Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε eimai_kala με έσωσες!! Το προγραμματάκι αλλάζει εντελώς την κάμερα του κινητού η οποία είναι πια αξιοπρεπέστατη! Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε eimai_kala με έσωσες!! Το προγραμματάκι αλλάζει εντελώς την κάμερα του κινητού η οποία είναι πια αξιοπρεπέστατη! Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!

 

:up: Απορω παντως γιατι η στοκ εφαρμογη ειναι τοσο υποδεεστερη σε σχεση με την ProCapture. Μπορει με αναβαθμιση σε Jelly bean να αλλαξουν τα πραγματα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να βγαλω φωτο και με τα 2 προγραμματα

με το προγραμμα του τηλεφωνου βγαινει σε 4:3 3264x2448 1.5MB

με το ProCapture βγαινει σε 16:9 3264x1836 3.7MB

 

Βιντεο σε 16:9 ομως ουτε αυτο βγαζει ετσι ?

Υπαρχει καποιο αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω μια απο τα ιδια δοκιμασα τα παντα (αναβαθμηση & επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων αλλα τιποτα) κολλαει συχνά & για να ξεκολισει πρεπει να βγαλω μπαταρια. Τελικα επικοινωνησα με την Arvato να το στειλω για επισκευη.
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε το Camera MX

βγαζει 1280χ720 βιντεο

 

Ωωωωωπ ωραιος! Επιτελους εφαρμογη για 16:9! Μπραβο ρε φιλε!

Απλα με την εφαρμογη αυτη η καμερα γινεται 6mp απο 8, παραμενει καλη ομως!

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Γραφει πολυ καλο βιντεο ετσι

το κακο ειναι οτι οταν γραφει βιντεο δεν παιζει το zoom

Εχουμε κατι αλλο γιαυτο?

 

Μετα απο πολλες δοκιμες :

Απο οτι ειδα και η εφαρμογη του κινητου γραφει 16 9 720p αν βαλεις video quality fine και εχει και ζουμ

Οποτε κατεληξα στο Camera Pro για φωτο 16 9 και οταν πατας για βιντεο σε παει στην εφαρμογη του κινητου

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

για gps ποιο εχετε βαλει ?

για καιρο και ρολοι ?

 

Πηγα να δω online movies αλλα μου ζηταει ο chrome flash 9

Υπαρχει λυση?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα να κάνω μια αναβάθμιση απο ΟΝΕ Touch upgrade s 2.8 και στα μεσα περιπου σταμάτησε η διαδικασια και μου έβγαλε ενα σφαλμα κωδικου και κατι κινεζικα που δεν καταλαβαίνεις τπτ.

Το προβλημα ειναι οτι πλεον δεν ανοιγει το κινητο μου...δοκιμασα να κανω επαναφορα με το πληκτρο της εντασης και το on/of αλλα οταν επιλεγω να επανέλθει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις,δεν κανει μουντ...

 

Εχω την υποψια οτι το ''έκαψα'' το λειτουργικο...εχει κανεις κάποια λυση??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ έχω το κινητό από τον Γενάρη και μέχρι τώρα πήγαινε μια χαρά. Πριν από 10 ημέρες παρουσίασε το εξής. Έχω βάλει ως default ένα διαφορετικό keyboard πέρα από το touchpal που έχει εγκατεστημένο και ενώ δούλευε μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα, ξαφνικά άρχισε και βάζει μόνο του ως default keyboard το touchpal. Το γυρίζω και μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Έκανα 3 φορές επαναφορά εργοστασιακών και πάλι τίποτα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αγόρασα και εγώ χθες αυτό το τηλέφωνο από σκρουτζομάγαζο με ελληνικό μενού και την 4.0.4 περασμένη στα 192 ευρώ .Έχω δυο απορίες !Πρώτον με 3g ενεργοποιημένο ποσό σας κρατάει η μπαταρία χωρίς να το πολυπασπατευετε και δεύτερον προσπαθώ να το rootaro και δεν μπορώ .Έχω προσπαθήσει με UnlockRoot MTKdroidTools SuperOneClickv όπως περιέγραψαν στο xda αλλά τίποτα ..κανένα κόλπο τίποτα κάποιος???

Ευχαριστώ πολύ

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε axinak εγώ χρησιμοποίησα το MTKdroidTools και το πέτυχα. Ξεκινάς κλείνοντας το και μετά το ανοίγεις το κινητό σε factory mode πατώντας το power+ vol down. Το συνδέεις με το usb και μετά ξεκινάς το πρόγραμμα. Πατάς το root και θα κάνει 2-3 restart. Όταν θα σου ζητήσει backup τη ROM θα επιλέξεις όχι και συνεχίζεις πατώντας ΝΑΙ στην ερώτηση να εγκαταστήσει το superuser και κάτι άλλο. Αφού βγει η επιλογή complete job επέλεξε restart και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ geoka

Το λάθος ήταν πως χρησιμοποιούσα την τελευταία έκδοση του Mtk droid root!Κατέβασα την 2,2,9 και έκανα root αλλά μετά δεν μου ξεκινούσε!! Δοκίμασα restart wipe cache έβγαλα μπαταριά αλλά τίποτα. Άνοιξα το onetouch upgrade έκανα update πάλι με την ίδια έκδοση που είχα 4,0,4 και μετά ξανά root και δούλεψε !!Από μπαταριά πως τα πας ??Το δουλεύεις με 3g ανοιχτό ?

