Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως στο YouTube το δείχνει πολύ αναλυτικά. Το site λέει γνήσια, εσένα πως σου φαίνεται συγκριτικά με της μάνας του ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή τώρα έχει αλλου είδους χρήση (παιχνίδια για τα παιδιά), δεν μπορω να συγκρίνω με πριν. Όμως σαν διαρκεία γενικότερα, μια χαρά το βλέπω.

Σαν κατασκευή, η μπαταρία, είναι ακριβως ίδια με την μαμά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα έχει αλλου είδους χρήση (παιχνίδια για τα παιδιά), δεν μπορω να συγκρίνω με πριν. Όμως σαν διαρκεία γενικότερα, μια χαρά το βλέπω.

Σαν κατασκευή, η μπαταρία, είναι ακριβως ίδια με την μαμά.

 

ευχαριστούμε για τις πληροφορίες :thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Έπεσε απτην καρέκλα το note του μικρού και από τότε παρόλο τα restart η οθόνη εμφανίζει τα χρώματα αρνητικά.. Υπάρχει σωτηρία ή είμαστε για service?

Είναι και σε θήκη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έπεσε απτην καρέκλα το note του μικρού και από τότε παρόλο τα restart η οθόνη εμφανίζει τα χρώματα αρνητικά.. Υπάρχει σωτηρία ή είμαστε για service?

Είναι και σε θήκη...

Αν εισαι σε εγγύηση ακόμη, τότε αντιπροσωπία. Κατα πάσα πιθανότητα πρέπει να ψιλό-ξεκουμπωσε καποιος κονεντορας!

Αλλιώς, αν πιάνουν τα χερια σου,το ανοιγεις και ξεκουμπωνεις και ξανά κουμπώνεις τους κονεκτορες της οθόνης! Το YouTube εχει κυριολεκτικά βρομισει απο βίντεο σχετικα με το disassembly της ταμπλέτας!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεσαι? Αθηνα?

Δεν εχω αίσθηση γιατί 2 φορές που την πήγα (1 οθόνη και 1 κονεκτορας φόρτισης) ηταν εντός εγγύησης. Έκτοτε, κατι μπαταρίες και αλλη μια φορα κονεκτορα τα αλλαζω μόνος.

Είναι παιχνιδάκι.

Πάντως για Αθήνα, πηγαινε το στη smartec. Ειναι αρκετα σωστοί! Ρωτα τους κιόλας πριν το δώσεις!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχτες πηγα το n8000 στην smartec γιατι δεν φορτιζε πανω απο1%(ε λεω μπαταρια) αλλα μου ειχαν εκπληξη!!!!!214 euro καμενη πλακετα:(

 

βοηθεια παιδια μπας και το φτιαξουμε πιο φθηνα αλλιως σκουπιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχτες πηγα το n8000 στην smartec γιατι δεν φορτιζε πανω απο1%(ε λεω μπαταρια) αλλα μου ειχαν εκπληξη!!!!!214 euro καμενη πλακετα:(

 

βοηθεια παιδια μπας και το φτιαξουμε πιο φθηνα αλλιως σκουπιδια!!!!

 

Όταν το έχεις στον φορτιστή απλά δεν φορτίζει η δεν δουλεύει καθόλου η συσκευή?

Edited by marvel1
Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχεις στον φορτιστή απλά δεν φορτίζει η δεν δουλεύει καθόλου η συσκευή?

 

 

δεν φορτιζει και ειναι μονιμα στο 1%

Link to comment
Share on other sites

1.Πριν κάνεις οτιδήποτε ψάξε στο internet για παρόμοιο πρόβλημα και αν το έχει λύσει κανείς.

2. Βρες στο YouTube video που το κάνουν βίδες(teardown).

3. Αν νομίζεις πως μπορείς να καταφέρεις αυτά που βλέπεις κοιτά για κανένα μεταχειρισμένο φθηνό , με σπασμένη οθόνη ας πούμε, και κοψτο για ανταλλακτικά.

 

4. Καλή επιτυχία !

Edited by marvel1
Link to comment
Share on other sites

1.Πριν κάνεις οτιδήποτε ψάξε στο internet για παρόμοιο πρόβλημα και αν το έχει λύσει κανείς.

2. Βρες στο YouTube video που το κάνουν βίδες(teatdown).

3. Αν νομίζεις πως μπορείς μα καταφέρεις αυτά που βλέπεις κοιτά για κανένα μεταχειρισμένο φθηνό , με σπασμένη οθόνη ας πούμε, και κοψτο για ανταλλακτικά.

 

4. Καλή επιτυχία !

 

 

:blink:

 

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

παλι δε φορτιζει το καταραμενο.

προχθες αποφασιε να φορτισει μεχρι 100%.

απο τοτε οσο και να το εχω στο ρευμα ΔΕΝ...

 

τι μπορει να φταιει; να το παω σερβις; (θεσσαλονικη που???)

