Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν καλησπέρα στη παρέα του Note 10.1 που όσο πάει και μεγαλώνει .Είμαι κι εγώ ευτυχής κάτοχος του απίθανου αυτού tablet :D από την περασμένη Πέμπτη. Μια ερώτηση προς τους ποιο έμπειρους σε σχέσει με το συγκεκριμένο τάμπλετ , υπάρχει τρόπος να πάω εγκατεστημένες εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη ή να εγκαταστήσω νέες στην κάρτα μνήμης που έχω?

 

Ας με διορθωσουν οι πιο εμπειροι, νομιζω οτι δεν γινεται λογω ICS.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχήν καλησπέρα στη παρέα του Note 10.1 που όσο πάει και μεγαλώνει .Είμαι κι εγώ ευτυχής κάτοχος του απίθανου αυτού tablet :D από την περασμένη Πέμπτη. Μια ερώτηση προς τους ποιο έμπειρους σε σχέσει με το συγκεκριμένο τάμπλετ , υπάρχει τρόπος να πάω εγκατεστημένες εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη ή να εγκαταστήσω νέες στην κάρτα μνήμης που έχω?

 

καλημερα,

για πιο λογο θες να το κανεις αυτο;

η εξωτερικη καρτα ειναι αρκετα πιο αργη και απο χωρο δεν μπορω να πω οτι υστερει το note.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα στη παρέα του Note 10.1 που όσο πάει και μεγαλώνει .Είμαι κι εγώ ευτυχής κάτοχος του απίθανου αυτού tablet :D από την περασμένη Πέμπτη. Μια ερώτηση προς τους ποιο έμπειρους σε σχέσει με το συγκεκριμένο τάμπλετ , υπάρχει τρόπος να πάω εγκατεστημένες εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη ή να εγκαταστήσω νέες στην κάρτα μνήμης που έχω?
να κάνεις εγκατάσταση η να τις μεταφέρεις δε γίνεται, η μόνη λύση είναι να αντιστρεψεις τις μνήμες δηλαδή να βλέπει τη κάρτα μνήμης σαν εσωτερική.

 

καλημερα,

για πιο λογο θες να το κανεις αυτο;

η εξωτερικη καρτα ειναι αρκετα πιο αργη και απο χωρο δεν μπορω να πω οτι υστερει το note.

Θέμη άμα η κάρτα είναι πάνω από class 6 δεν έχει κανένα πρόβλημα έχωκκάνει κάνει το tweak εδώ και 3μηνες και παίζω όλα τα παιχνίδια άφοβα και μιλάω για τεράστια παιχνίδια. Asphalt spider Man batman modern combat.

Επίσης για ένα φίλο που ρώτησε πιο πάνω για μεταφορά αρχείων για πιο γρήγορα να συνδέσεις τη κάρτα με ένα card reader και να μεταφέρεις αρχεί .

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

για πιο λογο θες να το κανεις αυτο;

η εξωτερικη καρτα ειναι αρκετα πιο αργη και απο χωρο δεν μπορω να πω οτι υστερει το note.

Καλησπέρα.

Το δικό μου είναι η έκδοση με τα 16GB δηλαδή περίπου 11 GB στη διάθεση του χρήστη..., με 3 μεγάλα παιχνίδια και μερικές μεγάλες εφαρμογές το γεμίζεις σε 3 μέρες .....:O

Αυτό με την αντιστροφή μνήμης που λέει ο φίλος (ntinoscrypton) πως γίνεται ? ενδιαφέρον ακούγεται θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες εάν είναι δυνατόν.

