Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω στο ημπει καλώδιο ανταπτορα για hdmi και δεν βρίσκω κάτι φθηνό. Μόνο ορίτζιναλ των σαράντα δολαρίων. Ξέρετε κάποιο σαιτ που να βρω ιμιτασιόν όπως στο αντίστοιχο usb των τριών δολαρίων?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ και μία εβδομάδα κάτοχος και εγώ του Note 10.1. Πολύ ευχαριστημένος, η μεγάλη επεξεργαστική ισχύς και η άπλετη οθόνη του κάνουν απολαυστική τη χρήση του και μεγαλη τη διαφορά με το κινητό μου (SE Xperia Neo V).

 

Έχω κολλήσει στο θέμα NTFS. Το OTG καλώδιο που έχω δουλεύει, καθώς τα απλά στικάκια μέχρι 8GB τα βλέπει, όπως και mouse, πληκτρολόγιο κλπ. Με το Nexus Media Importer και συνδέοντας σκληρό 320GB NTFS δεν... Τον αναγνωρίζει, αλλά θεωρεί ότι είναι άδειος.:confused:

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σου αναγνωρίζει 8άρι flashάκι διαμορφωμένο σε NTFS? Eίσαι σίγουρος γιατί μέσω OTG ΔΕΝ αναγνωρίζει NTFS διαμόρφωση...
Link to comment
Share on other sites

Σου αναγνωρίζει 8άρι flashάκι διαμορφωμένο σε NTFS? Eίσαι σίγουρος γιατί μέσω OTG ΔΕΝ αναγνωρίζει NTFS διαμόρφωση...

 

Οοοχι, το 8ρι δεν είναι NTFS. Αυτό ακριβώς ρωτάω, πώς γίνεται να αναγνωρίσους NTFS, γιατί όταν πρωτοαναφέρθηκε το Nexus media importer είχε γραφτεί ότι διαβάζει τα πάντα, και σκληρούς με NTFS...

 

Για τους φιλους του forum ενημερωνω οτι υπαρχει ενα φοβερο app με το

οποιο μπορειτε να διαβασετε δισκους και φλασακια με ανταπτορα otg μεχρι

και 2 τερα σε Ntfs τσεκαρισμενο, χωρις να ειστε root ,το ονομα αυτου:

Nexus media importer

 

Αυτό φταίει . Δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσει NTFS χωρίς το Nexus media importer . Πρέπει να είναι απαραιτήτως Fat32 .

Τα στικάκια από μαμά συνήθως είναι Fat32 . Εχω 3 στικάκια των 16Gb και έναν εξωτερικό σκληρό 320Gb που τον έχω κάνει και

αυτόν format σε Fat32 όπου αποθηκεύω ταινίες , κάτι σαν ταινιοθήκη (βέβαια τον δίσκο με παροχή ρεύματος και όχι να παίρνει

από το tablet). Σημειωτέον πως έτσι δουλεύουν και τα 2 otg που έχω . Δοκίμασες να κάνεις format τα στικάκια σε Fat32 ???

Υπάρχει κάποιος λόγος που τα έχεις σε NTFS ???

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για να δουλέψει το συγκεκριμένο app θα πρέπει το τηλέφωνο να είναι root... Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για να δουλέψει το συγκεκριμένο app θα πρέπει το τηλέφωνο να είναι root...

 

Δε γραφει κατι τετοιο στο μαρκετ...

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι κυρίως για τα Nexus, αλλά στις λεπτομέριες γράφει ότι θέλει μια οποιαδήποτε Android 4+ συσκευή. Εκτός κι αν είμαστε τόσο άτυχοι που δεν υποστηρίζει συγκεκριμένα το ΝΟΤΕ μας...

 

Και αυτό ...ξαναρωτώ: έχει καταφέρει κάποιος να χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα (ή άλλο, δεν καίγομαι κιολας... ;) ) για να διαβάσει εξωτερικό αποθηκευτικό μέσο (stick ή HDD) κωδικοποιημένο με NTFS;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας

 

Χρησιμοποιω το ταμπλέτ στη δουλειά μου τα πρωινα για πολλές ώρες,συνεχομενα, 3-4 ακομη και 5 ωρες

Ή ερώτηση μου είναι η εξής

Να το έχω στον φορτιστή ή να το αφηνω να αδειάζει η μπαταρια και να το φορτιζω μετα.?

