Jump to content

Τι φίδι είναι αυτό;;;


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι φίδι είναι αυτό;;;

http://i50.tinypic.com/1zqzpqc.jpg

το βρήκε η γάτα μόλις άνοξα την πόρτα..

 

για πείτε...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να βρεθει ενας ειδικος να πω και γώ την αποψη μου :D.. Δεν θα ελεγα οτι ειναι οχια.. Οχια εννουμε τις viper που λεμε.. ειναι μικρο φιδι αλλά αν ηταν οχια πιθανων να μπορουσες να την ξεχωρισεις απο τον λεπτοχοντρο σώμα και το πλακουτσωτο κεφάλι.. η φώτο και το ματωμένο κεφάλι δεν βοηθά πολύ οποτε απο κοντα μπορει ναχεις καλυτερη γνώμη.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μικρή οχιά θα έλεγα και εγώ ότι είναι χωρίς να ξέρω από φίδια...

 

Βασικά είχε σκοτώσει ένας φίλος μου ένα παρόμοιο πριν αρκετούς μήνες αλλά δεν θυμάμαι τι μου είχε πει ότι είναι, νομίζω όμως οχιά...

Link to comment
Share on other sites

Elaphe guttata και για μένα ειλικρινά αυτοί που σκοτώνουν φίδια είναι ζώα:mad:

Ψυχή έχουν και σίγουρα καλύτερη από κάποιους ανθρώπους που είναι πολύ περισσότερο φίδια και φυσικά τα φίδια δεν θα επιτεθούν αν δεν ενοχλήθουν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η γατα το σκοτωσε

αλλα ρωταω διοτι εχουμε απο ολα στην Ελλαδα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Elaphe guttata και για μένα ειλικρινά αυτοί που σκοτώνουν φίδια είναι ζώα:mad:

Ψυχή έχουν και σίγουρα καλύτερη από κάποιους ανθρώπους που είναι πολύ περισσότερο φίδια και φυσικά τα φίδια δεν θα επιτεθούν αν δεν ενοχλήθουν

 

Ζώα δεν είναι φίλε μου ίδιος αν έχεις παιδιά στο σπίτι και αρκετά χωράφια γύρω από το σπίτι.

Φιλικά πάντα :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ζώα δεν είναι φίλε μου ίδιος αν έχεις παιδιά στο σπίτι και αρκετά χωράφια γύρω από το σπίτι.

Φιλικά πάντα :)

 

Θα σου πω,δεν είναι καθόλου δύσκολο να αιχμαλωτίσει κάποιος ένα φίδι και να το πάει κάπου που δεν θα υπάρχει κίνδυνος.

Το φίδι με το που θα μπει σε μια μαξιλαροθηκη ηρεμεί τελείως κι άνετα μπορεί να μεταφερθεί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Elaphe guttata και για μένα ειλικρινά αυτοί που σκοτώνουν φίδια είναι ζώα:mad:

Ψυχή έχουν και σίγουρα καλύτερη από κάποιους ανθρώπους που είναι πολύ περισσότερο φίδια και φυσικά τα φίδια δεν θα επιτεθούν αν δεν ενοχλήθουν

 

για μένα πάλι ειναι οι καλύτεροι ανθρωποι του κόσμου. Τα φίδια δεν εχουν καμια ψυχη, ειναι σιχαμερα και αρκετες φορες θανατηφορα για τον ανθρωπο. Κακο ψοφο να χουν :D Ουτε νεκρά δεν θελω να τα βλέπω... :X

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

για μένα πάλι ειναι οι καλύτεροι ανθρωποι του κόσμου. Τα φίδια δεν εχουν καμια ψυχη, ειναι σιχαμερα και αρκετες φορες θανατηφορα για τον ανθρωπο. Κακο ψοφο να χουν :D Ουτε νεκρά δεν θελω να τα βλέπω... :X

 

Ο ένας σιχαίνεται τα φίδια ο άλλος μισεί τις γάτες ο άλλος τρομάζει με τις κουκουβαγιες, αν δεν υπήρχαν όμως αυτά και κάτι άλλα θα μας είχαν φάει τα ποντίκια και οι αρουραίοι ( τα οποία μισώ και συχαίνομαι εγώ :D ) . Το οικοσύστημα δεν ρωτάει να επιλέξουμε. Έτσι είναι τα πράγματα.

