Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για όσους το έχουν δοκιμάσει. Μπορείτε να φορτίσετε το Note χρησιμοποιώντας καλώδιο USB και τον αντάπτορα 30 pin σε USB;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση για όσους το έχουν δοκιμάσει. Μπορείτε να φορτίσετε το Note χρησιμοποιώντας καλώδιο USB και τον αντάπτορα 30 pin σε USB;

Ενοεις στον υπολογιστη η στο αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε θα πάρει 4.1.1 το μηχάνημα?

 

βαλε την Γερμανικη μεχρι να βγει η Ελληνικη ρομ.

 

http://www.hotfile.com/dl/178817278/616d7ef/N8000XXBLJ9_N8000OXABLJ9_DBT.zip.html

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε θα πάρει 4.1.1 το μηχάνημα?

 

Πιο μοντέλο έχεις? Άμα έχεις το n8000 βάλε αυτή που σου πρότεινε ο Ευθύμης αλλά άμα έχεις το απλό το n8010 μην τη περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα.δουλευει κανονικα.

 

 

 

ρε παιδια το tv tuner που μπορουμε να το βρουμε;

 

Υπαρχει το tivizen wifi που δεν κουμπωνει στο ταμπλετ αλλα επικοινωνει σαν wifi modem,εννοειται χωρις να χρησιμοποιει data..ψαξτε στο σκρουτζ δυο τρια μαγαζια το εχουν 109 ευρω και παιζει αψογα ολα τα ελληνικα ψηφιακα καναλια tv radio..

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το tivizen wifi που δεν κουμπωνει στο ταμπλετ αλλα επικοινωνει σαν wifi modem,εννοειται χωρις να χρησιμοποιει data..ψαξτε στο σκρουτζ δυο τρια μαγαζια το εχουν 109 ευρω και παιζει αψογα ολα τα ελληνικα ψηφιακα καναλια tv radio..

 

Απλα και αυτο οταν εισαι πχ μακρια απο πριζα δεν αντεχει πανω απο 3 ωρες.

 

Στο Νοτε 1 με αλλαγη csc πχ σε Γερμανικο επαιρνες τις γερμανικες αναβαθμισεις αυτοματα. Εδω μπορεις να κανεις αλλαγη csc;

Edited by paris_gr
Link to comment
Share on other sites

Το TV tuner μαζί με το τάμπλετ το βλέπω μόνο σε ένα από τα γνωστά καταστήματα του κέντρου, ως συνοδευτικό δώρο,πουθενά αλλού. Το έχετα δει κάπου αλλού; όλοι πουλάνε την ταμπλέτα μόνη της...
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση σε 4.1 θα ερθει με την Premium Suite της samsung που δινει τη δυνατότητα να ανοιγουμε εως 16 εφαρμογες σε αντίστοιχα παραθυρα.

 

δειτε το βιντεο : http://youtu.be/LZ3krff1JCE?hd=1

 

πηγη

http://www.engadget.com/2012/11/23/samsung-teases-jelly-bean-premium-suite-for-galaxy-note-10-1/

Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδια.Αν παραγγείλω μια θηκη απο το amazon μπορω να κανω την αγορα μεσω paypal και τα εξοδα αποστολης ποσα ειναι γνωρίζετε ?ευχαριστω.. :O
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Πήρα αυτό το tablet πριν 2 εβδομάδες περίπου.Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ξέρουμε ποτέ θα έρθει η official αναβάθμιση?Αξίζει να περιμένω ή να κοιτάξω για root(υπάρχει?)?

Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδια.Αν παραγγείλω μια θηκη απο το amazon μπορω να κανω την αγορα μεσω paypal και τα εξοδα αποστολης ποσα ειναι γνωρίζετε ?ευχαριστω.. :O

 

Το Amazon δεν δέχεται PayPal. Παρόλα αυτά είναι απόλυτα ασφαλής σαν εταιρία. Εγω εδω και χρόνια αγοράζω απο εκεί με την πιστωτική μου. Να φανταστείς και το Note απο εκεί το αγόρασα πριν απο λίγο καιρό. Απο Amazon.co.uk για άνω των 25 λιρών είναι δωρεάν τα μεταφορικά. Αν είναι απο συνεργάτη τους μπορείς να το τσεκάρεις στις πληροφορίες του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon δεν δέχεται PayPal. Παρόλα αυτά είναι απόλυτα ασφαλής σαν εταιρία. Εγω εδω και χρόνια αγοράζω απο εκεί με την πιστωτική μου. Να φανταστείς και το Note απο εκεί το αγόρασα πριν απο λίγο καιρό. Απο Amazon.co.uk για άνω των 25 λιρών είναι δωρεάν τα μεταφορικά. Αν είναι απο συνεργάτη τους μπορείς να το τσεκάρεις στις πληροφορίες του πωλητή.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε που απαντησες γρηγορα,η θηκη ειναι αυτη http://www.amazon.co.uk/Amzer-Silicone-Samsung-Galaxy-GT-N8000/dp/B008ZYL5NE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1353691363&sr=8-1 αυτο που λεει μια μερα παράδοση τ ειναι ειναι ? και ποσο κοστίζει συνολικα με εξοδα αποστολης ?

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Πήρα αυτό το tablet πριν 2 εβδομάδες περίπου.Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ξέρουμε ποτέ θα έρθει η official αναβάθμιση?Αξίζει να περιμένω ή να κοιτάξω για root(υπάρχει?)?

