Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαινετε πολυ ακριβο και ελεγα μηπως υπαρχει ποιο φτηνο απο εξω και πως το φερνεις εδω χωρις τελωνειο?και δευτερον το καινουργιο τι παραπανω θα εχει ωστε να το περιμενουμε?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου φαινετε πολυ ακριβο και ελεγα μηπως υπαρχει ποιο φτηνο απο εξω και πως το φερνεις εδω χωρις τελωνειο?και δευτερον το καινουργιο τι παραπανω θα εχει ωστε να το περιμενουμε?ευχαριστω

Ποιός ξέρει με τι τιμή θα μας το λανσάρουν . Αν γιά το Ν8000 δώσαμε 600 ευρώ το 2012 και ακόμα κρατάει σήμερα κοντά στα 500 ευρώ

σκέψου τι θα ζητάνε . Η μόνη σημαντική διαφορά είναι η ανάλυση της οθόνης που θα είναι 2560x1600 super Amoled , έναντι της δικής

μας 1280x800 . Προσωπικά με βολεύει μιά χαρά .

Καλησπέρα!

*Ζητω συγνωμη για την επναληψη της ερώτησης αλλά περιμένω απάντηση και δεν έχω πάρει...

Στην εφαρμογή χάρτες της Google (η οποία είναι εγκατεστημενη στη συσκευη) και ενώ την έχω ενημέρωσει δε μπορώ να βρω την επιλογή για την πλοήγηση (φωνιτική).

Έχω δει σε νοτε 2 πως υπάρχει κανονικά αυτή η επιλογή σε εσας υπαρχει η εχω κάπου λάθος;

Αφού σχεδιάσεις τη διαδρομή σου , θα βγεις στο παράθυρο με τις οδηγίες . Πάτησε το μπλέ τοξάκι και θα ακούσεις τη μπεμπέκα να λέει

τα δικά της . Βέβαια χρειάζονται ενεργοποιημένα δεδομένα/wi-fi .

Link to comment
Share on other sites

το ειχε ενας φιλο μου και το χειριστηκα και εγω λιγο μονο που μ απογοητευσε στο wi-fi σε λιγα μετρα ποιο πανω δεν συνδεοταν ενω ενα λαπτοπ HP ειχε ιντερνετ φουλ.το εχετε δοκιμασει εσεις?και αν θελω να το βρω ποιο φτηνα πρεπει να περιμενω?

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η wifi antenna της ταμπλετας μας ειναι απο τις πιο δυνατες εκει εξω. Βρισκει πολυ απομακρυσμενα wifi δικτυα. Κανε ριμπουτ στο μοντεμ μπας και φταιει αυτο
Link to comment
Share on other sites

ειναι δημοσιο wi-fi που μπορω να το βρω φτηνο?

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Αφού σχεδιάσεις τη διαδρομή σου , θα βγεις στο παράθυρο με τις οδηγίες . Πάτησε το μπλέ τοξάκι και θα ακούσεις τη μπεμπέκα να λέει

τα δικά της . Βέβαια χρειάζονται ενεργοποιημένα δεδομένα/wi-fi .

 

Σ ευχαριστω πολύ

Το δοκίμασα μέσα στο σπίτι και μένει να το δω και καθ οδόν...

Link to comment
Share on other sites

το ειχε ενας φιλο μου και το χειριστηκα και εγω λιγο μονο που μ απογοητευσε στο wi-fi σε λιγα μετρα ποιο πανω δεν συνδεοταν ενω ενα λαπτοπ HP ειχε ιντερνετ φουλ.το εχετε δοκιμασει εσεις?και αν θελω να το βρω ποιο φτηνα πρεπει να περιμενω?

 

Ένα από τα ισχυρά χαρτιά του, είναι το WiFi. Είναι κάτι παραπάνω από πολύ καλό. Εξαιρετικό θα έλεγα.

