Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαλε το Startup Cleaner 2.0 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bright.startup2

για να μην τρεχουν οσα δε θελεις οταν ανοιγει το κινητο

Το AppMgr III (App 2 SD) για να μεταφερεις στην καρτα ολες τις εφαρμογες για να μη σου πιανουν χωρο στην εσωτερικη μνημη

 

Αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitantonio.nagauzzi.forcestopchain

για να κλεινεις τις εφαρμογες που εχεις ανοιξει και μενουν στο παρασκηνιο

 

MX Player για να βλεπεις ολα τα βιντεο (και με υποτιτλους)

Camera MX για πολυ ωραιες φωτο και βιντεο

App Cache Cleaner (για καθαρισμα cache)

Call block (μπλοκαρει τους ανεπιθυμητους)

Full Caller ID (call screen) (για να βγαινει σε full screen αυτος που σας καλει )

Manage Applications Shortcut (Shortcut για απεγκατασταση εφαρμογων)

musiXmatch Lyrics Player (music player με στιχους αναγνωριση mp3 κλπ)

Power Toggles (για προσαρμοσιμη power bar)

Ringo: Ringtones & Text (για ορισμο ringtones σε επαφες κλ)

Tonido File Access Share (για να βλεπετε ολα τα αρχεια του pc σας στο κινητο)

Wireless File Explorer (για μεταφορα αρχειων μεσω wifi)

Apex launcher (πολυ ομορφος και γρηγορος launcher) αν μπορεις βαλε τον pro που εχει ειδοποιηση για νεα sms και κλησεις

Multiple Wallpaper (για διαφορετικα wallpapers σε καθε οθονη)

Για GPS το SYGIC

 

 

Για οποιον θελει να παιξει τα παλια κλασικα games

http://m.happybay.mobi/happybay/index.html

You can play 1000+ awesome free games in Happy Bay.Metal Slug, Street Fighter, Final Fantasy, Super Mario.. All you loved games are all in HappyBay. And you can play lots of game types in Happy Bay, NES/SNES/MAME/MD/GBA/N64/PS...More and more games are coming each week.

 

Ενα πολυ καλο τενις ειναι αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.sticksports.sticktennis&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFpci5jb20uc3RpY2tzcG9ydHMuc3RpY2t0ZW5uaXMiXQ

 

Για οικονομια στην μπαταρια να κλεινεις ιντερνετ και 3g οταν δε τα χρησιμοποιεις

και τα προγραμματα που ειναι στο παρασκηνιο

 

Για την μπαταρια προτεινω το battery doctor, εχει και task killer και autostart management.

Link to comment
Share on other sites

Το sygic μετά από λίγο καιρό σταματάει και θέλει 35 € για αγορά και συνέχεια

Χρησιμοποιώ CoPilot και google maps (Χάρτες)

 

Browsers:Opera mini, Dolphin, Dolphin jet pack, firefox,chrome, συνήθως dolphin

Mail: Mail Droid (συλλέγει μαιλ από πολλαπλούς λογαριασμούς, κάτι σαν τον thunderbird για pc)

File Management: ES File manager

Task Management: ES TaskManagement

Web Radio: Tunein,

Photos, video: Camera MX, Pro Capture Free

Play video : BS player, MX player

e-book reader: Aldiko, kindle

Office: Kingsoft office (free)

 

Wifi Analyzer : Δείχνει διαθέσιμα wifi δίκτυα και ένταση

Εφαρμογή cosmote/wind/vodafone για να βλέπεις υπόλοιπο, ημ/νία λήξης και να αγοράζεις online πακέτα με wifi ή 3g

online storage and share: Dropbox, google drive αν τα χρησιμοποιείς

Teamviewer : Ελεγχος κινητού/tablet από pc kai ανάποδα

 

MyPhoneExplorer: Διαχείρηση επαφών, sms, κλήσεων κλπ από pc (επομένως και backup). Εγκαθιστάς client στο κινητό και την εφαρμογή σε pc

 

Plex, xbmc/yatse για να βλέπεις streaming δικές σου ταινίες στο κινητό ή στην τηλεόραση (αν κολήσεις το κινητό στην tv)

 

Δοκίμασα Apex. Πολλά φρου φρου και λίγη ουσία.