Σας ευχαριστω πολυ!

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να το χρησιμοποιείς χωρίς τον φορτιστή και να προσπαθείς να κάνεις 'οσο το δυνατόν πιο ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης...
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να το χρησιμοποιείς χωρίς τον φορτιστή και να προσπαθείς να κάνεις 'οσο το δυνατόν πιο ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης...

Δηλαδη απο πχ 10% και να φορτιζει 100% σωστα;

Επιδη η χδηση που αναφερω παραπανω θα ειναι σε καθημερινη βαση...λες να εχω προβλημα σε βαθος χρονου;

Link to comment
Share on other sites

Kάποια στιγμή όλες οι μπαταρίες εξασθενούν άλλες γρηγορότερα, άλλες αργότερα ανάλογα με την μεταχείρηση που έχουν υποστεί.

 

Το 10-100% είναι ο καλύτερος τρόπος για να την συντηρήσεις όσο το δυνατόν καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Kάποια στιγμή όλες οι μπαταρίες εξασθενούν άλλες γρηγορότερα, άλλες αργότερα ανάλογα με την μεταχείρηση που έχουν υποστεί.

 

Το 10-100% είναι ο καλύτερος τρόπος για να την συντηρήσεις όσο το δυνατόν καλύτερα...

 

Σ ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια και το χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να θυμίσω ότι για συζητήσεις περι εφαρμογών υπάρχει ξεχωριστός χώρος στο φόρουμ!

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Τα μηνύματα που αφορούσαν εφαρμογές μεταφέρθηκαν σε άλλο θέμα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Streaming ταινίες αποθηκευμενες στο pc γίνεται στην ταμπλέτα μας και αν ναι πως?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Kάποια στιγμή όλες οι μπαταρίες εξασθενούν άλλες γρηγορότερα, άλλες αργότερα ανάλογα με την μεταχείρηση που έχουν υποστεί.

 

Το 10-100% είναι ο καλύτερος τρόπος για να την συντηρήσεις όσο το δυνατόν καλύτερα...

 

Ερωτηση...: το εβαλα να φορτίσει με 8% μπαταρια στις 15:15' και τελειωσε (100%) η φορτιση τωρα μολις 19:39' ειναι φυσικογκο;

Σ ευχαριστω και παλι προκαταβολικα!

(Οταν φορτιζε ηταν απενεργοποιημενο)

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι στο 7άρι Tab 2 που έχει 4000mAh μπαταρία χρειάζεται κανένα 3ωρο για full φόρτιση (Εννοείται με τον μαμίσιο φορτιστή), τότε ναι θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό το 4ωρο για το 10άρι Note...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Χριστός Ανεστη και Χρόνια πολλά γεμάτα αγάπη!

 

Θέλω να πάρω το note 10.1 σε έναν ανθρωπο που κάνει διορθώσεις και copy paste σε κείμενα και βιβλία οπότε λόγω του stylus Pen του φαίνεται ιδανικό. Ειναι όμως? Εσεις που το έχετε παρατηρείται ότι όντως η αναγνώριση γραφής είναι εξαιρετική ή πρέπει να γράφεις αργά και ολοστρόγγυλα???? :worry:

 

Όσον αφορά τη σύνδεση με adapter USB 'έχει δοκιμάσει κάνεις συνδεση με USB hub όπου να έχει συνδεσει παραπάνω απο μια συσκευές πχ mouse, πληκτρολόγιο και εκτυπωτή μαζί???

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...: το εβαλα να φορτίσει με 8% μπαταρια στις 15:15' και τελειωσε (100%) η φορτιση τωρα μολις 19:39' ειναι φυσικογκο;

Σ ευχαριστω και παλι προκαταβολικα!

(Οταν φορτιζε ηταν απενεργοποιημενο)

 

Καινούργιο NOTE 10.1 Δεύτερη φόρτιση από το 9% στο 100% έκανε 4 ώρες και 20 λεπτά κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια. εχω εναν δισκο 1tb με μουσικη και ταινιες σε ntfs. υπάρχει τροπος να τον κανω exfat ωστε να τον βλεπει το tablet χωρις να χασω τα δεδομενα;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...