Τώρα για τα λ7, φαντάζομαι ότι όταν βγει το νέο θα πέσει η τιμή του. Λίγο υπομονή και θα δείξει. Υπάρχει βέβαια πάντα και το καλό μεταχειρισμένο. Κάποιος φίλος εδω, το έδινε. Το είχε ανακοινώσει λίγα ποστ πιο πριν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολύ

Το δοκίμασα μέσα στο σπίτι και μένει να το δω και καθ οδόν...

Από τις επιλογές επίπεδα , επέλεξε "Δορυφόρος" . Θα σου βγάλει τη διαδρομή μέσα στο Google Earth . Πραγματικά εντυπωσιακή αλλά

μέχρι εκεί . Η ανάγκη χρήσης δεδομένων το κάνει αρνητικό , αν όχι απαγορευτικό . Ισως ένα καλός πλοηγός του καναπέ .

Ένα από τα ισχυρά χαρτιά του, είναι το WiFi. Είναι κάτι παραπάνω από πολύ καλό. Εξαιρετικό θα έλεγα.

Και μη ξεχνάμε και το καταπληκτικό GPS που μπορεί να πιάσει δορυφόρους και στο υπόγειο του σπιτιού σου :D

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αναβαθμιση firmware 108.17 mb σε γερμανική συσκευη με 4.1.2, ξερει κανεις αν αξιζει τον κοπο να την εγκαταστησω;
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αναβαθμιση firmware 108.17 mb σε γερμανική συσκευη με 4.1.2, ξερει κανεις αν αξιζει τον κοπο να την εγκαταστησω;

 

Αρχισαν πάλι τα όργανα . Τα λέγαμε στα posts στη προηγούμενη σελίδα . Τι πρόβλημα έχεις με την 4.1.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αναβαθμιση firmware 108.17 mb σε γερμανική συσκευη με 4.1.2, ξερει κανεις αν αξιζει τον κοπο να την εγκαταστησω;

 

Ποια έκδοση της 4.1.2 είχες?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο skrutz.gr αλλά σε λίγο βγαίνει το καινούργιο note 10.1! Βέβαια δε ξέρω αν θα αξίζει τη διαφορά των χρημάτων...

Με τίποτα . Να πληρώσω τη μεγαλύτερη ανάλυση της οθόνης ?

 

Η Samsung , έχει ομολογήσει σε δημοσιεύματα ότι δεν περιμένει μεγάλες πωλήσεις , φαντάζομαι πως εννοεί όσες πωλήσεις είχε και

το Ν8000/8010 μόνο που δεν έχει κάνει τίποτα να σταματήσει την αισχροκέρδια των αντιπροσώπων της τουλάχιστον στην Ευρώπη ,

ειδικά όταν είναι γνωστό σε όλους ότι η αγορά των tablets των 10 ιντσών κατρακυλάει κάθε μέρα .

 

Πάντως άρχισαν προπαραγγελίες στη Γερμανία , στα 699 Ευρώ το 3g,

http://www.mediamarkt.de/mcs/productlist/Tablets,48353,447051.html?langId=-3

οπότε εδώ να το περιμένουμε στα 750-800 ??? :down::down:.

Ευχαριστώ , δεν θα πάρω............

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

πριν από 1,5 μήνα αγόρασα το Note II και μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα έδιωξε το organizer από την τσάντα μου και έγινε αναντικατάστατο κυρίως λόγω του spen.

Λέω τώρα να προχωρήσω παρακάτω και να διώξω όλα τα σημειωματάρια από το γραφείο μου και να χρησιμοποιήσω το Note 10 σαν τετράδιο που θα γράφω τις σημειώσεις που κρατάω για τους πελάτες μου σε φακέλους με το όνομα του καθενός. Έχει κανένας την εμπειρία μίας τέτοιας χρήσης? και πόσο εύκολο είναι αυτοί οι φάκελοι να είναι διαθέσιμοι αλφαβητικά και αυτές οι "χειρόγραφες" σημειώσεις να είναι διαθέσιμες με εύκολο τρόπο σε κάποιο cloud (πράγμα που δεν μπορώ να κάνω με εύκολο τρόπο τώρα από το note ii, με το snote τουλάχιστον).

