Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως θα έπρεπε να υπάρχει κάποια μέριμνα από τη Samsung για το tv tuner και για μας που βιαστήκαμε και το πήραμε μόλις κυκλοφόρησε χρυσοπληρώνοντας το για να μη μιλήσω και για το ΠΛΑΙΣΙΟ για όσους το αγόρασαν από εκεί...

 

Μην το ψάχνεις. Είναι μια προωθητική ενέργεια και όπως κάθε προωθητική ενέργεια δεν έχει αναδρομική ισχύ. Καλώς ή κακώς φαντάσου πχ όταν γίνεται μια μείωση τιμής όλοι οι ήδη κάτοχοι να ζητάνε μέρος από τα χρήματα τους πίσω. Είναι κρίμα αν μόλις το αγόρασες αλλά τουλάχιστον δεν είναι και περίπτωση New iPad σε iPad4 σε 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Από εκεί το πήρα και εγώ στις 309 λίρες! Απλά έρχεται με αγγλική πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ οτι δεν το έχει...

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.

Με το S pen μπορείς αφού έχεις ανοίξει ένα pdf (πχ σχέδιο) να σημειώσεις πάνω σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παντως μην τρελαινεστε με το tv tuner. Χθες το δοκιμασα στη βουλα, κατεβασε 4 καναλια ερτ και δεν επαιζε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να σημειώνεις πάνω σε pdf, όπως επίσης και να δημιουργείς ένα παράθυρο όπου αποθηκεύεις κάποιες πληροφορίες. Αν και δεν το έχω πάρει ακόμα το δοκίμασα στο public.

 

Παντως μην τρελαινεστε με το tv tuner. Χθες το δοκιμασα στη βουλα, κατεβασε 4 καναλια ερτ και δεν επαιζε τιποτα.

 

Αν είναι έτσι και δεν έχει καλή απόδοση να μην περιμένουμε άλλο και να προχωρήσουμε στην αγορά τότε, να μας πείτε όσοι το έχετε πάντως εάν αξίζει τον κόπο αυτή η ιστορία

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι και δεν έχει καλή απόδοση να μην περιμένουμε άλλο και να προχωρήσουμε στην αγορά τότε, να μας πείτε όσοι το έχετε πάντως εάν αξίζει τον κόπο αυτή η ιστορία

 

εγω εχω το wifi tivizen και δεν εχω προβλημα (παλιο φαληρο). Μετα τη γλυφαδα λογω μαλλον κακου σηματος ( !!!) εχει σπασιματα η εικονα. Μιλάω για το wifi tivizen παντα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το wifi tivizen και δεν εχω προβλημα (παλιο φαληρο). Μετα τη γλυφαδα λογω μαλλον κακου σηματος ( !!!) εχει σπασιματα η εικονα. Μιλάω για το wifi tivizen παντα

 

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία του tivizen;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία του tivizen;

 

περιπου 2μισι ωρες, το εχω δοκιμασει και παιζει και οταν ειναι συνδεδεμενο και φορτιζει, επισης εχω παρει τη κλασσικη νοκια μπαταρια για να αντικαταστησω τη μαμησια κινεζικη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα έπρεπε να υπάρχει κάποια μέριμνα από τη Samsung για το tv tuner και για μας που βιαστήκαμε και το πήραμε μόλις κυκλοφόρησε χρυσοπληρώνοντας το για να μη μιλήσω και για το ΠΛΑΙΣΙΟ για όσους το αγόρασαν από εκεί...

 

+10000000000

 

απο ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα δεν το βρηκα καπου.....τουλαχιστον εν Ελλάδι!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα έπρεπε να υπάρχει κάποια μέριμνα από τη Samsung για το tv tuner και για μας που βιαστήκαμε και το πήραμε μόλις κυκλοφόρησε χρυσοπληρώνοντας το για να μη μιλήσω και για το ΠΛΑΙΣΙΟ για όσους το αγόρασαν από εκεί...