Link to comment
Share on other sites

παλι δε φορτιζει το καταραμενο.

προχθες αποφασιε να φορτισει μεχρι 100%.

απο τοτε οσο και να το εχω στο ρευμα ΔΕΝ...

 

τι μπορει να φταιει; να το παω σερβις; (θεσσαλονικη που???)

 

Δοκίμασε πριν το συνδέσεις με το καλώδιο να έχεις κλειστή την οθόνη.

Μολις το βαλεις στο ρευμα αυτη θα ανοιξει...μετα ξανα σβησε την οθονη και αστο να φορτιση για μιση ωρα και δες την διαφορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν νομιζω να ειναι πλακετα...θεωρω οτι αν ηταν κατι τετοιο δεν θα λειτουργουσαν κι αλλα πραγματα στο tablet..η ακομα χειροτερα δεν θα αναβε καθολου...εμενα περισσοτερο για μπαταρια μου κανει... καποια στιγμη μου χε κάνει και το δικο μου κατι νουμερα με την μπαταρια και ενω το ειχα στην φορτιση η μπαταρια μειωνοταν και αργουσε να παει στο 100%... αλλαξα πριζα και απο τοτε δεν εχω προβλημα....δοκιμασε το κι εσυ μηπως και βρεις λυση...απεφυγε πολυμπριζα-σταθεροποιητες... κανε πειραμα....
Link to comment
Share on other sites

μεχρι και σπιτι αλλαξα. επιμενει να μη φορτιζει. κοστος επισκευης στην αντιπροσωπια γνωριζουμε?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε αντίστοιχο πρόβλημα, ειχε θεμα ο κονεκτορας της ταμπλέτας. Μου αλλαξαν το module του κονεκτορα και ολα καλα.

Βέβαια σε μενα δεν το έβλεπε ουτε το pc, οταν το συνδεα.

 

Οταν το εμφάνισε ηταν ακόμη σε εγγύηση. Οποτε δεν γνωριζω κόστος. Επισκευαστηκε στην smartec.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

μεχρι και σπιτι αλλαξα. επιμενει να μη φορτιζει. κοστος επισκευης στην αντιπροσωπια γνωριζουμε?

 

Το ίδιο μου κάνει και μένα αλλά τουλάχιστον σε μένα φορτίζει με κάποια τεράστια καθυστέρηση...αναγκάστηκα να αλλάξω μπαταρία και φορτιστή επειδή όχι μόνο δεν γέμιζε η μπαταρία ακόμα και 24 ώρες μετά, αλλά αν το είχα ανοιχτό έπεφτε η μπαταρία αντι να ανεβαίνει. Πλέον όταν το βάζω να φορτίσει, πάντα το έχω κλειστό και πάντα πιέζω με δύναμη τον φορτιστή να μπει στην υποδοχή του τάμπλετ !!! Αποφεύγω και γω τα πολύμπριζα γτ με δοκιμές είδα ότι όντως καθυστερεί περισσότερο. Σκέτη απογοήτευση έχει καταντήσει αυτό το τάμπλετ...δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγοράσω οτιδήποτε που αφορά samsung !!! Δεν μπορεί να έχουμε δώσει για το Ν8000 περίπου 600 με 650 ευρώ και μετά από δύο χρόνια να χει κλατάρει χωρίς καμιά σπουδαία χρήση !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδέσετε σε pc το βλέπει κανονικα?

Μηπως κάτι τέτοιο χρειάζεται : http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=131512028520&alt=web

και οχι ολόκληρο motherboard? Γιατί δεν κάνετε μια δοκιμή, ουτως ή άλλως ξεφτίλα τιμη έχει. Δεν χάνετε και τιποτα να δοκιμασετε!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρουμε και αυτό γτ οχι...σε μένα κάνει και το άλλο κουλό...όταν καμιά φορά φτάσει στο 100%, συνεχίζει να δείχνει ότι φορτίζει και ο φορτιστής με την σειρά του είναι ζεστός...πράγμα που δεν μπορώ να το εξηγήσω !!!
Link to comment
Share on other sites

εγω δε μπορω να κανω πειραματα, καθως δεν ειναι δικο μου :)

 

δηλαδη αν αλλαξω μπαταρια θα συνεχισει το ιδιο ε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εμενα εχθες εκανε το ιδιο με του παιδιου....Σταματησε να φορτιζει...Απο τις 6.30 το ειχα βαλει στην πριζα και στις 9.20 ηταν ακομα εκει που το εβαλα...στο 45% δηλαδη... :P τα εφτησε και το δικο μου....Και ειλικρινα δεν ξερω τι ειναι και αν αξιζει να παρω ανταλλακτικα η οχι...τουλαχιστον ας τα φτυσει μεχρι τον Μαρτιο γιατι τοτε ληγει η Extra εγγυηση που του εχω βαλει... :P
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...