Ακόμα ψάχνω πως να αλλάξω οθόνη κλειδώματος, να προσθέσω εκεί shortcuts

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια οσους πιστους παρακολουθουν ακομα το συγκεκριμενο thread εχω να πω τα εξης:

 

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ (εκτος κι αν αλλαξουν πολυ τα πραγματα) ΑΛΚΑΤΕΛ ΞΑΝΑ.

 

Οι λογοι ειναι πολλοι με τον κυριοτερο να ειναι η κοροϊδια της αλκατελ απεναντι στους πελατες της. Για οσους δε γνωριζουν η σελιδα της αλκατελ στο facebook ολως τυχαιως εκλεισε και η ιδια η αλκατελ μετα απο email ισχυριστηκε οτι ποτε δεν ηταν επισημη σελιδα της! (Ενω υπηρχε direct link απο την επισημη ιστοσελιδα της για αυτην του facebook που και καλα δεν ηταν επισημη!) Ολο αυτο εγινε για να μη φανει σε περισσοτερο κοσμο οτι η αλκατελ μας δουλευει τοσο καιρο! Μιλαμε για απολυτη ξεφτιλα!

 

Περα απο τα παραπανω, δε γνωριζω και πολλες συσκευες που να εχουν ενημερωθει απο την αλκατελ (ισως το 995 που πηγε σε ενα προβληματικο εν μερη android 4.0) ενω η υποστηριξη απο xda ειναι ελαχιστη. Ειναι προφανες λοιπον οτι οποιος παει σε αλκατελ θα πρεπει να λαβει σοβαρα υποψην του οτι το κινητο του μπορει να μεινει softwarικα οπως ηταν οταν το πρωτοαγορασε (αντε κανα firmware update και οχι για ολες τις χωρες).

 

Τελος, ενω το κινητο ειναι γενικα καλο πρεπει να τονισω τα εξης προβληματα που ηλπιζα οτι θα διορθωθουν μεσω update:

fps cap στα 33,30κατι fps, που σημαινει οτι οι κινησεις στην οθονη του κινητου δειχνουν αργες και πως το κινητο δεν αξιοποιει πληρως το hardware του

touch responsiveness μετριο

android 4.0 για παντα! χανοντας ολα τα καλα που προσφερουν οι νεοτερες εκδοσεις android..

Link to comment
Share on other sites

Γεια οσους πιστους παρακολουθουν ακομα το συγκεκριμενο thread εχω να πω τα εξης:

 

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ (εκτος κι αν αλλαξουν πολυ τα πραγματα) ΑΛΚΑΤΕΛ ΞΑΝΑ.

 

Οι λογοι ειναι πολλοι με τον κυριοτερο να ειναι η κοροϊδια της αλκατελ απεναντι στους πελατες της. Για οσους δε γνωριζουν η σελιδα της αλκατελ στο facebook ολως τυχαιως εκλεισε και η ιδια η αλκατελ μετα απο email ισχυριστηκε οτι ποτε δεν ηταν επισημη σελιδα της! (Ενω υπηρχε direct link απο την επισημη ιστοσελιδα της για αυτην του facebook που και καλα δεν ηταν επισημη!) Ολο αυτο εγινε για να μη φανει σε περισσοτερο κοσμο οτι η αλκατελ μας δουλευει τοσο καιρο! Μιλαμε για απολυτη ξεφτιλα!

