμαι εκτος θεματος η οι ερωτησεις μου ειναι ατοπες παρακαλω διαγραψτε τα μνμτα μου.

Ευχαριστω

 

Αυτα δεν ειναι τιποτα! Και εφοσον θέλεις το πενακι ειναι τέλειο εργαλείο το note. Δεν θα σε προβληματίσει πουθενα.

 

Εχω επεισης και το LG G Pad. Σαν overall αίσθηση ειναι ανωτερο το LG αλλά εφοσον το πενακι ειναι must, δεν υπάρχει θεμα συγκρισης. Μοναδικη ένστασή μου το χαμηλο ppi στο note 10.1 που ισως κουράσει σε πολύωρο διάβασμα. Αλλιως η οθονη ειναι καθαρή, φωτεινή, τα χρώματα ζωηρά (αν και λιγο ψυχρά για τα γουστα μου) και ο ηχος δυνατος και καθαρός.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για μια πλήρη φόρτιση από το 10%, πόσο χρόνο απαιτεί το ταμπλετ????

 

5 με 5,5 ώρες με τον φορτιστή της samsung. Κάπου είχε λεχθεί όμως για έναν άλλο φορτιστή που τον είχαν πάρει τα παιδια από τα media markt και έκανε πολυ καλύτερα την δουλειά του αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς έχει λεχθεί γιατί τον ψάχνω και γω.

 

edit: Μήνυμα 1653 αναφέρεται ο φίλος στον φορτιστή που με ενδιέφερε να βρω...μένει να δω τώρα αν ακόμα τον πουλάνε !!!!

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

5 με 5,5 ώρες με τον φορτιστή της samsung. Κάπου είχε λεχθεί όμως για έναν άλλο φορτιστή που τον είχαν πάρει τα παιδια από τα media markt και έκανε πολυ καλύτερα την δουλειά του αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς έχει λεχθεί γιατί τον ψάχνω και γω.

 

edit: Μήνυμα 1653 αναφέρεται ο φίλος στον φορτιστή που με ενδιέφερε να βρω...μένει να δω τώρα αν ακόμα τον πουλάνε !!!!

 

Ο φορτιστής είναι ο Belkin 5V 2.1A , model # F8M112cw . Εξακολουθεί να φορτιζει 10%-100% σε 3 ώρες 30-40 λεπτά .

Αν δεν το βρείς στο MediaMarkt , γκουγκλάρησε " Belkin Greece " και τηλεφώνησέ τους να μάθεις αν είναι διαθέσιμο .

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής είναι ο Belkin 5V 2.1A , model # F8M112cw . Εξακολουθεί να φορτιζει 10%-100% σε 3 ώρες 30-40 λεπτά .

Αν δεν το βρείς στο MediaMarkt , γκουγκλάρησε " Belkin Greece " και τηλεφώνησέ τους να μάθεις αν είναι διαθέσιμο .

 

αυτον εννοεις: belkin

 

ή αυτο εδω που ειναι και πιο οικονομικο; belkin

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα αυτό για την μπαταρία, γιατί δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να το βάζω στις 5 με 30% και στις 11 να έχει 65%. Να δοκιμάσω κάτι πριν αγοράσω άλλο φορτιστή??
Link to comment
Share on other sites

αυτον εννοεις: belkin

 

ή αυτο εδω που ειναι και πιο οικονομικο; belkin

 

Τον πρώτο βέβαια του Public. Aν πρόσεχες θα έβλεπες και τα χαρακτηριστικά του μοντέλου

όπως στα έγραψα F8M112cw

 

Sent with T-311

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα αυτό για την μπαταρία, γιατί δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να το βάζω στις 5 με 30% και στις 11 να έχει 65%. Να δοκιμάσω κάτι πριν αγοράσω άλλο φορτιστή??

 

Προφανως και δεν ειναι φυσιολογικο εφοσον το φορτιζεις με τον δικο του φορτιστη και δεν το δουλευεις ταυτοχρονα.

Δοκιμασε με ενα αλλο καλώδιο αρχικα, που εινα και το φθηνότερο και συνεχίζεις με νεο φορτιστη.