 

Πάντως τους καλούς πελάτες τους εξυπηρετούν. Εγώ το είχα αγοράσει μία εβδομάδα πριν την προωθητική ενέργεια και όταν πήγα και τους ζήτησα το tuner, μου το έδωσαν και μάλιστα μου επέστρεψαν και σε μετρητα (!) τη διαφορά που είχα πληρώσει παραπάνω για τη ταμπλέτα. Εγώ (και η εταιρία μου), βέβαια, έχουμε "χτίσει" το Πλαίσιο στη συγκεκριμένη περιοχή...

Παίζει σίγουρα ρόλο τι σχέση έχει αναπτύξει κάποιος με δεδομένα καταστήματα και πωλητές/διευθυντές αυτών.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα ανάβεις φωτιές. Τι σχέση έχει όμως ένας εταιρικός πελάτης με έναν πελάτη λιανικής;

 

Οι προωθητικές ενέργειες δυστυχώς δεν έχουν αναδρομική ισχύ. Φαντάζομαι και εσύ δεν επιστρέφεις χρήματα σε προηγούμενους πελάτες σου αν κάνεις κάποια μελλοντική προσφορά.

 

Το μόνο που θα μπορούσε να κάνει κανείς (αν τον παίρνει χρονικά) είναι επιστροφή του προϊόντος και επαναγορά αυτού με την προσφορά ή τουλάχιστον απειλή ότι θα το κάνει. Πχ εγώ είχα κάνει κάτι αντίστοιχο στο Amazon όταν 1 μέρα μετά από αγορά ενός προϊόντος στα 400 το έριξαν στα 300 και τους είπα πως αν δεν μου επιστρέψουν την διαφορά θα παραγγείλω την προσφορά και θα επιστρέψω το υπάρχον και τελικά μου επέστρεψαν τα χρήματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γνωριζει κανεις κατι παραπανω για την συγκεκριμη πολυ καλη προσφορα? http://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-Note-10-1-Tablet/dp/B008UQ7KA4/ref=lh_ni_t

 

Ποσο ειναι τα μεταφορικα για Αθηνα και αν ισχυει η εγγυηση?

Ευχαριστω

 

Για τα παιχνιδια tegra3 υπαρχει καποιος τροπος να τα παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Στέλιο δες μια σελίδα πίσω! Όχι 100 απλά μια σελίδα πιο πίσω. Απο εκεί το πήρα. Τα μεταφορικά είναι δωρεάν απλή αποστολή. Το μόνο θέμα είναι ότι έρχεται με αγγλικό φορτιστή. Εγγύηση φυσικά εντός Ευρώπης κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγες ώρες το Galaxy Note 10.1 N800 3G , και αφού φόρτισα την μπαταρία , είπα να κάνω το στήσιμο στα

προσωπικά μου μέτρα , αρχής γενομένης από την μεταφορά φωτογραφιών από το Laptop αφού έβαλα μιά 16αρα SD .

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ μεταφέρω ένα φάκελλο (αααααα) που μέσα έχει υποφακέλλους (111....222....333...444...κλπ)

που μέσα τους έχουν ας πούμε από 50 φωτογραφίες ο καθένας , ανοίγοντας τη Συλλογή μου παρουσιάζει τους υποφακέλλους

111...222...333...444...555... όχι σαν φακέλλους αλλά με μιά τυχαία φωτο από τον συγκεκριμενο υποφάκελλο .

Ας σημειωθεί ότι δεν λαμβάνει υπ' όψιν καμία αριθμητική σειρά και τους παρουσιάζει ανακατεμένους .

 

Υπάρχει τρόπος νοικοκυρέματος .

 

Αλήθεια γιατί το Skype χτυπιέται γιά να ανοίξει ? Θέλει τίποτε ρυθμίσεις ?

Link to comment
Share on other sites

To skype εμενα μου ανοιγει αμεσα.

Μια βλακεια εντοπιζω, οτι αλλαζοντας το πληκτρολογιο απο ελληνικα στα αγγλικα, αλλαζουν οι θεσεις των πληκτρων.