 

Περα απο τα παραπανω, δε γνωριζω και πολλες συσκευες που να εχουν ενημερωθει απο την αλκατελ (ισως το 995 που πηγε σε ενα προβληματικο εν μερη android 4.0) ενω η υποστηριξη απο xda ειναι ελαχιστη. Ειναι προφανες λοιπον οτι οποιος παει σε αλκατελ θα πρεπει να λαβει σοβαρα υποψην του οτι το κινητο του μπορει να μεινει softwarικα οπως ηταν οταν το πρωτοαγορασε (αντε κανα firmware update και οχι για ολες τις χωρες).

 

Τελος, ενω το κινητο ειναι γενικα καλο πρεπει να τονισω τα εξης προβληματα που ηλπιζα οτι θα διορθωθουν μεσω update:

fps cap στα 33,30κατι fps, που σημαινει οτι οι κινησεις στην οθονη του κινητου δειχνουν αργες και πως το κινητο δεν αξιοποιει πληρως το hardware του

touch responsiveness μετριο

android 4.0 για παντα! χανοντας ολα τα καλα που προσφερουν οι νεοτερες εκδοσεις android..

 

Εγώ το πήρα 100 ευρώ το έχω 2 εβδομαδες και το τηλεφωνο πετάει. Εχώ βάλει 2 καρτές μέσα wind & Q τις εχω γυρίσει σε 2G και μου βγάζει 12ώρο ανετα,με φουλ σκάλισμα. Α παιζει και HDMI. Πόσα ξέρετε να παιζουν HDMI σε τέτοια τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός που αναφέρεις εχεί να κανεί με το εαν θέλεις να συγχρονίσεις το τηλέφωνο με to pc μέσω wifi και οχι μεσω καλωδίου usb και μιας και εχεις πρόβλημα οπως λες μέσω usb δοκιμασε με το παρακάτω τρόπο.

 

 

Οδηγός Γρήγορης Εγκατάστασης

 

Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση του onetouch Manager WiFi Agent, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα

για την εγκατάσταση του onetouch Manager στον υπολογιστή και τη δημιουργία της σύνδεσης.

 

 

 

Βήμα 1.

Εγκατάσταση του onetouch Manager στον υπολογιστή.

 

 

Ανοίξτε το πρόγραμμα περιήγησης στον υπολογιστή σας και συνδεθείτε

στον ακόλουθο σύνδεσμο λήψης: http://www.alcatel-mobilephones.com/ για τη λήψη

και την εγκατάσταση του onetouch Manager στον υπολογιστή σας.

 

 

 

Βήμα 2.

Ορισμός κωδικού PIN στη συσκευή

.

 

Από τη συσκευή σας, μεταβείτε στη διαδρομή: Ρυθμίσεις > Κωδικός PIN και

εισαγάγετε έναν κωδικό PIN για την επιβεβαίωση της σύνδεσης.

 

 

Κωδικός PIN: Θα πρέπει να εισαγάγετε τον εν λόγω κωδικό στον υπολογιστή και την κινητή συσκευή σας

για να δημιουργηθεί η σύνδεση.

 

 

 

Βήμα 3.

Έναρξη σύνδεσης με τη συσκευή

 

 

Εκκινήστε το onetouch Manager στον υπολογιστή σας και μεταβείτε στη διαδρομή:

Ρυθμίσεις > Σύνδεση:

 

 

1. Εισαγάγετε τον Κωδικό PIN που ορίσατε προηγουμένως στην κινητή συσκευή.

 

 

2. Εισαγάγετε τη Διεύθυνση IP συσκευής (είναι η διεύθυνση IP του WiFi που εμφανίζεται στην οθόνη

της συσκευής σας όταν συνδέεστε μέσω WiFi). Ανατρέξτε στην εικόνα στο Βήμα 4 για περισσότερες λεπτομέρειες...

 

 

Βήμα 4.

Επαλήθευση σύνδεσης στη συσκευή

 

 

Από την οθόνη της συσκευής σας, βεβαιωθείτε αν η σύνδεση μεταξύ του υπολογιστή και της

κινητής συσκευής έχει ολοκληρωθεί με επιτυχία.

