Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia kai ego thelo na rwtiso...

Arxisa na to xrisimopoiw edo kai 1 vdomada.

Exo to sw R2AE033 K CAMERA 3.10

H mpataria krataei me arketi xrisi 2 meres me to zori...to exo se power save mode vevaia....Yparxei kapoio allo sw version pou anevazei tin apodosi tis mpatarias?

Eyxaristw

 

Ειναι φυσιολογικο αν 1 βδομαδα το εχεις! Αν αδειαζεις τελειως την μπαταρια πριν

το φορτισεις τοτε σε σιγα σιγα θα αυξηθει η διαρκεια ζωης! Ειχα την ιδια εκδοση και αναβαθμισα σε τελευταια και δεν παρατηρησα ιδιετερη διαφορα!!

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω παρατηρήσει με την 1η έκδοση ότι όταν έρχεται ένα sms που ο αποστολέας ζητά να απαντήσουμε και γράψω κανονικά την απάντηση όταν πάω να το στείλω βγάζει φραγή μηνυμάτων, το αποθηκεύει στα πρόχειρα και μετα στέλνετε κανονικα!
Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και εμενα αυτο.δεν μπορεις να απαντησεις κατευθειαν.δεν ξερω δεν μου το εκανε παντα.τωρα ειδικα το εχει κοψει εντελως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να μπω στο ιντερνετ στον υπολογιστη μεσω του κινητου (K700i) - Gsm call data?Εκανα κληση μεσω υπολογιστη χρησιμοποιοντας το ''συνδεση με'' και εβαλα ως μοντεμ το Κ700.Μου εκανε συνδεση μεσω tellas free internet στο κινητο αλλα στον υπολογιστη εγραφε κληση 211.....Γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Paidia aurio mou erxetai to k700 me kourier apo epidothsh syskevhs! Na to fortisw amesws h na adeiasw prwta oso exei apo th mana tou?????
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση λογισμικού, υπάρχουν εμφανείς διαφορές/βελτιώσεις; Βελτιώνονται καθόλου οι φωτογραφίες ή τα βίντεο; Καμιά άλλη αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Paidia aurio mou erxetai to k700 me kourier apo epidothsh syskevhs! Na to fortisw amesws h na adeiasw prwta oso exei apo th mana tou?????

φορτισε'το και τις επομενες 5,6 φορτισεις να το αφησεις να τελειωσει ολη η μπαταρια και να κλεισει μονο του.ετσι θα πετυχεις την μεγιστη αποδοση της μπαταριας ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση λογισμικού, υπάρχουν εμφανείς διαφορές/βελτιώσεις; Βελτιώνονται καθόλου οι φωτογραφίες ή τα βίντεο; Καμιά άλλη αλλαγή;

βελτιωση στην φωτογραφια θα δεις με την νυχτερινη ληψη,αλλα μην φανταστεις τιποτα σπουδαιο!! :(

επισης βελτιωνεται το bluetooth-->ποιο γρηγορο και δεν κολλαει με τα vodafone live και επισης βελτιωνεται και η μπαταρια ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eμενα η μπαταρια γ*****.Θα παρω καινουργια σαν ενναλακτικη αν τελειωσει η μια να παρω αλλη.Ισωε επειδη στην πρωτη χρηση της ηταν στο μισο απο το εργοστασιο και εγω το φορτισα αμεσως.Αντεχει με το ζορι 2.5 ημερες (με 5-7 sms και 1-2 κλησεις και κανα βιντεο)
Link to comment
Share on other sites

θελω να μου εξειγησει καποιος με ποιο τροπο συμβαινει το εξης:βγαζω φοτο με Κ750 στη μεγιστη αναλυση 2 ΜΡ(καπου 1600*1200) μεγεθους 357ΚΒ υστερα τη στελνω με bluetooth στο Κ700 αργει λιγο,βγαζει ενα περιεργο μυνημα(το 750) και μετα ξεκινα κανονικα να στελνει.κατα την αποστολη το 750 λεει οτι στελνει 357 ΚΒ ενω το 700 οτι λαμβανει 95 ΚΒ.Η αποστολη τελειωνει σε συντομο χρονο(οσο θα επρεπε για 95 ΚΒ).μετα ανοιγω τη φοτο στο 700 και ειναι 95 ΚΒ ενω η αναλυση ειναι το 1/4 ακριβως(περιπου 800*600,παντως ακριβως (αρχικη τιμη/2)*(αρχικη τιμη/2)).οταν ξαναστελνω με ir ολα γινονται κανονικα.πως κανει το κινητο αυτο το πραγμα?λες και αντιστοιχιζει 4 pixel της μιας με 1 στην αλλη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι γνωστό ότι τις συμπιέζει εφόσον δεν υποστηρίζεται απο το κινητό τόσο μεγάλο μέγεθος

 

αυτό το κάνει και στα mms

Link to comment
Share on other sites

Eμενα η μπαταρια γ*****.Θα παρω καινουργια σαν ενναλακτικη αν τελειωσει η μια να παρω αλλη.Ισωε επειδη στην πρωτη χρηση της ηταν στο μισο απο το εργοστασιο και εγω το φορτισα αμεσως.Αντεχει με το ζορι 2.5 ημερες (με 5-7 sms και 1-2 κλησεις και κανα βιντεο)