Πχ, το α, ε, ς. Γενικα η πανω σειρα και η δευτερη ισα που μετατοπιζεται. Ενοχλητικο ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα από εδώ και περιμένω παραλαβή

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/query/170845613185/item

 

Έχει συνδέσει κανείς μέσω hdmi το τάμπλετ με προτζέκτορα; μπορεί να βγάλει εικόνα σε προτζέκτορα; όσοι έχετε τον αντάπτορα πώς τον έχετε χρησιμοποιήσει;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγες ώρες το Galaxy Note 10.1 N800 3G , και αφού φόρτισα την μπαταρία , είπα να κάνω το στήσιμο στα

προσωπικά μου μέτρα , αρχής γενομένης από την μεταφορά φωτογραφιών από το Laptop αφού έβαλα μιά 16αρα SD .

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ μεταφέρω ένα φάκελλο (αααααα) που μέσα έχει υποφακέλλους (111....222....333...444...κλπ)

που μέσα τους έχουν ας πούμε από 50 φωτογραφίες ο καθένας , ανοίγοντας τη Συλλογή μου παρουσιάζει τους υποφακέλλους

111...222...333...444...555... όχι σαν φακέλλους αλλά με μιά τυχαία φωτο από τον συγκεκριμενο υποφάκελλο .

Ας σημειωθεί ότι δεν λαμβάνει υπ' όψιν καμία αριθμητική σειρά και τους παρουσιάζει ανακατεμένους .

 

Υπάρχει τρόπος νοικοκυρέματος .

 

Αλήθεια γιατί το Skype χτυπιέται γιά να ανοίξει ? Θέλει τίποτε ρυθμίσεις ?

 

με γειες φίλε μου,

 

ποσο σου πήγε και απο που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τους καλούς πελάτες τους εξυπηρετούν. Εγώ το είχα αγοράσει μία εβδομάδα πριν την προωθητική ενέργεια και όταν πήγα και τους ζήτησα το tuner, μου το έδωσαν και μάλιστα μου επέστρεψαν και σε μετρητα (!) τη διαφορά που είχα πληρώσει παραπάνω για τη ταμπλέτα. Εγώ (και η εταιρία μου), βέβαια, έχουμε "χτίσει" το Πλαίσιο στη συγκεκριμένη περιοχή...

Παίζει σίγουρα ρόλο τι σχέση έχει αναπτύξει κάποιος με δεδομένα καταστήματα και πωλητές/διευθυντές αυτών.

 

Λοιπόν πήγα σήμερα και αφού τους εξήγησα μου το έδωσαν στα 99€. Κάτι είναι κι αυτό και τους ευχαριστώ. Αν το είχα πάρει πριν 15 ημέρες θα μου το έδιναν δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Μια και η ενότητα είναι μόνο 25 σελίδες τις διάβασα από την αρχή μία -μία , πιστεύοντας πως

θα βρώ χρήσιμες πληροφορίες γιά τις δυνατότητες του , αλλά αντ'αυτού διάβασα όλες τις

δογματικές απόψεις μαύρο-άσπρο , είναι γιά τα μπάζα , ή είναι καταπληκτικό ανάλογα πως το

βλέπουμε όλοι ΕΜΕΙΣ οι νεοελληναράδες . Τον ένα τον πειράζουν τα πλαστικά , τον άλλον η

ανάλυση , τον τρίτο γιατί δεν φτιάχνει φραπέ , τους πολλούς γιατί δεν είσαι ΙΝ αν δεν έχεις

το ξυνόμηλο (κοινωνική καταξίωση ). Θα μου πει κάποιος χιλιοειπωμένα . Σίγουρα που λένε

και οι ποδοσφαιστές μας στις συνεντεύξεις τους αλλά ίσως είναι καιρός να εκτιμήσουμε αυτά

που η τεχνολογία μας προσφέρει ,όντως έναντι τσουχτερού τιμήματος , και ο καθένας ας κάνει

τις επιλογές του χωρίς να προσπαθεί να περάσει την άποψήτου , ιδιαίτερα όταν βασίζει την

κρίση του μόνο σε κάποια διαβάσματα (προσωπικές απόψεις) ή σε οπτική εντύπωση σε ένα

κατάστημα , χωρίς να είναι κάτοχος του περί ού ο λόγος .