 

 

1. Σε περίπτωση που η σύνδεση WiFi είναι απενεργοποιημένη,

πατήστε το εικονίδιο WiFi για την έναρξη δημιουργίας της σύνδεσης.

 

 

2. Στη συνέχεια, η σύνδεση μεταξύ του υπολογιστή και της κινητής συσκευής

θα ολοκληρωθεί εντός λίγων δευτερολέπτων.

 

 

Σημείωση: Το onetouch Manager Agent θα απενεργοποιήσει αυτόματα τη σύνδεση WiFi

σε περίπτωση που το πρόγραμμα είναι αδρανές για ορισμένο διάστημα με σκοπό την

εξοικονόμηση ενέργειας. Για τη συνέχιση της σύνδεσης WiFi, επιστρέψτε στην οθόνη

της κινητής συσκευής και πατήστε WiFi ON.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα 100 ευρώ το έχω 2 εβδομαδες και το τηλεφωνο πετάει. Εχώ βάλει 2 καρτές μέσα wind & Q τις εχω γυρίσει σε 2G και μου βγάζει 12ώρο ανετα,με φουλ σκάλισμα. Α παιζει και HDMI. Πόσα ξέρετε να παιζουν HDMI σε τέτοια τιμή?

 

Ξερω πολυ καλα τα θετικα του κινητου οπως επισης και τα αρνητικα του, το εχω απο τοτε που βγηκε.

Εξηγησα τα αρνητικα της συσκευης κ τους λογους που δε θελω να ξαναφαω τα μουτρα μου με αλκατελ. Αν εχεις να μου πεις κατι για τα αρνητικα που εγραψα πως εχει το κινητο, τοτε πες. Επισης δεν ειπα πως η συσκευη δεν ειναι καλη αλλα πως χρειαζεται αναβαθμιση σε 4.1 κ εχω πει πολλες φορες το γιατι. Περα απο αυτο η αλκατελ το ειχε υποσχεθει. Δε θελω να ενισχυω εταιρειες που μας θεωρουν ζωα. Αν διαβασεις παραπανω τι εχει γινει με το ολο ζητημα update θα καταλαβεις ποσο μα***ες μας θεωρει η αλκατελ. Απο δω και στο εξης θα κοιταω επιλογες σε κινητα εξ ανατολης τυπου jiayu, xiaomi κλπ. Τουλαχιστον θα αξιζουν τα λεφτα τους κ μεχρι στιγμης δεν εχω ακουσει να εχουν κανει τραγικα λαθη οπως το ηλιθιο fps cap που εχει βαλει η αλκατελ στο κινητο μας.

Για να μην παρεξηγουμε παντως για τα λεφτακια του ειναι μια χαρα, θα μπορουσε να ειναι ομως πολυ καλυτερο με μια σωστη αναβαθμιση. Οσο για την αλκατελ, της αξιζει βρισιμο, αντ' αυτου ομως απλα δεν την ξαναστηριζω.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τώρα εχει βγαλει μια φορα μηνυμα για προβλημα υπερθερμανσης για την μπαταρια. Το φορτιζα και ταυτοχρονα εβλεπα και ενα video. Επισης ποση εσωτερικη μνημη εχει τελικα? Εμενα μου δειχνει 1gb.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τώρα εχει βγαλει μια φορα μηνυμα για προβλημα υπερθερμανσης για την μπαταρια. Το φορτιζα και ταυτοχρονα εβλεπα και ενα video. Επισης ποση εσωτερικη μνημη εχει τελικα? Εμενα μου δειχνει 1gb.

 

Το κινητο εχει 1,37gb για εφαρμογες και 0,97gb για αποθηκευτικο χωρο (εικονες, βιντεο κλπ).