Ένα άλλο θεματάκι: - με το δικό του app περιήγησης στο net το (internet) όταν προσπαθώ να γράψω post στο myphone το σημείο που αναβοσβήνει ο κέρσορας φεύγει σιγά-σιγά από το οπτικό πεδίο με αποτέλεσμα να μη μπορώ να δω τι γράφω...έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή κάποια λύση γι' αυτό το bug.???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις :)

Κατά τα άλλα το ταμπλετάκι μαμαει

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ένα αρχείο που έχω μεταφέρει από το λαπτόπ στο Ν8000 να μπορέσω να το

βγάλω σαν συντόμευση στις σελίδες των εφαρμογών ?

 

 

Sent with my N8000 ...........χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται , θα ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις σχετικά με το tablet :

1)υπάρχει η δυνατότητα σύνδεσης με bluetooth ποντίκη και πιο πολύ πληκτρολόγιο ;

2)όταν γράφεις στο snote (νομίζω λέγεται) μαθηματικούς τύπους , γίνεται να φτιάξεις και κείμενο ; πχ να

ετοιμάσεις ένα τεστ ολόκληρο και να το μεταφέρεις σε κάποιον υπολογιστή για εκτύπωση ;

Με ενδιαφέρει επίσης σε τι μορφή μπορείς να το εξάγεις ; σαν εικόνα ; σαν αρχείο doc ;

3)Όταν γράφεις με το στυλό , γράφεις στον αέρα χωρίς να ακουμπάει το χέρι σου ( η παλάμη ) το tablet ή

δεν έχεις πρόβλημα ;

Ευχαριστώ σκέφτομαι για αγορά

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα web offer από Πλαίσιο 459€. Το έψαχνα κανα μήνα σε γκρί και καλή τιμή, και το παρήγγειλα. Λογικά αύριο θα το έχω ! Πληθαίνουμε :)
Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω σε αυτα που ξέρω.

1. Ναι και ναι. Υπάρχει και μαμά docking Πληκτρολόγιο το οποίο θα είναι λογικά πολύ καλό.

2. Δεν το ξερω

3. Ακουμπάς κανονικά. Όταν πλησιάζει η γραφίδα, το καταλαβαίνει ότι θα γράψεις, και απενεργοποιεί την αφή άλλων σημείων στην επιφάνεια της οθόνης.

 

Χαίρεται , θα ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις σχετικά με το tablet :

1)υπάρχει η δυνατότητα σύνδεσης με bluetooth ποντίκη και πιο πολύ πληκτρολόγιο ;

2)όταν γράφεις στο snote (νομίζω λέγεται) μαθηματικούς τύπους , γίνεται να φτιάξεις και κείμενο ; πχ να

ετοιμάσεις ένα τεστ ολόκληρο και να το μεταφέρεις σε κάποιον υπολογιστή για εκτύπωση ;

Με ενδιαφέρει επίσης σε τι μορφή μπορείς να το εξάγεις ; σαν εικόνα ; σαν αρχείο doc ;

3)Όταν γράφεις με το στυλό , γράφεις στον αέρα χωρίς να ακουμπάει το χέρι σου ( η παλάμη ) το tablet ή

δεν έχεις πρόβλημα ;

Ευχαριστώ σκέφτομαι για αγορά

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα web offer από Πλαίσιο 459€. Το έψαχνα κανα μήνα σε γκρί και καλή τιμή, και το παρήγγειλα. Λογικά αύριο θα το έχω ! Πληθαίνουμε :)

Είναι το N8000 ; Τι διαφορά έχει με αυτό που κοστίζει 599 ; το 3g ;

Α ευχαριστώ και για τις απαντήσεις .

Μένει μόνο μια ακόμη ερώτηση και το πήρα :

Η 2η

2)όταν γράφεις στο snote (νομίζω λέγεται) μαθηματικούς τύπους , γίνεται να φτιάξεις και κείμενο ; πχ να

ετοιμάσεις ένα τεστ ολόκληρο και να το μεταφέρεις σε κάποιον υπολογιστή για εκτύπωση ;

Με ενδιαφέρει επίσης σε τι μορφή μπορείς να το εξάγεις ; σαν εικόνα ; σαν αρχείο doc ;

Αν μπορεί κάποιος παρακαλώ ας το κοιτάξει.