 

Βεβαια, απλα να αναφερω, οτι μπορει να εχει θεμα και η θύρα στο note, οπως στο δικο μου.

 

Ξεκινας λοιπον απο το πιο φθηνό και προχωράς βλεποντας τι γινεται.

 

PS: Μιας και το ανέφερα, σημερα την πηρα πισω την ταμπλετα απο επισκευη στη Smartec. Αλλαγή της θύρας και αλλαγη οθονης. Ολα καλύφθηκαν απο εγγύηση.

Η οθονη δεν ειχε τιποτα, περαν απο αρκετες γρατζουνιές. Την αλλαξαν χωρις να πω ουτε λεξη σχετικα! Εγω για την θύρα το πηγα!

Εντάξει! Τι να πω! Οχι απλα ευχαριστημένος, υποχρεωμένος! Οσοι γνωριζουν απο C2X, ειμαι στο WOW!

Οπως κατακρίνουμε τα αρνητικά, θα πρέπει να τονιζουμε και τα θετικα και να τα επιδοκιμαζουμε!

Απο μενα ...... ΜΠΡΑΒΟ και παλι ΜΠΡΑΒΟ!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δεν ειναι φυσιολογικο εφοσον το φορτιζεις με τον δικο του φορτιστη και δεν το δουλευεις ταυτοχρονα.

Δοκιμασε με ενα αλλο καλώδιο αρχικα, που εινα και το φθηνότερο και συνεχίζεις με νεο φορτιστη.

 

Βεβαια, απλα να αναφερω, οτι μπορει να εχει θεμα και η θύρα στο note, οπως στο δικο μου.

 

Ξεκινας λοιπον απο το πιο φθηνό και προχωράς βλεποντας τι γινεται.

 

PS: Μιας και το ανέφερα, σημερα την πηρα πισω την ταμπλετα απο επισκευη στη Smartec. Αλλαγή της θύρας και αλλαγη οθονης. Ολα καλύφθηκαν απο εγγύηση.

Η οθονη δεν ειχε τιποτα, περαν απο αρκετες γρατζουνιές. Την αλλαξαν χωρις να πω ουτε λεξη σχετικα! Εγω για την θύρα το πηγα!

Εντάξει! Τι να πω! Οχι απλα ευχαριστημένος, υποχρεωμένος! Οσοι γνωριζουν απο C2X, ειμαι στο WOW!

Οπως κατακρίνουμε τα αρνητικά, θα πρέπει να τονιζουμε και τα θετικα και να τα επιδοκιμαζουμε!

Απο μενα ...... ΜΠΡΑΒΟ και παλι ΜΠΡΑΒΟ!

 

Ναι έχεις δίκιο η smartec ειναι η ο πιο σημαντικός λόγος για να αγοράσεις samsung.... έχει κάνει μεγάλο deal η samsung με αυτήν την επιλογή του service(αναφέρομαι στο κατάστημα χαϊδαρίου)!!!

Εμένα μου είχε δεχτεί άμεση αλλαγή nexus s και την αλλαγή οθόνης στο note 10.1" γιατί είχε κάνα δυο καμένα pixel!!!(κανείς δεν το κάνει αυτό χωρίς να σου βγάλει την πίστη)!!!

Τώρα που είπαμε για προβλήματα θα σου στείλω pm με μερικές ερωτησούλες για το lg σου!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ο κονεκτορας ειναι ιδιος δεν σημαίνει οτι και το pin out θα ειναι το ιδιο.

Δεν ακολουθει καποιο στάνταρ οποτε ο καθε κατασκευαστης βαζει τα πιν οπως γουστάρει. Αν ηταν καποιο στανταρ usb, τοτε ΟΚ. Αλλα τωρα το πιθανοτερο ειναι να καψετε την θύρα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ακριβώς το ίδιο και δεν κουμπώνει στην θύρα...

Το εχει το e-shop για GALAXY TAB

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.662338

με τα ιδια χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Το εχει το e-shop για GALAXY TAB

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.662338

με τα ιδια χρήματα

 

Κάνετε βόλτες και το πράγμα πάει να μπερδευτεί .

Ο συγκεκριμένος είναι γιά το 10.1

Τον χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...