Το κινητο ανεβαζει ευκολα θερμοκρασια, ειδικα οταν το φορτιζεις η μπαταρια ζεσταινεται και καλο ειναι να μην το χρησιμοποιεις τοτε. Εχοντας τη φωτεινοτητα στα 2/3 (απο το status bar) το προβλημα υπερθεμανσης που ειχα εγω εχει σταματησει. Αν δεν ειχες υψηλη φωτεινοτητα τοτε ειναι απλα επειδη το φορτιζες και το χρησιμοποιουσες εντονα (γιατι το βιντεο απαιτει πορους) την ιδια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

με το onetouchmanager κραταει και τα sms στο pc.

 

Εγκατεστησα το Baidu Browser και παει σφαιρα στο ιντερνετ. Για ριξτε μια ματια και πειτε μου τη γνωμη σας.

 

Κανα νεώτερο με την αναβαθμιση εχουμε??????

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να κρατήσω τα SMS υπάρχει; Δεν είναι rooted η συσκευή.

 

MyPhoneExplorer

Εγκαθιστάς την εφαρμογή στο pc

Κατεβάζεις από google play, my phone explorer (client)

Συνδέεις με usb to pc με το κινητό

Ετοιμος

 

Απλά άψογο

Για όλα τα android, ανεξαρτήτως μάρκας

 

Το χρησιμοποιώ από την εποχή του sony-ericsson K750

Link to comment
Share on other sites

με το onetouchmanager κραταει και τα sms στο pc.

 

Εγκατεστησα το Baidu Browser και παει σφαιρα στο ιντερνετ. Για ριξτε μια ματια και πειτε μου τη γνωμη σας.

 

Κανα νεώτερο με την αναβαθμιση εχουμε??????

 

Ως προς την αναβαθμιση εχουμε νεοτερο, δε θα υπαρξει αναβαθμιση για κανενα 997D απο οποια χωρα κι αν προερχεται. Κολλησαμε στο ics..

Link to comment
Share on other sites

μετά απο τόσους μηνες χρήσεις δεν εχω βρει κατι αρνητικο στο τηλεφωνο και η μπαταρια του κραταει 2 μερες παρολο που εχω ανοιχτο το ιντερνετ(οχι ασυρματο μεσω εταιρειας) και το viper kai skype ολο το 24ωρο ανοιχτα.

Το μονο προβλημα που δε βγαζω ακρη ειναι το εξης...

ποτε ποτε (ισως κατι παταω εγω και δεν το καταλαβαινω) δεν χτυπαει-κουδουνιζει στις εισερχομενες κλησεις ,ουτε δονηση...

 

Τι προφιλ αλλαξα,τι εφτιαξα καινουριο τι εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τιποτα αυτο...

Τι στις ρυθμισεις>προφιλ ηχου πηγα τα βαλα ολα τερμα ..τιποτα:wacko:

Στα skype k viper ακουγονται κανονικα οι ειδοποιησεις κλησεων!!!

 

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα? Ξερει κανεις πως στο καλο διορθωνεται αυτο?

Δε βγαζω ακρη και χανω κλησεις..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Sygic και δουλευει μια χαρα χωρις κανενα προβλημα. Το δουλευω χωρις ιντερνετ ή data.

 

Εμένα πάλι σε που το έχω ρουταρισμένο δοκίμασα να εγκαταστήσω Sygic και Navigon και σταματάει η εγκατάσταση και στα δύο. Καμιά ιδεά; Πάντως το τηλέφωνο για τα λεφτά του σπέρνει!

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σε που το έχω ρουταρισμένο δοκίμασα να εγκαταστήσω Sygic και Navigon και σταματάει η εγκατάσταση και στα δύο. Καμιά ιδεά; Πάντως το τηλέφωνο για τα λεφτά του σπέρνει!