 

Πως και δεν το φαγε η γάτα;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

ειναι μικρο φιδι αλλά αν ηταν οχια πιθανων να μπορουσες να την ξεχωρισεις απο τον λεπτοχοντρο σώμα και το πλακουτσωτο κεφάλι.. η φώτο και το ματωμένο κεφάλι δεν βοηθά πολύ οποτε απο κοντα μπορει ναχεις καλυτερη γνώμη.

 

Δεν είμαι ειδικός αλλά μιας κ είμαι από επαρχία που έχουμε οχιές να σου πω πως αυτό που περιγράφεις είναι η θηλυκή οχιά.Η αρσενική (αστρίτης το λέμε εδώ) έχει τα ίδια σχέδια με την κοντόχοντρη θηλυκή αλλά είναι μικρότερος κ λεπτότερος.Θα δείξω κ την φώτο σ έναν που ξέρει κ θα επανέλθω.

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν το φαγε η γάτα;

 

Η γατα δεν τρωει φιδια ρε :p ο δικος μου ειχε σκοτωσει εναν αστριτη θηριο, και μετα τον παρατησε εκει...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας σιχαίνεται τα φίδια ο άλλος μισεί τις γάτες ο άλλος τρομάζει με τις κουκουβαγιες, αν δεν υπήρχαν όμως αυτά και κάτι άλλα θα μας είχαν φάει τα ποντίκια και οι αρουραίοι ( τα οποία μισώ και συχαίνομαι εγώ :D ) . Το οικοσύστημα δεν ρωτάει να επιλέξουμε. Έτσι είναι τα πράγματα.

 

Πως και δεν το φαγε η γάτα;

Εδώ που τα λέμε, οι περισσότεροι εδώ συχαίνονται την Apple.

Link to comment
Share on other sites

Τι φίδι είναι αυτό;;;

http://i50.tinypic.com/1zqzpqc.jpg

το βρήκε η γάτα μόλις άνοξα την πόρτα..

 

για πείτε...

 

Μάλλον Elaphe quatuorlineata είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βρει σπιτόφιδο : http://www.herpetofauna.gr/index.php?module=cats&page=read&id=166&sid=142 στο Χαλάνδρι, Αθήνα

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Η γατα δεν τρωει φιδια ρε :p ο δικος μου ειχε σκοτωσει εναν αστριτη θηριο, και μετα τον παρατησε εκει...

 

Οι γάτες τρώνε μια χαρά τα φίδια. Το ότι το σκότωσε δεν σημαίνει πως ήθελε να φάει. Είναι γνωστό πως η γάτα είναι το μόνο ζώο που σκοτώνει χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Από την άλλη συνηθίζουν να φέρνουν "δώρα" στο σπίτι και γι αυτό το βρήκε ο φίλος στην πόρτα.

Δεν ξέρω τι φίδι είναι αυτό ακριβώς αλλά η άγνοια είναι και ο κυριότερος λόγος που φοβόμαστε κάποια ζώα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει ποτε γατα να τρωει φιδια, μονο να σκοτωνει...

καλα, ειδικα οι σπιτογατες, πρωτα θα παιζουν ποση ωρα και μετα θα σκοτωσουν ;)

ποσες φορες επαιζα κανα προ και ηρθε μου παρατησε καμια κατσαριδα στο κρεβατι... :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οι παλιες γάτες που ειχα ειχανε φάει και φίδι.. ειναι αμα πειναει.. εδω στο φοιτιτικο που εμενα στην Αγγλια ειχε μια γάτα που της έδωσα ζαμπόν και δεν το έτρωγε.. :confused:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου ξέρει κάποια πράγματα από φίδια μου είπε πως η φώτο δεν βοηθάει αλλά όπως το βλέπει δεν είναι οχια.Επίσης μου είπε πως ο αστρίτης που είχα γράψει πως είναι η αρσενική οχιά δεν ισχύει.Απλά ο κόσμος τα έχει λίγο μπερδεμένα.Διαβάζοντας κ εδώ έχει δίκιο http://www.herpetofauna.gr
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...