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!εκανα χθες το βραδυ αναβαθμιση απο το one touch upgrade τησ alcatel και φυσικα κακως το εκανα δεν υπαρχει καμμια διαφορα απλα το προβλημα ειναι οτι το κινητο απο εκεινη την ωρα κανει κατι κουλα!πατιουντε κουμπια απο μονο του και λοιπα!

εχει κανενας αλλος τετοιο προβλημα με αυτην την ''αναβαθμιση''?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!εκανα χθες το βραδυ αναβαθμιση απο το one touch upgrade τησ alcatel και φυσικα κακως το εκανα δεν υπαρχει καμμια διαφορα απλα το προβλημα ειναι οτι το κινητο απο εκεινη την ωρα κανει κατι κουλα!πατιουντε κουμπια απο μονο του και λοιπα!

εχει κανενας αλλος τετοιο προβλημα με αυτην την ''αναβαθμιση''?

 

Μετα απο μια αναβαθμιση αν υπαρχουν θεματα δοκιμασε ενα reset. Η αναβαθμιση μενει κ συνηθως να προβληματα λυνονται.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μέρες συμβίωσης με το κινητό η γνώμη μου είναι η εξής :καταρχάς το ρουταρα και ακολούθησα τις συμβουλές τον παιδιών, απενεργοποίησα τα κουμπιά και έβαλα και το procapture ενώ για browser χρησιμοποιώ τον crome .μετά από αυτά το κινητό είναι πολύ καλό .Από μπαταριά με wifi και 3g ανοιχτό η μέρα βγαίνει άνετα , φυσικά να μην είσαι συνεχεία να κατεβάζεις ! Κατά την γνώμη μου ότι καλύτερο για τα λεφτά του! Με 20 ευρώ παραπάνω βέβαια από σκρουτζομαγαζο παίρνεις το Samsung s3 mini με μικρότερη οθόνη και κάμερα (αν και καλύτερη από ότι το δοκίμασα από έναν φίλο ).Το μόνο αρνητικό που μπορώ να του βρω είναι πως δεν βλέπω να ασχολιέται κόσμος με αυτό το τηλ όποτε δεν θα έχουμε να δούμε πολλά πράγματα και αναβαθμίσεις. Σε κάνα χρόνο όλοι θα τρέχουν ανδροιδ 5 και εμείς 4.1 στην καλύτερη, ενώ για το Samsung είδη έχουν πολλά πράγματα και πολλές rom!Πάντως και τώρα άμα ήταν να διαλέξω πιστεύω θα διάλεγα το ίδιο.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δε θα το αλλαζα

το mini εχει 40ε παραπανω 1 καρτα SIM και μικροτερη αλλα καλυτερη οθονη και χειροτερη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εαν το παρω και ειναι με αγγλικο μενου δεν γινετε να βαλω ελληνικο;για εφαρμογες ποση μνημη εχει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εαν το παρω και ειναι με αγγλικο μενου δεν γινετε να βαλω ελληνικο;για εφαρμογες ποση μνημη εχει;

Το κινητο εχει 1,4 γιγα για εφαρμογες ενω μπορεις να τις περασεις και στην sd (το λεω γιατι σε καποια αλλα κινητα, αν και σπανιο, δε γινεται).

Ελληνικα μπορεις να περασεις αν πας στην αντιπροσωπεια την ελληνικη. Αυτο γινεται με μια μικρη χρεωση (την οποια δεν ξερω).

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει 1,4 γιγα για εφαρμογες ενω μπορεις να τις περασεις και στην sd (το λεω γιατι σε καποια αλλα κινητα, αν και σπανιο, δε γινεται).

Ελληνικα μπορεις να περασεις αν πας στην αντιπροσωπεια την ελληνικη. Αυτο γινεται με μια μικρη χρεωση (την οποια δεν ξερω).

 

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

To κινητο εχει μια πολυ καλη λειτουργια που δε τη συναντας σε Android

Μπορει να λειτουργει το ξυπνητηρι ενω ειναι κλειστο

Επισης μπορεις να προγραμματισεις ανοιγμα κλεισιμο

Ξερει κανεις πως μπορουμε να κανουμε μια συντομευση για shutdonwn ωστε να το κλεινουμε απο κει αντι για το κουμπι ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...