Μετάνιωσε κανείς από αυτούς που το αγόρασαν ? Δεν νομίζω .

Είναι η τέταρτη μέρα στην κατοχή μου και κάθε μέρα το βρήσκω και καλύτερο , πιό γρήγορο, ,

πιό εργονομικό , πιό , πιό .

 

Υποκειμενική άποψη , δεν λέω ,.

 

Without prejudice .

 

ΥΓ 1: Ερωτήσεις γιά απορίες μου αργότερα .

 

ΥΓ 2 : Δοκίμασε κανείς να ξεκινήσει κάποιον πλοηγό ? Αναφέρομαι στους αυτόνομους π.χ.

DontPanic , iGo ή άλλο . Σε λιγότερο από 5 δεύτερα έχει βρει 7-8 δορυφόρους . Οχι

στο δρόμο ή στη βεράντα , αλλά μέσα σε δωμάτιο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους γνωρίζει κανείς αν αυτός ο ανταπτορας ειναι συμβατός με το Note 10.1? http://www.amazon.co.uk/Sleek-Adapter-Kabel-SAMSUNG-Galaxy-Tablet/dp/B00874GEGA/ref=sr_1_19?s=computers&ie=UTF8&qid=1354210358&sr=1-19
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Μια και η ενότητα είναι μόνο 25 σελίδες τις διάβασα από την αρχή μία -μία , πιστεύοντας πως

θα βρώ χρήσιμες πληροφορίες γιά τις δυνατότητες του , αλλά αντ'αυτού διάβασα όλες τις

δογματικές απόψεις μαύρο-άσπρο , είναι γιά τα μπάζα , ή είναι καταπληκτικό ανάλογα πως το

βλέπουμε όλοι ΕΜΕΙΣ οι νεοελληναράδες . Τον ένα τον πειράζουν τα πλαστικά , τον άλλον η

ανάλυση , τον τρίτο γιατί δεν φτιάχνει φραπέ , τους πολλούς γιατί δεν είσαι ΙΝ αν δεν έχεις

το ξυνόμηλο (κοινωνική καταξίωση ). Θα μου πει κάποιος χιλιοειπωμένα . Σίγουρα που λένε

και οι ποδοσφαιστές μας στις συνεντεύξεις τους αλλά ίσως είναι καιρός να εκτιμήσουμε αυτά

που η τεχνολογία μας προσφέρει ,όντως έναντι τσουχτερού τιμήματος , και ο καθένας ας κάνει

τις επιλογές του χωρίς να προσπαθεί να περάσει την άποψήτου , ιδιαίτερα όταν βασίζει την

κρίση του μόνο σε κάποια διαβάσματα (προσωπικές απόψεις) ή σε οπτική εντύπωση σε ένα

κατάστημα , χωρίς να είναι κάτοχος του περί ού ο λόγος .

Μετάνιωσε κανείς από αυτούς που το αγόρασαν ? Δεν νομίζω .

Είναι η τέταρτη μέρα στην κατοχή μου και κάθε μέρα το βρήσκω και καλύτερο , πιό γρήγορο, ,

πιό εργονομικό , πιό , πιό .

 

Υποκειμενική άποψη , δεν λέω ,.

 

Without prejudice .

 

ΥΓ 1: Ερωτήσεις γιά απορίες μου αργότερα .

 

ΥΓ 2 : Δοκίμασε κανείς να ξεκινήσει κάποιον πλοηγό ? Αναφέρομαι στους αυτόνομους π.χ.