καλα black humor κανεις..ποσο περιμενες να σου κρατησει η μπαταρια,εγω ποτε δεν εχω δει αυτα τα νουμερα,ακου 2.5 μερες και δεν εισαι ευχαριστημενος!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να μου εξειγησει καποιος με ποιο τροπο συμβαινει το εξης:βγαζω φοτο με Κ750 στη μεγιστη αναλυση 2 ΜΡ(καπου 1600*1200) μεγεθους 357ΚΒ υστερα τη στελνω με bluetooth στο Κ700 αργει λιγο,βγαζει ενα περιεργο μυνημα(το 750) και μετα ξεκινα κανονικα να στελνει.κατα την αποστολη το 750 λεει οτι στελνει 357 ΚΒ ενω το 700 οτι λαμβανει 95 ΚΒ.Η αποστολη τελειωνει σε συντομο χρονο(οσο θα επρεπε για 95 ΚΒ).μετα ανοιγω τη φοτο στο 700 και ειναι 95 ΚΒ ενω η αναλυση ειναι το 1/4 ακριβως(περιπου 800*600,παντως ακριβως (αρχικη τιμη/2)*(αρχικη τιμη/2)).οταν ξαναστελνω με ir ολα γινονται κανονικα.πως κανει το κινητο αυτο το πραγμα?λες και αντιστοιχιζει 4 pixel της μιας με 1 στην αλλη

Το ΒΤ του Κ700 εχει γενικα καποια προβληματα, και εμενα το κανει αυτο με το PC.

Δοκιμασε να συνδεσεις τις 2 συσκευες, και μετα απο το κ700 να 'περιηγηθεις' στο μενου του Κ750 και να 'παρεις' απο εκει τις εικονες.

 

 

 

 

 

ναι είναι γνωστό ότι τις συμπιέζει εφόσον δεν υποστηρίζεται απο το κινητό τόσο μεγάλο μέγεθος

 

αυτό το κάνει και στα mms

 

Δεν ειναι αυτο το προβλημα, αφου με ΙR ειναι ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

καλα black humor κανεις..ποσο περιμενες να σου κρατησει η μπαταρια,εγω ποτε δεν εχω δει αυτα τα νουμερα,ακου 2.5 μερες και δεν εισαι ευχαριστημενος!!!

 

:D :D :D

Εν τω μεταξυ τι νεο εχει η τελευταια εκδοση????

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να φαίνεται εντάξει στο φόντο θέλει να είναι 176*182

To SonyEricsson Image Editor φροντίζει για αυτό.

Για screensaver μπορεί να έχει κάποια pixel ακόμα από πάνω και από κάτω επειδή θα λείπουν οι μπάρες. 120*160 είναι ότι πρέπει. (και οι 480*640 κάνουν αρκεί να είναι αντεστραμμένες και όχι 640*480)

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

Εν τω μεταξυ τι νεο εχει η τελευταια εκδοση????

εγω το μονο νεο που εχω δει με την νεα version ειναι ποιο γρηγορο bluetooth,επισης δεν κολλαει και με τις συνδεσεις με vodafone live κινητα,λιγη παραπανω αυτονομια και παιζει ολα τα παιχνιδια,και μηνυμα να σου ερθει,δεν κολλαει οπως εκανε με τις παλιοτερες εκδοσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:εχω περασει μια εικονα μεγαλη στο κινητο απο το pc.ομως δεν την εμφανιζει.βγαζει μονο μαυρη οθονη.την στελνω σε ενα φιλο μου και την ανοιγει κανονικα.τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:εχω περασει μια εικονα μεγαλη στο κινητο απο το pc.ομως δεν την εμφανιζει.βγαζει μονο μαυρη οθονη.την στελνω σε ενα φιλο μου και την ανοιγει κανονικα.τι φταιει?

ειναι σε αναλυση μεγαλυτερη και γι'αυτο δεν μπορει να την δεις στο κινητο σου!

επισης το κινητο του φιλου σου θα ειναι 1mpixel και γι'αααυτο μπορεις να την δεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες εως ενα σημειο ειναι σωστο.του φιλου μου ειναι πανω απο 1 και ισως εμενα να μην μπορει να το διαβασει λογο αναλυσης αλλα γιατι οταν το εστειλα σε ενα αλλο παιδι το οποιο εχει και αυτος k700i και το παιρνει κανονικα.την ανοιγει χωρις προβλημα.

σκεφτηκα βεβαια κατι.το παιδι το εχει αγορασει πριν λιγο καιρο μηοως εχει την τελευταια εκδοση και ετσι να μπορει να το διαβασει?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες εως ενα σημειο ειναι σωστο.του φιλου μου ειναι πανω απο 1 και ισως εμενα να μην μπορει να το διαβασει λογο αναλυσης αλλα γιατι οταν το εστειλα σε ενα αλλο παιδι το οποιο εχει και αυτος k700i και το παιρνει κανονικα.την ανοιγει χωρις προβλημα.

σκεφτηκα βεβαια κατι.το παιδι το εχει αγορασει πριν λιγο καιρο μηοως εχει την τελευταια εκδοση και ετσι να μπορει να το διαβασει?

 

μπορει με την τελευταια εκδοση να εχει διορθωθει αυτο που λες,αλλα και παλι το βλεπω χλωμο :O εμενα παντως το k700i μπορει να μου ανοιξει φωτογραφιες 1152x864 και δεν μπορει 1024x768 :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To μονο που χαλαει το κινητο ειναι η μπαταρια..Με το mitsubishi M342i κρατουσε 5-6 ημερες!Πρεπει να ξεσυνηθισω!!Παω και για PSP Sony
Link to comment
Share on other sites

Oταν θα παρω μπαταρια,να την ξεφωρτισω στην πρωτη χρηση της εντελως και μετα να την φορτισω ή να την βαλω ετσι ''φρεσκια'' στο κινητο για την πρωτη της φορτηση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...