Edited by alcamus06
Link to comment
Share on other sites

Είναι το N8000 ; Τι διαφορά έχει με αυτό που κοστίζει 599 ; το 3g ;

Α ευχαριστώ και για τις απαντήσεις .

Μένει μόνο μια ακόμη ερώτηση και το πήρα :

Η 2η

2)όταν γράφεις στο snote (νομίζω λέγεται) μαθηματικούς τύπους , γίνεται να φτιάξεις και κείμενο ; πχ να

ετοιμάσεις ένα τεστ ολόκληρο και να το μεταφέρεις σε κάποιον υπολογιστή για εκτύπωση ;

Με ενδιαφέρει επίσης σε τι μορφή μπορείς να το εξάγεις ; σαν εικόνα ; σαν αρχείο doc ;

Αν μπορεί κάποιος παρακαλώ ας το κοιτάξει.

Είναι το Ν8010 σε γκρί. Ναι, η διαφορά είναι το 3G. Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω κάτι (ακόμα :D)

Link to comment
Share on other sites

Είναι το N8000 ; Τι διαφορά έχει με αυτό που κοστίζει 599 ; το 3g ;

Α ευχαριστώ και για τις απαντήσεις .

Μένει μόνο μια ακόμη ερώτηση και το πήρα :

Η 2η

2)όταν γράφεις στο snote (νομίζω λέγεται) μαθηματικούς τύπους , γίνεται να φτιάξεις και κείμενο ; πχ να

ετοιμάσεις ένα τεστ ολόκληρο και να το μεταφέρεις σε κάποιον υπολογιστή για εκτύπωση ;

Με ενδιαφέρει επίσης σε τι μορφή μπορείς να το εξάγεις ; σαν εικόνα ; σαν αρχείο doc ;

Αν μπορεί κάποιος παρακαλώ ας το κοιτάξει.

Απ ότι κατάλαβα είσαι μαθηματικός :-P και απ ότι καταλαβαίνω θες να κάνεις τεστ για τα παιδιά :-P. Όχι μάλλον δεν μπορείς με το s note λύνει τύπους δεν δημιουργείς. Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι να τα γράψεις στο σημειώματαριο αλλά δεν θα χωρέσει ούτε μια άσκηση άσε που καμιά από τις φορμες που έχει δεν ταιριάζει για κάτι τέτοι , οπότε καλύτερα με το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το N8000 ; Τι διαφορά έχει με αυτό που κοστίζει 599 ; το 3g ;

Α ευχαριστώ και για τις απαντήσεις .

Μένει μόνο μια ακόμη ερώτηση και το πήρα :

Η 2η

2)όταν γράφεις στο snote (νομίζω λέγεται) μαθηματικούς τύπους , γίνεται να φτιάξεις και κείμενο ; πχ να

ετοιμάσεις ένα τεστ ολόκληρο και να το μεταφέρεις σε κάποιον υπολογιστή για εκτύπωση ;

Με ενδιαφέρει επίσης σε τι μορφή μπορείς να το εξάγεις ; σαν εικόνα ; σαν αρχείο doc ;

Αν μπορεί κάποιος παρακαλώ ας το κοιτάξει.

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές και τα θέματα αυτά θέλουν ψάξιμο, δεν είναι μόνο οι δυνατότητες που σου προσφέρει το ίδιο το τάμπλετ όπως το παίρνεις αλλά κυρίως οι εφαρμογές που πολλαπλασιάζουν τις δυνατότητές του. Δεν έχω να σου πω κάτι συγκεκριμένο τώρα καθώς ακόμα δεν έχω προλάβει να το ψάξω, δάσκαλος είμαι εγώ και θέλω εκτός των άλλων να κάνω και πιο εξειδικευμένες χρήσεις. Η αίσθηση που έχω είναι ότι πρέπει να το ψάξουμε καθώς οι εφαρμογές δίνουν πολλές δυνατότητες. Όσο ψάχνεις θα καταλαβαίνεις ρίξε καμιά και στο φόρουμ του xda