 

Και εγω ρουτ ειμαι. Δεν εχω ιδεα τι μπορει να φταιει με το sygic. Με Navigon ειχα καποια θεματακια γι αυτο και κατεληξα στο sygic.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ρουτ ειμαι. Δεν εχω ιδεα τι μπορει να φταιει με το sygic. Με Navigon ειχα καποια θεματακια γι αυτο και κατεληξα στο sygic.

 

Το navigon παιδια δε θα παιξει επειδη δεν υποστηριζει dual sim. Τουλαχιστον εγω δεν τοχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και το Garmin Streetpilot 1.49, αλλά και το Navitel Navigator! Την Garmin την ξέρουμε με τους εκπληκτικούς χάρτες της, αλλά το Navitel είναι το κάτι άλλο. Έχει εκπληκτική λεπτομέρεια στον ελληνικό χάρτη (μου θύμισε Autodrive και Anavasis). Είναι Ρώσικη η εταιρεία που το έχει... :)

 

Άμα το κάνω root θα χάσω τα δεδομένα;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και το Garmin Streetpilot 1.49, αλλά και το Navitel Navigator! Την Garmin την ξέρουμε με τους εκπληκτικούς χάρτες της, αλλά το Navitel είναι το κάτι άλλο. Έχει εκπληκτική λεπτομέρεια στον ελληνικό χάρτη (μου θύμισε Autodrive και Anavasis). Είναι Ρώσικη η εταιρεία που το έχει... :)

 

Άμα το κάνω root θα χάσω τα δεδομένα;

 

To Garmin Streetpilot 1.49 πού το βρίσκουμε φίλε; Στο Playstore δεν το βρήκα.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Εχτές είχα ανοικτό το ίντερνετ και το gps και παρατήρησα ότι η θερμοκρασία είχε φτάσει 49° και αυτό δουλευε κανονικά είναι πραγματική η θερμοκρασία ή λέει ότι θέλει?

Έχει τύχει σε κανένα άλλο αυτές οι θερμοκρασίες?

Είχα διαβάσει σε προηγούμενο

ποστ ότι στο 42° εσβηνε.

Link to comment
Share on other sites

Το navigon παιδια δε θα παιξει επειδη δεν υποστηριζει dual sim. Τουλαχιστον εγω δεν τοχω βρει.

 

Φίλε μου, σε Galaxy S Duos που ρούταρα εγκαταστάθηκε και παίζει κανονικά το navigon.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από σήμερα το πρωί έχω το εξής πρόβλημα. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το BlueTooth...

Μέχρι χθες το βράδυ έπεζε κανονικά, αλλά από σήμερα ΤΙΠΟΤΑ....

Το πατάω να το ανοίξω αλλά δεν κάνει τίποτα.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα wipe την cache. Σβήσε το κινητό, περίμενε την δόνηση και μετά κράτα πατημένο το πλήκτρο που αυξάνει την ένταση και ταυτόχρονα το πλήκτρο για να ανάψει η συσκευή. Κράτα τα πατημένα μέχρι να βγεις στο μενού και επέλεξε την τελευταία επιλογή. Πρόσεχε μία επιλογή λέει για επαναφορά εργοστασιακών.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε ξέρω αν ισχύει και το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη

Finally, after exposing all events happened about jb 4.1 to the official support of alcatel, they confirmed the update:

 

--please do not reply below this line--

 

Dear Vitor Figueira,

Yes, we can't tell definiet date, but are going to upgrade ONE TOUCH 997D to higher Android OS in very short future.

 

Please upgrade your phone with one touch upgrade which can be downloaded from the following website later:

http*//support*alcatelonetouch.com/global-en/upgradeSoftware

 

You can also refer to the following FOTA FAQ to upgrade your phone:

http*//www*alcatelonetouch.com/global-en/support/faq/fota.html

Q3How can I use FOTA to make phone upgrade?

 

Should you have another request, do not hesitate to contact us.

Thank you for choosing Alcatel!

 

www*alcatelonetouch.com

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1981692&page=72

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...