Αν δεν είναι το note 10 η λύση υπάρχει άλλη συσκευή με πενάκι που να αποδίδει καλύτερα για χειρόγραφα με ευκολία ανάκτησης και αρχειοθέτησής τους (συνδυασμός δηλαδή καλού hardware, βλέπε spen ή αντίστοιχο, με καλό software).

Edited by mikedas
Link to comment
Share on other sites

Η σειρα note για αυτη αυτην χρηση που χρειαζεσαι ειναι μονοδρομος.

Δεν υπαρχει κατι καλυτερο.Υπαρχουν και αρκετες διαφορετικες εφαρμογες για σημειωσεις

οπως αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.steadfastinnovation.android.projectpapyrus εκτος του s note.

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Εδώ το εξής πρόβλημα...ή... κάτι δε κάνω καλά

Έχω φτιάξει μια λίστα αναπαραγωγής στην εφαρμογή "μουσική"της συσκευής, αλλά όταν κλείσω το ταμπλετ και στη συνέχεια το ανοίξω η λίστα υπάρχει (σαν τίτλος) μεν αλλά έχουν εξαφανιστεί τα τραγούδια

Κάνω κάτι λάθος;

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.θα ηθελα τις γνωσεις σας.

Εχω το Ν8010. Μετα την αναβαθμιση που ειχα κανει σε 4.1.2 εχω παρατηρησει μεγαλη καταναλωση στην μπαταρια

αλλα και το γεγονος οτι στην φορτιση αργει πολυ να τελειωσει.Το βαζω το βραδυ στις 10 γυρω στο 22% και το πρωι στις 8 εχει φτασει στο 95%.

Επισεις παρολο που το χρησιμοποιω ενω ειναι στην φορτιση αντι να συνεχισει να φορτιζει αντιθετως πεφτει και η μπαταρια του.!!!!!!!:mad:

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.θα ηθελα τις γνωσεις σας.

Εχω το Ν8010. Μετα την αναβαθμιση που ειχα κανει σε 4.1.2 εχω παρατηρησει μεγαλη καταναλωση στην μπαταρια

αλλα και το γεγονος οτι στην φορτιση αργει πολυ να τελειωσει.Το βαζω το βραδυ στις 10 γυρω στο 22% και το πρωι στις 8 εχει φτασει στο 95%.

Επισεις παρολο που το χρησιμοποιω ενω ειναι στην φορτιση αντι να συνεχισει να φορτιζει αντιθετως πεφτει και η μπαταρια του.!!!!!!!:mad:

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Γιά την κατανάλωση μπαταρίας δεν έχω γνώμη γιατί δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα , αλλά γιά τη φόρτιση επειδή είμαι παθών , μπορώ να

σου πω ότι είναι θέμα φορτιστή ή/και καλωδίου . Ρίξε μιά ματιά στη σελιδα 111 , ποστ 1653 . Ισως πάρεις μιά ιδέα .

Link to comment
Share on other sites

geobas σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου:).θα δοκιμασω καποιον αλλο φορτιστη μηπως και βρεθει λυση.
Link to comment
Share on other sites

geobas σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου:).θα δοκιμασω καποιον αλλο φορτιστη μηπως και βρεθει λυση.

 

Για την αυξημενη καταναλωση, πολλοι που αναβαθμισαν στην τελευταια εκδοση διαμαρτιρονται για αναλογα συμπτωματα.

Εγω προσωπικα εκανα downgrade σε 4.0.4 και πλεον με την ιδια χρηση εχω 30-40% καλυτερους χρονους οθονης. Φτανω ανετα, πολυ ανετα, τις 10 ωρες, εκει που οριακα ημουν στις 6-7.