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1735

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα web offer από Πλαίσιο 459€. Το έψαχνα κανα μήνα σε γκρί και καλή τιμή, και το παρήγγειλα. Λογικά αύριο θα το έχω ! Πληθαίνουμε :)

 

Και γώ είμαι έτοιμος να το παραγγείλω αλλά τελικά δε μπορώ να καταλάβω αν πρόκειται για το άσπρο η το γκρί.

Αν δεις και παρακάτω στην ιδια σελίδα έχει πάλι το γκρί και αν μπεις στο link της προσφοράς στο δείχνει άσπρο και γράφει άσπρο

 

Samsung Tablet Galaxy Note White 10.1

 

.... :blink:

 

 

Μόλις μίλησα με πλαίσιο και μου επιβεβαίωσαν ότι είναι το άσπρο......

 

Τελικά το παράγγειλα μόλις από amazon.co.uk.

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας εχω ενα note 10.1 n8000 απο ρουμανία και εκτός απο το γεγονός οτι εχει CSC unknown και έχει πρόβλημα και δεν συνδεεται στο kies θέλω να φλασάρω άλλη rom μεσω odin με την τελευται jelly bean.

 

Υπάρχουν πουθενά οι οδηγίες και ποιά έιναι η πιό καλή και απροβλημάτιστη firmware και απο ποιά χώρα ? στο ped;io CSC τί πρέπει να διαλέξω ?

 

PIT: GT-N8xxx_note10.1.pit

PDA: CODE_N8000xxxxxx_....tar

PHONE: MODEM_N8000xxxxxx_....tar

CSC: CSC_Oxx_N8000xxxxxx_....tar

 

 

κοινώς σε όλα αυτά τα πεδία τι πρέπει να βάλω ?

 

Δεν θα χάσω την εγγυηση άμα βάλω ευρωπαική firmware έτσι δεν είναι ?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας εχω ενα note 10.1 n8000 απο ρουμανία και εκτός απο το γεγονός οτι εχει CSC unknown και έχει πρόβλημα και δεν συνδεεται στο kies θέλω να φλασάρω άλλη rom μεσω odin με την τελευται jelly bean.

 

Υπάρχουν πουθενά οι οδηγίες και ποιά έιναι η πιό καλή και απροβλημάτιστη firmware και απο ποιά χώρα ? στο ped;io CSC τί πρέπει να διαλέξω ?

 

PIT: GT-N8xxx_note10.1.pit

PDA: CODE_N8000xxxxxx_....tar

PHONE: MODEM_N8000xxxxxx_....tar

CSC: CSC_Oxx_N8000xxxxxx_....tar

 

 

κοινώς σε όλα αυτά τα πεδία τι πρέπει να βάλω ?

 

Δεν θα χάσω την εγγυηση άμα βάλω ευρωπαική firmware έτσι δεν είναι ?

Άμα αλλάξεις firmware θα χάσεις την εγγύηση

Μετά άμα ξανά βάλεις τη ρουμανική θα ξανά έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Άμα αλλάξεις firmware θα χάσεις την εγγύηση

Μετά άμα ξανά βάλεις τη ρουμανική θα ξανά έχεις.

 

ωραια καταλαβα, τωρα για τα πεδία που αναφέρω πιο πάνω πως τα συμπληρώνω ειδικά το csc

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

ωραια καταλαβα, τωρα για τα πεδία που αναφέρω πιο πάνω πως τα συμπληρώνω ειδικά το csc

 

Ποιο μοντέλο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχεις?

