Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάφερε να το σπάσει? Αξιοθαύμαστο!!!!

Η κόρη μου το έχει ρίξει άπειρες φορές και δεν καταλαβαίνει μία! Αφού άρχισα να πιστεύω οτι είναι πλαστικό και γι' αυτό δεν σπάει!

Γενικά πάντως, αυτό το μηχάνημα απλά .... δεν χαλάει!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατάφερε να το σπάσει? Αξιοθαύμαστο!!!!

Η κόρη μου το έχει ρίξει άπειρες φορές και δεν καταλαβαίνει μία! Αφού άρχισα να πιστεύω οτι είναι πλαστικό και γι' αυτό δεν σπάει!

Γενικά πάντως, αυτό το μηχάνημα απλά .... δεν χαλάει!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έσπασε από πέσιμο. Το πίεσε με τα δύο του χέρια πάνω στο πόδι του, από τα νευρα του που δεν μπορούσε να περάσει μια πίστα σε κάποιο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έσπασε από πέσιμο. Το πίεσε με τα δύο του χέρια πάνω στο πόδι του, από τα νευρα του που δεν μπορούσε να περάσει μια πίστα σε κάποιο παιχνίδι.

Αχαχαχαχαχα!!!!!!!!

Ωραίος!!!!!!

Φαντασου να τον νευριασει κανένας!!!!! Στο γόνατο ....... και αυτόν!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχα!!!!!!!!

Ωραίος!!!!!!

Φαντασου να τον νευριασει κανένας!!!!! Στο γόνατο ....... και αυτόν!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αλήθεια είναι ότι οταν νευριάζει έχουμε πρόβλημα. Ειδικά η αδερφή του που είναι και 6 χρονια μεγαλύτερη.

Τέλος πάντων καμμιά πρόταση για αγορά digitizer;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βλέπω αυτό που βρήκες. Θες κάτι απο εδώ για γρήγορα?

 

 

EDIT: Δεν βλέπω να σε συμφέρει!

https://www.skroutz.gr/c/1976/tablets-parts.html?keyphrase=note+10.1+n8010+digitizer

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βιάζομαι ιδιαίτερα και η τιμή παίζει ρόλο. Το θέμα είναι να μην παραγγείλω κάτι, παραλάβω μετά από κανα μήνα+ και είναι και άχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

Για άχρηστο δεν πιστεύω αλλά δεν το βλέπω και για γνήσιο. Αυτό το λέω γιατι το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει και το pen. Εκεί δεν ξέρω τι γίνεται και κατα το πόσο θα σου δουλεύει σωστά.

Απο την άλλη αν δεν το χρησιμοποιείς καθόλου, η διαφορά ποσού είναι σεβαστή.

Πιστεύω βέβαια να έχεις εμπειρία ή να πιάνουν τα χέρια σου για τέτοια επισκευή. Δεν είναι εύκολη.

 

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά παράγγειλα από εδώ https://www.replacebase.co.uk/samsung-galaxy-note-101-n8000-replacement-touch-screen-digitizer-glass-black-original-4215/ και παρέλαβα σήμερα μετα από μια εβδομάδα περίπου. Αύριο θα ξεκινήσω την επέμβαση και ο Θεός βοηθός
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τιμουλα!

Σιγά σιγά θέλει, με υπομονή. Καλή επιτυχία!

 

Κάνε τον κόπο να μας ενημερώσεις μετά την εγχείρηση. Ειδικά αν είναι όλα ΟΚ με το pen.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύωρη επέμβαση μπορώ με συγκίνηση να αναφέρω ότι ο ασθενής ανέκαμψε και επανήλθε πλήρως στην αρχική του κατάσταση.

Έχω μάλιστα την εντύπωση ότι το καινούργιο digitizer είναι περισσότερο ανθεκτικό στις δαχτυλιές. Τώρα σκέφτομαι να του περάσω κάποια custom rom, καθώς μέχρι τώρα ειχα το novago το οποίο δεν λειτουργει σε ρουταρισμένες συσκευές. Διαβάζω καλά λόγια για την Gnabo αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Το πενάκι δουλεύει σωστά?

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια.

Ένα μπράβο απο μένα! Πολύ χρήσιμη όλη η πληροφορία.

 

PS: Έχε πρόχειρο τίποτα άλλο να το σπάει στο γόνατο ο μικρός! Δεν συμφερουν τα νεύρα του. ;-)

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Screen mirroring αρκεί να το υποστηρίζει και η τηλεόραση.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει και καλύτερη λύση tv box android που υποστηρίζει τα πάντα, αλλά το καλύτερο είναι το καλώδιο hdmi αλλά που να το βρούμε αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει θα βοηθούσε πολύ! !!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και καλύτερη λύση tv box android που υποστηρίζει τα πάντα, αλλά το καλύτερο είναι το καλώδιο hdmi αλλά που να το βρούμε αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει θα βοηθούσε πολύ! !!

Το Android box είμαι το καλύτερο εννοείται. Για Mhl υπήρχε παλιότερα για το Tablet μας καλώδια αλλά δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή.