 

Δεν προτρεπω κανεναν να κανει το ιδιο, απλα αναφερω τις παρατηρησεις μου για το ποσο προχειρογραμμενη ειναι τελικα η τζελιμπιν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.θα ηθελα τις γνωσεις σας.

Εχω το Ν8010. Μετα την αναβαθμιση που ειχα κανει σε 4.1.2 εχω παρατηρησει μεγαλη καταναλωση στην μπαταρια

αλλα και το γεγονος οτι στην φορτιση αργει πολυ να τελειωσει.Το βαζω το βραδυ στις 10 γυρω στο 22% και το πρωι στις 8 εχει φτασει στο 95%.

Επισεις παρολο που το χρησιμοποιω ενω ειναι στην φορτιση αντι να συνεχισει να φορτιζει αντιθετως πεφτει και η μπαταρια του.!!!!!!!:mad:

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Νομιζω ότι το πρόβλημα σου είναι ο φορτιστής ή το καλώδιο usb!

Link to comment
Share on other sites

Για την αυξημενη καταναλωση, πολλοι που αναβαθμισαν στην τελευταια εκδοση διαμαρτιρονται για αναλογα συμπτωματα.

Εγω προσωπικα εκανα downgrade σε 4.0.4 και πλεον με την ιδια χρηση εχω 30-40% καλυτερους χρονους οθονης. Φτανω ανετα, πολυ ανετα, τις 10 ωρες, εκει που οριακα ημουν στις 6-7.

 

Δεν προτρεπω κανεναν να κανει το ιδιο, απλα αναφερω τις παρατηρησεις μου για το ποσο προχειρογραμμενη ειναι τελικα η τζελιμπιν.

επιανες 6-7 ωρες με JB? τι αλλα θεματα εχει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

επιανες 6-7 ωρες με JB? τι αλλα θεματα εχει?

 

Ναι, έχω το 8010 (WiFi only). Με την jb, με την χρήση που του έκανα πάντα, ήμουν στις 7 ώρες οριακά. Έμπαινε σε power saving.

 

Όχι, άλλο πρόβλημα κανένα. Ούτε με την 4.1.2, ούτε με την 4.0.4 που είμαι τώρα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. επιτελους το ξαναπηρα στα χερια μου. ηρθε μια στις 9\9 , στις 11 το εστειλα με καμμενο pixel και ηρθε σημερα με καινουργια οθονη.μια ερωτηση εχω το 8010 gt αν θυμαμαι καλα διαβασα καπου στο νημα οτι καποιοσ φοραει 64gb msd και την εχει φορμαρισμενη σε exfat στο συγγεκριμενο μοντελο. θυμαμαι καλα; αν οχι πειτε μου σε ποια σελιδα να διαβασω. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και γω για την κατανάλωση της μπαταρίας, με την 4.1.2 με φτάνει μέχρι τις 7 ώρες βαριά βαριά !!!! Βέβαια δεν ξέρω αν φταίει το skype με το οποίο μιλάω περίπου τις 3 ώρες απο τις 7. Με την φόρτιση της μπαταρίας έχω και γω τελευταία το ίδιο πρόβλημα, ενω στις αρχες γέμιζε σε 5 ώρες τώρα υπάρχουν φορές που κάνει 8 και 9 ώρες και άλλες πάλι που κολλάει στο 99% και δεν δείχνει πλήρως φορτισμένο. Θα το κοιτάξω μήπως φταίει ο φορτιστής. Εμένα ένα πρόβλημα που είχε εξαρχής αλλά δεν το έδωσα σημασία ήταν με τον μαμα browser όπου δεν μου άνοιγε ή καθυστερούσε να ανοίξει αρκετές σελίδες, ενω με τον chrome που χρησιμοποιώ όλα είναι οκ. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει ???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...