 

to n8000 apo expansys αλλά έχω πρόβλημα γενικά δεν συνδέεται στο kies γιατί έχει csc unknown... οπότε λέω να αλλάξω firmware μαζί με το csc για να κάνω και την αναβάθμιση σε 4.1

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

to n8000 apo expansys αλλά έχω πρόβλημα γενικά δεν συνδέεται στο kies γιατί έχει csc unknown... οπότε λέω να αλλάξω firmware μαζί με το csc για να κάνω και την αναβάθμιση σε 4.1

 

Κατέβασε αυτή http://www.hotfile.com/dl/178817278/616d7ef/N8000XXBLJ9_N8000OXABLJ9_DBT.zip.html είναι η 4.1.1 γερμανική, αυτή έχω και είναι σταθερή.

 

 

CSC γιατί θες να αλλάξει ? Δεν υπάρχει λόγος...

 

Κατέβασε αυτό εδώ το odin http://depositfiles.com/files/m2n77b1vc

Και θα βάλεις το αρχείο στο PDA.

 

Να έχεις εγκαταστήσει τους Drivers να έχεις κλειστώ το kies και να βεβαιοθεις ότι συνδέθηκε με τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτή http://www.hotfile.com/dl/178817278/616d7ef/N8000XXBLJ9_N8000OXABLJ9_DBT.zip.html είναι η 4.1.1 γερμανική, αυτή έχω και είναι σταθερή.

 

 

CSC γιατί θες να αλλάξει ? Δεν υπάρχει λόγος...

 

Κατέβασε αυτό εδώ το odin http://depositfiles.com/files/m2n77b1vc

Και θα βάλεις το αρχείο στο PDA.

 

Να έχεις εγκαταστήσει τους Drivers να έχεις κλειστώ το kies και να βεβαιοθεις ότι συνδέθηκε με τον υπολογιστή.

 

Θελω να αλλαξω γιατι δεν εχει καθολου η ρουμανικη εχει unknown και εχει προβλημα το κιες και δεν συνδεεται εκτος και οταν βαλω την γερμανικη αλλαζει και το csc

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω γιατι δεν εχει καθολου η ρουμανικη εχει unknown και εχει προβλημα το κιες και δεν συνδεεται εκτος και οταν βαλω την γερμανικη αλλαζει και το csc

Δεν ξέρω μου φαίνεται παράξενο.. Δοκίμασε τη γερμανική.

 

Ποιον κωδικό έβαλες για να το δεις? Αυτό με το ΙΜΕΙ η το *#1234#?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μου φαίνεται παράξενο.. Δοκίμασε τη γερμανική.

 

Ποιον κωδικό έβαλες για να το δεις? Αυτό με το ΙΜΕΙ η το *#1234#?

 

 

να ι αυτο και βγαζει uknown, εψαξα διαφορα θεματα και διαπίστωσα οτι οσα δεν εχουν csc δεν συνδεονται με το kies εχουν θεμα.

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Χτες ξαφνικά η μπαταρία είχε φτάσει τόσο χαμηλά που μου έβγαλε ειδοποίηση .

Φόρτισα στο max και απενεργοποίησα το ταμπλετ .

Ανοίγω σήμερα , δεν έχω τίποτα να τρέχει , και βλέπω την μπαταρία να κατεβαίνει τρέχοντας , σε 15 λεπτά κατέβηκε 10%

και συνεχίζει .

Δεν έχω κατεβάσει τίποτα περίεργα .

 

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Χτες ξαφνικά η μπαταρία είχε φτάσει τόσο χαμηλά που μου έβγαλε ειδοποίηση .

Φόρτισα στο max και απενεργοποίησα το ταμπλετ .

Ανοίγω σήμερα , δεν έχω τίποτα να τρέχει , και βλέπω την μπαταρία να κατεβαίνει τρέχοντας , σε 15 λεπτά κατέβηκε 10%

και συνεχίζει .

Δεν έχω κατεβάσει τίποτα περίεργα .

 

Καμιά ιδέα ?

 

Είσαι ροοτ? Μήπως έχεις custom rom?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...