Τα γερμανικά 3g μοντέλα έχουν πάρει τα υπόλοιπα σιγά σιγά θα αναβαθμίσουν. Επίσης ροοτ υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε που απαντησες γρηγορα,η θηκη ειναι αυτη http://www.amazon.co.uk/Amzer-Silicone-Samsung-Galaxy-GT-N8000/dp/B008ZYL5NE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1353691363&sr=8-1 αυτο που λεει μια μερα παράδοση τ ειναι ειναι ? και ποσο κοστίζει συνολικα με εξοδα αποστολης ?

 

Υπολόγιζε περίπου 7-8 ευρώ μεταφορικά. Άρα 9 λίρες συν τα μεταφορικά. Αυτό που λες για 1 μέρα παράδοση δεν μου το βγάζει εμένα. Φαντάζομαι ισχύει για express όπου τα έξοδα είναι 30 ευρώ. Γενικά είναι προτιμότερο να μαζεύεις αγορές και όχι μεμονωμένα προϊόντα ώστε να είσαι πάνω απο 25 λίρες και να έχεις δωρεάν μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Να ρωτήσω δυο πράγματα.

Υπάρχει η δυνατότητα για αποθήκευση εφαρμογών στην κάρτα μνήμης όπως γίνεται στην ICS...??

Stick usb μπορούμε να βάλουμε?(Για διάβασμα αρχείων κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Να ρωτήσω δυο πράγματα.

Υπάρχει η δυνατότητα για αποθήκευση εφαρμογών στην κάρτα μνήμης όπως γίνεται στην ICS...??

Stick usb μπορούμε να βάλουμε?(Για διάβασμα αρχείων κλπ)

 

Δεν γίνεται ούτε στην ICS γίνονταν. Υπάρχει όμως ένας οδηγός που κάνει την κάρτα μνήμης εσωτερική και την εσωτερική την βλέπει σαν εξωτερικη. Διαβάζει κανονικά στα κι και μπορείς να κάνεις και αντιγραφή αρχείων από το ένα στο άλλο και αντίστροφα.

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγιζε περίπου 7-8 ευρώ μεταφορικά. Άρα 9 λίρες συν τα μεταφορικά. Αυτό που λες για 1 μέρα παράδοση δεν μου το βγάζει εμένα. Φαντάζομαι ισχύει για express όπου τα έξοδα είναι 30 ευρώ. Γενικά είναι προτιμότερο να μαζεύεις αγορές και όχι μεμονωμένα προϊόντα ώστε να είσαι πάνω απο 25 λίρες και να έχεις δωρεάν μεταφορικά.

 

Να εισαι καλα..:rolleyes:

 

Κατι ακομη που ξεχασα να σε ρωτησω στο ταχυδρομειο ερχεται και με ειδοποιούν ωστε να παω να το παρω?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομη που ξεχασα να σε ρωτησω στο ταχυδρομειο ερχεται και με ειδοποιούν ωστε να παω να το παρω?

 

Αν ειναι μικρο πακετο στο αφηνουν στο σπιτι. Αν ειναι μεγαλο ή συστημενο σου αφηνουν ειδοποιηση. Εμενα πχ η θηκη μου ηρθε κανονικα στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ούτε στην ICS γίνονταν. Υπάρχει όμως ένας οδηγός που κάνει την κάρτα μνήμης εσωτερική και την εσωτερική την βλέπει σαν εξωτερικη. Διαβάζει κανονικά στα κι και μπορείς να κάνεις και αντιγραφή αρχείων από το ένα στο άλλο και αντίστροφα.

 

Στην έκδοση 4.04 πυ εχει το at100 που έχω, γίνεται μεταφορά αρχείων στη κάρτα. Επίσης εχει αντάπτορα για θύρα Usb?

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 4.04 πυ εχει το at100 που έχω, γίνεται μεταφορά αρχείων στη κάρτα. Επίσης εχει αντάπτορα για θύρα Usb?

Εγώ σου λέω για το Note. Θύρα usb δεν έχει άλλα έχει usb port με καλωδιακι με το βισμα του ταμπλετ. Αυτό το παίρνεις από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου λέω για το Note. Θύρα usb δεν έχει άλλα έχει usb port με καλωδιακι με το βισμα του ταμπλετ. Αυτό το παίρνεις από ebay.

 

Απ οτι κατάλαβα οσα tablet έχουν απο την αρχή ICS δεν μπορούν να κάνουν μεταφορά εφαρμογών στην sd ενω άλλα (οπως το AT100 που έχω) τα οποία αναβαθμίστηκαν άπο 3.2 έχουν αυτην την δυνατότητα..:confused:

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ απο χθές στην παρέα σας.

το πήρα από το πλαίσιο, με το tv tuner δώρο, στα 580. σε γκρι.

πολύ ποιοτικό, επειδή έχω δουλέψει και Ipad, μου αρέσει περισσότερο στο χέρι. Τουλάχιστον δεν ζεσταινεται! :p

Αναμένω 32gb micro sd, θηκούλα και αντάπτορες για USB και SD.

Έψαξα για έξοδο hdmi, και βρήκα ακριβές λύσεις (50+). Έχει κανείς καμιά ποιο οικονομική υπόψη του;

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα για έξοδο hdmi, και βρήκα ακριβές λύσεις (50+). Έχει κανείς καμιά ποιο οικονομική υπόψη του;

 

Εγώ παρήγγειλα από εδώ και περιμένω παραλαβή

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/query/170845613185/item

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα έπρεπε να υπάρχει κάποια μέριμνα από τη Samsung για το tv tuner και για μας που βιαστήκαμε και το πήραμε μόλις κυκλοφόρησε χρυσοπληρώνοντας το για να μη μιλήσω και για το ΠΛΑΙΣΙΟ για όσους το αγόρασαν από εκεί...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...