 

Send from my Note 3 with Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Android box είμαι το καλύτερο εννοείται. Για Mhl υπήρχε παλιότερα για το Tablet μας καλώδια αλλά δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή.

 

Send from my Note 3 with Note 7 Port Rom

 

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ υπάρχουν στο ebay αλλά είναι μεταχειρισμένα και στο Amazon! !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ υπάρχουν στο ebay αλλά είναι μεταχειρισμένα και στο Amazon! !!!

 

Αυτό ακριβώς θέλουμε εμείς αλλά που να το βρούμε ποιο φθηνό; https://www.amazon.es/Samsung-EPL-3PHP-Cable-adaptador-Galaxy/dp/B0051D3KKI/ref=pd_rhf_se_p_t_2_JM80

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κατεβάζεις το τελευταίο firmware απο το sammobile και το φλασαρεις με odin.

Το 8010 δεν είχε knox οπότε θα γίνει μαμά!

 

γεια χαρα

εχω το GΤ -Ν8010 με προβλημα στην πλακετα οπωσ διεγνωσε το επισημο service(εχω καποιεσ αμφιβολιεσ...)

σημερα μετα απο καιρο προσπαθησα να το ανοιξω και εμφανιζει το εξησ:

Firmware upgrade encountered an issue.

Please select recovery mode in Kies & try again.

Οποιαδηποτε βοηθεια εκτιμητεα....( μηπωσ και σωσουμε το ταμπλετ)

Edited by patsagan
Link to comment
Share on other sites

Σε download mode μπαίνει?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε download mode μπαίνει?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

τιποτε δεν κανει εκτοσ απο το μηνυμα που εμφανιζει οταν τον αναβω και δεν τον βλεπει το λαπτοπ

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι κλειστό, κράτα πατημένο το vol- και πάτα και το power. Κράτησέ τα πατημένα μέχρι ν' ανοίξει κανονικά και πες μας τι σου δείχνει.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

TPT.κρατησα πατημενα και vol&power καμια 20 sec και καθε 3-4 δευτ. αναβει και δειχνει το ιδιο μηνυμα:

Firmware upgrade encountered an issue.

Please select recovery mode in Kies & try again.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Δεν βλέπω φως τότε. Αν δεν μπαίνει ουτε recovery ούτε download ....

Δύσκολα τα πράγματα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Δεν βλέπω φως τότε. Αν δεν μπαίνει ουτε recovery ούτε download ....

Δύσκολα τα πράγματα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

 

ΕΛΑ ,ΚΑΛΗΜΕΡΑ

το εχω σε download mode (ακολουθησα στο utube καποια βιντεο)

πεσ μου αν θελεισ τι κανω απο εδω και κατω ,αναλυτικα οσο μπορεις γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Κατεβάζεις από εδώ το firmware που αντιστοιχεί στην συσκευή σου. Αν δεν είναι το Ν8010 άνοιξε το pull down menu και βρες την συσκευή σου.

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-N8010

 

Απο εδώ κατέβασε το Odin 3.07:

https://www.dropbox.com/s/0wfsxyms8ziqvkp/Odin307.zip?dl=0

 

Και από εδώ τους drivers για τα windows:

https://www.dropbox.com/s/0wfsxyms8ziqvkp/Odin307.zip?dl=0

 

 

Και εδώ πώς θα εγκαταστάσεις την Ρομ.

 

Λέει βέβαια για custom ROM αλλά δεν διαφέρει η διαδικασία. Καλό θα είναι μετα την ολοκληρωση εγκατάστασης της rom να μπεις στο recovery και να κάνεις ένα factory reset πριν ξεκινήσεις κάποιο στήσιμο.

 

Για το πως μπαίνουν στο recovery, είναι με τον ίδιο τρόπο που μπηκες σε download αλλά πατάς το volume απο την αλλη μεριά.

 

Οτι θέλεις το βλέπουμε.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Κατεβάζεις από εδώ το firmware που αντιστοιχεί στην συσκευή σου. Αν δεν είναι το Ν8010 άνοιξε το pull down menu και βρες την συσκευή σου.

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-N8010

 

Απο εδώ κατέβασε το Odin 3.07:

https://www.dropbox.com/s/0wfsxyms8ziqvkp/Odin307.zip?dl=0

 

Και από εδώ τους drivers για τα windows:

https://www.dropbox.com/s/0wfsxyms8ziqvkp/Odin307.zip?dl=0

 

 

Και εδώ πώς θα εγκαταστάσεις την Ρομ.

 

Λέει βέβαια για custom ROM αλλά δεν διαφέρει η διαδικασία. Καλό θα είναι μετα την ολοκληρωση εγκατάστασης της rom να μπεις στο recovery και να κάνεις ένα factory reset πριν ξεκινήσεις κάποιο στήσιμο.

 

Για το πως μπαίνουν στο recovery, είναι με τον ίδιο τρόπο που μπηκες σε download αλλά πατάς το volume απο την αλλη μεριά.

 

Οτι θέλεις το βλέπουμε.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

ok.

ευχαριστω ,αν εχω προβλημα σε ενημερωνω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...