DontPanic , iGo ή άλλο . Σε λιγότερο από 5 δεύτερα έχει βρει 7-8 δορυφόρους . Οχι

στο δρόμο ή στη βεράντα , αλλά μέσα σε δωμάτιο .

 

Με γεια σου λοιπόν!!!!

Συμφωνώ απόλυτα με τη λογική σου..

Το παρέλαβα σήμερα κι εγώ από το πλαίσιο (με το πολυσυζητημένο tvtuner) (έκοψα τιμολόγιο στο όνομα ενός φίλου ο οποίος θα μου δώσει το ΦΠΑ πίσω οπότε θα μου βγει 482 ευρά, το 3g)

Περίμενα αρκετό καιρό, διάβασα αρκετά και είμαι πολύ σίγουρος αν και ακόμα δεν το έχω ανοίξει, είναι στην πρίζα..

Είναι η πρώτη φορά που έχω τάμπλετ στα χέρια. Αγνοώ πάρα πολλά πράματα, ακόμα εξοικειώνομαι με την ορολογία, δεν καταλαβαίνω πολλά από αυτά που λέτε αλλά με τον καιρό ξέρω ότι θα μπω στο κόλπο.

Το τάμπλετ πιστεύω είναι το μέλλον των υπολογιστών απλά ο χρόνος και η χρήση θα δείξει σε ποιο μέγεθος θα καταλήξει η μαζική παραγωγή.

Έχω πολλές προσδοκίες και ως δάσκαλος η πρώτη είναι πως θα σταματήσω να κουβαλάω κάθε μέρα ένα σωρό από βιβλία που στο εξής και σιγά σιγά θα χωρέσουν στη μαγική αυτή μικρή συσκευή.

Είναι ένα μικρό θαύμα της τεχνολογίας για να το φιλοσοφήσουμε και λίγο που ο καθένας μπορεί να κάνει πάρα πολλά πράματα.

 

Μια ερώτηση μόνο, να επιβεβαιώσω ότι παίρνει 64άρα κάρτα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου λοιπόν!!!!

Συμφωνώ απόλυτα με τη λογική σου..

Το παρέλαβα σήμερα κι εγώ από το πλαίσιο (με το πολυσυζητημένο tvtuner) (έκοψα τιμολόγιο στο όνομα ενός φίλου ο οποίος θα μου δώσει το ΦΠΑ πίσω οπότε θα μου βγει 482 ευρά, το 3g)

Περίμενα αρκετό καιρό, διάβασα αρκετά και είμαι πολύ σίγουρος αν και ακόμα δεν το έχω ανοίξει, είναι στην πρίζα..

Αντεύχομαι !!!! , είμαι βέβαιος ότι θα το χαρείς

Το τάμπλετ πιστεύω είναι το μέλλον των υπολογιστών απλά ο χρόνος και η χρήση θα δείξει σε ποιο μέγεθος θα καταλήξει η μαζική παραγωγή.

Δυστυχώς στο στόχο που έχουν βάλει , την υπερκατανάλωση , που εμείς τα πρόβατα τροφοδοτούμε . Αλλωστε είναι γνωστό ότι την

τεχνολογία μας την πλασάρουν με το σταγονόμετρο , και βγάζουν κάθε λίγο και λιγάκι κάτι νέο :lol: γιά να μας δελεάσουν . Οχι εγώ

προσωπικά δεν θα πάρω .....

Μια ερώτηση μόνο, να επιβεβαιώσω ότι παίρνει 64άρα κάρτα έτσι;

Εχω διαβάσει και για 32 , και για 64 . Απ' ότι γνωρίζω , έχει αναφερθεί ότι ακόμα και 32άρες έχουν παρουσιάσει προβλήματα .

Προσωπικά έχω μόνο 16άρες . Βάλε-βγάλε εύκολο , μια επανακίνηση και είμαι μιά χαρά . Αλλωστε σε 16Gb γιά την περίπτωσή σου

χωράνε , όπως λέγεται , 50 βιβλία των 800 σελίδων σε format pdf .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...